Byron Haskin Filmleri İzle

The War of the WorldsDünyalar Çarpışıyor (1953)

The War of the Worlds - Dünyalar Çarpışıyor (1953)

Güney Kaliforniya’da küçük bir kasabanın yakınlarına bir göktaşı düşer. Kasaba sakinlerinin göktaşı sandıkları cismin, Mars’tan gelen istilacılara ait bir uzay gemisi olduğunu anlamaları uzun sürmez. Marslıların, Dünya’yı ele geçirmek üzere başlattıkları doğrudan saldırının karşısında hiç bir güç duramaz. Atom bombası bile, mantarımsı uzay gemileriyle şehirleri yakıp yıkarak geçen istilacılara karşı etkisizdir.H.G. Wells’in daha önce Orson Welles tarafından enfes bir radyo oyunu olarak gerçekleştirilmiş (ve halkı paniğe sevketmiş) romanı, bu kez soğuk savaşın göbeğinde bir Amerika’da, sinema seyircisine soğuk terler döktüren bir uyarlamada karşımıza çıkıyor. 2005’teki Spielberg/Cruise ortak yapımına dek etkisini hala koruyor.

Aksiyon, Bilim-Kurgu

The War of the Worlds
Dünyalar Çarpışıyor (1953) 7.1
Y: Byron Haskin
O: Gene Barry, Ann Robinson, Les Tremayne, Robert Cornthwaite
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu
Robinson Crusoe on MarsRobinson Crusoe Mars (1964)

Robinson Crusoe on Mars - Robinson Crusoe Mars (1964)

Kumandan Kit Draper ve Albay Dan McReady bir keşif görevi için uzay gemileriyle birlikte Mars yörüngesinde turlamaktadır. Kendilerine doğru gelen bir meteordan kaçmak için gerçekleştirdikleri manevra yüzünden gemiyi terk etmek zorunda kalırlar ve ayrı kapsüllerde Mars’a iniş yaparlar. Mars’ın sıcaklığı insan yaşamına uygun olmakla birlikte hava insanın ancak çok kısa bir süre soluyabileceği kadar incedir. Kit Draper kısıtlı oksijeni ve yiyeceği ile bir hayatta kalma mücadelesi verirken bir yandan da takım arkadaşı McReady’i aramaktadır. Bir süre sonra korkunç gerçekle yüzyüze gelir. Mcready’nin kapsülü iniş sırasında parçalanmış ve Albay ölmüştür. Kit Draper bu yabancı gezegende yalnızlıktan çıldırmak üzere iken gezegeni sömüren bir ırkın köle olarak çalıştırdığı “Cuma” ile karşılaşır ve macera başlar…

Macera, Bilim-Kurgu

Robinson Crusoe on Mars
Robinson Crusoe Mars (1964) 6.7
Y: Byron Haskin
O: Paul Mantee, Victor Lundin, Adam West, The Woolly Monkey
T: Macera, Bilim-Kurgu
I Walk AloneYalnız Yürüyorum (1948)

I Walk Alone - Yalnız Yürüyorum (1948)

Frankie Madison cezaevinde 14 yıl kaldıktan sonra New York'a geri döner. İçki kaçakçılığı yaparken Frankie'nin eski ortağı olan Noll Turner ise şimdi zengin bir gece kulübü yöneticisi dir.

Dram, Kara-Film

I Walk Alone
Yalnız Yürüyorum (1948) 7.1
Y: Byron Haskin
O: Burt Lancaster, Lizabeth Scott, Kirk Douglas, Wendell Corey
T: Dram, Kara-Film