Álex de la Iglesia Filmleri İzle

El BarBar (2017)

El Bar - Bar (2017)

Madrid’in merkezinde bir barın önünde gerçekleşen 2 gizemli ölüm, bardaki herkesin birbirinden şüphelenip dehşete düşmesine yol açar.

Komedi,Korku,Gerilim

El Bar
Bar (2017) 6.6
Y: Álex de la Iglesia
O: Blanca Suárez,Mario Casas,Carmen Machi,Secun de la Rosa
T: Komedi,Korku,Gerilim
The Day of the BeastŞeytanın Günü (1995)

The Day of the Beast - Şeytanın Günü (1995)

İspanyol sinemasının kült yönetmeni Álex de la Iglesia'nın 1995 tarihli filmi, kehanetlerin bir bir gerçekleştiğini fark eden bask bir rahibin, şeytanın Noel'de dünyaya ineceğini fark etmesi ve onu durdurmak için harekete geçmesi üzerine kurulu...Rahibin şeytanı bulmak için seçtiği yol ise filmi benzerlerinden keskin çizgilerle ayıracak cinsten: Yapacağı kötülüklerle günahlarını çoğaltıp karanlığın efendisine ulaşmak!Özellikle başrol oyuncusu Álex Angulo'nun muhteşem performansıyla hafızalara kazınan filmindiğer rollerinde Armando De Razza, Santiago Segura, Terele Pávez ve seksi yıldız Maria Grazia Cucinotta var.

Aksiyon, Komedi, Suç

The Day of the Beast
Şeytanın Günü (1995) 7.5
Y: Álex de la Iglesia
O: Álex Angulo, Armando De Razza, Santiago Segura, Terele Pávez
T: Aksiyon, Komedi, Suç
The Oxford MurdersOxford Cinayetleri (2008)

The Oxford Murders - Oxford Cinayetleri (2008)

Yüzüklerin efendisinin başarılı genç oyuncusu Elijah Wood, bu defa bir gerilim filmiyle beyazperde'de şansını deniyor. Oxford Üniversitesi’nin şöhretli profesörlerinden Arthur Seldom ve heyecanlı ama müthiş zeki öğrencisi Martin'in sıradışı bir uğraşları vardır. Matematiksel sembolleri çözmeye, aklın sınırlarını zorlamaya çalışıyorlardır. Fakat ikisi de beklemedikleri bir anda kendilerini seri cinayetlerin ortasında bulurlar. Matematiğin sırlarını ve felsefenin gizemlerini içeren oldukça başarılı bir eserden uyarlanan bu filmin yönetmen koltuğunda İspanya’da çektiği filmlerle dikkat çeken Álex de la Iglesia var.

Suç, Gizem, Gerilim

The Oxford Murders
Oxford Cinayetleri (2008) 6.1
Y: Álex de la Iglesia
O: Elijah Wood, John Hurt, Leonor Watling, Julie Cox
T: Suç, Gizem, Gerilim