Bob Rafelson Filmleri İzle

Five Easy PiecesBeş Kolay Parça (1970)

Five Easy Pieces - Beş Kolay Parça (1970)

Robert Dupea, varlıklı ve müzisyen bir aileden gelmektedir. Ailesinin müzik konusundaki baskılarına ve günlük sıkıcı pratiklere daha fazla tahammül edemeyen Robert evi terkeder. Başka bir kasabada yaşamaya başlayan Robert özgürlüğün tadını çıkarmakta ve zamanının büyük bir kısmını kumar oynayarak ve kız arkadaşı Rayette ile takılarak geçirmektedir. Bir süre sonra monoton bu hayatından da sıkılan Robert, ailesi ile işleri yoluna koymak için ölmek üzere olan babasını ziyaret etmek üzere eve geri döner. Burada tanıştığı Catherine’e aşık olacak, hayatın tamamen değişecektir. Yine usta bir oyunculuk sergileyen Jack Nicholson, buradaki rolüyle de Oscar’a aday olmuştu.

Dram

Five Easy Pieces
Beş Kolay Parça (1970) 7.5
Y: Bob Rafelson
O: Jack Nicholson, Karen Black, Billy Green Bush, Fannie Flagg
T: Dram
No Good Deedtürk caddesindeki ev (2002)

No Good Deed - türk caddesindeki ev (2002)

Eski bir bölge avukatı ve çocukları bir adam tarafından kaçırılırlar. Onları kaçıran adam, hapishaneden kaçmış biridir ve bir araba kazasının kurbanı gibi bir tavır takınarak rol yapmaktadır. Yönetmenliğini Sam Miller’ın yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Taraji P. Henson, Idris Elba ve Mark Rhino Smith gibi isimler yer almaktadır. Filmin senaryo yazarı ise Aimee Lagos’tur.

Aksiyon, Suç, Dram

No Good Deed
türk caddesindeki ev (2002) 5.6
Y: Bob Rafelson
O: Samuel L. Jackson, Milla Jovovich, Stellan Skarsgård, Doug Hutchison
T: Aksiyon, Suç, Dram
The King of Marvin GardensKüçük Kral (1972)

The King of Marvin Gardens - Küçük Kral (1972)

Bir radyonun geç saatler programcısı, delişmen kardeşi nedeniyle zor anlar geçirir... Kişilikli yönetmen Bob Rafelson'un Jack Nicholson'la yaptığı bir avuç filmden biri. Ama belki en az tanınanı ve beğenileni. Örneğin New Yorker dergisi şöyle demişti: "Amerikan rüyası içinde kardeşler ve amaçlar üzerine çözümlenemez bir saçmalık". Yine de az bilinen bu 1972 yapımı film, Nicholson, Bruce Dern ve Ellen Burstyn hatırına izlenebilir.

Dram

The King of Marvin Gardens
Küçük Kral (1972) 6.6
Y: Bob Rafelson
O: Jack Nicholson, Bruce Dern, Ellen Burstyn, Julia Anne Robinson
T: Dram
Mountains of the MoonKara Güneş Dağları (1990)

Mountains of the Moon - Kara Güneş Dağları (1990)

1850'li yıllarda Nil nehrinin kaynağını keşfe çıkan bir grup kaşifin maceralarını. Patrick Bergin ve Iain Glen'in başrollerde olduğu film. Richard Burton ve arkadaşı kaşif John Hanning'in ay dağlarında çıktıkları düşsel yolculuğu anlatır. Kraliçe Victoria döneminde geçen bu filme ilham olan kitabın yazarı ise William Neal Harrison'dur

Macera, Dram, Tarih

Mountains of the Moon
Kara Güneş Dağları (1990) 7.3
Y: Bob Rafelson
O: Patrick Bergin, Iain Glen, Richard E. Grant, Fiona Shaw
T: Macera, Dram, Tarih