Asif Kapadia Filmleri İzle

Ali and NinoAli ve Nino (2016)

Ali and Nino - Ali ve Nino (2016)

Azeri bir Müslüman ile Gürcü bir Hristiyanın ilişkisini beyazperdeye taşıyan Asif Kapadia’nın son filminin başrollerini Adam Bakri ve María Valverde üstleniyor.

Dram, Romantik

Ali and Nino
Ali ve Nino (2016) 8.5
Y: Asif Kapadia
O: Adam Bakri, María Valverde, Mandy Patinkin, Connie Nielsen
T: Dram, Romantik
Senna (2010)

Senna (2010)

3 sene Formula 1 yarışlarında şampiyonluk ipini göğüsleyen Brezilyalı efsanevi yarışçı Ayrton Senna’nın hayat hikayesini anlatan belgesel türündeki film, ünlü yarışçının 1980’li yıllarda başladığı F1 kariyerini ve bu acımasız arenada yaşadıklarını beyazperdeye taşıyor. En büyük düşmanı olarak görülen Fransa Dünya Şampiyonu Alain Prost ile aralarında geçen mücadele, spordan siyasete uzanan bir güçler dengesini de beraberinde getiriyor. Ayrton Senna, pistteki rakiplerini tek tek geçerek, Formula 1’i fethederken, tüm dünyanın da tanıdığı bir yıldız haline gelir. Kişisel dünyasında ise vatanı Brezilya’ya sonuna kadar bağlı ama ününün getirdiği şöhretten uzakta mütevazi bir hayat sürdürür. Fakat 1994 yılında ölümüyle sonuçlanan trajik kaza, Senna’nın hayranlarını, F1 tutkunlarını ve tüm sporseverleri derinden bir yasa boğmuştur. 34 yaşında hayatını kaybeden bu F1 pilotu tüm zamanların en iyi yarış pilotu olarak adını altın harflerle spor tarihine yazdırmıştır.

Belgesel, Biografi, Spor

Senna (2010) 8.6
Y: Asif Kapadia
O: Ayrton Senna, Alain Prost, Frank Williams, Ron Dennis
T: Belgesel, Biografi, Spor
Far NorthKuzeyin Derinliklerinde (2007)

Far North - Kuzeyin Derinliklerinde (2007)

Filmlerinde zaman ve yer mevhumunu yok sayan arka planlar yaratmasıyla tanınan ödüllü İngiliz yönetmen Asif Kapadia’nın son filmi “Far North” yine neresi olduğu anlaşılmayan bir yerde, karlar altında geçiyor. Bazı eleştirmenlere göre gelecekte dünyanın hali olarak nitelenen bu bölgede (bu yanıyla geçen yıl vizyona çıkan, Cormac McCarthy’nin aynı adlı romanından uyarlanan The Road’u da çağrıştırıyor) zor şartlar altında yaşayan 2 kadın ve 1 erkeğin hikayesini anlatıyor. Kendi çocuğu olmamış, bu durumu da bir Şaman’ın ona söylediği “sen lanetlisin” sözüne bağlayan Salva (M. Yeoh) adında bir kadın ve onun evlatlık olarak yetiştirdiği genç kız Anja (M. Krusiec) diğer insanlara yaklaşmadan, izole bir yaşam sürmektedirler. Anja bir gün bir erkek görür. Loki (S. Bean) adındaki bu erkek iki kadının hayatlarını değiştirecektir. Fiziksel yakınlaşma, duygusal bağlanma anneyle üvey kızın birbirine düşürecektir. 2001 tarihli bol ödüllü “The Warrior”la tanınan Asif Kapadia, 2006’da Sarah Michelle Gellar’ın başrolde oynadığı daha ticari bir filme (The Return) imza atmıştı. Son olarak, efsanevi F1 pilotu Ayrton Senna üzerine çektiği belgeselle ses getiren İngiliz yönetmen, Cannes, Chicago, Locarno ve Melbourne gibi prestijli festivallerden ödüllü, önemli bir isim. thq

Suç, Dram, Romantik

Far North
Kuzeyin Derinliklerinde (2007) 6.2
Y: Asif Kapadia
O: Michelle Yeoh, Michelle Krusiec, Sean Bean, Gary Pillai
T: Suç, Dram, Romantik