Baz Luhrmann Filmleri İzle

Strictly BallroomDans ve Aşk (1992)

Strictly Ballroom - Dans ve Aşk (1992)

Scott Hastings, Avustralya Dans Federasyonu'nun düzenlediği geleneksel balo salonu dans yarışmasını kazanmayı hedefleyen hırslı ve atletik bir dansçıdır.Partneri Liz, Scott'un başına buyrukluğuna kızıp ekibi terkeder. Bunun üzerine yeni partner arayan Scott, Fran adında acemi bir dansçıyla tanışır. Fran'a güvenmeyen Scott, onun İspanyol ailesiyle tanıştığında ve dans üzerine kurulu kültürlerini tanıdığında fikirleri değişir. Romeo+Juliet ve Kırmızı Değirmen ile Amerika'da büyük çıkış yapan Avustralyalı yönetmen Baz Luhrman'ın memleketinde çektiği türünün en iyi örneklerinden biri Strictly Ballroom.

Komedi, Dram, Romantik

Strictly Ballroom
Dans ve Aşk (1992) 7.3
Y: Baz Luhrmann
O: Paul Mercurio, Tara Morice, Bill Hunter, Pat Thomson
T: Komedi, Dram, Romantik
The Great GatsbyMuhteşem Gatsby (2013)

The Great Gatsby - Muhteşem Gatsby (2013)

Yazar olma basamaklarını tırmanan Nick Carraway 1920'lerde eğlence hayatının gözdesi konumuna yükselen New York'a gelir. Kendi Amerikan rüyasının peşindeyken tesadüfen milyoner Jay Gatsby ve onun çevresiyle yolları kesişir. Carraway'nin alkolün su gibi aktığı, göz kamaştırıcı partilerle tanışması fazla zaman almaz. Öte yandan bu büyülü Amerikan rüyasının çöküşü de yaklaşmaktadır. Dışarıdan görkemli görünen bu hayatın örtbas etmeye çalıştığı gerçekler su yüzüne çıkacaktır...Amerikan yazar F. Scott Fitzgerald'ın aynı isimli romanından beyazperdeye aktarılan filmin oyuncu kadrosunda ise Leonardo DiCaprio (Jay Gatsby), Tobey Maguire (Nick Carraway), Carey Mulligan (Daisy Buchanan) ve Joel Edgerton (Tom Buchanan) isimleri yer alıyor. 3D çekilen filmin yönetmenliğini ise Baz Luhrmann üstleniyor.

Dram, Romantik

The Great Gatsby
Muhteşem Gatsby (2013) 7.3
Y: Baz Luhrmann
O: Lisa Adam, Frank Aldridge, Amitabh Bachchan, Steve Bisley
T: Dram, Romantik
Moulin Rouge!Kırmızı Değirmen (2001)

Moulin Rouge! - Kırmızı Değirmen (2001)

Bir şair olan Christian, sık sık ziyaret ettiği bir gece kulübü olan Moulin Rouge'daki dansçılardan bir tanesine delicesine aşık olur. Ancak ortada büyük bir sorun vardır. Zira oldukça kıskanç bir karakter yapısına sahip olan bir Dük de, aynı kıza sırılsıklam aşıktır. Artık ortada müzikal tonlara çalan ve başlamak üzere olan bir düello vardır. Belli olan şudur ki, iyi olabilen kazanacaktır.

Dram, Müzikal, Romantik

Moulin Rouge!
Kırmızı Değirmen (2001) 7.7
Y: Baz Luhrmann
O: Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo, Jim Broadbent
T: Dram, Müzikal, Romantik