Giuseppe Tornatore Filmleri İzle

A Pure FormalityŞüpheli (1994)

A Pure Formality - Şüpheli (1994)

Uzun zamandır yeni bir romanı yayınlanmamış ünlü yazar Onoff (Gerard Depardieu), evinin yakınlarında işlenen bir cinayet nedeniyle karakola getirilir. Komiser Onoff'un olayla ilgisi olabileceğinden şüphelenmektedir ve bu gizemli cinayet çözülene kadar o odadan çıkış yoktur. Özgün senaryosu, başarılı yönetimi ve komiser rolündeki Roman Polanski ve Gerard Depardieu'nun karşılıklı oyunculuk resitali, filme Cannes'da en iyi film dalında adaylığı getirmişti.

Suç, Gerilim

A Pure Formality
Şüpheli (1994) 7.9
Y: Giuseppe Tornatore
O: Gérard Depardieu, Roman Polanski, Sergio Rubini, Nicola Di Pinto
T: Suç, Gerilim
The CorrespondenceSıradışı İlişki (2016)

The Correspondence - Sıradışı İlişki (2016)

La Corrispondenza, bir astronomi profesörü olan Ed Phoerum ile sevgilisi Amy arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Genç bir doktora öğrencisi olan Amy diğer yandan dublörlük yapmaktadır, çalışırken başına gelen tehlikeli bir olay Amy’i geçmişiyle uzlaşmaya iter.

Dram, Romantik

The Correspondence
Sıradışı İlişki (2016) 5.9
Y: Giuseppe Tornatore
O: Jeremy Irons, Olga Kurylenko, Simon Johns, James Warren
T: Dram, Romantik
The Unknown WomanEsrarengiz Kadın (2006)

The Unknown Woman - Esrarengiz Kadın (2006)

Günümüzde, kaynayan bir İtalyan şehri. Ukrayna'dan uzun yıllar önce İtalya'ya gelmiş, geçmişin hayaletleri arasından şimdiki zamanı arayan bir kadın. Kesişen, üst üste çakışan, entrikalarla dolu bir yapboz, gerilimli bir anlatım hazırlayan iki zaman düzlemi. Irena gerçekten kim? Irena, cazibesini korumasına rağmen gizemli belli belirsiz bir figür olarak karşımıza çıkar. Derinlerde, bütün bu trajik olaylara karşın, karakeri sapasağlam durmaktadır. İtaatkar görünüşü altında, doğal gururu ve asi kişiliği hala varlığını sürdürmektedir. Eskilerden gelen korkunç bir figür Irena'yı yeni şehrinde takip etmektedir. Bu kişi Muffa’dır, eskiden kendisini kaçırmış ve korkunç zulümlere maruz bırakmış bir adamdır. Muffa'nın ortaya çıkması ile Irena yeni korkular ve trajediler ile yüzleşir.

Dram, Gizem, Gerilim

The Unknown Woman
Esrarengiz Kadın (2006) 7.5
Y: Giuseppe Tornatore
O: Kseniya Rappoport, Michele Placido, Claudia Gerini, Piera Degli Esposti
T: Dram, Gizem, Gerilim