George Cukor Filmleri İzle

The Philadelphia StoryPhiladelphia Hikayesi (1940)

The Philadelphia Story - Philadelphia Hikayesi (1940)

Tracy Lord, kendisine kalan miras sonrasında zengin bir kadın olmuştur. Varlıklı bir kadın olduktan sonra yaptığı ilk şey ise çapkın bir adam olan kocası Dexter Haven'den ayrılmak olmuştur. Ayrılıklarının üstünden iki yıl geçer ve Tracy yeniden bir evlilik hazırlığına girişir George Kittredge isimli oldukça saygı duyulan bir adamla evlenmeye hazırlanan Tracy'i öngöremediği bir sürpriz beklemektedir. Dexter Haven, bir dergi için çalışmaktadır ve arkadaşlarıyla biraraya gelip kurnaz bir plan kurmanın hazırlığındadır. Düğün gününden bir gün önce işleme sokulan plan işleri karıştıracaktır. Philadelphia Hikayesi, altı kategoride Oscar ödülüne aday gösterilip, iki tanesine kavuşmayı başarmıştır.

Komedi, Romantik

The Philadelphia Story
Philadelphia Hikayesi (1940) 8.1
Y: George Cukor
O: Cary Grant, Katharine Hepburn, James Stewart, Ruth Hussey
T: Komedi, Romantik
Adam's RibAdem'in Kaburgası (1949)

Adam's Rib - Adem'in Kaburgası (1949)

Asistan Bölge Savcısı Adam Bonner karısı Amanda’ya aşıktır ama sansasyonel bir cinayet davasında fazla umursamadığı karşı taraf, beklemediği şekilde karısı Amanda çıkar. Spencer Tracy ve Katharine Hepburn, yönetmenliğini George Cukor’un yaptığı ’Adem’in Kaburgası’e mükemmel bir uyum oluşturuyorlar.

Komedi, Dram, Romantik

Adam's Rib
Adem'in Kaburgası (1949) 7.6
Y: George Cukor
O: Spencer Tracy, Katharine Hepburn, Judy Holliday, Tom Ewell
T: Komedi, Dram, Romantik
A Star Is BornBir Yıldız Doğuyor (1954)

A Star Is Born - Bir Yıldız Doğuyor (1954)

Şarkıcı Esther Blodgett (Judy Garland) yükselişe geçmiş inkar edilemez bir yetenektir. Bu arada kariyerinde düşüş yaşayan alkolik Norman Maine (James Mason) ile tanışır ve ondan çok etkilenir. Aralarındaki kuvvetli aşk ikisinin de değişmesine sebep olacaktır. Çünkü Hollywood'un zor şartlarında sadece birisi devam edebilecektir.

Dram, Müzikal, Romantik

A Star Is Born
Bir Yıldız Doğuyor (1954) 7.8
Y: George Cukor
O: Judy Garland, James Mason, Jack Carson, Charles Bickford
T: Dram, Müzikal, Romantik
It Should Happen to YouŞöhret Delisi (1954)

It Should Happen to You - Şöhret Delisi (1954)

Gladys glover modellik işini kaybettikten kısa ir süre sonra, film yapımcısı pete sheppard'la tanışır ve central park'ta bir belgesel çekiminde yer alır. pete ilk görüşte aşık olmuştur fakat gladys için işler çok farklıdır.

Komedi, Romantik

It Should Happen to You
Şöhret Delisi (1954) 7.3
Y: George Cukor
O: Judy Holliday, Peter Lawford, Jack Lemmon, Michael O'Shea
T: Komedi, Romantik
Dinner at EightSaat 8'de ziyafet (1933)

Dinner at Eight - Saat 8'de ziyafet (1933)

Bir akşam yemeğindeki konukları karakterize ederek zengin ve sonradan rme yeni zenginlerin yalancılığını ve süse düşkünlükleriyle kendilerini beğenmişliklerini yansıtmaktadır.

Komedi, Dram

Dinner at Eight
Saat 8'de ziyafet (1933) 7.8
Y: George Cukor
O: Marie Dressler, John Barrymore, Wallace Beery, Jean Harlow
T: Komedi, Dram
Gone with the WindRüzgar Gibi Geçti (1939)

Gone with the Wind - Rüzgar Gibi Geçti (1939)

Amerikan Sivil Savaşı'nın arifesinde, Georgia eyaletinin kırsal bir bölgesindeyiz... Scarlett, Suellen ve Careen ile birlikte İrlanda göçmeni bir ailenin kızlarından biridir. Güzeller güzeli Scarlett, Brent ve Stuart isimli iki kardeşle konuşmaktadır. Bu iki kardeş Scarlett'tan bir şeyi gizlemektedirler. Genç kızı gizlice sevdiği Ashley Wilkes isimli adam Scarlett'a aşık olsa da kuzeni Melanie ile evlenecektir. Henüz kimsenin bilmediği bu gerçek, yakın bir zamanda duyurulacaktır. Daha sonraları Scarlett, gönlünü Rhett Butler'a kaptırsa da Ashley'i aklından atamayacaktır. Sivil savaşın gölgesinde yaşanan çok kahramanlı bir aşk hikayesini konu alan efsanevi film hem dönemin Amerikası hem de aşk halleri üzerine önemli şeyler söylüyor. Efsaneleşmiş müzikleri ve oyunculuklarıyla da ayrı bir ilgiyi hak eden film sekiz dalda Oscar ödülü kazanmıştır.

Dram, Romantik, Savaş

Gone with the Wind
Rüzgar Gibi Geçti (1939) 8.2
Y: Victor Fleming, George Cukor, Sam Wood
O: Thomas Mitchell, Barbara O'Neil, Vivien Leigh, Evelyn Keyes
T: Dram, Romantik, Savaş