Aki Kaurismäki Filmleri İzle

The Other Side of Hope (2017)

The Other Side of Hope (2017)

Film, Finlandiya’ya yeni gelen Suriyeli bir mültecinin yolunun poker oynamaktan hoşlanan bir lokantacıyla kesişmesini konu alıyor.

Komedi, Dram

The Other Side of Hope (2017) 7.3
Y: Aki Kaurismäki
O: Ville Virtanen,Dome Karukoski,Tommi Korpela
T: Komedi, Dram
The Man Without a PastGeçmişi Olmayan Adam (2002)

The Man Without a Past - Geçmişi Olmayan Adam (2002)

Yönetmen Aki Kaurismäki’nin, Cannes’da Jüri Büyük Ödülü’nü kazandığı film, Finlandiya üçlemesinin ikinci bölümüdür. Kimliği bilinmeyen bir adamın, üç eşkıya tarafından öldürülesiye dövülmesi ile başlar. Aslen Helsinki’ye yeni bir düzen kurmak umudu ile gelmiş olup ancak geçmişini yitiren bu adam, ansızın kendine geldiğinde kim olduğuna dair hiçbir fikri yoktur. Hayatta kalmak uğrunda destek arasa da ihtiyacı olan ilgiyi kimseden görmez. Bir umut Kurtuluş Ordusu’na katılarak yaşamını devam ettirmeye çalışır. Orada kendisi için daha iyi bir yaşam ümidi içinde olan Irma ile tanışır. Film feci bir vahşet ile başlar ancak ilerledikçe sevgi ve yalnızlık, acı ve güç, sadakat ve kırılganlık üzerine eşsiz bir öğretiyi sürdürür. Irma rolündeki Kati Outinen, kusursuz ölçüde özenli ve şefkatli kadın rolü ile bu film ile 2002 Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. Olağanüstü ölçüde hiciv, sıcaklık, masumiyet, dürüstlük vurguları ile Kaurismaki’nin diğer filmlerinin ayak izlerini takip etmektedir.

Komedi, Dram, Romantik

The Man Without a Past
Geçmişi Olmayan Adam (2002) 7.7
Y: Aki Kaurismäki
O: Markku Peltola, Kati Outinen, Juhani Niemelä, Kaija Pakarinen
T: Komedi, Dram, Romantik
Le HavreUmut Limanı (2011)

Le Havre - Umut Limanı (2011)

Fransa'nın liman kenti Le Havre'de yaşayan Marcel Marx isimli yaşlı bir ayakkabı boyacısının, göçmen bir çocuğu kurtarışı ve eşinin aniden hastalanmasıyla gelişen draması anlatılmakta.

Komedi, Dram

Le Havre
Umut Limanı (2011) 7.2
Y: Aki Kaurismäki
O: André Wilms, Kati Outinen, Jean-Pierre Darroussin, Blondin Miguel
T: Komedi, Dram
Calamari UnionKalamar Birliği (1985)

Calamari Union - Kalamar Birliği (1985)

Daha iyi bir yaşam için Eira(Finlandiya) kasabasına bir göç hikayesi..

Komedi

Calamari Union
Kalamar Birliği (1985) 7.2
Y: Aki Kaurismäki
O: Timo Eränkö, Kari Heiskanen, Asmo Hurula, Sakke Järvenpää
T: Komedi
The Match Factory GirlKibritçi Kız (1990)

The Match Factory Girl - Kibritçi Kız (1990)

Iris, annesi ve üvey babasıyla birlikte yaşayan genç bir kızdır. Hayatı çalıştığı kibrit fabrikası ile ondan kira ödeyip ev işlerini yapmasını bekleyen aile evi arasında mekik dokuyarak geçer. Bir gün barda tanıştığı bir adamla birlikte olur ve ondan hamile kalır. Ancak adamın onunla birlikte olmaya hiç niyeti yoktur; Iiris'e mektupla bir çek gönderip çocuktan bir an evvel kurtulmasını öğütler. Annesi ise bu olay üzerine Iiris'i evde istemez ve yalnız bırakır. Böylece sıkıcı hayatından iyice bunalan Iiris, kendisine kötü davranan herkesten öcünü almaya karar verir.

Dram, Komedi

The Match Factory Girl
Kibritçi Kız (1990) 7.6
Y: Aki Kaurismäki
O: Kati Outinen, Elina Salo, Esko Nikkari, Vesa Vierikko
T: Dram, Komedi