Danny Boyle Filmleri İzle

SunshineGün Işığı (2007)

Sunshine - Gün Işığı (2007)

Yıl 2057. Güneş ölüyor ve buna bağlı olarak da Dünya da yok olmakta. Bir grup astronot, Güneşi yeniden hayata döndürmek üzere göreve gönderilirler ancak başarısız olurlar. Yedi yıl sonra bir başka ekip aynı misyonla gönderilir. Bu Dünya için son umuttur. Icarus II adlı uzay gemisi, ekibin başında Kaptan Kaneda ile yola çıkarak, taşıdıkları nükleer başlıkla Güneşin yeniden hareketini sağlamayı hedef almışlardır. Herkes nefeslerini tutmuş bu ekibi beklerken aniden bağlantı kesilir. Ekip, Güneş ile baş başadır artık. Trainspotting ile ün salan yönetmen Danny Boyle bu bilimkurgu ile yeni bir heyecan ve gerilim dolu anlara sürüklüyor.

Macera, Bilim-Kurgu, Gerilim

Sunshine
Gün Işığı (2007) 7.3
Y: Danny Boyle
O: Cillian Murphy, Michelle Yeoh, Troy Garity, Rose Byrne
T: Macera, Bilim-Kurgu, Gerilim
127 Hours127 Saat (2010)

127 Hours - 127 Saat (2010)

Dağcı Aron Ralston'un başından geçenlerin gerçek hikayesi...Genç bir dağcı olan Aron, Utah yakınlarında büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır. Hayatı için bir çeşit tuzağa dönüşen bu olayda Aron, soğukkanlı olması gereken şoke edici bir çözüm yolu bulur.

Macera, Biografi, Dram

127 Hours
127 Saat (2010) 7.7
Y: Danny Boyle
O: James Franco, Kate Mara, Amber Tamblyn, Sean Bott
T: Macera, Biografi, Dram
Trainspotting (1996)

Trainspotting (1996)

20’li yaşlardaki Mark Renton ve arkadaş grubunun uyuşturu müptelalığını konu alan film Renton’ın hikayesine odaklanır. Renton hayatta uyuşturucu dışında hiçbir amacı olmayan bir gençtir. Arkadaş grubu da Renton’dan farklı değildir. Tek amaçları daha fazla uyuşturucu almak, partilere katılmak ve gittikleri yerlerde sorun yaratmaktır. Renton her bağımlı gibi uyuşturcuyu bırakmaya defalarca denese de başaramamıştır ve bir gün tekrar bırakmayı dener. Ancak başarılı olamayan adam aksine, bir altın vuruş deneyimiyle de karşı karşıya kalmıştır. Hastaneye kaldırılan Renton, artık daha başka biri olma yolundadır. Yer altı edebiyatının en önemli yazalarından biri olan Irvine Welsh’in ünlü romanı Trainspotting’ten sinemaya uyarlanan film ünlü yönetmen Danny Boyle tarafından yönetilmiş, başrollerindeki Ewan McGregor güçlü performansıyla göz doldurmuştur.

Dram

Trainspotting (1996) 8.2
Y: Danny Boyle
O: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller, Kevin McKidd
T: Dram
The BeachKumsal (2000)

The Beach - Kumsal (2000)

Genç Amerikalı otostopçu Richard (Leonardo DiCaprio), Avrupalı bir grup hippi arkadaşıyla birlikte Asyayı turlarken Bangkok'da tuhaf bir şekilde eline geçen bir haritadan kimsenin bilmediği, bakir bir tropik adanın varlığını keşfeder. Cenneti bulduklarını düşünerek burada kendilerine ait ütopik bir dünya kurmaya çalışırlarken beklenmedik sorunlarla karşılaşırlar. Filmin tanıtım sloganında denildiği gibi; "Cennetin de bir bedeli var" dır.

Macera, Dram, Gerilim

The Beach
Kumsal (2000) 6.6
Y: Danny Boyle
O: Leonardo DiCaprio, Daniel York, Patcharawan Patarakijjanon, Virginie Ledoyen
T: Macera, Dram, Gerilim
28 Days Later28 Gün Sonra (2002)

28 Days Later - 28 Gün Sonra (2002)

Ölümcül bir virüs, İngiltere’yi tehdit altına almıştır. Bir araştırma laboratuarındaki hastalıklı şempanzelerden yayılan bu virüse yakalanan insanlar zor durumdadırlar. Bu işle mücadele eden kişiler sadece virüsü yok etmek değil, hastalığa yakalananlarla da büyük sorun yaşamaktadırlar. Çare olarak askerler tarafından yönetilen sığınağa taşındıklarında çok başka sorunlar ortaya çıkmaya başlar. İngiltere yapımı filmin yönetmeni Danny Boyle, oldukça başarılı bir iş çıkartmış. Kumsal adlı filmini de uyarladığı romanın yazarı olarak bildiğimiz Alex Garland, filmin senaryo yazarı.

Korku

28 Days Later
28 Gün Sonra (2002) 7.6
Y: Danny Boyle
O: Alex Palmer, Bindu De Stoppani, Jukka Hiltunen, David Schneider
T: Korku