Gregory Hoblit Filmleri İzle

Primal Fearİlk Korku (1996)

Primal Fear - İlk Korku (1996)

Tanınmış bir psikoposun öldürülmesi, büyük bir yankı uyandırır. Bu cinayet sırasında olay yerinden kaçmakta olan Aaron, görgü tanıkları tarafından suçlu olarak ilan edilir ve suçu işlediğin neredeyse kesinleşmiştir. Son derece prestijli bir avukat olan Martin Vail, ise olayların bu şekilde geliştiğinden tam olarak değildir ve Aaron'ı savunma görevini üstlenir. Aaron'ın suçluluğu o derece nettir ki Vail'in bu göreve atanması beyhude bir uğraş olarak addedilir. Ancak kısa bir süre sonra davanın seyri tam anlamıyla değişir. Primal Fear, Akademi'de kendisine Yardımcı Erkek Oyuncu adaylığı getiren Edward Norton’ın performansıyla da göz dolduruyor.

Suç, Dram, Gizem

Primal Fear
İlk Korku (1996) 7.7
Y: Gregory Hoblit
O: Richard Gere, Laura Linney, John Mahoney, Alfre Woodard
T: Suç, Dram, Gizem
FallenCani Ruh (1998)

Fallen - Cani Ruh (1998)

Cinayet dedektifi John Hobbes (Denzel Washington) kalabalık kaldırımda katilin peşine düşer. Orada: küçük, orta yaşlı bir kadın. Hayır, bekle: katil kadının yanındaki ürkek adam. Şimdi de bir başkası. Hepsi veya hiçbiri olabilir. Çünkü Hobbes'in aradığı katil bir insandan diğer insana bir dokunuşta geçen kötü bir ruhtur. Hobbes Fallen'da görünüşte ölümsüz düşmanı sinsice takip eder. Bu yaşlı kötü adam, akıllı ve inatçı adamla tüm kozlarını oynamak için yüzyüze gelir.

Aksiyon, Suç, Dram

Fallen
Cani Ruh (1998) 7
Y: Gregory Hoblit
O: Denzel Washington, John Goodman, Donald Sutherland, Embeth Davidtz
T: Aksiyon, Suç, Dram
Hart's WarŞeref ve Cesaret (2002)

Hart's War - Şeref ve Cesaret (2002)

Albay William McNamara esir düşmüş ve bir Alman toplama kampına gönderilmiştir. Ama en üs rütbeli Amerikan askeri olduğu için kampdaki diğer Amerika'lıları yönetmekte ve gurur duygusunun çok kolay bir şekilde ayaklar altına alınabildiği bir ortamda askerlerin gururlarını ayakta tutmaya çalışmaktadır. Bir asker olarak görevini asla aklından çıkarmayan McNamara düşmana geri saldıracağı zamanı beklemektedir. Kampta gerçekleşen bir cinayet riskli planını uygulamaya koyma şansı verir. Yapılacak dava sırasında kampın yöneticisi Albay Visser ve diğer Alman askerlerin meşguliyetinden faydalanarak bir kaçış düzenlemeyi ve yakındaki silah fabrikasını havaya uçurmayı planlamaktadır.

Dram, Savaş

Hart's War
Şeref ve Cesaret (2002) 6.3
Y: Gregory Hoblit
O: Bruce Willis, Colin Farrell, Terrence Howard, Cole Hauser
T: Dram, Savaş