Gordon Douglas Filmleri İzle

Them!Yeryüzüne Hücum (1954)

Them! - Yeryüzüne Hücum (1954)

1954 yılı mamülü bu erken dönem science-fiction denemesi, bir canavar mahlukat filmi; bu defa dünyanın başına bela olanlar: karınca kabilesi! New Mexico’daki bir çölde, nükleer silah denemeleri sonucu mutasyona uğrayan karıncalar devasa canavarlara dönüşür. Karıncaların ilk hedefi bir devlet ajanı olur. FBI ajanı ve ailesi yokedilir. Sonra sıra yavaş yavaş diğerlerine gelecektir. Dev karıncalar dehşet saçmaktadır. Giderek olayın gerçek failleri olan dev karıncalar hakimiyeti ele almaya başlarlar. Güneydeki tüm Amerikan şehirleri artık tehdit altındadır. Görevli ekiplerin canavarların yuvalarını bulup yoketmesi sorunu halletmeyecektir. Kraliçe karınca kaçmıştır ve daha fazla yumurtlamadan durdurulması gerekmektedir. 1950’lerin bir çok dev canavar filminin aksine, demode efektlerine rağmen gülünç bulmadan izleyebileceğiniz Yeryüzüne Hücum, bu özelliğini kuşkusuz ustaca tasarlanmış dramatik kurgusundan alıyor.

Korku, Bilim-Kurgu

Them!
Yeryüzüne Hücum (1954) 7.3
Y: Gordon Douglas
O: James Whitmore, Edmund Gwenn, Joan Weldon, James Arness
T: Korku, Bilim-Kurgu
Only the ValiantTek Yiğit (1951)

Only the Valiant - Tek Yiğit (1951)

Gregory Peck'in oynadığı iyi bir western. Yerlilere karşı bir avuç süvarinin direnişini anlatırken, karakterleri betimlemesiyle de iyi bir film.

Macera, Kovboy

Only the Valiant
Tek Yiğit (1951) 6.5
Y: Gordon Douglas
O: Gregory Peck, Barbara Payton, Ward Bond, Gig Young
T: Macera, Kovboy
Robin and the 7 Hoods7 Tatlı Serseri (1964)

Robin and the 7 Hoods - 7 Tatlı Serseri (1964)

İçki yasağı döneminde Chicago'da Robbo (Frank Sinatra) rakip mayfa Gisborne'u kuzey bölgesine uzak durması için uyarır.Bu sırada tam birbirlerine savaş açmadan önce İndianalı John (Dean Martin)Robbo'nun grubuna katılır...

Komedi, Suç, Müzikal

Robin and the 7 Hoods
7 Tatlı Serseri (1964) 6.5
Y: Gordon Douglas
O: Frank Sinatra, Dean Martin, Sammy Davis Jr., Bing Crosby
T: Komedi, Suç, Müzikal
Lady in CementDenizdeki Ceset (1968)

Lady in Cement - Denizdeki Ceset (1968)

TONY ROME' un bu devam filminde Frank Sinatra ve Raquel Welch parlıyorlar! Sinatra, Miami' li özel dedektif olarak ekranlara geri dönüyor. Bu sefer düşük seviyede işler peşinde koşan bir gangster tarafından kayıp kız arkadaşını bulması için kiralanır. Kızın sonunu öğrenen Rome, şüpheli listesinde ilk sırayı alan mafya şefi ve güzel Kit Forrest'ın da (Welch) bulunduğu birçok karanlık tiple karşılaşır.

Komedi, Suç, Dram

Lady in Cement
Denizdeki Ceset (1968) 5.9
Y: Gordon Douglas
O: Frank Sinatra, Raquel Welch, Richard Conte, Martin Gabel
T: Komedi, Suç, Dram