Chan-wook Park Filmleri İzle

Three... ExtremesÜç Sıradışı (2004)

Three... Extremes - Üç Sıradışı (2004)

Film üç ayrı yönetmenin emeği olan üç ayrı bölümden oluşuyor. Bir devam filmi olan Üç Sıra dışı, kötülük yapan insanın özündeki nedenin, sıkıntının ne olduğuna odaklanıyor. İlk bölümde eski bir TV yıldızı olan Quing, kocasının, genç bir başka kadına gitmek üzere olduğunu fark eder ve korkuya kapılarak çare arar. Gençleşmek için sözde sihirli bir mantıdan yer ancak bu davranışının sonucunda korkuları tavan yapar. İkinci bölümde Ryu Ji-Ho, başarılı bir yönetmendir. Bir gün eve geldiğinde filminde oynayan bir figüranın, piyanist karısının parmaklarını kestiğini görür. Piyanonun üzerine yapıştırdığı parmaklar karşılığında da kendisinden, yanında getirdiği çocuğu öldürmesini talep eder. Üçüncü bölüm ise bir yazar olan Kyoko’nun, vaktiyle kaza ile ikiz kardeşinin ölümüne neden oluşunun tükenmeyen vicdan azabına odaklanır.

Korku

Three... Extremes
Üç Sıradışı (2004) 7.1
Y: Fruit Chan, Takashi Miike, Chan-wook Park
O: Bai Ling, Pauline Lau, Tony Ka Fai Leung, Meme Tian
T: Korku
Sympathy for Lady Vengeanceİntikam Meleği (2005)

Sympathy for Lady Vengeance - İntikam Meleği (2005)

Hayatta en kötüsü insanın yapmadığı herhangi bir yanlışın acımasız ve ağır bir bedeline mahkum olmaktır. Lee Geum-ja işlemediği bir suçtan ötürü hüküm giymiş ve bu sebeple de 13,5 yıl süre ile hapis yatmıştır. Burası bir Kadın Hapishanesidir. Buradan içeri adımını attığı gün intikam alma sürecini başlatan ve bu amaçla ileride özel bir hizmet talep edeceği mahkum arkadaşlarına akla hayale gelmedik güzellikler yapan Lee Geum-ja; kendisini bu duruma sokan kişiyi bizzat kuracağı mahkemede yargılayacağı günün hayaliyle yaşamaktadır. Niwemang - beyazperde

Suç, Dram, Gerilim

Sympathy for Lady Vengeance
İntikam Meleği (2005) 7.7
Y: Chan-wook Park
O: Yeong-ae Lee, Min-sik Choi, Shi-hoo Kim, Yea-young Kwon
T: Suç, Dram, Gerilim
Oldboyİhtiyar Delikanlı (2003)

Oldboy - İhtiyar Delikanlı (2003)

Oh Dae-Soo adında bir adam, bir gün kaçırılır ve 15 yıl boyunca eski püskü bir hücrede tutuklu kalır. Hiçbir açıklama yapılmamıştır. Sonra bir gün serbest bırakılır. Eline, para, cep telefonu ve pahalı kıyafetler verilir. Bu adam başına gelen bu durumun nasıl ve neden olduğunu anlamak ve gereken intikamı almak konusunda kararlıdır. Bu sırada Oh Dear-Soo aslında kendisini kaçıranların daha da büyük bir planının olduğunu keşfeder. Ancak bu planın özü acı dolu bir yoldan geçmektedir. Gerçeği bulmak ise bu yolun ta kendisidir.

Dram, Gizem, Gerilim

Oldboy
İhtiyar Delikanlı (2003) 8.4
Y: Chan-wook Park
O: Min-sik Choi, Ji-tae Yu, Hye-jeong Kang, Dae-han Ji
T: Dram, Gizem, Gerilim
J.S.A.: Joint Security AreaBirleşik Güvenlik Bölgesi (2000)

J.S.A.: Joint Security Area - Birleşik Güvenlik Bölgesi (2000)

Güney Kore ile Kuzey Kore'yi ayıran sınırda iki Kuzey Kore askeri öldürülmüştür. Bu durumun üstüne iki tarafın askerleri de birbirine karşı ateş açmaya hazırdır. İki taraf arasında yükselen tansiyonu durdurmak ve krize neden olayı araştırmak için tarafsız kalan İsveç ve İsviçre'den gelen uzmanlarca soruşturulmaya başlanır. Farklı senaryolar üretilen soruşturmada ortaya çıkan, gerçeğin çok daha basit ve çok daha trajik olduğudur. Kazazzade

Dram, Gerilim, Savaş

J.S.A.: Joint Security Area
Birleşik Güvenlik Bölgesi (2000) 7.9
Y: Chan-wook Park
O: Yeong-ae Lee, Byung-hun Lee, Kang-ho Song, Tae-woo Kim
T: Dram, Gerilim, Savaş
I'm a Cyborg, But That's OKBen Bir Robotum Ama Sorun Değil (2006)

I'm a Cyborg, But That's OK - Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil (2006)

Bir akıl hastanesinin her biri kendine has özellikteki onlarca hastası arasında, kendisini cyborg zanneden genç bir kızla insanların ruhunu çalabildiğini iddia eden bir erkek hasta bulunmaktadır. Hayatın bildik gerçekliğinden kopmuş bu iki insanın sıradışı yakınlaşmaları, tamamen başka bir gerçeklik üzerine kurulmuş hastane ortamı tarafından da desteklenir.İntikam üçlemesi filmleri Haklı İntikam, İhtiyar Delikanlı ve İntikam Meleği ile Kore Sineması’nın son yıllardaki yükselişinde önemli bir pay sahibi olan Chan-wook Park, yeni filmi ile yine bir rüzgar estirmeye devam ediyor.

Komedi, Dram, Romantik

I'm a Cyborg, But That's OK
Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil (2006) 7.1
Y: Chan-wook Park
O: Su-jeong Lim, Rain, Hie-jin Choi, Byeong-ok Kim
T: Komedi, Dram, Romantik