Guy Hamilton Filmleri İzle

The Devil's DiscipleŞeytanın Müridi (1959)

The Devil's Disciple - Şeytanın Müridi (1959)

George Bernard Shaw'un yazmış olduğu oyundan sinemaya aktarılan bu filmde, Burt Lancaster'in canlandırdığı rahip Anderson'un Amerika İç savaşı döneminde kasabası ve çevresinde İngilizler'in ortaya koyduğu haksızlıklara karşı, Richard Dudgeon (Kirk Douglas) ile birlikte verdiği mücadele anlatılıyor.

Komedi, Tarih, Romantik

The Devil's Disciple
Şeytanın Müridi (1959) 7.1
Y: Guy Hamilton, Alexander Mackendrick
O: Burt Lancaster, Kirk Douglas, Laurence Olivier, Janette Scott
T: Komedi, Tarih, Romantik
Goldfinger007 James Bond: Altın Parmak (1964)

Goldfinger - 007 James Bond: Altın Parmak (1964)

"Hayır Mr. Bond, ben sizin ölmenizi bekliyorum". Bond serilerinde onun düşmanı Goldfinger tarafından en çok söylenen söz budur."Goldfinger" birçok Bond filminin konusunu belirlemiş bir klasiktir. Diğer orijinal Bond filmlerine nazaran beş katı fazla olan bir bütçe ile çevrilen bu bölümünde Auric Goldfinger dünyanın en iyi altın kaçakçısıdır ve James Bond bunun nedinini araştırmakla görevlendirilir. Bu esnada kötü bir komplo olan Operation Grand Slam ile karşılaşır. Bu filmde Bond kendisi için özel tasarlanan Aston Martin DB5 ile öldürücü Midas dokunuşu ile tanınan adamı durdurmakla görevlendirilir.

Aksiyon, Macera, Gerilim

Goldfinger
007 James Bond: Altın Parmak (1964) 7.8
Y: Guy Hamilton
O: Sean Connery, Honor Blackman, Gert Fröbe, Shirley Eaton
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
Funeral in BerlinCehennem Dönüşü (1966)

Funeral in Berlin - Cehennem Dönüşü (1966)

Eski bir ordu üyesi olan Harry Palmer (Michael Caine) hapisten çıkarılması karşılığında Kraliçe’nin hizmetine girmeyi kabul eder ve Berlin’e gönderilir. Görevi bir Rus generali kaçırmaktır. Son derece isteksizce görevi kabul eder ancak kaçış planları yapmaktan da geri kalmaz. Plana göre Berlin’den sahte bir cenaze çıkarılacaktır ancak sahte cenazedeki ceset de sahtedir. Caine her zamanki gibi soğukkanlı duruşu ve inanılmaz rol yeteneğiyle izleyenleri bir kere daha kendine hayran bırakıyor.

Gerilim

Funeral in Berlin
Cehennem Dönüşü (1966) 6.9
Y: Guy Hamilton
O: Michael Caine, Paul Hubschmid, Oskar Homolka, Eva Renzi
T: Gerilim
Diamonds Are Forever007 James Bond: Ölümsüz Elmaslar (1971)

Diamonds Are Forever - 007 James Bond: Ölümsüz Elmaslar (1971)

İngiliz Hükümeti yüksek değerdeki işlenmemiş elmas sevkiyatları ortadan yok olunca harekete geçer. İngiliz ajan James Bond konuyu araştırmakla görevlendirildiğinde, konuyu ilk önce basit bir kaçakçılık olarak değerlendirir ve fazla önemsemez. Fakat bir ipucu, 007'nin ezeli düşmanı Blofeld'in bu işin arkasında olduğunu gösterdiğinde, Bond onun planlarını bozmak ve karısı Tracy'nin ölümünün intikamını almak üzere çalışmaya başlar.

Aksiyon, Macera, Gerilim

Diamonds Are Forever
007 James Bond: Ölümsüz Elmaslar (1971) 6.7
Y: Guy Hamilton
O: Sean Connery, Jill St. John, Charles Gray, Lana Wood
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
Live and Let Die007 James Bond: Yaşamak İçin Öldür (1973)

Live and Let Die - 007 James Bond: Yaşamak İçin Öldür (1973)

Roger Moore'un ilk 007 görevi, ilk Bond filmi "Dr.No" gibi bir Jamaica adasında başlıyor. Film saatte 200 km. süratle giden bir hız motoru kovalamacasında başlıyor ve tüm sahneler hareket dolu. Jane Seymour tarot falı bakan "Solitaire" rolünde güçlerini ve masumiyetini çekici Bond karşısında kaybediyor. Yaphet Kotto, Bond serisinin bu egzotik bölümünde Dr.Kananga olarak mükemmel bir düşmanı canlandırıyor.

Aksiyon, Macera, Gerilim

Live and Let Die
007 James Bond: Yaşamak İçin Öldür (1973) 6.8
Y: Guy Hamilton
O: Roger Moore, Yaphet Kotto, Jane Seymour, Clifton James
T: Aksiyon, Macera, Gerilim