Andrew V. McLaglen Filmleri İzle

Bandolero! (1968)

Bandolero! (1968)

Dee Bishop (D.Martin) ve çetesi bir soygun için Val Verde kasabasına gelirler, ancak işler yolunda gitmez ve yakalanırlar. Onları tutuklayan şerif J.Johnson (G.Kennedy) asılmalarını sağlamak için bir cellat çağırır. Fakat Bishop'un kardeşi Mace Bishop bunu önlemek için cellatın kılığına girerek kasabaya gelecek ve idamı önleyerek çetenin kaçmasını sağlayacaktır. Sonrasında şerif ve beraberindekiler Bishop kardeşlerin ve çetenin peşine düşer... Büyük bir kovalamaca başlar.Baştan sona aksiyonun bitmediği ve akıcı senaryosuyla izleyiciyi etkileyen Bandolero, güçlü kadrosu ile de dikkat çekiyor.

Aksiyon, Suç, Dram

Bandolero! (1968) 6.5
Y: Andrew V. McLaglen
O: James Stewart, Dean Martin, Raquel Welch, George Kennedy
T: Aksiyon, Suç, Dram
McLintock!Mak Lintok: Altın Adam (1963)

McLintock! - Mak Lintok: Altın Adam (1963)

John Wayne’den harika bir western-komedi… George Washington McLintock (John Wayne), yaşadığı bölgenin en zengin adamıdır. Son iki yıldır okul için şehir dışında olan kızının dönmesini dört gözle beklemektedir. Diğer yandan, yıllar önce onu terkeden karısı da kızını almak için geri dönmüştür. McLintock, tüm kasaba halkı tarafından çok saygı duyulan bir adamdır ve kendince tüm yerli halk için adil bir yaşam sağlamaktadır. İnatçı karısı, kızı ve kasaba halkının verdiği sorumluluk altında ezilmeden hayatını sürdürmek için mücadele verecektir.

Komedi, Romantik, Kovboy

McLintock!
Mak Lintok: Altın Adam (1963) 7.3
Y: Andrew V. McLaglen
O: John Wayne, Maureen O'Hara, Patrick Wayne, Stefanie Powers
T: Komedi, Romantik, Kovboy
The Sea WolvesDeniz Kurtları (1980)

The Sea Wolves - Deniz Kurtları (1980)

Gerçek bir 2.Dünya savaşı hikayesi.. İngilizler bir alman gemisine saldırmak zorundadır fakat Gemi güvenli bir tarafsız limandadır ve İngilizler eski asker ve yaşlıları kullanmaya karrar verir...

Aksiyon, Tarih, Savaş

The Sea Wolves
Deniz Kurtları (1980) 6.3
Y: Andrew V. McLaglen
O: Gregory Peck, Roger Moore, David Niven, Trevor Howard
T: Aksiyon, Tarih, Savaş
The Last Hard MenSeni Gömmeye Geldim (1976)

The Last Hard Men - Seni Gömmeye Geldim (1976)

19. yüzyılda hapse girip 20.yüzyılın başında Yuma hapisanesinden kaçan bir grup hükümlü ile onları oraya atan Şef arasındaki hikaye...

Kovboy

The Last Hard Men
Seni Gömmeye Geldim (1976) 6.2
Y: Andrew V. McLaglen
O: Charlton Heston, James Coburn, Barbara Hershey, Jorge Rivero
T: Kovboy
The UndefeatedBatının Devleri (1969)

The Undefeated - Batının Devleri (1969)

John Wayne ve Rock Hudson'ın başrollerini paylaştığı bu klasik westerni Andrew V. McLaglen yönetmiş, senaryosunu ise hem Stanley Hough'un hikâyesine hem de Lewis B. Patten'ın romanına dayanarak James Lee Barrett yazmıştır. Andrew V. McLaglen, klasik westernin babası John Ford'un gedikli oyuncularından İngiliz Victor McLaglen'ın oğludur ve yönettiği filmlerde John Ford'un izinden gitmeyi ilke edinmiştir. Bu serüven filmi de John Ford filmlerine en fazla yaklaşmış olanıdır. Amerikan İç Savaşı'nın hemen sonrasında Meksika topraklarında geçen filmin konusu, Fransa'nın bu ülkeye olan dolaylı müdahelesi ve iç savaşta yenilgiyi ve teslim olmayı kabul etmeyerek ordusuyla birlikte Meksika İmparatoru'na sığınma girişimine bulunan Güneyli general Sterling Price'ın öyküsüne dayanmaktadır.

Kovboy

The Undefeated
Batının Devleri (1969) 6.7
Y: Andrew V. McLaglen
O: John Wayne, Rock Hudson, Antonio Aguilar, Roman Gabriel
T: Kovboy
The Rare BreedÖrnek Mücadele (1966)

The Rare Breed - Örnek Mücadele (1966)

Olay 1880′lerde gelişir. Kocası Amerika yolculuğunda ölünce Martha Price (Maureen O’Hara) ve kızı Hillary (Juliet Mills) hayallerini gerçekleştirmek için yolculuklarına devam ederler. Onun en büyük hayali ünlü İngiliz Herefordshire boğasını Amerika’da yetiştirmektir. Bu yüzden İngiltere’den aldıkları Herefordshire boğasını Teksas’a götürmek ister. Ölen kocasının ürettiği boynuzsuz boğayı satışa çıkaran Martha,bir yandan da onun sağlıklı yavrularını üretmeyi istemektedir. Dul bir kadın olan Martha Price ile kızı Hillary’e Sam Burnett (James Stewart) yardım eder. Boynuzsuz bir ırkın uzun boynuzlu bir ırkla çiftleştirilmesi üzerine eğlenceli bir hikâye.

Dram, Romantik, Kovboy

The Rare Breed
Örnek Mücadele (1966) 6.4
Y: Andrew V. McLaglen
O: James Stewart, Maureen O'Hara, Brian Keith, Juliet Mills
T: Dram, Romantik, Kovboy
Gun the Man DownSilah Adamı (1956)

Gun the Man Down - Silah Adamı (1956)

Üç haydut arkadaş bir banka soyarlar ama içlerinden biri yaralanır. İki ortağı ile kız arkadaşı çaldıklarından ona düşen payı da alırlar ve kaçarlar, şerif tarafından yakalanmasına neden olurlar. Yıllar sonra, hapishaneden çıktıktan sonra, eski ortaklarını ve sadakatsiz kız arkadaşını aramaya çıkar. Onları bulunca, öldürmek yerine önce kedi fare oyunu oynamaya karar verir.

Kovboy

Gun the Man Down
Silah Adamı (1956) 6.2
Y: Andrew V. McLaglen
O: James Arness, Emile Meyer, Robert J. Wilke, Harry Carey Jr.
T: Kovboy