Alain Resnais Filmleri İzle

Last Year at MarienbadGeçen Yıl Marienbad'da (1961)

Last Year at Marienbad - Geçen Yıl Marienbad'da (1961)

Büyük ve eski tarz bir lüks otelde, bir yabancı (Giorgio Albertazzi) evli bir kadını kendisiyle kaçması için ikna etmek ister. Ancak kadın (Delphine Seyrig) yabancıyla bir önceki sene Marienbad’da yaşadıklarını hatırlamamaktadır. Alain Resnais’nin bu filmi Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan kazanmış ve dünya çapında eleştirmenlerin övgüleriyle karşılanmıştı.

Dram

Last Year at Marienbad
Geçen Yıl Marienbad'da (1961) 7.9
Y: Alain Resnais
O: Delphine Seyrig, Giorgio Albertazzi, Sacha Pitoëff, Françoise Bertin
T: Dram
Hiroshima mon amourHiroşima Sevgilim (1959)

Hiroshima mon amour - Hiroşima Sevgilim (1959)

Yıl 1959. Hiroşima'ya atılan bombanın ardından barışla ilgili çekilen bir filmde oynayan Emmanuelle Riva , Hiroşima'da kalan son iki gecesini Eiji Okada ile geçirir. İkisinin mutlu bir evlilikleri olmasına rağmen birbirlerine aşık olurlar. Eiji, Emmanuelle'nin kısa zaman içinde ülkesi olan Fransa’ya döneceğini öğrenince, Hiroşima'da onunla kalması için uğraşır. Bu esnada Emanuelle, İkinci Dünya Savaşı'nda Alman bir asker olan ilk aşkını hatırlar. Anılar ve unutulanlar üzerine olan Hiroşima Sevgilim, Fransız Filmi'nin başyapıtlarından kabul edilir.

Dram, Romantik

Hiroshima mon amour
Hiroşima Sevgilim (1959) 7.9
Y: Alain Resnais
O: Emmanuelle Riva, Eiji Okada, Stella Dassas, Pierre Barbaud
T: Dram, Romantik
ProvidenceTedbir (1977)

Providence - Tedbir (1977)

Clive Langham (Sir John Gielgud) bir gece sağlık sorunları nedeniyle acı çeker ve akrabalarıyla ilgili bir hikaye kurgular. Sert bir adam olan Clive ailesinin ne kadar hain ve işbirlikçi olduğunu gösterir. Ama gerçekten böyle kötü insanlar mıdır yoksa bu Clive'ın yanlış algılaması mıdır?

Dram

Providence
Tedbir (1977) 7.8
Y: Alain Resnais
O: Dirk Bogarde, Ellen Burstyn, John Gielgud, David Warner
T: Dram