Edward Zwick Filmleri İzle

Jack Reacher: Never Go BackJack Reacher: Asla Geri Dönme (2016)

Jack Reacher: Never Go Back - Jack Reacher: Asla Geri Dönme (2016)

Lee Child'ın Never Go Back kitabından uyarlanacak Jack Reacher 2'nin başrolünde yine Tom Cruise'u izleyeceğiz. Film eski ordu üssüne geri dönen Jack Reacher'ı konu alacak. Ancak Reacher geri döndüğünde eski binbaşının casuslukla suçlandığını öğrenecek. Binbaşının suçsuz olduğunu bilen Reacher ona kurulan komployu ortaya çıkarmak için suçluların peşine düşecek.

Aksiyon, Macera, Suç

Jack Reacher: Never Go Back
Jack Reacher: Asla Geri Dönme (2016) 6.3
Y: Edward Zwick
O: Tom Cruise, Cobie Smulders, Aldis Hodge, Danika Yarosh
T: Aksiyon, Macera, Suç
The Last SamuraiSon Samuray (2003)

The Last Samurai - Son Samuray (2003)

Amerikan Ordusunda, ukala ve aynı zamanda da kıdemli bir kaptan olarak bilinen Nathan Algren, 1870’lerde Japonya’dan bir teklif ve davet alır. Kendisinden, Japon İmparatorluğu’nun ilk ordusuna askeri eğitim vermesi talep edilmektedir. Her ne kadar modern savaş yöntemleri açısından gelişim gösterseler de samuray kültürü de hem devam etmekte hem de önemsenmektedir. Ancak Algren, başına gelen bir kaza sonucu, samurayların lideri tarafından kurtarıldığı vakit, esas samuray kültürüyle tanışır ve bundan ziyadesi ile etkilenir. Bir samuray savaşçısı gibi hareket etmeyi öğrenmesi onu son derece önemli bir kararın eşiğine taşıyacaktır. Başrolde Tom Cruise’un oluşu filme ekstra bir cazibe katıyor.

Aksiyon, Dram, Tarih

The Last Samurai
Son Samuray (2003) 7.7
Y: Edward Zwick
O: Ken Watanabe, Tom Cruise, William Atherton, Chad Lindberg
T: Aksiyon, Dram, Tarih
The SiegeKuşatma (1998)

The Siege - Kuşatma (1998)

Bir yolcu otobüsü Brooklyn köprüsünde havaya uçunca New York'un caddelerinde yorucu bir mücadele başlar. FBI ajanı Anthony "Hub" Hubbard (Washington) ve Amerikan ordu Generali William Devereaux (Willis) kimin bundan sorumlu olduğunu bulmak için kolları sıvar... Ve yıkımı engellemeye çalışır. İkisi beraber acımasız teröristlere karşı her köşe başında patlayıcı bir tehlikenin olduğu bir savaş başlatırlar...

Aksiyon, Gerilim

The Siege
Kuşatma (1998) 6.3
Y: Edward Zwick
O: Denzel Washington, Annette Bening, Bruce Willis, Tony Shalhoub
T: Aksiyon, Gerilim
Legends of the Fallİhtiras Rüzgarları (1994)

Legends of the Fall - İhtiras Rüzgarları (1994)

19. yüzyılın son seneleri yaşanmaktadır... Savaş gazisi bir hümanist olan Albay William Ludlow, hepsi erkek olan üç çocuğunu Montana'nın kırsal bölgelerinden birinde yer alan çiftliğinde, anneleri olmadan büyütmüştür. Etraflarındaki insanlar sayesinde oldukça serüvensever bir ruha sahip olan çocuklar, bu özellikleri için babalarına çok şey borçludurlar. Aralarından birinin nişanlısı olan Susannah, şehirden kırsala geldiğinde bu ailenin hayatına yepyeni bir hava gelir. Ancak Birinci Dünya Savaşı'nın ayak sesleri uzaklardan duyulmaya başlanmıştır bile.

Dram, Romantik, Savaş

Legends of the Fall
İhtiras Rüzgarları (1994) 7.5
Y: Edward Zwick
O: Brad Pitt, Anthony Hopkins, Aidan Quinn, Julia Ormond
T: Dram, Romantik, Savaş
Courage Under FireAteş Altında Cesaret (1996)

Courage Under Fire - Ateş Altında Cesaret (1996)

Verdiği bir emirle askerlerinin ölümüne neden olan ve bu yüzden de vicdan azabı çeken Amerikalı bir yarbayın hikayesi. Körfez savaşında yaşananlara odaklanan yapım oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.

Aksiyon, Dram, Gizem

Courage Under Fire
Ateş Altında Cesaret (1996) 6.6
Y: Edward Zwick
O: Denzel Washington, Meg Ryan, Lou Diamond Phillips, Michael Moriarty
T: Aksiyon, Dram, Gizem
GloryZafer (1989)

Glory - Zafer (1989)

Robert G. Shaw, Amerikan İç Savaşı’nda Amerika Birleşik Ordularında zencilerden oluşan bir alayın başına liderlik etmesi için atanmış bir komutandır. Siyahlara karşı yapılan ayrımcılığa ve köleliğe karşı da olan bu savaş, tüm alay için oldukça zorlu bir sınavdır.Düşman ordularının, zenci askerlerden oluşan bu birliğin kumandanının öldürülmesi emrinin yanında, birliğin kendi askerleri arasındaki olaylar da, Robert G. Shaw’un üstesinden gelmesi gereken sorunlar arasındadır.Amerikan İç Savaşı’nda savaşmış Robert G. Shaw’un ailesine yazmış olduğu mektuplardan derlenerek sinemaya aktarılmış Zafer, hem Edward Zwick filmografisinin hem de sinema tarihinin önemli filmleri arasında yer alıyor. Tüm oyuncu kadrosunun başarılı performanslarının yanında, Denzel Washington’ın olağanüstü oyunu ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandığını da ekleyelim.

Dram, Tarih, Savaş

Glory
Zafer (1989) 8
Y: Edward Zwick
O: Matthew Broderick, Denzel Washington, Cary Elwes, Morgan Freeman
T: Dram, Tarih, Savaş