Lübnan Filmleri İzle

TramontaneDağların Ardında (2016)

Tramontane - Dağların Ardında (2016)

Kısa filmleri ile birçok uluslararası festivalden ödül alan genç yönetmen Vatche Boulghourjian’dan dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan; aile, aidiyet ve savaşın izlerine dair kalbinize dokunacak bir ilk film. 2016 Cannes Film Festivali’nde Eleştirmenler Haftası’na seçilen Dağların Ardında, hayatın tüm zorluklarının üstesinden gelmeyi başaran genç bir müzisyenin geleceği için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Dram

Tramontane
Dağların Ardında (2016) 6.7
Y: Vatche Boulghourjian
O: Barakat Jabbour,Julia Kassar,Toufic Barakat
T: Dram
Patterns of Evidence: Exodus (2014)

Patterns of Evidence: Exodus (2014)

Kutsal kitapların tarihteki çıkış noktaları ve geçerlilikleri nedir ? Gerçeklik mi yoksa kurgu mu ? Eski Ahit'in temel hikayesi hakkında kesin kanıtlardan konuşmak neden zor ? Belgesel ve film yapımcısı Tim Mahoney titizlikle yürüttüğü araştırmasında, tarihin ve İncil’in geleneksel görüşlerini değiştirebilecek şaşırtıcı yeni bulgular bulur ve bu soruların cevaplarını arar.

Belgesel,Tarih

Patterns of Evidence: Exodus (2014) 7.6
Y: Tim Mahoney
O: Charles Aling,Manfred Bietak,John Bimson,Mansour Boraik
T: Belgesel,Tarih
Very Big ShotFilm Kteer Kbeer (2015)

Very Big Shot - Film Kteer Kbeer (2015)

Ziad ve Joe suça bulaşmış iki kardeştir. Beyrut'un işçi sınıfı bölgelerinden birinde paket servisi olan pizzacı işleriyle küçük ancak kazançlı bir uyuşturucu satışı yapmaktadırlar. En küçük kardeşleri Jad ise hapisten çıkmak üzeredir. Küçük kardeş Ziad'ın işlediği bir suç yüzünden yıllarını hapiste geçirmiştir. Ziad'ın planı uyuşturucu işinden kazandıkları para ile bir restoran açmaktır. Ancak kardeşlerin uyuşturucuyu aldığı güçlü uyuşturucu kralı dağıtımcılarını kaybetmeyi kabul etmemektedir ve kardeşleri son bir işi yerine getirmeleri için ikna eder. Bu iş kardeşlerin başını sandıklarından çok daha büyük bir belaya sokacaktır... Yönetmen koltuğunda Mir-Jean Bou Chaaya'nın oturduğu gerilim-polisiye filminin senaryosunda yönetmenle birlikte filmin başrol oyuncusu Alain Saadeh'in imzası var. Başrollerde Saadeh'e Wissam Fares ve Fouad Yammine eşlik ediyor.

N/A

Very Big Shot
Film Kteer Kbeer (2015) 8.2
Y: Mir-Jean Bou Chaaya
O: Alain Saadeh, Fouad Yammine, Wissam Fares, Tarek Yaacoub
T: N/A