Howard Deutch Filmleri İzle

Some Kind of WonderfulHarika Şeyler! (1987)

Some Kind of Wonderful - Harika Şeyler! (1987)

17 yaşın üzerindeki hiç kimse 16 olmanın ne demek olduğunu hatırlamaz. Oysa film yapımcısı John Hughes ("Ferris Bueller's Day Off", "Pretty in Pink") ergenlik çağı gençleri üzerine yaptığı bu eğlenceli filmle konu üzerinde düşündürüyor.Üst sınıflardan bir kıza sırılsıklam aşık bir lise öğrencisi (Eric Stoltz - "Mask") en yakın kız arkadaşıyla (Mary Stuart Masterson - "Fried Green Tomatoes") arasındaki özel ilişkiyi görmeyecek kadar kör olmuştur. Biraz eğlence ve biraz da kalp ağrısı, aslında Harika Şeyler!

Dram, Romantik

Some Kind of Wonderful
Harika Şeyler! (1987) 7.1
Y: Howard Deutch
O: Eric Stoltz, Mary Stuart Masterson, Lea Thompson, Craig Sheffer
T: Dram, Romantik
Pretty in PinkPembe Güzellik (1986)

Pretty in Pink - Pembe Güzellik (1986)

Bir kuşak John Hughes filmleriyle büyümüş; aşkı, cinselliği, dostluğu ve yetişkinliğe adım atmanın ne demek olduğunu biraz da onun hikayeleriyle öğrenmiştir. Pretty in Pink gelmiş geçmiş en romantik gençlik filmlerinden biri, Ferris Bueller's Day Off ise American Pie ve benzeri filmlerin hepsinin birden foyasını meydana çıkaracak denli iyi kotarılmış bir gençlik komedisi olarak bilinir. İlkini John Hughes yönetmedi gerçi, ama hem senaryosunu yazdı hem de yapımcılığını üstlendi; ama daha da önemlisi hemen ayırt edilebilecek ruhunu kattı filme, oyuncularıyla, bakışıyla, üslubuyla... Molly Ringwald’u “cici kız” kontenjanından dönemin en parlak yıldızları arasına yükselten film ilk bakışta tipik bir Amerikan mezuniyet balosu güzellemesi gibi dursa da Jon Cryer’ın -siz onu daha çok Two And A Half Men’deki baba rolüyle tanıyor olabilirsiniz - hemen herkesi gölgede bırakan performansı sayesinde hem genç kızlarda, hem de genç erkeklerde aynı etkiyi yaratarak benzerlerinden ayrılmıştır. Hem mutlu hem mutsuz sonuyla izleyiciyi farklı duygular arasında gezdiren Pretty in Pink hiç şüphesiz bugünün gençlerine de çok şey ifade edecek, güçlü bir film.

Komedi, Dram, Romantik

Pretty in Pink
Pembe Güzellik (1986) 6.7
Y: Howard Deutch
O: Molly Ringwald, Harry Dean Stanton, Jon Cryer, Annie Potts
T: Komedi, Dram, Romantik
The Great OutdoorsZırdeli Bacanaklar (1988)

The Great Outdoors - Zırdeli Bacanaklar (1988)

İyi aile babası Chet’in tatil planları, davetsiz ve itici bacanağının da ailesiyle birlikte onlara katılmasıyla beklenmedik biçimde değişir. Bu uyumsuz ve eğlence düşkünü ailenin varlığı huzurlu bir yaz dinlencesini komik ve çılgın bir maceraya dönüştürecektir. Bacanakların tek ortak noktaları birbirlerinden nefret ediyor oluşlarıdır.

Komedi

The Great Outdoors
Zırdeli Bacanaklar (1988) 6.6
Y: Howard Deutch
O: Dan Aykroyd, John Candy, Stephanie Faracy, Annette Bening
T: Komedi