Bryan Forbes Filmleri İzle

The Stepford WivesStepford Kadınları (1975)

The Stepford Wives - Stepford Kadınları (1975)

Joanna ve Walter Stepford kasabasına yeni taşınan genç bir çifttir. Fotoğrafla ilgilenen Joanna kendisini geliştirmek ve ev kadınlığı dışında bir şeyler yapmak istemektedir. Oysa kocası Walter klasik bir erkektir ve kasabanın erkekler kulübüne dahil olup kısa sürede kaynaşır. Joanna ve komşusu Bobbie, kasabadaki diğer kadınların ev işleri ve alışveriş yapıp adeta kocalarını memnun etmek için sürdürdükleri köle yaşantısında bir tuhaflık olduğunu farkederler. Araştırmaları onları korkunç gerçekle yüz yüze bırakacaktır.Daha önce Rosemary’nin Bebeği romanı ile sinemaseverler arasında da şöhret olan Ira Levin’den yapılan bir başka uyarlama. 2004’te tekrar çekilen, nefis bir bilim kurgu taşlama!

Korku, Gizem, Bilim-Kurgu

The Stepford Wives
Stepford Kadınları (1975) 6.9
Y: Bryan Forbes
O: Katharine Ross, Paula Prentiss, Peter Masterson, Nanette Newman
T: Korku, Gizem, Bilim-Kurgu
King RatHain Kral (1965)

King Rat - Hain Kral (1965)

Japonlara esir düşmüş İngiliz ve Amerikalı askerlerin Singapur'daki Changi kampındaki son günlerini anlatıyor. Filmde Japonları neredeyse hiç görmüyoruz. karaborsanın, yalanın dolanın gırla gittiği, yüce askeri değerlerin, rütbelerin hiç bir anlam ifade etmediği kampın kralı amerikalı onbaşı king rolünde George Segal [ki kendisini just shoot me'nin babası olarak hatırlayabilirsiniz], king'in gerçek hayatta aynı salonlarda bulunmasının pek mümkün olmadığı kankası pete marlowe rolünde james fox ve bu ikisine beslediği düşmanlıkla ayakta duran sevimsiz teğmen grey rolünde tom courtenay harikalar yaratıyorlar...(lex luthor) dedikodusu: film en iyi siyah beyaz görüntü yönetimi ve en iyi siyah beyaz sanat yönetimi ve set dekorasyonu dallarında oscara aday olmuş, ancak kazanamamış... işte tüm bu sebeplerden mutlaka izleyin, zorla da olsa izletin!

Savaş, Dram

King Rat
Hain Kral (1965) 7.6
Y: Bryan Forbes
O: George Segal, Tom Courtenay, James Fox, Patrick O'Neal
T: Savaş, Dram
Seance on a Wet Afternoon (1964)

Seance on a Wet Afternoon (1964)

Bir Psişik zayıf iradeli kocasını zengin bir ailenin çocuğunu kaçırmak için ikna eder. Böylece çocuğun yerini bulacak ve ünlü olacaktır.

Suç, Dram

Seance on a Wet Afternoon (1964) 8
Y: Bryan Forbes
O: Kim Stanley, Margaret Lacey, Marie Burke, Maria Kazan
T: Suç, Dram