Delmer Daves Filmleri İzle

Dark PassageKaranlik geçit (1947)

Dark Passage - Karanlik geçit (1947)

Vincent Parry (Humphrey Bogart) işlemediği bir cinayetten dolayı hapse atılır. Suçsuzluğunu kanıtlamak için hapisten kaçar. Yüzünü plastik cerrahiyle değiştirir ve bu intikam yolunda, Vincent'ın suçsuz olduğundan emin olan Irene Jansen (Lauren Bacall) ona yardım edecektir.

Kara-Film, Gerilim

Dark Passage
Karanlik geçit (1947) 7.6
Y: Delmer Daves
O: Humphrey Bogart, Lauren Bacall, Bruce Bennett, Agnes Moorehead
T: Kara-Film, Gerilim
The Hanging Treeİdam Ağacı (1959)

The Hanging Tree - İdam Ağacı (1959)

Yerel bir suçluyu kendisini asmak isteyen güruhtan kurtaran bir Doktorun karakter çalışması olan filmde Doktor, sırrını kötüye kullanacağı düşüncesiyle genç adamın hayatını kontrol etmeye çalışır.

Dram, Romantik, Kovboy

The Hanging Tree
İdam Ağacı (1959) 7.2
Y: Delmer Daves, Karl Malden, Vincent Sherman
O: Gary Cooper, Maria Schell, Karl Malden, George C. Scott
T: Dram, Romantik, Kovboy
Broken ArrowKırık Arrow (1950)

Broken Arrow - Kırık Arrow (1950)

Tom Jeffords farklı bir 'beyaz', farklı bir Amerikan askeridir. O beyazlarla apaçiler arasındaki savaşın bitmesini, iki kültürün kendi topraklarında özgürce yaşamasını istemektedir. Bu düşünceyle bir apaçi gencinin hayatını kurtarır ve apaçilerin adalet duygusunu keşfedince, barışın ilk adamını atmaları için kızılderilileri motive eder. Bu esnada apaçi kültürünü daha iyi tanır ve hatta kalbini bir yerliye kaptırır. Zamanla Jeffords’ın çabaları amacına ulaşır ve üç aylık barış deneme süreci başlar. Fakat her iki taraftan da isyancılar barışı engellemek için saldırılar düzenlemektedir. Bu saldırılardan Tom Jeffords da etkilenir ve barış konusundaki umutlarını kaybedecek gibi olur. Fakat kayıpsız ve ödünsüz barış olmayacağını er geç fark eder.Çekildiği dönem düşünüldüğünde şaşırtıcı bir hikayeye ve mesaja sahip olan bir western klasiği. Apaçilerin insani ve hatta barışçı yönünü ortaya koymakla kalmıyor; beyaz adamın savaşçı ve ırkçı kimliğini de deşifre ediyor. Güncelliğini ve anlamını her dönem koruyacağına şüphe yok.

Dram, Romantik, Kovboy

Broken Arrow
Kırık Arrow (1950) 7.3
Y: Delmer Daves
O: James Stewart, Jeff Chandler, Debra Paget, Basil Ruysdael
T: Dram, Romantik, Kovboy