katar Filmleri İzle

TramontaneDağların Ardında (2016)

Tramontane - Dağların Ardında (2016)

Kısa filmleri ile birçok uluslararası festivalden ödül alan genç yönetmen Vatche Boulghourjian’dan dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan; aile, aidiyet ve savaşın izlerine dair kalbinize dokunacak bir ilk film. 2016 Cannes Film Festivali’nde Eleştirmenler Haftası’na seçilen Dağların Ardında, hayatın tüm zorluklarının üstesinden gelmeyi başaran genç bir müzisyenin geleceği için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Dram

Tramontane
Dağların Ardında (2016) 6.7
Y: Vatche Boulghourjian
O: Barakat Jabbour,Julia Kassar,Toufic Barakat
T: Dram
Houston, We Have a ProblemHouston, Bir Sorunumuz Var! (2016)

Houston, We Have a Problem - Houston, Bir Sorunumuz Var! (2016)

Soğuk Savaş, Uzay Yarışı ve NASA’nın aya gidişi bir döneme damgasını vuran olgu ve olaylar olmakla birlikte pek çok komplo teorisine de ilham kaynağı oldular. Houston, Bir Sorunumuz Var!’da Ziga Virc, iki tarafın da argümanlarına yeni materyaller ekliyor. Bu ilgi çekici belgesel-kurgu, Amerika’nın, 1960’larda, Yugoslavya’nın gizli uzay programını satın almak için yaptığı ve tüm dünyadan gizlediği milyar dolarlık anlaşma efsanesini keşfe çıkıyor.

Belgesel, Dram

Houston, We Have a Problem
Houston, Bir Sorunumuz Var! (2016) 8
Y: Ziga Virc
O: Slavoj Zizek
T: Belgesel, Dram
ApprenticeÇırak (2016)

Apprentice - Çırak (2016)

Aiman 28 yaşında Malezyalı bir subaydır. Kısa bir süre önce bölgenin en büyük hapishanesine transfer olmuştur ve kız kardeşi Suhaila ile yaşamaktadır. Bu yeni iş yerinde Aiman, çavuş olarak görev yapan 65 yaşındaki Rahim’le yakından ilgilenmeye başlar. Kısa süre sonra karizmatik Rahim’in hapishanede uzun süredir görevde olan bir cellat olduğu anlaşılır. Aiman’ın çalışkanlığı ve disiplini de Rahim’in ilgisini çekmiştir. Rahim’in asistanı birden işini bırakınca, Aiman’ı yanına çırak olarak almaya karar verir. Aiman Suhaila’ya yeni işinde bahseder ancak Suhaila bu duruma çok üzülür. Çünkü babalarının Rahim tarafından idam edildiğini bildiği halde Aiman bu işi kabul etmiştir.

Dram

Apprentice
Çırak (2016) 6.7
Y: Junfeng Boo
O: Firdaus Rahman,Wan Hanafi Su,Mastura Ahmad,Boon Pin Koh
T: Dram
DogsKöpekler (2016)

Dogs - Köpekler (2016)

Roman, büyükbabasından miras kalan arsayı satmak üzere sınırda bir köye gider. Büyükbabasının yasadışı işlerle uğraştığını bilen Roman, bu toprak parçasını elden çıkartarak aileyle alakasını kesmeyi hedeflemektedir. Fakat sınırın yakınındaki, işlenmemiş ve ıssız bu araziye tahmin ettiğinden yüksek bir değer biçilir. Diğer yandan geceleri araziden tekinsiz gürültüler gelmektedir. Roman’ın anlaştığı emlakçının ortadan kaybolmasıyla işler iyice garip bir hâl alır. Büyükbabasının yanında yetişmiş adamlar, arazinin satışını engellemeye kesinlikle kararlıdır. Bogdan Mirica, western ile kara film öğelerini birleştiren ilk uzun metrajlı filminde yozlaşma üzerine soğukkanlı, sert ve bir o kadar etkileyici bir filme imza atmış.

Dram,Gerilim

Dogs
Köpekler (2016) 7.4
Y: Bogdan Mirica
O: Dragos Bucur,Gheorghe Visu,Vlad Ivanov,Costel Cascaval
T: Dram,Gerilim
Very Big ShotFilm Kteer Kbeer (2015)

Very Big Shot - Film Kteer Kbeer (2015)

Ziad ve Joe suça bulaşmış iki kardeştir. Beyrut'un işçi sınıfı bölgelerinden birinde paket servisi olan pizzacı işleriyle küçük ancak kazançlı bir uyuşturucu satışı yapmaktadırlar. En küçük kardeşleri Jad ise hapisten çıkmak üzeredir. Küçük kardeş Ziad'ın işlediği bir suç yüzünden yıllarını hapiste geçirmiştir. Ziad'ın planı uyuşturucu işinden kazandıkları para ile bir restoran açmaktır. Ancak kardeşlerin uyuşturucuyu aldığı güçlü uyuşturucu kralı dağıtımcılarını kaybetmeyi kabul etmemektedir ve kardeşleri son bir işi yerine getirmeleri için ikna eder. Bu iş kardeşlerin başını sandıklarından çok daha büyük bir belaya sokacaktır... Yönetmen koltuğunda Mir-Jean Bou Chaaya'nın oturduğu gerilim-polisiye filminin senaryosunda yönetmenle birlikte filmin başrol oyuncusu Alain Saadeh'in imzası var. Başrollerde Saadeh'e Wissam Fares ve Fouad Yammine eşlik ediyor.

N/A

Very Big Shot
Film Kteer Kbeer (2015) 8.2
Y: Mir-Jean Bou Chaaya
O: Alain Saadeh, Fouad Yammine, Wissam Fares, Tarek Yaacoub
T: N/A