Brian De Palma Filmleri İzle

SistersKız Kardeşler (1973)

Sisters - Kız Kardeşler (1973)

Genç bir gazeteci olan Grace, komşusu Danielle'nin bir cinayet işlediğine ve erkek arkadaşını öldürdüğüne tanık olur. Ancak Danielle'nin bir siyam ikizi olduğu ortaya çıkınca işler daha da karışacak ve cinayet çözülmesi zor bir hal alacaktır.Margo Kidder?in ikizler canlandırmasıyla olağanüstü bir performans sergilediği film, Brian De Palma?nın en başarılı yapımlarından kabul edilirken, bir çok eleştirmenin gözünde de Alfred Hitchhock'un Sapık'ından beri çekilmiş en iyi gerilimdir.

Korku, Gerilim

Sisters
Kız Kardeşler (1973) 7
Y: Brian De Palma
O: Margot Kidder, Jennifer Salt, Charles Durning, William Finley
T: Korku, Gerilim
Casualties of WarSavaş Günahları (1989)

Casualties of War - Savaş Günahları (1989)

Dünya tarihinin kanlı sayfalarından bir yaprak: Vietnam Savaşı. Beş Amerikan askeri, yerli halktan bir kızı kaçırarak tecavüz eder. İçlerinden sadece biri, bunu reddetse de, diğerlerine engel de olmaz. Genç kızın daha sonra öldürülmesiyle olayın asla kapanmayacak insani boyutu açılacaktır.Tek bir olay üzerinden, genel olarak savaşın insanı acımasızlaştıran yönlerini eleştirel bir gözle ele alan Brian De Palma imzalı film, savaş karşıtı filmler arasında önemli yeri olan bir çalışma.

Dram, Tarih, Savaş

Casualties of War
Savaş Günahları (1989) 7
Y: Brian De Palma
O: Michael J. Fox, Sean Penn, Don Harvey, John C. Reilly
T: Dram, Tarih, Savaş
Blow OutPatlama (1981)

Blow Out - Patlama (1981)

Bir araba kazasıyla ortaya çıkan korkunç gerçekler!John Travolta'nın başrolünü üstlendiği ve performansını bir kez daha perçilediği heyecan dolu bir yapım. Ünlü yönetmen Brian De Palma'nın yazıp yönettiği, kalbinizi durduracak cinste bir heyacan fırtınası.Jack Terri (Travolta), yetenekli bir ses teknisyenidir. Hayatını korku filmleri için eşsiz sesler kaydederek kazanmaktadır, fakat bir gün elinde olmadan içinde başkan adayının bulunduğu ve hayatını kaybettiği bir otomobil kazasının sesini kayda alır. Aynı otomobilde başkan adayının genç ve güzel metresi Sally (Nancy Allen) de vardır ve ağır yaralanmıştır. Jack bir anda kendini, filmlerini aratmayacak kadar gizemli ve korku dolu bir hayatın içinde bulur. Çok yakında Jack ve Sally'den sadece biri hayatta kalacaktır çünkü bu skandal tıpkı bir şok dalgası gibi hükümetin üst düzeylerini de etkileyecektir.

Dram, Gizem, Gerilim

Blow Out
Patlama (1981) 7.4
Y: Brian De Palma
O: John Travolta, Nancy Allen, John Lithgow, Dennis Franz
T: Dram, Gizem, Gerilim
Raising Cainİçimizdeki Şeytan (1992)

Raising Cain - İçimizdeki Şeytan (1992)

Cain (John Lithgow), babasının yaptığı deneyler için küçük çocuklara ihtiyaç duyan, çift kişilikli bir adam. Karısı, bir süre sonra Cain'deki gariplikleri farkediyor ancak çok ağır sorunları olan adamı kurtarmak için artık çok geç.. Brian De Palma'nın açıkça Hitchcock, Welles ve Michael Powell'dan izler taşıyan filmi özellikle yönetmenin hayranlarına sesleniyor.

Suç, Dram, Gerilim

Raising Cain
İçimizdeki Şeytan (1992) 5.9
Y: Brian De Palma
O: John Lithgow, Lolita Davidovich, Steven Bauer, Frances Sternhagen
T: Suç, Dram, Gerilim
ObsessionSaplantı (1976)

Obsession - Saplantı (1976)

New Orleans'lı iş adamı Michael Courtlands'ın hayatı, karısı ve kızı başarısız kaçırma olayında ki kurtarma girişiminde trajik bir şekilde paramparça olarak öldüğünde alt üst olur.Yıllar sonra Bir İtalya ziyaretinde eşine çarpıcı bir benzerlik taşıyan Sandra Portinari ile tanışır ve aşık olur...

Dram, Gerilim

Obsession
Saplantı (1976) 6.8
Y: Brian De Palma
O: Cliff Robertson, Geneviève Bujold, John Lithgow, Sylvia Kuumba Williams
T: Dram, Gerilim
Phantom of the ParadiseCennetteki Hayalet (1974)

Phantom of the Paradise - Cennetteki Hayalet (1974)

Bir müzik yapımcısı, bir bestecinin elinden yeni bestesini ve kız arkadaşını alınca besteci, müzik yapımcısının müzik şirketinde hayalet olur ve intikamını almaya çalışır.

Komedi, Dram, Fantastik

Phantom of the Paradise
Cennetteki Hayalet (1974) 7.3
Y: Brian De Palma
O: William Finley, Paul Williams, Jessica Harper, Gerrit Graham
T: Komedi, Dram, Fantastik
The UntouchablesDokunulmazlar (1987)

The Untouchables - Dokunulmazlar (1987)

Eliot Ness, suç oranının arttığı ve polis teşkilatının günden güne kötüye gittiği bir dönemde Chicago’ya atanan bir federal ajandır. Ness’e verilen görev mafya elebaşı Al Capone’u etkisiz hale getirmektir. Fakat Capone şehirdeki gücü o kadar yüksektir ki başlangıçta kimse Ness’in başarılı olabileceğini düşünmez.Gittikçe cesaretini kaybetmekte olan Ness bir gün deneyimli bir polis memuru olan Jimmy Malone ile tanışır ve yakın bir dostluk kurar; Malone Ness’in Chicago’daki teşkilatta rastladığı ilk dürüst insandır... Malone’un yardımıyla Ness özel ekibine silahşör George Stone’u ve muhasebeci Oscar Wallace’ı ekleyerek Capone’un çevirdiği karanlık işlerin üzerine gitmeye başlar. Ekibin Capone’a karşı kullandığı taktiklerin bir kısmı hiç de yasal değildir...Brian De Palma’nın eski gangster filmlerini anmısatan başyapıtı Dokunulmazlar çekildiği 1987’den altı yıl sonra bir TV dizisi olarak uyarlanmıştı. Sean Connery, Kevin Costner, Robert De Niro gibi birinci sınıf aktörleri içeren bir oyuncu kadrosuna sahip olan film DePalma’nın en çok tanınan yapıtı.

Suç, Dram, Gerilim

The Untouchables
Dokunulmazlar (1987) 8
Y: Brian De Palma
O: Kevin Costner, Sean Connery, Charles Martin Smith, Andy Garcia
T: Suç, Dram, Gerilim
Carlito's WayCarlito'nun Yolu (1993)

Carlito's Way - Carlito'nun Yolu (1993)

Carlito Brigante’nin tek istediği tüm suçları geride bırakıp Bahamalar’da bir iş kurarak adam gibi para kazanmaktır. Vaktiyle uyuşturucu işinde yakalanarak mahkum olmuştur ve onu bir arkadaşı kurtarmıştır. Bu yeni hayat planı içinde eski sevgilisine ulaşmak ve onunla yeniden bir araya gelerek mutlu olmak arzusu da vardır. Ne yazık ki eski hayatının izleri onu takip etmektedir. Bazı delikanlılık kuralları onu farklı bir biçimde sürükleyecektir. Olaylar, 1975 yılının Manhattan’ında ve Carlito’nun işlettiği bir gece kulübü civarında geçtiği için devrin klasik disko müziği film soundtrack’ine iyice işlemiş durumda.

Suç, Dram

Carlito's Way
Carlito'nun Yolu (1993) 7.9
Y: Brian De Palma
O: Al Pacino, Sean Penn, Penelope Ann Miller, John Leguizamo
T: Suç, Dram
ScarfaceYaralı Yüz (1983)

Scarface - Yaralı Yüz (1983)

Usta yönetmen Brian De Palma, "Carlito's Way" efsanesinin yapımcısı Martin Bregman, Oscar® ödüllü senarist Oliver Stone ve usta oyuncu Al Pacino'nun işbirliğiyle ortaya çıkan sinema klasiği Scarface, şüphesiz vazgeçilmez bir arşiv parçası. Karşınızda Tony Montana, sinema tarihinin en acımasız gangsterlerinden biri... Sinema perdelerine yansımış en acımasız gangster Tony Montana rolündeki Al Pacino bu filmde asla unutamayacağınız bir oyunculuk sergilemiş. Basit bir Kübalı mülteci olan ve her türlü pis olayı yapan, önüne çıkacak tüm engelleri de her ne pahasına olursa olsun aşmaya azimli bir genç olan Tony Montana, Miami'ye geldiğinden itibaren inanılmaz olaylara karışır ve zalim yönetimiyle kısa zamanda tüm Miami ve çevresinin kokain kralı haline gelir. Hollywood'a gerçekleşmiş en dramatik filmlerden biri olan bu gerçek hayat hikayesinden uyarlanmış filmde birbirinden ünlü isimler de görev aldılar.

Suç, Dram

Scarface
Yaralı Yüz (1983) 8.3
Y: Brian De Palma
O: Al Pacino, Steven Bauer, Michelle Pfeiffer, Mary Elizabeth Mastrantonio
T: Suç, Dram