Don Siegel Filmleri İzle

Hell Is for HeroesAteş Hattı (1962)

Hell Is for Heroes - Ateş Hattı (1962)

1944 sonbaharı, bir grup Amerikan askeri, Almanları Siegfried hattının gerisinde tutmakla görevlendirilirler. Koskoca bir ordu karşısında yalnız kalan askerlerin tek bir çareleri vardır; sayılarını çok göstermek. Destek güçleri gelene kadar bu bir avuç asker direnişlerini sürdürebilecekler midir?

Dram, Savaş

Hell Is for Heroes
Ateş Hattı (1962) 7.1
Y: Don Siegel
O: Steve McQueen, Bobby Darin, Fess Parker, Harry Guardino
T: Dram, Savaş
Invasion of the Body SnatchersBeden Kemiricilerin İstilası (1956)

Invasion of the Body Snatchers - Beden Kemiricilerin İstilası (1956)

Kaliforniya'nın küçük bir yerleşimi olan Santa Mira'nın sakinleri, bir süredir yakınlarının tuhaf davranışlar göstermesinden şikayetçidir. Doktor Miles Bennell olayı soğukkanlılıkla araştırmaya başlar. Mantıklı bir adam olan doktorun ilk başlardaki kuşkucu tavırları, kaçınılmaz gerçeğe yaklaştıkça yerini panik ve dehşete bırakır. Zira tüm işaretler, uzak bir gezegenden gelen bitkisel bir takım istilacıların, insanların vücutlarını yok ederek onların yerini almaya başladığını göstermektedir. Santa Miralıların çoğu uykudayken, uzaylı taklitleriyle değiştirilmektedirler. Üstelik artık uzaylılar çoğunlukta olduklarından, kimin gerçek kimin taklit olduğunu anlamanın mümkün olmadığı bir kaos başlamıştır. İnsanlık için hiç umut yoktur... zeynep1972

Korku, Bilim-Kurgu

Invasion of the Body Snatchers
Beden Kemiricilerin İstilası (1956) 7.8
Y: Don Siegel
O: Kevin McCarthy, Dana Wynter, Larry Gates, King Donovan
T: Korku, Bilim-Kurgu
Telefon (1977)

Telefon (1977)

Amerika'nın muhtelif yerlerinde sıradan insanlar, yaptıkları sıradan telefon görüşmelerinden sonra, korkunç eylemlere girişmektedirler. Başlangıçta tek zararı kendilerine verdikleri düşünülse de bir süre sonra olanların büyük bir planın küçük bir parçası olduğu fark edilecektir. Hem Amerika hem de Sovyet hükümetinin kontrolünden çıkan olayları çözmek ve sebep olanları bulmak Sovyet Binbaşı Grigori Borzov ve CIA ajanı Barbara'ya kalacaktır.

Aksiyon, Suç, Dram

Telefon (1977) 6.6
Y: Don Siegel
O: Charles Bronson, Lee Remick, Donald Pleasence, Tyne Daly
T: Aksiyon, Suç, Dram
Charley Varrick (1973)

Charley Varrick (1973)

Charley Varrick ve arkadaşları küçük bir kasaba bankasını soyarlar. Kendi aralarında bölüşmek için küçük bir miktar beklerken büyük miktarda para sürpriziyle karşılaşırlar. Paranın bir çeteye ait olduğunu anlarlar ve çeteyi başlarından savmak için bir plan yapmaları gerekmektedir.

Aksiyon, Suç, Dram

Charley Varrick (1973) 7.6
Y: Don Siegel
O: Walter Matthau, Joe Don Baker, Felicia Farr, Andrew Robinson
T: Aksiyon, Suç, Dram
The KillersÖlüm Saçanlar (1964)

The Killers - Ölüm Saçanlar (1964)

Öldürmek içi kiralandıkları kurbanın kendilerinden kaçmaması üzerine şaşıran iki profesyonel suikastçi, kendilerini kimin ve ne amaçla kiraladığını bulmaya çalışırlar.

Suç, Dram, Gizem

The Killers
Ölüm Saçanlar (1964) 7.1
Y: Don Siegel
O: Lee Marvin, Angie Dickinson, John Cassavetes, Clu Gulager
T: Suç, Dram, Gizem
Two Mules for Sister SaraSara'ya İki Katır (1970)

Two Mules for Sister Sara - Sara'ya İki Katır (1970)

19. yüzyılda Fransız işgalindeki Meksika’da geçen sürükleyici ve anarşik bir macera. Amerikalı bir paralı asker Hogan (Clint Eastwood) üç tacizcinin saldırmak üzere olduğu rahibe Sara’yı (Shirley MacLaine) serserilerin elinden kurtarır. Şans eseri gerçekleşen bu tanışma Hogan’ın işine yarayacaktır. Sara Hogan’ın ele geçirmeyi planladığı garnizondaki askerlerle ilgili bilgi sahibidir. Seyahatlerine birlikte devam eden ikili zamanla birbirleri hakkındaki gerçekleri öğrenirler.

Macera, Komedi, Savaş

Two Mules for Sister Sara
Sara'ya İki Katır (1970) 7
Y: Don Siegel
O: Shirley MacLaine, Clint Eastwood, Manolo Fábregas, Alberto Morin
T: Macera, Komedi, Savaş
The Big Steal (1949)

The Big Steal (1949)

Joan (Jane Greer) ve Duke (Robert Mitchum) dolandırıcı Fiske (Patric Knowles)’yi takip ederken Vera Cruz’da karşılaşır. Kısa bir süre içinde olaya müfettiş General (Ramon Novarro) da dahil olur. Fiske, peşinde Joan ve Duke ile Meksika’da kaçmaya devam eder. Arkalarında gerçek Yüzbaşı Blake (William Bendix) de vardır. Kurnaz Müfettiş General onları Tihuacan’da beklemektedir

Suç, Kara-Film, Romantik

The Big Steal (1949) 7.1
Y: Don Siegel
O: Robert Mitchum, Jane Greer, William Bendix, Patric Knowles
T: Suç, Kara-Film, Romantik