Andrew Adamson Filmleri İzle

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeNarnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (2005)

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe - Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (2005)

Pevensie ailesi, savaş nedeni ile güvende olmadıkları ülkelerini tahliye ettiklerinde karşılaşacakları maceradan haberdar değildiler. Dört kardeş, bir profesörün yanında yaşamaya başlarlaR. Bu sırada saklambaç oynayan en küçük kardeş Lucy, kendisini Narnia topraklarına götüren bir elbise dolabı keşfeder. Karlar altındaki Narnia tuhaf ama eşsiz yaratıklarla doludur. Beyaz Cadı Jadis tarafından da gözlenmektedir. Ailenin tüm çocukları bu dolabın içinden geçtiklerinde bambaşka bir dünya kurulur içlerinde. Hayvanların dile geldiği bu dünyanın yöneticisi Aslanı bulmaları ve Cadıyı da etkisiz hale getirmeleri gerekmektedir. Çocukların hayal dünyasını zengin kılan bu muhteşem kitaplar serisinin perdeye uyarlanışı Şrek’in yönetmeni Andrew Adamson’dan.

Macera, Aile, Fantastik

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (2005) 6.9
Y: Andrew Adamson
O: Georgie Henley, Skandar Keynes, William Moseley, Anna Popplewell
T: Macera, Aile, Fantastik
Shrek 2Şrek 2 (2004)

Shrek 2 - Şrek 2 (2004)

İlk filmden sonra yaşananlara odaklanan Şrek 2, kahramanımız Şrek ve Prenses Fiona'nın balayından dönüşüyle başlar. İlk filmde Şrek türlü kötülüklere karşı olağanca gücüyle ve takdir edilesi bir cesaretle savaşmış, sonunda da başarılı olmuştu. En önemlisi ise güzeller güzeli prenses Fiona'nın kalbini kazanıp iç güzelliğinin önemli olduğunu fark etmişti. Mutlu bir yuva kuran ikili, Fiona'nın anne ve babasından bir yemek daveti aldıklarında büyük bir maceraya atılır. Şrek'in tüm ısrarlarına rağmen yemeğe gitmek zorunda kalan ikili, saraya vardıklarında herkesi şaşkınlığa düşürür, çünkü Fiona'nın anne ve babası, damatlarının bir ogre olduğundan habersizdir!

Animasyon, Macera, Komedi

Shrek 2
Şrek 2 (2004) 7.2
Y: Andrew Adamson, Kelly Asbury, Conrad Vernon
O: Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, Julie Andrews
T: Animasyon, Macera, Komedi
The Chronicles of Narnia: Prince CaspianNarnia Günlükleri: Prens Kaspiyan (2008)

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian - Narnia Günlükleri: Prens Kaspiyan (2008)

Narnia’nın büyülü dünyasında zaman bizim dünyamızdan daha hızlı akmaktadır. Bu yüzden İngiltere’deki tren istasyonundan hareket eden Pevensey kardeşler (Peter, Susan, Edmund ve Lucy) kendilerini bir sonraki durak olan Büyücü Kral Mirax’ın hüküm sürdüğü adada bulurlar. Şeytani ruhlu bu acımasız kralı devirebilmek, Narnia’nın eski güzel günlerini geri getirebilmek için adanın genç prensi Caspian ve güçlü Aslan’la ittifak yaparlar.

Aksiyon, Macera, Aile

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
Narnia Günlükleri: Prens Kaspiyan (2008) 6.6
Y: Andrew Adamson
O: Ben Barnes, Georgie Henley, Skandar Keynes, William Moseley
T: Aksiyon, Macera, Aile