John Carpenter Filmleri İzle

Dark StarKaranlık Yıldız (1974)

Dark Star - Karanlık Yıldız (1974)

Dört kişilik bir mürettebattan oluşan adı Dark Star olan uzay gemisinin görevi, yaşam formlarının olduğu gezegenleri araştırıp ileride Dünya için bir tehlike oluşturup oluşturmayacağıdır. Eğer keşfedilen gezegenlerin ileride Dünya için bir tehlike arz edeceği kanısına varılırsa mürettebat bu gezegenleri yok etmekle görevlidir.

Komedi, Bilim-Kurgu

Dark Star
Karanlık Yıldız (1974) 6.5
Y: John Carpenter
O: Brian Narelle, Cal Kuniholm, Dre Pahich, Dan O'Bannon
T: Komedi, Bilim-Kurgu
Big Trouble in Little ChinaKüçük Çin'de Büyük Bela (1986)

Big Trouble in Little China - Küçük Çin'de Büyük Bela (1986)

Bir kamyon şoförü olan Jack Burton, Çin Mahallesi’ndeki bir çetenin elinden yakın bir arkadaşının sevgilisini kurtarmak üzere maceranın içine atılır. Burton ve arkadaşının bilmedikleri bir şey vardır: Lo Pan isimli 2000 yıllık bir Çinli hayaletin de, kurtarmak istediği kızla ilgili özel planları bulunmaktadır!Genç ve güzel avukat Gracie Law da, şans eseri iki kafadarın macerasına dahil olur ve başarısız kurtarma girişimi sırasında Lo Pan’a esir düşer. Yazgısında Lo Pan’ı yoketmenin ağır sorumluluğunu taşıyan bir tur otobüsü şoförü ve bir kaç düzine uzakdoğulu dövüşçünün de iştirakiyle, küçük macera girişimi unutulmaz bir şölene dönüşür!John Carpenter’ın yönettiği, hatta alışılageldik şekilde müziklerini de yazdığı Küçük Çin’de Büyük Bela, 80’li yılların en müthiş filmlerinden biri olarak çoktan yerini aldı. Carpenter’ın kült oyuncusu Kurt Russel’ın başrolünde olduğu film; aksiyon, komedi, kara büyü, kızlar ve hatta romantizme kadar uzanan geniş bir yelpazede keyif dolu bir buçuk saat sunuyor.

Aksiyon, Macera, Komedi

Big Trouble in Little China
Küçük Çin'de Büyük Bela (1986) 7.3
Y: John Carpenter
O: Kurt Russell, Kim Cattrall, Dennis Dun, James Hong
T: Aksiyon, Macera, Komedi
In the Mouth of MadnessÇılgınlığın Ötesinde (1995)

In the Mouth of Madness - Çılgınlığın Ötesinde (1995)

En iyi korku yazarı Sutter Cane,'Mutlak Korku' adlı romanın tek kopyasıyla ortadan kaybolur. John Trent, tek derdi sıkıcı işini sürdürüp de biraz para kazanmak olan bir sigorta müfettişidir. Bir gün keşfettiği bir mevzu, hayatının akış yönünün tamamen değişmesine sebebiyet verecektir... İp uçları onu, 'Hobb'un Sonu' isimli esrarengiz bir kasabaya götürür. Daha sonra fark eder ki bu kasaba yazarın kitaplarına konu olan yerdir ve ters giden bir şeyler vardır. Yazarın kitaplarını okuyan herkes birbirlerini öldürüp canavara dönüşürler. Zira bir korku kitabı yazarının iflah olmaz bir hayranının yazardan etkilenişi, edebi dünyanın çok daha dışına taşmaya başlamıştır... Korkunç bir katilleşme öyküsü kapıdadır.Sinemanın en büyük ustalarından John Carpenter'ın 1990'larda çektiği en iyi filmlerinden biri olan In the Mouth of Madness'ın başrolünde Sam Neill var. thq

Korku

In the Mouth of Madness
Çılgınlığın Ötesinde (1995) 7.2
Y: John Carpenter
O: Sam Neill, Julie Carmen, Jürgen Prochnow, David Warner
T: Korku
Prince of DarknessKaranlıklar Prensi (1987)

Prince of Darkness - Karanlıklar Prensi (1987)

Los Angeles'in aşağı mahallelerinden birinde bulunan eski bir kilisede bir takım garip olaylar gerçekleşmektedir. Kilisenin rahibi, Profesör Birack'tan ve ekibinden yardım ister. Kilisenin bodrumunda çok garip bir şey bulurlar. Antik bir muhafazanın içinde saklanan ve kendi etrafında dönmekte olan yeşil bir sıvı. Şeytan yeryüzüne geri mi gelecektir?

Korku

Prince of Darkness
Karanlıklar Prensi (1987) 6.7
Y: John Carpenter
O: Donald Pleasence, Jameson Parker, Victor Wong, Lisa Blount
T: Korku
Assault on Precinct 1313. Bölgeye Saldırı (1976)

Assault on Precinct 13 - 13. Bölgeye Saldırı (1976)

Los Angeles'daki bir polis karakolu tamamen kapanmadan önceki son gecesini geçirmektedir. Los Angeles polisi ise korkunç bir yanlış yapmış ve hiçbir şeye karşı korku duymayan bir korku çetesini düşman edinmiştir. Çete bu korumasız karakola saldırılarda bulunmanın planlarını yapmaya başlamıştır. Saldırı başlar. Sayısız suçlu, birkaç polisin saklandığı karakola baskın yapar. Artık içeridekilerin tek bir isteği vardır: Hayatta kalmak

Aksiyon, Suç, Gerilim

Assault on Precinct 13
13. Bölgeye Saldırı (1976) 7.4
Y: John Carpenter
O: Austin Stoker, Darwin Joston, Laurie Zimmer, Martin West
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
The FogSis (1980)

The Fog - Sis (1980)

Ürkütücü sisin içine sıkışan Antonio körfesi sakinleri, dehşet verici bir intikamın habersiz kurbanları olurlar. Yüz yıl önce, cüzzamlıları taşıyan bir gemiye tuzak kurulur. Gemi kayalık kıyıya doğru yönlendirilir, batar ve içindeki herkes boğularak ölür. Şimdi, intikamlarını almak için bir asır bekleyen denizciler geri dönmüştür. Onlar, ölümlerinden sorumlu olanların nesillerinden kalanları bulmak için dehşet verici sisin içine gizlenmişlerdir.Yollarına Çıkan Her Şey Ve Herkes, Dikkatli Olun!

Korku

The Fog
Sis (1980) 6.8
Y: John Carpenter
O: Adrienne Barbeau, Jamie Lee Curtis, Janet Leigh, John Houseman
T: Korku
Escape from New YorkNew York'tan Kaçış (1981)

Escape from New York - New York'tan Kaçış (1981)

New York artık hatırlandığı gibi bir yer değildir. Sokaklarına suç hüküm sürmektedir ve bunun sonucunda tüm duvarları dikenli tellerle çevrilmiştir. Bu korkunç şehir artık Amerika'nın karantina altına alınmış bir cezaevidir. ABD başkanının uçağı olan Air Force One, teröristler tarafından kaçırılır; bu esnada başkan kaçış kapsülünü kullanarak New York şehrine düşer. Bir şekilde başkan bu kaotik şehirden kurtarılmak zorundadır. Onu kurtaracak kişi ise eski bir asker olan Snake Pliskin olacaktır. Pliskin, özgürlüğü için bu anlaşmayı kabul etmek zorundadır. Carpenter'ın kendi kariyerini tanımlamak için kullandığı başlıca filmlerden biri olan Escape From New York sinema tarihinin kült filmlerinden biri olarak anılıyor.

Aksiyon, Bilim-Kurgu

Escape from New York
New York'tan Kaçış (1981) 7.2
Y: John Carpenter
O: Kurt Russell, Lee Van Cleef, Ernest Borgnine, Donald Pleasence
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu
Memoirs of an Invisible ManGörünmeyen Adamın Maceraları (1992)

Memoirs of an Invisible Man - Görünmeyen Adamın Maceraları (1992)

Garip bir kaza sonrası görünmez olan yuppi (Chevy Chase), bir yandan yeni yaşamıyla başa çıkmaya çalışırken diğer taraftan da kendisinin peşine düşen CIA görevlisinden kaçmaktadır.

Komedi, Romantik, Bilim-Kurgu

Memoirs of an Invisible Man
Görünmeyen Adamın Maceraları (1992) 5.9
Y: John Carpenter
O: Chevy Chase, Daryl Hannah, Sam Neill, Michael McKean
T: Komedi, Romantik, Bilim-Kurgu
HalloweenCadılar Bayramı (1978)

Halloween - Cadılar Bayramı (1978)

Günümüz korku sinemasının şablonlarını oluşturmuş bir klasik Halloween. Senaryo ve müzik ile de bizzat ilgilenen yönetmen John Carpenter’ın damgasını taşıyan film, mahalleye dehşet saçan sapık ve ona yem olmaktan kurtulma çabası içindeki genç kız arasındaki kedi-fare oyununu anlatıyor. Tony Curtis’in kızı Jamie Lee Curtis, bu filmdeki rolüyle parlamıştı. Çok sayıda

Korku, Gerilim

Halloween
Cadılar Bayramı (1978) 7.9
Y: John Carpenter
O: Donald Pleasence, Jamie Lee Curtis, Nancy Kyes, P.J. Soles
T: Korku, Gerilim