Edward Dmytryk Filmleri İzle

The Caine MutinyDenizde isyan (1954)

The Caine Mutiny - Denizde isyan (1954)

İkinci Dünya Savaşı'nın en ateşli zamanlarında, Caine'in kitabına göre davranması yüzünden ikinci kaptan Maryk (Van Johnson) ve tayfası isyana başlarlar. Ancak asıl kırılma noktası bir çok sorgulanan emirinden sonra kaptanın tüm tayfayı Ölüm Tayfunu'na yöneltme emri olur.

Dram, Savaş

The Caine Mutiny
Denizde isyan (1954) 7.9
Y: Edward Dmytryk
O: Humphrey Bogart, José Ferrer, Van Johnson, Fred MacMurray
T: Dram, Savaş
Warlock (1959)

Warlock (1959)

Haydutlar yuzunden can cekismekte olan Warlock kasabasini devletin serifleri gerektigi gibi koruyamazlar.Kasaba halki da toplanarak uzman katil Blaisedelli kiralik serif olarak getirirler.Ancak Blaisedell yaninda ortagi Morgani ve baska sorunlari da getirmistir...

Romantik, Kovboy

Warlock (1959) 7.3
Y: Edward Dmytryk
O: Richard Widmark, Henry Fonda, Anthony Quinn, Dorothy Malone
T: Romantik, Kovboy
Alvarez Kelly (1966)

Alvarez Kelly (1966)

Amerika’da iç savaş zamanı… Ancak bazılarının savaş hiç umurunda değildir. Onlar ceplerini doldurmanın derdindedir. İşte onlardan biri de Alvarez Kelly (William Holden)… Savaşı fırsat bilip paraya dönüştürmek ister. Ancak sürüsünü götürmek hiç de kolay değildir. Kadınlara karşı zaafı olan Alvarez Kelly, tuzağa düşürülür. Meksikalı hayvan tüccarı Alvarez Kelly’e kim yardım edecek? Casuslar ve birbirinden güzel kadınlar kimin peşinde? Amaçları ne? Herkesin birbirine ihanet ettiği bir ortamda Alvarez Kelly kimin tarafında olacaktır?

Kovboy

Alvarez Kelly (1966) 6.3
Y: Edward Dmytryk
O: William Holden, Richard Widmark, Janice Rule, Patrick O'Neal
T: Kovboy
Murder, My SweetCinayet Tatlım (1944)

Murder, My Sweet - Cinayet Tatlım (1944)

Raymond Chandler'ın romanından uyarlanan bir Philip Marlowe macerası. Bir sosyete hırsızıyla, bir gangsterin cinayete karışmasını anlatıyor.

Suç, Dram, Kara-Film

Murder, My Sweet
Cinayet Tatlım (1944) 7.7
Y: Edward Dmytryk
O: Dick Powell, Claire Trevor, Anne Shirley, Otto Kruger
T: Suç, Dram, Kara-Film
MirageKatil Kim (1965)

Mirage - Katil Kim (1965)

Çalıştığı binada elektrikler ansızın kesilince, David Stillwell merdivenlerden aşağı inmeye başlar. Çekici bir kadın da ona katılır. El feneri sayesinde kadını görebilmekte, ama kadın onu görmemektedir. Bununla beraber,onu sesinden tanıdığını söyler ve sanki tanıması gerekirmiş gibi Binbaşı dediği birisinden söz eder. David, binadan çıktığında işlerin giderek karıştığını fark eder: bir adam pencereden atlayarak intihar etmiş gibi görünmektedir. Evine vardığında ise, işler tehlikeli bir hâl alır. İki gün içerisinde David'in karşısına tombul bir hayut, bağa gözlüklü kaba bir bakımcı, sinir bozucu bir ruh doktoru veacemi ama kurnaz bir özel hafiye çıkacaktır. Bu arada çekci kadınla sık sık karşılaşmaktadır. En önemlisi kendisiyle karşılaşacaktır; çünkü olduğunu sandığı kişiyle, gerçekten kim olduğu farklı şeylerdir.

Gizem, Gerilim

Mirage
Katil Kim (1965) 7.5
Y: Edward Dmytryk
O: Gregory Peck, Diane Baker, Walter Matthau, Kevin McCarthy
T: Gizem, Gerilim
Broken LanceKırık Mızrak (1954)

Broken Lance - Kırık Mızrak (1954)

Çiftlik sahibi despot bir babanın giderek ailesini felakete sürüklenişini, hatta oğulları arasında kavgaya yol açmasını anlatan, ilgi çekici bir western. "House of Stangers" adlı filmin western olarak yeniden çevrimi olan "Kanlı Ok", Shakespeare'in "Kral Lear"ını anımsatıyor. Katy Jurado'nun Oscar'a aday gösterildiği film, En İyi Öykü dalında bu ödülü kazanmıştı.

Macera, Kovboy

Broken Lance
Kırık Mızrak (1954) 7
Y: Edward Dmytryk
O: Spencer Tracy, Robert Wagner, Jean Peters, Richard Widmark
T: Macera, Kovboy
CrossfireÇapraz Ateş (1947)

Crossfire - Çapraz Ateş (1947)

Film Montgomery (Robert Ryan) ve üç arkadaşının bir gece kulübünde Samuels (Sam Levene) ve sevgilisiyle tanışmalarıyla başlıyor. İlerleyen dostluklarını genç çiftin evinde sürdürmeye karar veren topluluk, alkolün de etkisiyle saldırganlaşır ve Montgomery, evine konuk olduğu Samuel’i öldürür. Olayın ardından kaçan katil ve arkadaşlarını yakalama görevi Finlay (Robert Young) ve Keeley (Robert Mitchum) adlarındaki iki dedektife verilir.

Suç, Dram, Kara-Film

Crossfire
Çapraz Ateş (1947) 7.4
Y: Edward Dmytryk
O: Robert Young, Robert Mitchum, Robert Ryan, Gloria Grahame
T: Suç, Dram, Kara-Film