Litvanya Filmleri İzle

2 Nights Till MorningMavi Otel (2015)

2 Nights Till Morning - Mavi Otel (2015)

Avrupa'da bir yanardağın patlamasıyla ortaya çıkan kül bulutu yüzünden tüm uçuşlar iptal edilir. Bu gelişme ortak bir dil kullanamayan iki yabancının arasındaki bir gecelik ilişkiyi beklenmedik bir noktaya sürükler.

Dram, Romantik

2 Nights Till Morning
Mavi Otel (2015) 6.4
Y: Mikko Kuparinen
O: Marie-Josée Croze, Arly Jover, Mikko Nousiainen, Gabija Siurbyte
T: Dram, Romantik
Peace to Us in Our DreamsBize Rüyalarımızda Huzur Ver (2015)

Peace to Us in Our Dreams - Bize Rüyalarımızda Huzur Ver (2015)

Bir yaz günü. Bir baba, annesinin ölümünden sonra yalnızlaşan kızı ve şu anki eşi hafta sonunu geçirmek üzere bir köy evine seyahat ederler. Uzaktan bakınca mutlu bir aile tablosu için gereken her şey vardır; ancak gerçekler her zamanki gibi beklentilerin çok ötesindedir. İki insan birbirini ne kadar severse sevsin, hayat, dizginlerini tuttuğu kahramanlarını bambaşka kaderlerin içerisine hapsedecektir. Litvanyalı usta yönetmen Sharunas Bartas´ın uzun zamandır beklenen, prömiyerini geçtiğimiz yıl Cannes´da yapan Bize Rüyalarımızda Huzur Ver´i yılın en yürek parçalayıcı filmlerinden biri. Üstelik filmin oyuncu kadrosunda yönetmen ve kızı da yer alıyor.

Dram

Peace to Us in Our Dreams
Bize Rüyalarımızda Huzur Ver (2015) 6.1
Y: Sarunas Bartas
O: Ina Marija Bartaité,Sarunas Bartas,Edvinas Goldstein,Lora Kmieliauskaite
T: Dram
TranssiberianSibirya ekspresi (2008)

Transsiberian - Sibirya ekspresi (2008)

Makinist filmi ile büyük bir hayran kitlesi edinen yönetmen Brad Anderson'un 2008 Sundance Film Festivali'nde dünya prömiyeri yapılan son filmi Sibirya Expresi / Transsiberian yine sürükleyici bir gerilim...Amerikalı çift, Roy (Woody Harrelson) ve Jessie (Emily Mortimer), son olarak ikamet ettikleri Pekin’den oldukça uzaktaki evlerine dönmeye karar verirler. Trende Carlos (Eduardo Noriega) ve Abby (Kate Mara) adlı başka bir çiftle tanışırlar. Aralarında hızlı bir şekilde evlerinden uzaktaki gezginler arasında kurulan temelleri çok da sağlam olmayan bir bağ kurulur. Roy durakların birisinde trenden ayrılır. Jessie yeni arkadaşlarının göründükleri gibi olmadıklarını anlamaya başlar. Fakat bu unutulmayacak seyahatin gerçek tehlikeleri yeni yeni su yüzüne çıkmaya başlamıştır. Basit bir tren yolculuğu Rus polisler (Ben Kingsley ve Thomas Kretschmann), mafya, işkence, uyuşturucu ve cinayetle korkutucu bir kovalamacaya dönüşecektir.

Suç, Dram, Gizem

Transsiberian
Sibirya ekspresi (2008) 6.7
Y: Brad Anderson
O: Woody Harrelson, Emily Mortimer, Ben Kingsley, Kate Mara
T: Suç, Dram, Gizem