Bernardo Bertolucci Filmleri İzle

Last Tango in ParisParis'te Son Tango (1972)

Last Tango in Paris - Paris'te Son Tango (1972)

Jeanne evliliğin arifesindeki, sıradan bir kadındır. Evliliğe hazırlık aşamasında ileride oturabileceği bir de ev aramaktadır. Bir gün evleri gezerken müstesna ve tuhaf bir adamla karşılaşır. Amerikalı Paul, yaşça Jeanne'den büyük olmasına rağmen onu delicesine etkiler. İkili, yasak bir aşkın meyvelerini yemeye başlarlar. Aralarında garip bir ilişki başlar. Sürekli beraber olsalar dahi, birbirlerine birbirleri dışındaki hayatlarına dair hiçbir şey sormayacaktırlar. Bir süre sonra aralarındaki kişilik farklılıkları ikisini de dar bir çıkmaza sürükleyecektir.Bertolucci'nin en önemli eserlerinden biri olarak gösterilen Paris'te Son Tango, ayrıca kendi döneminin en erotik eserlerinden biri.

Dram, Romantik

Last Tango in Paris
Paris'te Son Tango (1972) 7.2
Y: Bernardo Bertolucci
O: Marlon Brando, Maria Schneider, Maria Michi, Giovanna Galletti
T: Dram, Romantik
Before the RevolutionDevrimden Önce (1964)

Before the Revolution - Devrimden Önce (1964)

Fabrizio tipik bir burjuva ailesinden gelen, 20 yaşında, entellektüel bir gençtir. Marksist ideolojiyle flört ettikten sonra böylesi bir çelişkinin doğal sonucu olarak politik ikilemle karşı karşıya kalır. Varlıklı bir ailenin kızı olan sevgilisinden ayrılır. Ailesi ile çatışır. İki dostu vardır. Bunlardan biri kendisine Marksist ideoloji konusunda yol gösteren öğretmen Cesare'dir. Diğeri ise zengin bir fabrikatörün dikbaşlı oğlu olan Agostino'dur. Bu arada ailesi oğullarıyla aralarını düzeltmesi umuduyla Fabrizio'nun genç teyzesi Gina'yı evlerine davet ederler. Avrupa politikası ve Marksizm üzerine etkileyici bir çalışma olan "Devrimden Önce" Bertolucci'nin uluslararası arenada ilgi uyandıran ilk film olam özelliğini taşıyor.

Dram, Romantik

Before the Revolution
Devrimden Önce (1964) 7
Y: Bernardo Bertolucci
O: Adriana Asti, Francesco Barilli, Allen Midgette, Morando Morandini
T: Dram, Romantik
The Last EmperorSon İmparator (1987)

The Last Emperor - Son İmparator (1987)

Sinema tarihinin en çok ödül alan, en geniş kadrolu filmlerinin başında gelen Son İmparator destansı bir öyküdür: 2 yaşında tahta çıkan Çin'in son imparatoru Pi Yi'nin gözünden 60 yılın öyküsü. Çekimi 2,5 yıl süren, 19 binden fazla kişinin rol aldığı film çok şık ve estetik bir görkemli yapımdır. Bertolucci sinemasının izlerini de taşır: Yasak Kent'in avlusunda binlerce figuranla çekilen sahnelerden ipek çarşafların altında belli belirsiz sevişen üç bedene kadar...Son İmparator aynı zamanda Bertolucci'nin Oryantal Üçlemesi'nin ilk filmidir. Bu seri daha sonraki yıllarda çekeceği Çölde Çay ve Küçük Buda ile tamamlanır.

Biografi, Dram, Tarih

The Last Emperor
Son İmparator (1987) 7.8
Y: Bernardo Bertolucci
O: John Lone, Joan Chen, Peter O'Toole, Ruocheng Ying
T: Biografi, Dram, Tarih
Partner.Ortak (1968)

Partner. - Ortak (1968)

Bernardo Bertolucci tarafından yönetilen Partner filminde Pierre Clémenti ve Tina Aumont başrollerde oynuyor.

Dram

Partner.
Ortak (1968) 6.5
Y: Bernardo Bertolucci
O: Pierre Clémenti, Tina Aumont, Sergio Tofano, Giulio Cesare Castello
T: Dram
The DreamersDüşler, Tutkular ve Suçlar (2003)

The Dreamers - Düşler, Tutkular ve Suçlar (2003)

Fransa'da alevlenip tüm dünyayı etkisi altına alan '68 olayları sırasında, Fransa'dayız... '68 kuşağı ruhuna sıkı sıkıya bağlı olan Isabelle ve kardeşi Theo, ailelerinin tatile çıkması nedeniyle Paris'te yalnız kalmış, bu sırada da Amerikalı bir öğrenciyle tanışıp arkadaş olmuş, onu evlerine davet etmişlerdir. Matthew'ı Isabelle ve Theo ile buluşturan şey ise büyük ölçüde sinema olmuştur. Dışarıda, sokaklarda devrim sesini yükseltirken üçlü arasındaki tutku ve cinsellik alevlenmektedir.

Dram, Romantik

The Dreamers
Düşler, Tutkular ve Suçlar (2003) 7.2
Y: Bernardo Bertolucci
O: Michael Pitt, Eva Green, Louis Garrel, Anna Chancellor
T: Dram, Romantik
Tragedy of a Ridiculous ManGülünç Bir Adamın Trajedisi (1981)

Tragedy of a Ridiculous Man - Gülünç Bir Adamın Trajedisi (1981)

Film, Parma'da küçük bir peynir fabrikası sahibi olan Primo Spaggiari üzerine odaklanıyor. Primo, yoksul bir ailede büyümüş, ancak daha sonra küçük bir fabrika sahibi olmuş; Bertolucci'nin deyimiyle ?Sıfırdan varolmuş, İtalyan ekonomisinin belkemiğini oluşturan adamlardan biridir.? Ancak Primo'nun sakin yaşamı, oğlunun kaçırılışı ile altüst olur. Oğlunu kaçıran teroristlerin istediği fidyeyi verip vermeme konusunda kararsızlığa düşen Primo, bir ikilem yaşar ve karısıyla birlikte duruma çözüm aramaya çalışır.

Komedi, Dram

Tragedy of a Ridiculous Man
Gülünç Bir Adamın Trajedisi (1981) 6.8
Y: Bernardo Bertolucci
O: Ugo Tognazzi, Anouk Aimée, Laura Morante, Victor Cavallo
T: Komedi, Dram