Chris Columbus Filmleri İzle

Harry Potter and the Sorcerer's StoneHarry Potter ve Felsefe Taşı (2001)

Harry Potter and the Sorcerer's Stone - Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001)

Harry Potter güçlerini keşfediyor! J.K. Rowling'in aynı adlı kült romanından sinemaya uyarlanan bu büyüleyici filmde, Harry Potter 11. Doğum gününde, çok güçlü iki büyücünün yetim kalmış oğlu olduğunu ve kendiside büyücülük güçlerine sahip olduğunu öğrenir. Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndan aldığı bir davetiyeyle Harry hayatının macerasına atılır. Yüksekten uçma sporu Quidditch'i öğrenir ve onu yok etmek isteyen karanlık bir büyücüye giden yolda canlı satranç taşlarıyla nefes kesici bir oyun oynar. En mükemmel macera için buluşalım!

Macera, Aile, Fantastik

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001) 7.5
Y: Chris Columbus
O: Richard Harris, Maggie Smith, Robbie Coltrane, Saunders Triplets
T: Macera, Aile, Fantastik
Pixels (2015)

Pixels (2015)

Pixels filminde, uzak galaksilerde yaşayan uzaylılar, dünyadan gönderilen klasik video oyunu yayınlarını, kendilerine karşı savaş ilan edildiği şeklinde yanlış anlayarak, Dünya’ya karşı savaş açarlar. Uzaylılar, atari oyunlarını da saldırılarına model olarak kullanmaktadırlar. Başkan Will Cooper (Kevin James) çocukluk arkadaşı ve 80’lerin video oyunları şampiyonu Sam Brenner’ı (Adam Sandler), yardıma çağırmak zorunda kalır. Şimdilerde evlere sinema sistemi kuran Sam Brenner, eski video oyunu uzmanlarından (Peter Dinklage ve Josh Gad) kurulu bir takımı yönetmekle görevlendirilir. Takımın görevi uzaylıları yenmek ve dünyayı bu istiladan kurtarmaktır. Takıma, uzaylılara karşı benzersiz silahlar sağlamakla görevli Teğmen Violet Van Patten (Michelle Monaghan) da katılır.

Aksiyon, Komedi, Bilim-Kurgu

Pixels (2015) 5.6
Y: Chris Columbus
O: Adam Sandler, Kevin James, Michelle Monaghan, Peter Dinklage
T: Aksiyon, Komedi, Bilim-Kurgu
Home AloneEvde Tek Başına (1990)

Home Alone - Evde Tek Başına (1990)

Kevin, ailesi Fransa’ya tatile giderken yanlışlıkla evde unutulur. Yalnız kaldığını farkettiği anda, evini de hırsızlara karşı korumak zorunda kalacağını anlar.Harry ve Marv’ın niyeti, Kevin’in mahallesindeki tüm evleri soymaktır. Kevin’in evinin kolay lokma olmayacağını acı deneyimlerle öğreneceklerdir.John Hughes’un senaryosunu yazdığı filmin yönetmeni ise Chris Colombus. Evde Tek Başına, vizyona girdiği dönemde büyük ilgi toplamış ve 2 devam filmi çekilmişti.

Komedi, Aile

Home Alone
Evde Tek Başına (1990) 7.4
Y: Chris Columbus
O: Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern, John Heard
T: Komedi, Aile
Harry Potter and the Chamber of SecretsHarry Potter ve Sırlar Odası (2002)

Harry Potter and the Chamber of Secrets - Harry Potter ve Sırlar Odası (2002)

Harry'nin yanlarında kalmak zorunda olduğu için yanlarında kaldığı ailesi olan Dursley'ler Harry'ye kötü davranmaya devam etmektedirler. Harry de bu eziyetten kurtulmak için bir an önce çok sevdiği okulu Hogwarts'a dönmenin hayallerini kurmaktadır. Vakit gelir ve Harry hazırlanmaya başlar ancak bir elf olan Dobby onu uyararak okula döndüğünde çok büyük bir felaketle karşılaşacağı yönünde uyarır. Sırlar odası açılmıştır ve çok karanlık bir güç Hogwarts'ın üzerinde egemen olmaya başlamıştır.

Macera, Aile, Fantastik

Harry Potter and the Chamber of Secrets
Harry Potter ve Sırlar Odası (2002) 7.3
Y: Chris Columbus
O: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Richard Griffiths
T: Macera, Aile, Fantastik