Anthony Mann Filmleri İzle

The Man from Laramieİntikam Kanunu (1955)

The Man from Laramie - İntikam Kanunu (1955)

Amerikan donanmasında çalışan bir kaptan olan Will Lockhart, kardeşinin ölümünün ardından suçluları bulmak ve intikam almak için yola çıkar. Ona göre kardeşini öldürenler yerlilere gizlice silah satan kaçakçılardır. Laramie isimli kasabaya vardığında kardeşinin ölümüne neden olan olayları soruşturmaya başlar ve nihayetinde elinde üç şüpheli kalır: bölgenin toprak sahibi, oğlu ve çifliklerinde çalışan kahya... İçlerinden birinin gerçek suçlu olduğuna inanan Lockhart, kardeşine olan borcunu ödemek için hazırlık yapmaya başlar.Anthony Mann'ın yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde James Stewart, Arthur Kennedy ve Donald Crisp yer alıyor.

Dram, Kovboy

The Man from Laramie
İntikam Kanunu (1955) 7.4
Y: Anthony Mann
O: James Stewart, Arthur Kennedy, Donald Crisp, Cathy O'Donnell
T: Dram, Kovboy
The Far CountryAlaska Fatihi (1954)

The Far Country - Alaska Fatihi (1954)

Sert kenarlı bir sığır yetiştiren yıldızı James Stewart, yazar Borden Chase, ve yönetmen Anthony Mann, Uzak Ülke (1955) özellikleri Stewart üçüncü işbirliği öncü bir maden kenti ele geçirmek için tehdit bozuk güçlerin ağına düşmüştür alır madenci döndü. Bildiğim kadarıyla batı Batı alabilirsiniz Dawson Yukon çevresi Stewart'ın loner Jeff ekstremite maç ortağı Ben onun yakın bir ilişki Jeff insanlığın tek işaretidir. Jeff bir trajedi sonra onun yollarını yeniden düşünebiliriz, ama itibarsız cadde üzerinden intikam topluluk katıldı. Chase, toplumun değer kazandıran olsa da, düzgün bir şekilde altın gözlem ile yiyicilik için potansiyel özetliyor "bir adam deli." , O onun sürekli bir dürtü ile hareket entegre etmek yerine, kendini yaşayan olarak daha bilinçli, Stewart ile birlikte Mann diğer renk western daha stilize, film, Stewart ve onun çevresi arasındaki disjunction vurgulayarak, arka planında ve konumu çekim ile arkadan projeksiyon intersperses. Stewart, "iyi kadın" ahlaki kurtuluş ve ilişki şematik olabilmesine rağmen, ironik, bazen opak diyalog, çarpıcı ama biraz off-kilter görsellerin aynı öz-farkındalık koyu mizahi ile Uzak Ülke eylem enjekte eder

Macera, Dram, Romantik

The Far Country
Alaska Fatihi (1954) 7.3
Y: Anthony Mann
O: James Stewart, Ruth Roman, Corinne Calvet, Walter Brennan
T: Macera, Dram, Romantik
Winchester '73 (1950)

Winchester '73 (1950)

Klasik Amerikan sinemasını ve Western’i sevenler, Anthony Mann’ın, John Ford’un hemen yanına konması gereken bir usta olduğunu bilirler. Bu film, iki düşman kardeşin öldürülmüş bir baba ve çalınmış çok değerli bir eski silah çerçevesinde gelişen mücadelesini anlatır. Bu şiddet yüklü intikam öyküsünün sinema tarihi açısından önemi, Mann’ı ilk kez James Stewart’la buluşturmasıdır. zeynep1972

Kovboy

Winchester '73 (1950) 7.8
Y: Anthony Mann
O: James Stewart, Shelley Winters, Dan Duryea, Stephen McNally
T: Kovboy
The Naked SpurÇıplak Mahmuz (1953)

The Naked Spur - Çıplak Mahmuz (1953)

Howard bir kaçağı aramaktadır. İz sürerken Ted adlı birine rastlar, kovaladığı adam hakkında ondan bilgi alır. Ted sadece bildiklerini söylemekle yetinmez, Howard'la birlikte o da kaçağı aramaya başlar. 50'li yılların üç ünlü oyuncusuyla çevrilmiş, ilgiyle izlenen bir western.

Gerilim, Kovboy

The Naked Spur
Çıplak Mahmuz (1953) 7.5
Y: Anthony Mann
O: James Stewart, Janet Leigh, Robert Ryan, Ralph Meeker
T: Gerilim, Kovboy
The FuriesSilahların Gazabı (1950)

The Furies - Silahların Gazabı (1950)

1870 lerde New Mexico'da bir sığır çiftliğinde despot baba, kızı ve nişanlısı arasındaki olaylar... Electra komplekisinin etkilerinin işlendiği ender Westernlerden biri olarak nitelendiriliyor.

Dram, Romantik, Kovboy

The Furies
Silahların Gazabı (1950) 7.5
Y: Anthony Mann
O: Barbara Stanwyck, Wendell Corey, Walter Huston, Judith Anderson
T: Dram, Romantik, Kovboy
A Dandy in AspicOyun bozuldu (1968)

A Dandy in Aspic - Oyun bozuldu (1968)

Çift yölü ajan Alexander Eberlin İngilizler tarafından Krasnevin olarak bilinen Rus ajanı avlamak için atanır. Krasnevin'in Eberlin olduğunu Eberlin'den başka bilen yoktur- Eberlin bu çaresiz durumdan kurtulmak için çabalarken ortağı yavaş yavaş durumun farkına varmaya başlar..

Dram, Gerilim

A Dandy in Aspic
Oyun bozuldu (1968) 6.2
Y: Anthony Mann, Laurence Harvey
O: Laurence Harvey, Tom Courtenay, Mia Farrow, Harry Andrews
T: Dram, Gerilim