Alan J. Pakula Filmleri İzle

KluteFahişe (1971)

Klute - Fahişe (1971)

Dedektif John Klute'un eski bir akadaşı ortadan kaybolur. Onu bulabilmek için elindeki tek ipucu arkadaşının, bir telekız olan Bree'ye yazmış olduğu müstehcen bir mektuptur. Klute, Bree'nin telefonlarını gizlice dinleyerek ona kendisine yardım etmesi için şantaj yapar. Birlikte araştırma yapmaya başlayan ikilin kayıp olan Tom Gruneman'ın izini bulmak için uğraşır. Ancak Bree'nin peşinde gizemli bir sapık vardır...Genç kadın bir yandan müşterileri, bir yandan peşindeki katil ve bir yandan da yardım etmek zorunda olduğu dedektifle uğraşmak zorundadır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi Klute ile aralarında başlayan ilişki artık kontrolden çıkmış ve kendisini de kontrolü altına almaya başlamıştır. Bu arada Klute de adım adım gizemli sapığın kim olduğunu çözmeye başlamıştır...

Suç, Gizem, Gerilim

Klute
Fahişe (1971) 7.2
Y: Alan J. Pakula
O: Jane Fonda, Donald Sutherland, Charles Cioffi, Roy Scheider
T: Suç, Gizem, Gerilim
All the President's MenBaşkanın Tüm Adamları (1976)

All the President's Men - Başkanın Tüm Adamları (1976)

Amerikan siyasi tarihine Watergate Skandalı olarak geçen olayın beyazperde uyarlaması olan film, bir gazetecilik başarısını öykülüyor...1972 seçimlerinin hemen öncesinde, Washington Post gazetesinde çalışan Bob Woodward, Demorkat Parti içindeki çatlakları araştırmaktadır. Ancak parti binasına giren hırsızlarla ilgili davaya katıldığında olayın ardında bambaşka entrikaların yattığını görür. Gazete editörü ise bu hikayeyi araştırmaları için Woodword ile Bernstein'ı görevlendirir...

Biografi, Dram, Tarih

All the President's Men
Başkanın Tüm Adamları (1976) 8
Y: Alan J. Pakula
O: Dustin Hoffman, Robert Redford, Jack Warden, Martin Balsam
T: Biografi, Dram, Tarih
Sophie's ChoiceSophie'nin Seçimi (1982)

Sophie's Choice - Sophie'nin Seçimi (1982)

Sophie, Nazi kamplarından kurtulmuş ve Nathan’ın varlığı ile yaşamak için bir neden bulabilmiş bir kadındır. Onun 1947’de geçen hikayesi, genç yazar Stingo'nun ağzından anlatılıyor. Stingo, bu ikili arasındaki inişli çıkışlı ve zorlu aşkın şahidi konumundadır. Sophie devamlı kabuslar ve huzursuzluk veren hayaller görürken, Nathan da soykırım takıntısı yüzünden şizofreniye varan şiddetli krizler ile baş etmeye çalışmaktadır. Stingo, kadının koluna damgalanmış numarayı görünce yaşadıklarını öğrenmek ister. Sophie deneyimlediklerini paylaştıkça, ilişki içindeki sorunların kaynağı da yavaş yavaş aydınlanmaya başlar: Sophie, kampta Naziler tarafından hayatı boyunca kendisinde derin yaralar bırakacak bir karar almaya zorlanmıştır. İkinci Dünya Savaşı'nı Yahudi kampları ve bir annenin çaresizliği üzerinden anlatan Sophie'nin Seçimi, savaş sonrası oluşan ruhsal etkilere de ışık tutuyor.

Dram, Romantik

Sophie's Choice
Sophie'nin Seçimi (1982) 7.7
Y: Alan J. Pakula
O: Meryl Streep, Kevin Kline, Peter MacNicol, Rita Karin
T: Dram, Romantik
The Parallax ViewParallax Esrarı (1974)

The Parallax View - Parallax Esrarı (1974)

Joe Frady, sürekli çalışmalarını meslektaşlarına karşı savunmak zorunda kalan azimli bir muhabirdir. Seçkin bir Amerikan senatörüne düzenlenen suikasttan sonra, Fred, suikast sırasında orada bulunan muhabirlerin esrarengiz bir şekilde ölüyor olduklarını anlar. Bu olayı araştırdıkça bu suikastın, esrarengiz bir terapi enstitüsü olan Parallax Şirketi'nin düzenlediği tezgahın bir parçası olduğunu farkeder. Gerçeği keşfetmek için Parallax terapiye üye olmaya karar verir.

Gerilim

The Parallax View
Parallax Esrarı (1974) 7.3
Y: Alan J. Pakula
O: Warren Beatty, Paula Prentiss, William Daniels, Walter McGinn
T: Gerilim
Starting OverYeni Bir Başlangıç (1979)

Starting Over - Yeni Bir Başlangıç (1979)

Dan Wakefield'ın romanından uyarlanan bbu filmde boşanmış bir adam tekrar aşık olur, ama bir şekilde eski karısını unutup aşamaz ve bu komik şekillerde aşk hayatını etkiler.

Komedi, Romantik

Starting Over
Yeni Bir Başlangıç (1979) 6.5
Y: Alan J. Pakula
O: Burt Reynolds, Jill Clayburgh, Candice Bergen, Charles Durning
T: Komedi, Romantik
Comes a HorsemanEve Gelen Atlı (1978)

Comes a Horseman - Eve Gelen Atlı (1978)

1950'lerin Montanası'nda, teknolojiye karşı direnmeye çalışan çiftçilerin öyküsü... Bekar çiftlik sahibi Ella'ya, eski aşığı, sorunlu çiftliğini kendisine satması için baskı uygulamaktadır. Yardım isteyebileceği tek kişi vardır: komşusu Frank. İkisi birlikte korkuya, paniğe, kıskançlığa ve ihanete karşı omuz omuza, amansız bir mücadele verirler. Ve nihayetinde aşkı bulacaklardır.

Dram, Kovboy, Romantik

Comes a Horseman
Eve Gelen Atlı (1978) 6.2
Y: Alan J. Pakula
O: James Caan, Jane Fonda, Jason Robards, George Grizzard
T: Dram, Kovboy, Romantik