Gus Van Sant Filmleri İzle

ElephantFil (2003)

Elephant - Fil (2003)

Film, Columbine Lisesi’ndeki bir grup gencin, okul cinayetleri konu başlığı altında yaşanan bir günlerine odaklanıyor. Öğrenciler kafeteryada oturmuş sohbet ederlerken içeriye giren iki öğrenci tek kelime etmeden ve bir an duralamadan diğer öğrencilerin hepsini öldürür. Bu işin aslı esası nedir? Bu tarz okul cinayetlerinin arka planında neler yatmaktadır? Gus Van Sant, oldukça küçük çaplı bir bütçe ve amatör bir ekip ile perdeye aktardığı filmiyle Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye Ödülü almıştır.

Suç, Dram, Gerilim

Elephant
Fil (2003) 7.2
Y: Gus Van Sant
O: Alex Frost, Eric Deulen, John Robinson, Elias McConnell
T: Suç, Dram, Gerilim
Drugstore CowboyEczane Hırsızları (1989)

Drugstore Cowboy - Eczane Hırsızları (1989)

Hayatının büyük kısmını cezaevlerinde geçirmiş kıdemli mahkum James Fogle'ın başından geçen gerçek olaylar üzerine kurulu olan film, uyuşturucu bağımlısı bir grup gencin etrafta buldukları eczanelerin ilaçlarını çalarak kafayı bulmalarını gerçekçi bir dile anlatarak izleyiciyi sarsmayı başarıyor...

Suç, Dram

Drugstore Cowboy
Eczane Hırsızları (1989) 7.4
Y: Gus Van Sant
O: Matt Dillon, Kelly Lynch, James Le Gros, Heather Graham
T: Suç, Dram
Paranoid Park (2007)

Paranoid Park (2007)

Paranoid Park, kaza sonucu bir güvenlik görevlisinin ölümüne sebep olan genç kaykaycı Alex'in öyküsünü perdeye taşıyor. Vicdan azabı ve korkuyla felç olan Alex Portland bir süre tek başına Portland sokaklarında dolaşır ve kaza hakkında kimseye tek kelime etmemeye karar verir. Fakat yeni tanıştığı Macy’nin tavsiyeleri, acıyla başa çıkma sınavında ona yardımcı olacaktır.

Suç, Dram, Gizem

Paranoid Park (2007) 6.7
Y: Gus Van Sant
O: Gabe Nevins, Daniel Liu, Jake Miller, Taylor Momsen
T: Suç, Dram, Gizem
Promised LandKayıp Umutlar (2012)

Promised Land - Kayıp Umutlar (2012)

Matt Damon filmde satış ortağı Sue Thomason ile (Ms. McDormand) birlikte bir kasabaya gelen satış temsilcisi Steven Butler’ı canlandırıyor. İki yabancı, son yıllarda ekonomik sıkıntılar yaşayan kasabadaki vatandaşların biraz olsun rahatlamak için sondaj haklarını talep eden şirketlerinin teklifini kabul edeceklerini düşünüyorlar. İkili için kolay bir iş gibi görünen durum saygıdeğer bir öğretmenin güçlü bir adam (Krasinski) tarafından yönlendirilen halkın da desteğini alarak (Holbrook) karşı çıkmasıyla karmaşık bir hale dönüşüyor. Steve hem kişisel hem de profesyonel anlamda zorluklarla karşılaşıyor.

Dram

Promised Land
Kayıp Umutlar (2012) 6.6
Y: Gus Van Sant
O: Matt Damon, Benjamin Sheeler, Terry Kinney, Carla Bianco
T: Dram
Good Will HuntingCan Dostum (1997)

Good Will Hunting - Can Dostum (1997)

Will Hunting genel iq’nun çok çok üzerinde bir zeka seviyesine sahip, MIT’de temizlikçi olarak çalışan genç bir çocuktur. Temizlik yaptığı akşamlardan birinde, bir sınıfın tahtasında yazılı olan bir matematik sorusuna denk gelir. Çözülmesi neredeyse imkansız olan bu problemi rahatlıkla çözen Will, sessizce ortadan kaybolur. Kısa zaman içerisinde problemi yazan profesör tarafından keşfedilen Will bu başarısını diğer sorularda da sürdürecektir. Ancak bir kavga sebebiyle hapis cezasına çarptırılan gencin, bu beladan kurtulabilmek için profesöre ihtiyacı vardır.Son derece etkileyici bir başarı öyküsüne odaklanan film, bu başarılı senaryosunu Akademi Ödülleri’nde kazandığı Oscar heykeliyle taçlandırmıştı.

Dram

Good Will Hunting
Can Dostum (1997) 8.2
Y: Gus Van Sant
O: Matt Damon, Robin Williams, Ben Affleck, Stellan Skarsgård
T: Dram