Andrew Davis Filmleri İzle

Chain ReactionTepki (1996)

Chain Reaction - Tepki (1996)

Chicago üniversitesinde okuyan Eddie Kasalivich teknisyen olarak, hava kirliliği yaratmayan ucuz maliyetli alternatif bir petrol kaynağı keşfeden bir takımda çalışmaktadır. Bu takımın liderlerinden biri öldürüldükten ve bu buluşun çalınmasından sonra, Eddie ve fizikçi Lily Sinclair bu işin peşine düşerler ama hayatlarını kurtarmak için de kendilerini amansız bir kovalamacanın içinde bulurlar. İşin içine FBI, CIA ve başka kurumlar da dahil olmuştur. Güçlü oyuncu kadrosuyla göz kamaştıran bu film, yüzü henüz beyazperdede yeni yeni beliren Rachel Weisz için iyi bir deneyim olmuş. Sürekli bir takip içinde geçen bu film aksiyon ve polisiye sevenler için bire bir.

Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu

Chain Reaction
Tepki (1996) 5.5
Y: Andrew Davis
O: Keanu Reeves, Morgan Freeman, Rachel Weisz, Fred Ward
T: Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu
The GuardianKoruyucu (2006)

The Guardian - Koruyucu (2006)

İşinde son derece başarılı biri olan Ben Randall’ın mesleği kurtarma yüzücülüğüdür. Bir fırtına esnasında meydana gelen büyük bir kazada tek başına kurtulandır. Bu olaydan sonra kendisi, henüz tecrübe sahibi olmayan genç yüzücülerin yetiştirilmekte olduğu bir okulda eğitmen olarak görevlendirilir. Ben, en son yaşadıklarının derin izlerini halen taşımaktadır. Bu duygularla, bu gençleri en iyi şekilde yetiştirmek için uğraş verir. Başlangıçta, eğitmenlerinin hassasiyetinin önemini farkında olmayan gençler türlü kibirli tavırlar sergileseler de kısa zamanda gerçeği onlar da kavrarlar. Yakında üstlenecekleri zorlu görevde vakti gelince kimin yaşayıp kimin öleceğine dahil karar vermeleri gerekeceği gerçeği işe yüzleşirler.

Aksiyon, Macera, Dram

The Guardian
Koruyucu (2006) 6.8
Y: Andrew Davis
O: Kevin Costner, Ashton Kutcher, Sela Ward, Melissa Sagemiller
T: Aksiyon, Macera, Dram
Collateral DamageÖlümüne Takip (2002)

Collateral Damage - Ölümüne Takip (2002)

Şiddet seviyesi yüksek bir intikam hikayesi anlatan Collateral Damage, Arnold Schwarzenegger’in gözü kapalı oynayabileceği filmlerden. Arnold Schwarzenegger’in intikam öyküleri ünlüdür. Aileleri ya da sevdikleri kadın katledildikten sonra hainlere tek başlarına günlerini gösteren kahraman rolünde, Sylvester Stallone ile birlikte tüm sinema tarihine yetecek kadar film çekmişlerdir. Collateral Damage da bunlardan biri. Filmde Schwarzenegger’in canlandırdığı Gordy Brewer, Los Angeles’ta patlatılan bir bomba yüzünden ailesini kaybedince, sorumlulardan intikam almak için yola koyuluyor. Bombalama olayını üstlenen El Lobo kod adlı terörist, peşinde tek kişilik bir ordu olduğundan habersiz eylemlerine devam ederken, hukuk mücadelesi konusunda umudu kalmayan Brewer, kişisel adalet sağlamanın peşine düşüyor. 11 Eylül olaylarından hemen önce tamamlanan ve olaylardan sonra filmin finalinde yer alan büyük patlama sahnesi değiştirilmek zorunda kalınan Collateral Damage, şiddet katsayısı üzerinden aksiyonun dozunu yükselten, sadece türün hayranlarına hitap eden bir yapım. Filmin kadrosunda Schwarzenegger’in yanı sıra, Elias Koteas, Francesca Neri, John Turturro gibi isimler var. Film aynı zamanda, Teen Wolf’un genç başrol oyuncusu Tyler Posey’in küçük bir çocukken yaşadığı ilk sinema filmi olma özelliğini taşıyor. Kaynak: cnbce.com

Aksiyon, Dram, Gerilim

Collateral Damage
Ölümüne Takip (2002) 5.4
Y: Andrew Davis
O: Arnold Schwarzenegger, Francesca Neri, Elias Koteas, Cliff Curtis
T: Aksiyon, Dram, Gerilim