Edmund Goulding Filmleri İzle

Grand HotelBüyük Hotel (1932)

Grand Hotel - Büyük Hotel (1932)

Berlin'in en pahalı otelinde hiçbir olay olmadığını sanan Dr.Otternschlag (Lewis Stone), devamlı sarhoş olduğundan, Baron von Geigern (John Barrymore)'in güzel dansçı Grusinskaya (Greta Garbo)'nın mücevherlerini çalma planlarını yaptığını görmüyor. Ancak mücevherleri yerine kalbini çalıyor. Alman işadamı Preysing (Wallace Berry) ise metresi Flaemmchen (Joan Crawford)'i muhasebecisi Kringelein (Lionel Barrymore)'e kaptırıyor. Ama sonunda kadın, hiçbiriyle birlikte kalmıyor. zeynep1972

Dram, Romantik

Grand Hotel
Büyük Hotel (1932) 7.7
Y: Edmund Goulding
O: Greta Garbo, John Barrymore, Joan Crawford, Wallace Beery
T: Dram, Romantik
A Night at the OperaOperada Bir Gece (1935)

A Night at the Opera - Operada Bir Gece (1935)

2 sevgili gittikleri operaya kabul edilmezler. Marx kardeşler de genç aşıklara şans verebilmek için gerçek tenorun gelmemesini sağlarlar. Marx kardeşlerin eğlenceli maceralarını izlerken kahkaha cümbüşüne hazır olun.

Komedi, Müzik, Müzikal

A Night at the Opera
Operada Bir Gece (1935) 8.1
Y: Sam Wood, Edmund Goulding
O: Groucho Marx, Chico Marx, Harpo Marx, Kitty Carlisle
T: Komedi, Müzik, Müzikal
Dark VictoryKaranlık Zafer (1939)

Dark Victory - Karanlık Zafer (1939)

Judith Traherne, Dr. Frederick Steele tarafından beyin tümörü tanısı konulduğunda, genç sosyetenin gözdelerindedir. Geçirdiği ameliyatın ardından, Judith Steele’e aşık olur. doctor Judith’in sekreterine tümörün geri geleceği ve eninde sonunda Judith’i öldüreceğini söyler. Bunu öğrenen Judith depresyona girer. Ona aşık olan at antrenörü Michael elinden geldiğince hayatı doya doya yaşamasını söyler. Judith daha sonra, hastalığına bir tedavi bulmaya çalışan doktoru Steele ile evlenir. Steele New York’taki bir konferansa gideceği sırada, Judith görme duyusunun zayıfladığını fark eder ve ölmek üzere olduğunu anlar.

Dram, Romantik

Dark Victory
Karanlık Zafer (1939) 7.6
Y: Edmund Goulding
O: Bette Davis, George Brent, Humphrey Bogart, Geraldine Fitzgerald
T: Dram, Romantik
Nightmare AlleyKâbus Sokağı (1947)

Nightmare Alley - Kâbus Sokağı (1947)

Stanton Carlisle sahte zihin okuyucu Zeena ve alkolik kocası Pete ile çalışan hırslı bir adamdır. Zeena zihin okuyormuş gibi yaparken o kalabalığı coşturmaktadır. Ama Stan’in karnavalda kalmaya niyeti yoktur. İsteği bir gece kulübünde iş yapmaktır.

Dram, Kara-Film

Nightmare Alley
Kâbus Sokağı (1947) 7.8
Y: Edmund Goulding
O: Tyrone Power, Joan Blondell, Coleen Gray, Helen Walker
T: Dram, Kara-Film