Clint Eastwood Filmleri İzle

The GauntletKanun Yolunda (1977)

The Gauntlet - Kanun Yolunda (1977)

Mütevazi bir polis , önemli bir davada şahitlik edecek bir fahişeyi Las Vegas'tan Phoenix'e kadar götürmekle görevlidir, fakat bunun gerçekleşmemesi için çalışan çok fazla insan vardır.

Aksiyon, Gerilim

The Gauntlet
Kanun Yolunda (1977) 6.4
Y: Clint Eastwood
O: Clint Eastwood, Sondra Locke, Pat Hingle, William Prince
T: Aksiyon, Gerilim
J. Edgar (2011)

J. Edgar (2011)

Amerika bugün FBI ile gurur duyuyorsa bunda hiç şüphesiz ki J. Edgar Hoover'ın on yıllarca kendisini mesleğine ve büroya adamış olmasının etkisi var. 20.yy.'ın en tartışmalı, en esrarengiz ve en güçlü portrelerinden biri olan J. Edgar'ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanan filmde ünlü FBI başkanının gençliğinden başlayarak Amerikan Adalet Bakanlığı'ndaki yükselişine ve neredeyse 50 yıl boyunca Federal Büro üzerindeki etkisine beyazperdeye taşınıyor. Ondan nefret edenler, mecburen saygı gösterenler ve samimi biçimde hayranlık besleyenler... Elinde bulundurduğu büyük güce rağmen, korkuları, zaafları da olan, kapalı kapılar ardında sakladığı büyük sırlarla kariyerini, hayatını mahveden bir adam... Leonardo DiCaprio'nun Amerikan tarihinin en önemli figürlerinden J. Edgar Hoover'ı canlandırdığı filmin senaryosu Oscarlı Milk filminin ve sıradışı bir dizi olan Big Love'ın senaristi Dustin Lance Black' aitken, yönetmen koltuğunda Dicaprio ile görmeye alıştığımız efsane yönetmen Clint Eastwood oturuyor...

Biografi, Suç, Dram

J. Edgar (2011) 6.6
Y: Clint Eastwood
O: Leonardo DiCaprio, Josh Hamilton, Geoff Pierson, Cheryl Lawson
T: Biografi, Suç, Dram
Absolute PowerMutlak Güç (1997)

Absolute Power - Mutlak Güç (1997)

Bulunmaması gereken yerdeydi ve görmemesi gerekeni gördü. Zaten kim bir hırsızın sözüne inanırdı ki? Luther Williams bir kadının öldürüldüğünü söylediğinde onu kim ciddiye alırdı? Üstelik, katilin Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olduğunu iddia ediyordu... Clint Eastwood, David Baldacci'nin bestseller romanından uyarlanan bu gerilim filmininin başrolünde. Gene Hackman ve Ed Harris gibi oyuncuların da bulunduğu kadro, Whitney, polis güçleri ve Beyaz Saray'ın üst düzey görevlileri arasındaki gittikçe daralan kedi fare oyununa, iyi işlenmiş ve canlandırılmış karakterlerle nefes kesen bir derinlik katıyorlar.

Aksiyon, Suç, Dram

Absolute Power
Mutlak Güç (1997) 6.7
Y: Clint Eastwood
O: Clint Eastwood, Gene Hackman, Ed Harris, Laura Linney
T: Aksiyon, Suç, Dram
American SniperKeskin Nişancı (2014)

American Sniper - Keskin Nişancı (2014)

Gelmiş geçmiş en öldürücü Amerikan nişancısı; avladığı düşmanlarının “şeytan” dediği, komando kardeşlerinin “efsane” dediği bir adam…1999’dan 2009’a kadar, Amerikalı Deniz Komandosu Chris Kyle Amerika Birleşik Devletleri askeri tarihinin en başarılı vuruşlarını kaydetmiştir. Pentagon Kyle’ın öldürdüğü kişi sayısının 150’yi geçtiğini doğrulamıştır ama kitapta yer alan şaşırtıcı sayıyı inkar etmiştir. Iraklı isyancılar Kyle’dan o kadar çok korkuyorlardı ki ona Şeytan lakabını takmışlardı ve kellesine ödül koymuşlardı. Kyle çatılardan ve gizli pozisyonlardan koruduğu diğer komandolar arasında efsanevi bir isim olmuştu. Kyle’ın sıra dışı savaş deneyimleri tüm zamanların en iyi savaş anılarından biri olarak tarihe geçmiştir.Babasıyla çocukken çıktığı av gezilerinde silah kullanmayı öğrenen Teksaslı Kyle Donanma’ya katılmadan önce şampiyon bir biniciydi. 11 Eylül’den sonra Terörle Savaş’a katıldı ve en iyi performansını ateş altındayken gösteren dünya çapında bir nişancı oldu. Bağdat’ın dışında uzak mesafe atışta kendi rekorunu kırdı. Kyle bir sokakta kapana kıstırılmış bir grup Deniz Piyadesi’ni kurtarmak için ateş altına girdi; yakın dövüşte tabancasıyla isyancıları alt etti. İki kere yaralanan ve iki yakın arkadaşının ölümüne tanıklık eden Kyle savaşın verdiği acıyı dürüst bir şekilde anlatıyor. American Sniper Kyle’la savaşan diğer askerleri de onurlandırıyor. İlk ağızdan anlatılan hikayelerde, Kyle’ın eşi Tara da savaşın evlilikleri ve çocukları üzerinde bıraktığı yaradan içtenlikle bahsediyor. Adrenalin dolu ve oldukça kişisel bir eser olan American Sniper savaşın en yakın tanığının içten anlatımlarından oluşuyor.

Aksiyon, Biografi, Dram

American Sniper
Keskin Nişancı (2014) 7.4
Y: Clint Eastwood
O: Bradley Cooper, Kyle Gallner, Cole Konis, Ben Reed
T: Aksiyon, Biografi, Dram
UnforgivenAffedilmeyen (1992)

Unforgiven - Affedilmeyen (1992)

Little Bill Dagett, sadistik eğilimleri olan, tavizsiz ve diktatör bir şeriftir. Egemen olduğu küçük bir kasabayı yaşanmaz bir hale getirmektedir. Bir gün adaleti uygulamayı bütünüyle reddettiğinde, eski bir silahlı soyguncu olan Will Munny, artık sessiz kalamayacağını ortaya koyacaktır. İntikam Will, Will’in eski partneri ve genç bir adamın ellerinden gelecektir.Clint Eastwood’un Western türünün hala yaşadığını ispatlarcasına çektiği Affedilmeyen, 90’lı yılların en önemli filmlerden biri olarak kabul edilmektedir. Ustanın yönetmenlik kariyerine damgasını vuran film, Eastwood’a bir de yönetmenlik Oscar’ı getirmiştir.

Kovboy

Unforgiven
Affedilmeyen (1992) 8.3
Y: Clint Eastwood
O: Clint Eastwood, Gene Hackman, Morgan Freeman, Richard Harris
T: Kovboy
Honkytonk Man (1982)

Honkytonk Man (1982)

Duygu dolu bir macera ve müthiş bir film! Red Stovall (Clint Eastwood) ateşinin nedeni içtiği viskiden gelen, depresyon döneminde çapkın bir adamdır ve bir hayali vardır: Grand Ole Opryde şarkı söylemek...

Komedi, Dram, Müzik

Honkytonk Man (1982) 6.6
Y: Clint Eastwood
O: Clint Eastwood, Kyle Eastwood, John McIntire, Alexa Kenin
T: Komedi, Dram, Müzik
Breezy (1973)

Breezy (1973)

Breezy kocaman kalbi olan ergenlik çağında bir hippy. Onunla sadece yatmak isteyen bir adamla seyahate çıkan Breezy adamdan kaçmayı başarıyor. Saklanmak için koşarken orta yaşlı boşanmış bir adamın evine sığınıyor ve bu adam beklenmedik bir şekilde Breezy'ye aşık oluyor

Dram, Romantik

Breezy (1973) 7
Y: Clint Eastwood
O: William Holden, Kay Lenz, Roger C. Carmel, Marj Dusay
T: Dram, Romantik
A Perfect WorldKusursuz Dünya (1993)

A Perfect World - Kusursuz Dünya (1993)

Aslında Butch karakteri için Denzel Washington ilk başta düşünülse de, sonraları bu rol için Clint Eastwood'un kollarını sıvadığını biliyoruz. Filmde, Butch Haynes ve partneri Terry Pugh'ın Huntsville Hapishanesi’nden kaçtıktan sonraki sıradışı serüvenleri konu ediliyor. Bu iki kafadar, girdikleri evdeki küçük çocuğu rehin almıştır. Sorun şu ki, Terry Philip Perry ismindeki çocuğa sert davranır ve buna katlanamayan Butch Terry’i öldürmek zorunda kalır. Daha sonra çocuğu da alıp kaçmasıyla olaylar gelişecektir... Butch ve Philip, beraber seyahat ettikçe birbirlerini tanıyacaklar ve Butch, ailesi tarafından hemen hemen eğlenceli hiçbir şey yapmasına izin verilmemiş Philip için daha önce sahip olmadığı bir rol modeli olacaktır. Bu arada peşlerinde de Texas Korucusu 'Red' Garnett ve suç bilimci Sally Gerber vardır. Kusursuz Dünya, Clint Eastwood’un etkileyici anlatımı ve Kevin Costner ile küçük oyuncu T.J. Lowther arasındaki uyumla en iyi Eastwood dramlarından birine dönüşüyor.

Suç, Dram, Gerilim

A Perfect World
Kusursuz Dünya (1993) 7.5
Y: Clint Eastwood
O: Kevin Costner, Clint Eastwood, Laura Dern, T.J. Lowther
T: Suç, Dram, Gerilim
Million Dollar BabyMilyonluk Bebek (2004)

Million Dollar Baby - Milyonluk Bebek (2004)

Frankie Dunn (Clint Eastwood) ringlerde geçirdiği yıllar boyunca müthiş dövüşçüler yetiştirmiştir. Derslerinde olduğu gibi yaşamında da ilkesi 'kendini korumak' olan Dunn, onu kızından soğutan acılı deneyimi yüzünden uzun zamandır hiç kimse ile yakın olmamaya çalışmaktadır. Tek arkadaşı Scrap (Morgan Freeman), onun spor salonuna göz kulak olan biridir. Bir gün Maggie Fitzgerald (Hilary Swank) adlı genç ve yetenekli bir kadının boks yapmak üzere salonuna gelmesiyle Frankie'nin zırhı delinecek ve yaşamı değişecektir.

Dram, Spor

Million Dollar Baby
Milyonluk Bebek (2004) 8.1
Y: Clint Eastwood
O: Clint Eastwood, Hilary Swank, Morgan Freeman, Jay Baruchel
T: Dram, Spor