Otto Preminger Filmleri İzle

The Man with the Golden ArmAltın Kollu Adam (1955)

The Man with the Golden Arm - Altın Kollu Adam (1955)

James Bond’un, ajanlık bayrağını Roger Moore'un taşıdığı "Retro" zamanları... Kahramanımız kayıp bir edevat peşindedir. Bu cihaz, güneşin radyasyonunu kontrol altına alan kişiye, karşı konulamaz bir üstünlük sağlamakta ve benzersiz bir güç katmaktadır. Bu arada, Fransisco Scaramanga adlı altın tabancalı bir katil, Bond’u tepelemeyi kafasına koymuştur. Scaramanga, cüce yardımcısı Nick Nack ve güzeller güzeli sevgilisi Andrea Anders’ın yardımıyla Bond’u kıskaca almıştır. Bond, bir yandan Scaramanga ile didişmek zorundadır; öte yandan ise asıl vazifesi bambaşkadır: O tuhaf cihazı ele geçirmek...

Dram, Romantik

The Man with the Golden Arm
Altın Kollu Adam (1955) 7.5
Y: Otto Preminger
O: Frank Sinatra, Eleanor Parker, Kim Novak, Arnold Stang
T: Dram, Romantik
Bonjour TristesseGünaydın Hüzün (1958)

Bonjour Tristesse - Günaydın Hüzün (1958)

Dul bir adam olan Raymond ve on yedi yaşındaki kızı Cecile ayrıcalıklı bir hayat sürmektedir. Fransız Riviera’sında tatilde olan baba kızın yanında babanın yeni sevgilisi Elsa da vardır. Ancak durumlar Cecile’in annesinin en yakın arkadaşı Anne’in ziyaretlerine gelmesiyle değişir. Raymond Anne’e aşık olur ve evlenmeye karar verirler. Ancak Cecile bu durumun kendi hayat tarzını değiştirmesinden korkar.

Dram

Bonjour Tristesse
Günaydın Hüzün (1958) 7
Y: Otto Preminger
O: Deborah Kerr, David Niven, Jean Seberg, Mylène Demongeot
T: Dram
In Harm's WayTehlikeli Yol (1965)

In Harm's Way - Tehlikeli Yol (1965)

Bir denizci subay Pearl Harbor'dan sonra yeni bir göreve terfi ettirilir ve kendini kanıtlamak için yeni bir şans elde eder.

Dram, Savaş

In Harm's Way
Tehlikeli Yol (1965) 7.4
Y: Otto Preminger
O: John Wayne, Kirk Douglas, Patricia Neal, Tom Tryon
T: Dram, Savaş
Advise & ConsentWashington'da Fırtına (1962)

Advise & Consent - Washington'da Fırtına (1962)

Robert Leffingwell Başkan'ın Dışişleri Bakanı olması için önerdiği adaydır. Başkan onayına gelmeden önce bu pozisyon için gerekli niteliklere sahip olduğunu Senato incelemesinden geçerek kanıtlamalıdır. Senato'nun bu iş için görevlendirdiği komitenin başında idealist Senatör Brig Anderson bulunmaktadır. Senatör Anderson incelemeler sırasında ortaya çıkan -Leffingwell'in komünist bir organizasyonla olan ilişkileri dahil- politik alçaklık konusunda kendini hazırlıksız hissedecektir. Leffingwell politik eğilimleri hakkında ifade verdiğinde masum olduğunu kantılar. Ancak daha sonra, Senatör Anderson Leffingwell'in yemin etmiş olmasına rağmen yalan söylediğini ve Başkan'dan bu pozisyon için düşünülenler listesinden çıkarılmasını istediğini öğrenir, bu gerçekleri öğrendikten sonra genç senatör kendi dolabındaki bir iskelet hakkında şantaj mektupları almaya başlar.

Dram, Gerilim

Advise & Consent
Washington'da Fırtına (1962) 7.8
Y: Otto Preminger
O: Franchot Tone, Lew Ayres, Henry Fonda, Walter Pidgeon
T: Dram, Gerilim
Anatomy of a MurderBir Cinayetin Tahlili (1959)

Anatomy of a Murder - Bir Cinayetin Tahlili (1959)

Michigan eyaletinin küçük kasabalarından birinde avukatlık yapan Paul Bieglar, suçun da pek yaygın olmadığı bu yerde tüm zamanını arkadaşlarıyla ya da çeşitli hobileriyle geçirmektedir. Bir gün önemli bir mevkide bulunan tanınmış kişilik Frederick Manion'un karısından aldığı telefon onu ilginç bir vakaya dahil eder. Frederick Manion, bir cinayet suçunun tek şüphelisi olarak tutuklanmıştır. Ancak ortada ilginç bir durum vardır. Manion cinayeti işlediğini kabul edip suçunu inkar etmez, fakat haklı gerekçeleri olduğunu söyler. Öldürdüğü adam karısı Laura'ya tecavüz etmiştir ve suçu bu yüzden işlemiştir. Çarkları bozuk adalet, kimin haklı olduğu şaibeli sayılabilecek bu zorlu davada nasıl bir neticeye varacaktır?

Suç, Dram, Gizem

Anatomy of a Murder
Bir Cinayetin Tahlili (1959) 8.1
Y: Otto Preminger
O: James Stewart, Lee Remick, Ben Gazzara, Arthur O'Connell
T: Suç, Dram, Gizem
Angel FaceMuhteris Ruhlar (1952)

Angel Face - Muhteris Ruhlar (1952)

Frank Jessup, işi elverdiğince sakin bir hayat sürmekte olan bir ambulance şoförüdür. Birlikte olduğu şefkat dolu sevgilisiyle mükemmele yakın bir yaşamları vardır. Aldığı gizemli bir not her şeyi altüst edecektir. Notta yaşlı bir kadının evine gitmesi söylenmektedir. Frank notun dediğini yaparak sözü geçen kadının malikanesnin yolunu tutar. Bayan Tremayne ile karşılaştığında kafası karışır. KEndini öldürmek üzereyken adamın geldiğini söyler ama Frank bunun bir intihar mı yoksa cinayet teşebbüsü mü olduğuna anlam veremez. Evde dolanırken de evin üvey kızı olan Diane Tremayne ile karşılaşır. Genç ve güzel kadın kendine herkesi aşık edebilecek kadar cazibelidir de. Frank'i ne kadar baştan çıkarmaya çalışır. Hayatı tepetaklak olan adam sevdiği her şeyi yavaş yavaş kaybetmeye başlar. Ancak bir süre sonra gerçeklerin farkına varır. İçinde bulunduğu durum bir aşk ilişkisinden ibaret değildir, bedelini düşündüğünden daha da ağır ödeyeceği büyük bir oyunun bir parçası haline gelmiştir.

Suç, Dram, Kara-Film

Angel Face
Muhteris Ruhlar (1952) 7.3
Y: Otto Preminger
O: Robert Mitchum, Jean Simmons, Mona Freeman, Herbert Marshall
T: Suç, Dram, Kara-Film
Where the Sidewalk EndsKaldırımlar Bitince (1950)

Where the Sidewalk Ends - Kaldırımlar Bitince (1950)

Komiser muavini Mark Dixon her zaman kanunun doğru tarafında olmak istemiştir. Ama iyi bir adam için, korkunç derecede kötü niyetlidir. İnsanlara kaba davrandığına dair yapılan birçok şikayetten sonra, şefi Nicholas Foley rütbesini düşürür. Foley ona iyi bir adam olduğunu ama davranışlarını biraz düzeltip yen terfi alan Teğmen Thomas gibi olması gerektiğini söyler. Bu sırada, Tommy Scalise illegal bir barbut oyunu oynamaktadır ve Ken Paine tarafından içeri getirilen zengin Ted Morrison’ı sömürmek istemektedir. Ted Morrison’ın güzel karısı kocasının kendisini yem olarak kullandığını fark eder. Bunu kabul etmeyince, Paine kadına vurur. Cesur Morrison araya girer ama Paine onu yaralar. Ama daha sonra adamın öldüğü anlaşılır ve Paine suçlu durumuna düşer. Dixon kısa süre sonra Morgan’a aşık olur.

Suç, Kara-Film, Dram

Where the Sidewalk Ends
Kaldırımlar Bitince (1950) 7.7
Y: Otto Preminger
O: Dana Andrews, Gene Tierney, Gary Merrill, Bert Freed
T: Suç, Kara-Film, Dram
River of No ReturnDönüşü Olmayan Nehir (1954)

River of No Return - Dönüşü Olmayan Nehir (1954)

Seksi yıldız Marilyn Monroe'dan gerilim dolu bir macera...Karısının ölümünden sonra oğluyla birlikte kuzeybatının nefes kesen vahşi ve sert doğasında yeni bir hayata başlayan Matt Calder, Harry Weston adında acımasız bir kumarbaz tarafından saldırıya uğrayıp, yaralanıp her şeyi elinden alınınca, Weston'un güzel nişanlısı Calder'e eski sağlığına kavuşması için yardım etmeye karar verir. Bu durumu çok kıskanan kumarbaz Weston, herkesi tehlikeli bir nehir gezintisine çıkartır ve hayatlarını hiçe sayar.

Macera, Kovboy

River of No Return
Dönüşü Olmayan Nehir (1954) 6.7
Y: Otto Preminger, Jean Negulesco
O: Robert Mitchum, Marilyn Monroe, Rory Calhoun, Tommy Rettig
T: Macera, Kovboy