Fred Zinnemann Filmleri İzle

Julia (1977)

Julia (1977)

Üç ayrı dalda Oscar alan film, iki kadın arasındaki ömür boyu süren dostluğu konu almaktadır 1930'ların başında, Lillian Hellman (Jane Fonda) sevgilisi Dashiell Hammett'ın da (Jason Robards) yardımı ile bir oyun yazarı olmuştur Çocukluk arkadaşı ve varlıklı bir kadın olan Julia (Vanessa Redgrave) ise sahip olduklarını ardında bırakarak, idealleri uğruna Nazi rejimine karşı savaşmaktadır Julia'nın arkadaşı Johann Lillian'dan, Nazi rejimine karşı savaşmak üzere kullanılacak yüklüce bir parayı, Paris'ten Almanya'ya taşımasını ister Lillian, hayati risk taşıyan bu görevi arkadaşı için kabul eder

Dram

Julia (1977) 7.4
Y: Fred Zinnemann
O: Jane Fonda, Vanessa Redgrave, Jason Robards, Maximilian Schell
T: Dram
Behold a Pale HorseIntikam atesi (1964)

Behold a Pale Horse - Intikam atesi (1964)

Manuel Artiguez, İspanya sivil savaşı sıralarında ünlü bir hayduttur ve Fransız sömürgesinde 20 yıl yaşamıştır. Annesi ölmek üzeredir ve o gizlice anavatanına gidip onu ziyaret etmek istemektedir. Ancak onun en büyük düşmanı olan İspanyol polis memuru Vinolas, Artiguezi yakalamak için hastanede ona bir tuzak kurar.

Dram, Savaş

Behold a Pale Horse
Intikam atesi (1964) 7
Y: Fred Zinnemann
O: Gregory Peck, Anthony Quinn, Omar Sharif, Raymond Pellegrin
T: Dram, Savaş
High NoonKahraman Şerif (1952)

High Noon - Kahraman Şerif (1952)

Amerikan kasabalarının efsanevi şeriflerinin epik hikayelerinin anlatığı western filmlerinden biri olan yapıt korkusuz şerif Will Kane'in ölüme karşı meydan okumasını konu alır. Mesleğini bırakıp daha sakin ve güvenli bir hayatı seçen şerif Kane, yeni evlendiği karısı Amy ile başka bir kasabaya taşınacaktır. Ancak tam da bugün yıllar önce yakaladığı azılı suçlu Frank Miller hapisten çıkmıştır. Frank Miller, artık intikam peşindedir, kasabaya doğru yola çıkmıştır. Tüm ısrarlara rağmen Miller'a karşı savaşmaya karar veren şerif, kasaba halkından ve karısından destek göremeyecektir. Korkusuz adam buna rağmen Miller ve çetesine karşı korkusuzca direnecektir. Western sinemasının başyapıtlarından biri olarak kabul edilen film Fred Zinnemann tarafından yönetilmiş, başrollerinde ise Grace Kelly ve bu filmdeki rolüyle Oscar kazanan Gary Cooper yer almıştır.

Dram, Gerilim, Kovboy

High Noon
Kahraman Şerif (1952) 8.1
Y: Fred Zinnemann
O: Gary Cooper, Thomas Mitchell, Lloyd Bridges, Katy Jurado
T: Dram, Gerilim, Kovboy
A Man for All SeasonsHer Devrin Adamı (1966)

A Man for All Seasons - Her Devrin Adamı (1966)

Başka bir kadınla evlenmek için karısını boşamak isteyen 8. Henry ile bu duruma ister istemez karışan Sir Thomas More’un öyküsü. En iyi film, yönetmen ve aktör (Paul Scofield) dahil altı dalda Oscar kazanan 'Her Devrin Adamı', Leo McKern ve Orson Welles’li kadrosuyla gerçek bir klasik.

Biografi, Dram, Tarih

A Man for All Seasons
Her Devrin Adamı (1966) 8
Y: Fred Zinnemann
O: Paul Scofield, Wendy Hiller, Leo McKern, Robert Shaw
T: Biografi, Dram, Tarih
Act of ViolenceUslanmam (1948)

Act of Violence - Uslanmam (1948)

Savaş gazisi Frank Enley(Van Heflin), Joe Parkson(Robert Ryan) oraya gelene kadar küçük bir kasabada mutlu mesut bir evlilik hayatı sürüyor gibiydi. Alman esir kampında olan bir olaydan dolayı Parkson intikam almak istemektedir. Bu korkuyla Enley ani bir kararla Los Angeles'taki bir fuara gider. Tabii ki de Parkson da onun hemen arkasındadır.

Gerilim, Kara-Film, Dram

Act of Violence
Uslanmam (1948) 7.5
Y: Fred Zinnemann
O: Van Heflin, Robert Ryan, Janet Leigh, Mary Astor
T: Gerilim, Kara-Film, Dram