Atom Egoyan Filmleri İzle

The Sweet HereafterBaşka Bir Dünya (1997)

The Sweet Hereafter - Başka Bir Dünya (1997)

Kanada'nın taşrasında geçiyor olay. Yıllarca okul otobüsü ile, yitik evlerden topladığı çocukları okula götürüp getiren ve sahip olamadığı çocukların tüm sevgisini onlara vermiş kadın şöför Dolores, (Gabrielle Rose) o gün bir kaza yapıyor. Tüm çocuklar, buzun kapladığı bir gölün derin sularında boğularak ölüyor. Korkunç kazadan sonra Stephens adında bir Avukat çıkageliyor (Ian Holm) ve üzüntülü anne - babaları hukuk nezdinde temsil edip kazaya bir sorumlu aramak ve onlardan yüklü bir tazminat koparmak gayesiyle kolları sıvıyor.

Dram

The Sweet Hereafter
Başka Bir Dünya (1997) 7.7
Y: Atom Egoyan
O: Ian Holm, Caerthan Banks, Sarah Polley, Tom McCamus
T: Dram
Felicia's JourneyFelicia'nın Yolculuğu (1999)

Felicia's Journey - Felicia'nın Yolculuğu (1999)

İrlanda'nın kırsal kesiminde, küçük bir köyde yaşayan ve Johnny adında bir çocuğa âşık olan on yedi yaşındaki İrlandalı Katolik kız Felicia, Johnny beklenmedik bir şekilde iş aramak için İngiltere'ye gidince, onun peşinden gitmek ister. Üstelik, hamiledir. Beş parası olmayan Felicia'yı ayakta tutan, cakalı Johnny'ye duyduğu aşktır, ve onu bulmanın bütün sorunlarını çözeceğinden emindir. Birmingham'a vardıktan kısa bir süre sonra, yalnız yaşayan bir bekâr ve büyük bir yiyecek hazırlama kuruluşunun titiz yöneticisi olan Joseph Ambrose Hilditch'le karşılaşır. Kısa sürede arkadaş olurlar, ama Hilditch hakkında tüm bilinmesi gerekenler, Fransız mutfağından hoşlanan, hafifçe eksantrik orta yaşlı bir adam oluşundan ibaret değildir: onun ciddi bir sırrı vardır...

Dram, Gerilim

Felicia's Journey
Felicia'nın Yolculuğu (1999) 7
Y: Atom Egoyan
O: Bob Hoskins, Arsinée Khanjian, Elaine Cassidy, Sheila Reid
T: Dram, Gerilim
Devil's KnotŞeytan Düğümü (2013)

Devil's Knot - Şeytan Düğümü (2013)

Şeytan'ın Düğümü, 1993 yılında yaşanan ve Memphis Cinayetleri olarak bilinen bir olaya dayanıyor. 3 çocuk, oyun oynamak için randevulaşırlar ve ormana giderler. Kendilerinden haber alınamaz ve büyük çapta bir arama başlatılır. Çocuklar korkunç bir cinayete kurban gitmiştir. Çocuklardan birinin annesi olan Pam Hobbs, cinayet mahalli yakınlarında oldukça dindar bir kesimde yaşamaktadır. Cinayeti üstlenen yaşça daha büyük üç gencin, çocukları satanist bir ayinle kurban ettiği öne sürülür. Fakat Pam buna inanmaz ve inanmayan tek kişi o değildir. Polis müfettişi Ron Lax de olayın bir kurban etme eyleminden fazlası olduğunu düşünmektedir.

Biografi, Suç, Dram

Devil's Knot
Şeytan Düğümü (2013) 6
Y: Atom Egoyan
O: Reese Witherspoon, Colin Firth, Alessandro Nivola, James Hamrick
T: Biografi, Suç, Dram
The CaptiveKayıp Çocuk (2014)

The Captive - Kayıp Çocuk (2014)

Dokuz yaşındaki Cassandra babasının kamyonetinde bulunduğğu esnada kaçırılır. Polis gerekli araştırmaları başlatır ve babası Matthew bir şekilde olayın baş şüphelileri arasına girer. Aradan sekiz yıl geçer, Cassandra'dan tek bir haber alınamaz. Küçük kızın hayatta olup olmadığı dahi belirsizdir. Matthew halen daha polis tarafından soruşturulmaktadır. Genç adam bu süreçte ailesinin parçalanışına tanık olur ve tek başına kızının izini sürmekten vazgeçmez...Yönetmenliğini Atom Egoyan’ın üstlendiği ve senaryosunu David Fraser ile beraber kaleme aldığı gerilim dolu filmin başrolünde Ryan Reynolds yer alırken kadroda ayrıca Scott Speedman ve Rosario Dawson gibi isimler yer alıyor.

Suç, Dram, Gizem

The Captive
Kayıp Çocuk (2014) 5.9
Y: Atom Egoyan
O: Kevin Durand, Alexia Fast, Mireille Enos, Rosario Dawson
T: Suç, Dram, Gizem