Küba Filmleri İzle

I Am Cubaben kübayım (1964)

I Am Cuba - ben kübayım (1964)

Mikhail Kalatozov 'un yönettiği, Batista yönetimindeki Küba 'dan devrime doğru ilerleyen süreci anlatan, 1964 Küba Rusya ortak yapımı film. Propaganda amaçlı yapılmış olsa da her Rus eli değmiş propaganda filmi gibi görsel yani politik yanını geride bırakır. 1990'a kadar ABD'de gösterimi yasaklanmış, yasaklanmadığı ülkelere de pek ulaşamamıştır. Bu nedenledir ki dünya sinemasının unutulmuş başyapıtlarından biri olarak görülür.

Dram, Müzik, Savaş

I Am Cuba
ben kübayım (1964) 7.8
Y: Mikhail Kalatozov
O: Sergio Corrieri, Salvador Wood, José Gallardo, Raúl García
T: Dram, Müzik, Savaş
The Project of the CenturyAsrın Projesi (2015)

The Project of the Century - Asrın Projesi (2015)

Film Küba tarihinin önemli bir noktasını konu alıyor. Zamanında Küba ve SSCB’nin beraberliğinde ortak bir nükleer santral girişimine imza atmışlar ancak daha sonra proje kendi kaderine terkedilmiştir

N/A

The Project of the Century
Asrın Projesi (2015) 6.4
Y: Carlos Quintela
O: Mario Balmaseda, Mario Guerra, Leonardo Gascón, Jorge Molina
T: N/A
Buena Vista Social Club (1999)

Buena Vista Social Club (1999)

Kendi ülkelerinde her biri ayrı birer efsane olan dört isim… Compay Segundo, Ruben Gonzales, Ibrahim Ferrer, Omara Portuondo ve Eliades Ochoa ve kurdukları unutulmaz grup ‘Buena Vista Social Club’…Usta yönetmen Wim Wenders’ın geniş bir perspektiften ve arşivdeki görüntülerin eşliğinde turne ve konser zamanlarını bir belgesele dönüştürdüğü ‘Buena Vista Social Club’, belgesel Oscar’ı adayları arasında da kendini göstermişti.

Belgesel, Müzik

Buena Vista Social Club (1999) 7.6
Y: Wim Wenders
O: Compay Segundo, Eliades Ochoa, Ry Cooder, Joachim Cooder
T: Belgesel, Müzik