Ernst Lubitsch Filmleri İzle

NinotchkaGülmeyen Kadın (1939)

Ninotchka - Gülmeyen Kadın (1939)

1892 senesinde Almanya'nın başkenti Berlin'de dünyaya gelen yönetmen Ernst Lubitsch'i "To be or not to be", "The Patriot", "The shop around the corner" gibi yapımlardan tanıyoruz. Üç defa Oscar'a aday gösterilen yönetmeni 1947 senesinde kaybettik. Lubitsch'in yönetmenliğini yaptığı sinema filmi "Ninotchka", 1939 senesinde gösterime girdi. Melchior Lengyel'in hikayesinden Charles Brackett, Billy Wilder ve Walter Reisch tarafından senaryolaştırılan yapımda 1990 senesinde yitirdiğimiz efsanevi aktris Greta Garbo, iki Oscar Ödüllü aktör Melvyn Douglas, 1985 senesinde yaşamını yitiren Amerikan aktris Ina Claire ve Romen aktör Bela Lugosi rol alıyor. Ortalama 1,5 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle çekilen "Ninotchka", En İyi Film, En İyi Senaryo ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında Oscar adayı oldu.Sovyetler tarafından Paris'e gönderilen gizli ajan Ninotchka, burada tanıştığı Leon'dan etkilenir ve işler amacını aşar. Mücevher satmak ve bilgi toplamak için gönderildiği Paris'te kapitalist bir iş adamı olan Leon ile filmlerdeki gibi bir aşk yaşayan genç kadın, bakalım görevini tamamlayabilecek mi?

Komedi, Romantik

Ninotchka
Gülmeyen Kadın (1939) 8
Y: Ernst Lubitsch
O: Greta Garbo, Melvyn Douglas, Ina Claire, Bela Lugosi
T: Komedi, Romantik
Heaven Can WaitCennet Beklesin (1943)

Heaven Can Wait - Cennet Beklesin (1943)

Henry van Cleve cennetin kendini kabul etmeyeceğini düşünerek Cehenemin kapısına gider ve kabul edilip edilmeyeceğini öğrenmek için hayat hikayesini şeytana anlatmaya başlar

Komedi, Dram, Fantastik

Heaven Can Wait
Cennet Beklesin (1943) 7.5
Y: Ernst Lubitsch
O: Gene Tierney, Don Ameche, Charles Coburn, Marjorie Main
T: Komedi, Dram, Fantastik
Trouble in ParadiseCennet'te Bela (1932)

Trouble in Paradise - Cennet'te Bela (1932)

Venedik'te Gaston ve Lily tuhaf bir tesadüfle tanışırlar. Birbirinden sevimli bu iki insan aynı zamanda meslektaştır. Hırsızlık konusunda oldukça becerikli olan Gaston ve Lily, birbirlerini soymaya çalıştıklarını fark ederler. Tabii ki denemeleri başarısız olur; ancak ikili arasındaki aşkın temellerini atar. Gaston ve Lily, Paris'te pahalı bir parfüm dükkanı olan MAdame Colet'i soymaya karar verirler. Gaston, Colet'in yanına sekreter olarak girer. Ancak Colet'le arasında duygusal bir ilişki başlaması işleri karıştırır. Gaston, parayı alıp uzaklara gidecekleri Lily'e sadakatini sürdürecektir ya da Colet'e her şeyi itiraf ederek evlenme teklif edecektir.

Komedi, Suç, Romantik

Trouble in Paradise
Cennet'te Bela (1932) 8.2
Y: Ernst Lubitsch
O: Miriam Hopkins, Kay Francis, Herbert Marshall, Charles Ruggles
T: Komedi, Suç, Romantik