Macaristan Filmleri İzle

Jupiter holdjaJüpiter'in Uydusu (2017)

Jupiter holdja - Jüpiter'in Uydusu (2017)

Aryan ve babası, Suriye’den botla Macaristan’a kaçmıştır. Sınıra vardıkları sırada çıkan kargaşada ırkçı bir polis memuru tarafından vurulan 19 yaşındaki Aryan, korku ve dehşet içinde son nefesini vermeye hazırlanırken, götürüldüğü mülteci kampında mucizevi bir şekilde hayatta kalır. Olağanüstü bir şekilde göğe yükselen Aryan’ın mucizelere olan inancı artsa da içine düştüğü olaylarda bu yeteneği bile yeterli olmayacaktır. Aryan, sınırda kaybettiği babasını ararken aynı zamanda içine girmiş olduğu yeni dünyanın zorluklarıyla ve bir yandan da geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Dram, Bilim-Kurgu

Jupiter holdja
Jüpiter'in Uydusu (2017) 6.5
Y: Kornél Mundruczó
O: Merab Ninidze,Zsombor Jéger,György Cserhalmi
T: Dram, Bilim-Kurgu
On Body and SoulBeden ve Ruh (2017)

On Body and Soul - Beden ve Ruh (2017)

Uyku ve uyanıklık, zihin ve maddenin ikiliğini temel alan, günlük dünyada belirsiz bir aşk hikayesi. Kendi sakin hayatında kendi halinde biri olarak yaşayan Endre bir mezbaha firmasında finans direktörü olarak çalışmaktadır. Şirkete yeni gelen Maria hastalıklı derecede asosyal, kendi halinde bir karakterdir. Endre de içine kapanık biri olmasına rağmen Maria'dan hoşlanmıştır ve bunu kimseye söyleyememektedir. Şirketin psikiyatrı ise bu iki kişinin aynı rüyaları gördüğünü fark edince onları birbirleri ile tanıştırır ve ikili arasında garip bir ilişki başlar.

Dram, Romantik

On Body and Soul
Beden ve Ruh (2017) 7.9
Y: Ildikó Enyedi
O: Géza Morcsányi,Alexandra Borbély,Zoltán Schneider
T: Dram, Romantik
The White KingBeyaz Kral (2016)

The White King - Beyaz Kral (2016)

Djata’nın babası isyancılık suçu ile devlet tarafından hapse atılır. Djata ve annesi de artık devlet tarafından isyancı olarak kabul edilir. Djata ve annesi görevlilerden kaçarak hayatta kalmaya çabalayacaktır.

Dram, Bilim-Kurgu

The White King
Beyaz Kral (2016) 6.8
Y: Alex Helfrecht,Jörg Tittel
O: Olivia Williams,Jonathan Pryce,Ólafur Darri Ólafsson
T: Dram, Bilim-Kurgu
The DebtSır (2010)

The Debt - Sır (2010)

1965 yılında üç MOSSAD ajanının görevi, Nazi rejiminin savaş suçlulularını bulup ortadan kaldırmaktır. Aradan otuz yıl geçmiştir. Ukrayna'da eski bir Nazi kalıntısının olduğu ihbarı alınınca ajanlardan biri göreve çağrılır. Amacı kimlik değiştirerek olası şüphelinin gerçek bir Nazi olup olmadığını açığa çıkarmaktır. Franz_K - sinemalar

Dram, Gerilim

The Debt
Sır (2010) 6.9
Y: John Madden
O: Helen Mirren, Tom Wilkinson, Ciarán Hinds, Romi Aboulafia
T: Dram, Gerilim
Fallen (2016)

Fallen (2016)

Genç bir kız, küçük bir çocuğun ölümünden sorumlu tutulduğu için tedaviden sonra kendini bir reform okulunda buluyor. Okulda kendini bir melek olarak gören ve düşüncesinde binlerce yıldır onu seven bir öğrenci tarafından ilgisi çekilmiştir.

Macera, Dram, Fantastik

Fallen (2016) 6
Y: Scott Hicks
O: Hermione Corfield, Addison Timlin, Joely Richardson, Jeremy Irvine
T: Macera, Dram, Fantastik
HurokZaman Döngüsü (2016)

Hurok - Zaman Döngüsü (2016)

Bilim kurgu ve gerilimi başarılı bir biçimde harmanlayan Macaristan yapımı bir film… Uyuşturucu satıcılığı yapan bir çift, son görevlerinde kartel patronuna ihanet ederler. Ancak olay her ikisini de tek bir zaman döngüsünde hapseder. Çift sürekli aynı olayı yaşamaya başlar.

Suç, Bilim-Kurgu, Gerilim

Hurok
Zaman Döngüsü (2016) 7.2
Y: Isti Madarász
O: Dénes Száraz, Dorina Martinovics, Zsolt Anger, Géza Hegedüs D.
T: Suç, Bilim-Kurgu, Gerilim
Delta (2008)

Delta (2008)

Sessiz bir genç adam Delta`nın vahşi ve tenha ortamına geri döner. Burası su yollarından, küçük adalardan ve zengin bir bitki örtüsünden oluşan bir labirent gibidir, buranın köylüleri dış dünyadan kopuk bir şekilde yaşar. Küçüklüğünden beri buradan uzak olan genç adam varlığını bile bilmediği kız kardeşiyle tanışır. Zayıf ve çekingen olmasına rağmen; kız, genç adamın nehir kenarındaki harap kulübesinde onunla kalmaya karar verir. İkisi beraberce herkesten uzakta, nehrin ortasında, kazıklar üstünde bir ev kurarlar. Bir gün köylüleri yemeğe davet ederler ama bu kaba saba yerlilerin onların `doğal olmayan` ilişkisini kabul edemedikleri apaçıktır...

Dram

Delta (2008) 6.5
Y: Kornél Mundruczó
O: Félix Lajkó,Orsolya Tóth,Lili Monori,Sándor Gáspár
T: Dram
Kills on WheelsTekerlekli Ölüm (2016)

Kills on Wheels - Tekerlekli Ölüm (2016)

Yaşamak için bir neden arayan iki engelli genç, tekerlekli sandalyede bir kiralık katil ile tanışırlar. Üçü, mafyadan iş almak ister. Ancak işler pek de bekledikleri gibi gelişmeyecektir.

Aksiyon, Komedi, Dram

Kills on Wheels
Tekerlekli Ölüm (2016) 7.7
Y: Attila Till
O: Szabolcs Thuróczy, Zoltán Fenyvesi, Ádám Fekete, Mónika Balsai
T: Aksiyon, Komedi, Dram
UndergroundYeraltı (1995)

Underground - Yeraltı (1995)

Film, bir yer altı silah üreticisinin hikayesine odaklanır. Bu iş sırasında gerçek üstü olaylara karşıcaktır kendisi. Belgrad’da komünist Marko'nun hedeflediği ortam fazlasıyla sağlanmıştır. Marko, arkadaşı Blacky ve yoldaşlarını yeraltında bulunan bir mahzene yerleştirir. Orada silah üreteceklerdir. Markonun fikrine göre savaş sone erdiğinde ve onlar dışarı çıktıklarında yeryüzünde bir cennet karşılayacaktır herkesi. Zaman geçip de barış ilan edildiğinde yer üstünde çok şey değişir. Ama yeraltında her şey aynı şekilde devam eder. Marko yeraltındakilere faşist yönetimin tüm acımasızlığıyla hükmünü sürdürdüğünü belirterek, yeraltında silah üreten yoldaşlarına yaşamın tüm karanlığıyla devam ettiğine inandırır.Balkanlarda yaşanan dramı çarpıcı bir şekilde gözler önüne seren bu yapım, müzikleri ve çarpıcı finaliyle unutulmayanlar arasındadır.

Komedi, Dram, Savaş

Underground
Yeraltı (1995) 8.2
Y: Emir Kusturica
O: Predrag Manojlovic, Lazar Ristovski, Mirjana Jokovic, Slavko Stimac
T: Komedi, Dram, Savaş
InfernoCehennem (2016)

Inferno - Cehennem (2016)

Floransa, İtalya'da bir hastane odasında uyanan Robert Langdon'ın (Tom Hanks), son birkaç günde olanlara dair hatırası yoktur ve kendini bir anda bir insan avının hedefinde bulur. Dr. Sienna Brooks'un (Felicity Jones) ve semboloji bilgisinin yardımıyla bu bulmacayı çözmeye çalışır. Daha önce The Da Vinci Code, Angels & Demons ve Apollo 13 filmlerinde beraber çalışan Tom Hanks ve Ron Howard, bu filmde de beraberler.

Aksiyon, Macera, Suç

Inferno
Cehennem (2016) 6.4
Y: Ron Howard
O: Tom Hanks, Felicity Jones, Omar Sy, Irrfan Khan
T: Aksiyon, Macera, Suç
SeveranceKanli mesai (2006)

Severance - Kanli mesai (2006)

İş yaşamında elde edilen başarıların ödülü, doğada karşılığını çok farklı bir boyutta bulabilir. Örneğin bir silah şirketinin çalışanları, başarılı bir çalışma dönemi ardından Macaristan ormanlarında bir paintball gezisine gönderilerek ödüllendirilirler. Ancak işler pek yolunda gitmez ve o civardaki bir takım yağmacılar tarafından gezi sabote edilir. Şimdi bambaşka bir durumun içinde kalan şirket çalışanları ancak akıllarını kullanabildikleri oranda özgürlüklerine kavuşabileceklerdir. İş yaşamından çok başka bir platformda. Politik göndermeler de içeren film, korku sinemasının farklı bir örneği.

Komedi, Korku, Gerilim

Severance
Kanli mesai (2006) 6.6
Y: Christopher Smith
O: Toby Stephens, Claudie Blakley, Andy Nyman, Babou Ceesay
T: Komedi, Korku, Gerilim
KontrollKontrol (2003)

Kontroll - Kontrol (2003)

Mecazi anlamda da olsa hayalet trenleri, hayalet karakterler, metro sisteminin altında hayatlarını sürdürmektedirler. Bulcsu’nun hayatı bir zamanlar yukarıdayken ve gerçek insanlar arasında işten eve gidip, arada sırada sinemada ya da güzel restoranlarda vakit geçirirken şimdi o hayatın yerinde soğuk, yalnız bir düzeni vardır. O ve metro bilet kontrolörü olan arkadaşları trenleri devriye gezmek zorundadırlar. Bu kayıtsız, ilgisiz yolcular ile olası bir sevgi ihtimali, rekabet üzerine kurulu bir rejim ve hepsinin ötesinde gizemli bir seri katil gibi kavramlarla yüz yüzedirler. Bütün bunlar arasında metro sistemini işler konumda tutmak zorundadırlar. Peki ya kontrolü kaybedecek olurlarsa en kötü ihtimal nedir?

Komedi, Suç, Dram

Kontroll
Kontrol (2003) 7.7
Y: Nimród Antal
O: Sándor Csányi, Zoltán Mucsi, Csaba Pindroch, Sándor Badár
T: Komedi, Suç, Dram
Extinction (2015)

Extinction (2015)

Obama ve Amerikan hükümeti, İran'dan gelecek ciddi bir saldırıdan kuşkulanmaktadır ve savaş ilan eder. Çin ve Rusya İran'ın yanında; İngiltere ve İsrail ise Amerika'nın tarafındadır. Böylece 3. Dünya Savaşı başlamış olur. Nükleer ve kimyasal silahların kullanılmasıyla dünya nüfusu gitgide azalmaya başlar. Peter, kızı ve nefret ettiği komşusu Maine'in Bangor şehrinde hayatta kalan tek insanlardır. Şimdi hesaba katmadıkları o düşmana karşı bir arada olmaları gerekmektedir.

Dram, Korku, Bilim-Kurgu

Extinction (2015) 5.9
Y: Miguel Ángel Vivas
O: Matthew Fox, Jeffrey Donovan, Quinn McColgan, Valeria Vereau
T: Dram, Korku, Bilim-Kurgu
Sidewaysyanyol (2004)

Sideways - yanyol (2004)

5 Akademi ödülüne aday gösterilen (En iyi film dahil) bu bol alkollü, zeki ve komedide yönetmen Alexander Payne (Election, About Schmit), yılın en iyi eleştirilen filminin yönetmenliğini yaparken, hayatın inişleri, çıkışları ve kenarlarını inceliyor...California'nın sahilinden yola şarap tatmak için yola çıkan 30'lu yaşlardaki ikili Miles (Paul Giamatti) ve Jack (Thomas Haden Church) beklenmedik bir yola saparak, olgunlaşmaya başlıyorlar. Ve bu birbirlerine hiç benzemeyen ikili çok geçmeden kendilerini şarap, kadın ve kahkaha içinde buluyorlar.

Komedi, Dram, Romantik

Sideways
yanyol (2004) 7.6
Y: Alexander Payne
O: Paul Giamatti, Thomas Haden Church, Virginia Madsen, Sandra Oh
T: Komedi, Dram, Romantik
Werckmeister HarmoniesKaranlık Armoniler (2000)

Werckmeister Harmonies - Karanlık Armoniler (2000)

Dünya sinemasının usta yönetmeni yeniden siyah beyaz manzaralardan gücünü alan uzun bir hikaye anlatıyor bize. Fakat Karanlık Armoniler’in kolayca özetlenebilecek bir hikayesi yok. Filmde sakin bir Macar kasabasına sirk geliyor ve sessiz sakin hayat kıpırdamaya başlıyor. László Krasznahorkai imzalı The Melancholy of Resistance kitabından uyarlandı.

Dram, Gizem

Werckmeister Harmonies
Karanlık Armoniler (2000) 8.2
Y: Béla Tarr, Ágnes Hranitzky
O: Lars Rudolph, Peter Fitz, Hanna Schygulla, János Derzsi
T: Dram, Gizem
MorgenYarın (2010)

Morgen - Yarın (2010)

Nelu, Romanya-Macaristan sınırındaki küçük bir kasabanın süpermarketinde çalışmaktadır. Bir sabah nehirden her zamankinden farklı bir şey tutar: Yasa dışı yollarla sınırı geçmeye çalışan bir Türk Konuşarak iletişim kuramayan iki adam bir şekilde birbirlerini anlamayı başarır. Nelu kendisine tüm parasını veren bu yabancıya yardım etmek için uğraşır. Yarın, der Nelu, morgen Yönetmen Marian Crisan'ın ilk uzun metrajlı kurmaca filmi bağlılığın önemi ve insan doğası hakkındaki hikâyesiyle otorite, bürokrasi ve yozlaşma gibi konuları ele alıyor.

Dram

Morgen
Yarın (2010) 7
Y: Marian Crisan
O: András Hatházi, Yilmaz Yalcin, Elvira Rimbu, Dorin C. Zachei
T: Dram
Essential KillingÖlümüne Kaçış (2010)

Essential Killing - Ölümüne Kaçış (2010)

Merakla beklenen yeni filmlerden biri olan Essential Killing, Jerzy Skolimowski'nin yönettiği, İrlanda, Macaristan, Norveç ve Polonya ortak yapımı bir gerilim ve savaş filmi. Afganistan'da yaşayan bir Taliban üyesi üç Amerikalı askerin öldürülmesinden sonra Amerikalılar tarafından esir alınır. Sorgulama için Avrupa'ya transfer edilir ama Kendini tutsak tutanlardan kaçmayı başarır ve amansız gerilim dolu bir kovalamaca başlar. Chemist

Gerilim, Savaş

Essential Killing
Ölümüne Kaçış (2010) 6.1
Y: Jerzy Skolimowski
O: Vincent Gallo, Emmanuelle Seigner, Zach Cohen, Iftach Ophir
T: Gerilim, Savaş
Nine Miles DownCehenneme Açılan Kapı (2009)

Nine Miles Down - Cehenneme Açılan Kapı (2009)

Bir sondaj istasyonunda bir çok bilim adamı kaybolmuştur. Güvenlik uzmanı meydana gelen garip olayları araştırmak üzere bilimsel deneylerin yapıldıgı adaya gönderilir. İlginç ve beklenmedik olaylarla karşılaşan güvenlik uzmanı kendini bir bilinmezliğin ortasında bulacaktır...

Korku, Gizem, Gerilim

Nine Miles Down
Cehenneme Açılan Kapı (2009) 5.5
Y: Anthony Waller
O: Adrian Paul, Amanda Douge, Anthony Waller, Caroline Couret-Delegue
T: Korku, Gizem, Gerilim
White GodBeyaz Tanrı (2014)

White God - Beyaz Tanrı (2014)

Anne ve babası ayrı yaşayan Lili’nin en yakın dostu köpeği Hagen'dir. Annesini bir yurtdışı seyahatine çıkınca, 13 yaşındaki Lili, Hagen ile babasının evine yerleşir. Fakat Macaristan’da yeni çıkan bir yasa, melez köpek sahiplerine ekstradan yükler getirmiştir.  Sokaklar bir anda saf ırk olmayan köpeklerin işgaine uğrar. Lili’nin sevgili köpeği Hagen de babası yüzünden benzer bir kaderi paylaşır. Yaşananlara çok üzülen Lili, Hagen’i bulmak için sokakları karış karış dolaşır. Öte yandan sokaklarda hayatta kalma mücadelesi veren ev köpeği Hagen’in başına pek çok olay gelir. Köpek yakalayıcıları, dilenciler, köpek dövüşçüleri peşini bırakmaz. Hagen insanların köpeklerin dostu olmadığını anlayarak, diğer köpekleri de beraberinde örgütler ve insanlara karşı acı bir intikam savaşı açar. Lili, insanoğluyla köpekler arasındaki yaşanan bu savaşı amansız savaşı durdurabilmeyi başaracak mıdır?

Dram

White God
Beyaz Tanrı (2014) 7
Y: Kornél Mundruczó
O: Zsófia Psotta, Sándor Zsótér, Lili Horváth, Szabolcs Thuróczy
T: Dram