Japonya Filmleri İzle

The Burmese HarpBurma Arpı (1956)

The Burmese Harp - Burma Arpı (1956)

Temmuz, 1943: Japon ordusu kaçmakta. Burma'daki bir müfreze moral bulmak için şarkı söylemektedir. İlham, kopuzu kendi başına öğrenen kopuzcudan, Mizushima'dan gelir. Savaşın sonunda, müfreze Mudon esir kampından ülkelerine geri gönderilmeyi beklerken, Mizushima, bir dağın etrafını sarması gereken bir Japon topluluğunu ortada kalmaları için ikna etmek üzere gönderilir. Fakat bunu başaramaz, İngilizler saldırıda bulunur, bir çok kişi ölür ve arkadaşları Mizushima'nın öldürüldüğünü sanır. Fakat o kurtulur ve bir Budist rahip kılığına bürünür. Arkadaşlarına katılmak için Mudon yolundayken, sürekli gördüğü ölü Japon askerleri onu çok etkiler. Bunun üzerine, arkadaşları onun kendileriyle birlikte Japonya'ya dönmesini isterken; o, kemik ve bedenleri gömen bir dindar hayatı yaşamaya yemin eder.

Dram, Müzik, Savaş

The Burmese Harp
Burma Arpı (1956) 8
Y: Kon Ichikawa
O: Rentarô Mikuni, Shôji Yasui, Jun Hamamura, Taketoshi Naitô
T: Dram, Müzik, Savaş
Tekkonkinkreet (2006)

Tekkonkinkreet (2006)

Taiyo Matsumoto'nun aynı adı taşıyan Manga eserinden esinlenerek uyarlanan bir filmdir. Animasyon yapımını ise Animatrix ile dünyaya isimini duyurmuş olan STUDIO4℃ üstlenmiştir. Eskiden kalan taahütlerin ve insanlık duygusunun önemsendiği Hazine Şehri (Takaracho)'nde kedi diye adlandırılan iki erkek çocuğu, Siyah ve Beyaz özgürce yaşamlarını sürdürmektedir. Fakat Hazine Şehri'nde kalkınma amacı ile bir arsanın boşaltılması, Yakuza, şiddet, esrarengiz çocuk kulesi projesi ve yılan diye hitap edilen adamın ortaya çıkması ile şehir ansızın istikrarsız bir havaya bürünür ve Siyah ve Beyaz'ın kaderi de büyük ölçüde değişikliğe uğrar...

Animasyon, Aksiyon, Macera

Tekkonkinkreet (2006) 7.7
Y: Michael Arias
O: Kazunari Ninomiya, Yû Aoi, Yûsuke Iseya, Kankurô Kudô
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
Merry Christmas Mr. LawrenceMutlu Noeller Bay Lawrence (1983)

Merry Christmas Mr. Lawrence - Mutlu Noeller Bay Lawrence (1983)

II. Dünya Savaşı sırasında bir Japon esir kampında geçen film, Japon subaylarla İngiliz esirler arasında yaşanan gerilim dolu günleri anlatıyor. Savaş karşıtı olduğu kadar insan ve toplum psikolojisinin derinlerine inen filmin kadrosunda David Bowie ve Takeshi Kitano gibi iki efsane yer alıyor...

Dram, Savaş

Merry Christmas Mr. Lawrence
Mutlu Noeller Bay Lawrence (1983) 7.3
Y: Nagisa Ôshima
O: David Bowie, Tom Conti, Ryûichi Sakamoto, Takeshi Kitano
T: Dram, Savaş
Still WalkingBitmeyen Yürüyüş (2008)

Still Walking - Bitmeyen Yürüyüş (2008)

Bir yaz günü düğümlenen, neşeyle hüznün ustaca dengelendiği bir aile dramı... Artık yaşı kemale eren bir çiftin oğluyla kızı çocuklarını ve eşlerini de yanlarına alıp aile ocağına gelirler. Ailenin en büyük oğlunun ölüm yıldönümüdür. Her ailede olduğu gibi, dargınlıklar ve sırlar yüzünden araları açılan aile üyeleri arasında halen bir sevgi bağı vardır...

Dram

Still Walking
Bitmeyen Yürüyüş (2008) 7.9
Y: Hirokazu Koreeda
O: Hiroshi Abe, Yui Natsukawa, You, Kazuya Takahashi
T: Dram
Survive Style 5+Hayatta Kalmanın 5 Yolu (2004)

Survive Style 5+ - Hayatta Kalmanın 5 Yolu (2004)

Her öldürme ve gömme girişimi sonrasında karısını dirilmiş olarak karşısında gören bir adam, Londra'dan adam öldürmek için Japonya'ya gelen bir tetikçi, sürekli reddedilen çılgın reklam fikirlerine sahip olan bir kreatif direktör, bir adamın bir hipnoz seansı sonrası kendisini kuş sanması ve uçmayı öğrenmeye çalışmasıyla alt üst olan ailesi ve birbirinden tuhaf, amaçsız yaşayan üç hırsızın ev soyma maceraları?Birbirinden bağımsız başlayan bu beş ayrı hikâye bir şekilde kesişmektedir. Hem komik hem de gerilim unsurları içeren bu Japon yapımı tam bir görsel şölen niteliğinde.

Fantastik, Gizem, Romantik

Survive Style 5+
Hayatta Kalmanın 5 Yolu (2004) 7.8
Y: Gen Sekiguchi
O: Tadanobu Asano, Reika Hashimoto, Kyôko Koizumi, Hiroshi Abe
T: Fantastik, Gizem, Romantik
A Simple PlanBasit Bir Plan (1998)

A Simple Plan - Basit Bir Plan (1998)

Minnesota’da kimselerin önemsemediği küçük bir kasaba… Bu kasabada yaşayan Hank’in sevdiği bir karısı ve iyi kazandıran bir işi vardır. Hank’in uzun zamandır haber alamadığı kardeşi olan Jacob, ırkçı bir arkadaşı ile birlikte Hank’in çalışanı olduğu firmanın kapısını çalar. Birbirlerinden apayrı dünyaların insanları olan üç kişi, tuhaf bir şekilde bir araya gelmişlerdir. Bir gün kasabanın yakınlarına düşen bir uçağın enkazını görmeye giderler. Burada buldukları bir çantanın içerisinden tam 4 milyon dolar çıkar. Para, değerince sorunları da beraberinde getirecektir. 80’lerin en sevilen yönetmenlerinden biri olan Sam Raimi’nin 1998 yılında çektiği filmin başrollerinde Bill Paxton, Billy Bob Thornton ve Bridget Fonda var.

Suç, Dram, Gerilim

A Simple Plan
Basit Bir Plan (1998) 7.5
Y: Sam Raimi
O: Bill Paxton, Bridget Fonda, Billy Bob Thornton, Brent Briscoe
T: Suç, Dram, Gerilim
Coffee and Cigarettes (2003)

Coffee and Cigarettes (2003)

Görünürde hiçbir ortak noktası olmayan ve dünyanın bir yerinde birbirlerinden habersiz yaşamakta olan çeşitli insanların ortak paydada buluştukları tek şey kahve ve sigara alışkanlıklardır. Birbirinden farklı üç kısa filmden oluşan Coffee and Cigarettes, kahve ve sigara sembollerini kullanarak insan psikolojisi ve davranış türleri üzerine gözlem yapmayı olası kılıyor. Amerikan sinemasının 'bağımsız' tarafında bir hayli özgün ve etkili bir isim olan Jim Jarmusch imzalı filmde Roberto Benigni, Steve Buscemi, Iggy Pop, Tom Waits, Cate Blanchett ve Bill Murray gibi oyuncular yer alıyor.

Komedi, Dram, Müzik

Coffee and Cigarettes (2003) 7
Y: Jim Jarmusch
O: Roberto Benigni, Steven Wright, Joie Lee, Cinqué Lee
T: Komedi, Dram, Müzik
The Human Condition III: A Soldier's Prayerİnsan Manzaraları (1961)

The Human Condition III: A Soldier's Prayer - İnsan Manzaraları (1961)

Üçlemenin üçüncü bölümü. Son bölümde Japonların Ruslara karşı yenilgisinden sonra, Japon askeri ve insan sever kahraman Kaji geride kalan askerleri Mançurya'dan geçirir. Sevgili karısına ve eski yaşamına dönmek isteyen Kaji arkadaşlarıyla beraber düşman hattının yakınlarında ilerlerken birçok zorlukla karşılaşır. Sonunda, kendisini ilk bölümdeki konumun tam tersi bir durumda bulur. Kaji artık bir savaş esiridir ve Kaji'nin tüm kalbiyle inandığı Komünizm ideallerine bağlı görünmeyen Ruslar için çalışmak zorunda kalır.

Dram, Tarih, Savaş

The Human Condition III: A Soldier's Prayer
İnsan Manzaraları (1961) 8.8
Y: Masaki Kobayashi
O: Tatsuya Nakadai, Michiyo Aratama, Tamao Nakamura, Yûsuke Kawazu
T: Dram, Tarih, Savaş
5 Centimeters Per SecondSaniyede Beş Santimetre (2007)

5 Centimeters Per Second - Saniyede Beş Santimetre (2007)

Bu film 3 hikayenin bir araya gelmesinden oluşuyor; ilk bölüm “Okasho,” Takaki ile Akari'nin bir araya geldikleri günü gösterir. Sonraki bölüm, “Cosmonaut,”da başka birinin bakış açısıyla bu buluşmadan sonra Takaki’nin hikayesi anlatılır. Son bölüm olan “Byosoku 5 centimeter,”da ise düşünceleriyle ilgili kısa klipler vardır. 1. Hikaye: The Chosen Cherry Blossoms - Ōkashō (26 Dakika): Ailesinin iş değişikliğinden dolayı Akari Shinohara, ilkokulu bitirdikten sonra Takaki’den ayrılmak zorunda kalmıştır. Takaki ve Akari arasındaki derin bağlar, onların bugüne kadar birbirlerinden kopmasını engellemiş ve birbirleriyle mektuplar yoluyla iletişim kurmuşlardır. Ancak Takaki, ailesinin Kagoshima’ya taşınacağını öğrenince bu fırsatı değerlendirerek trenle Akari’nin ziyaretine gitmeye karar verir 2. Hikaye: Cosmonaut (21 Dakika): Yıllar geçmiş ve Takaki lise son sınıf öğrencisi olmuştur. Takaki, hala Akari için mektuplar yazmakta fakat bu nektupları Akari’ye göndermemektedir. Bu sırada Takaki’nin sınıf arkadaşı Kanae Sumita, takaki’ye aşık olmuş ancak Takaki’ye açılmak için gerekli cesareti toplayamamıştır. 3. Hikaye: 5 Centimeters per Second (16 Dakika):Yıl 2008, Akari ve Takaki’nin yolları ayrılmıştır. Takaki, bir bilgisayar programcısı olarak artık Tokyo’da yaşamaktadır. Akari ise evlilik hazırlığı yapmaktadır. Bir gün, Takaki, trenyolunun orada, kendisine tanıdınık gelen bir bayan görür.

Animasyon, Dram, Romantik

5 Centimeters Per Second
Saniyede Beş Santimetre (2007) 7.9
Y: Makoto Shinkai
O: Kenji Mizuhashi, Yoshimi Kondou, Satomi Hanamura, Ayaka Onoue
T: Animasyon, Dram, Romantik
The Bad Sleep WellAhmaklar Barış İçinde Uyuyor (1960)

The Bad Sleep Well - Ahmaklar Barış İçinde Uyuyor (1960)

Kin dolu genç, babasının intiharının arkasında yatanları araştırmak için yozlaşmış bir fabrika yöneticisinin kızıyla evlenir. Film kısaca Japonyadaki devlet dairelerinde meydana gelen rüşvet olayları ve bunun sonucunda babasını kaybeden Sai adlı gencin iyi planlanmış intikamını anlatıyor…

Suç, Dram, Gerilim

The Bad Sleep Well
Ahmaklar Barış İçinde Uyuyor (1960) 8.1
Y: Akira Kurosawa
O: Toshirô Mifune, Masayuki Mori, Kyôko Kagawa, Tatsuya Mihashi
T: Suç, Dram, Gerilim
The WolverineWolverine (2013)

The Wolverine - Wolverine (2013)

Jean Grey'in ölümünün ardından büyük bir depresyona sürüklenen ve kimliğinden kurtulmak isteyen Wolverine, yıllar önce hayatını kurtarmış olan bir arkadaşının ortaya çıkıp kendisinden yardım istemesi sonucu Japonya'ya gidip onu görmeye karar verir. Burada kendisine sunulan öneriyi kabul eden Wolverine, bu sayede ölümsüzlük yetisinden kurtulup ölümlü bir canlıya dönüşecektir. Ancak bu etapta Silver Samurai isimli ölümcül bir düşman edindiğinin farkında değildir. Bu düşmana acımasız Viper'ın da eklenmesiyle, tarihi bir savaş başlar. Wolverine bu savaş sürerken, mutant yanına ve geçmişinden gelip kabusu olan bir gizeme karşı da mücadele etmek zorundadır. Başrollerini Hugh Jackman, Will Yun Lee ve Tao Okamoto oynadığı filmin yönetmenliğini James Mangold üstleniyor.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

The Wolverine
Wolverine (2013) 6.7
Y: James Mangold
O: Hugh Jackman, Tao Okamoto, Rila Fukushima, Hiroyuki Sanada
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
High and LowYüksek ve Alçak (1963)

High and Low - Yüksek ve Alçak (1963)

Varlıklı bir yönetici olan Kingo Gondo, National Shoes isimli bir ayakkabı firmasıyla ilgili son derece önemli bir işi bağlama sürecindedir. Eğer bu projede başarılı olursa şu anki halinden çok daha zengin olacak, bir hayli prestij kazanacaktır. Bu hayale kavuşmak için kusursuz bir plan hazırlayan Gondo planını gerçekleştirmek üzereyken telefon çalar. Telefondaki ses Gondo'ya oğlunun kaçırıldığını, serbest bırakılabilmesi için ise gerekli fidyeyi ödemesi gerektiğini söyler. Proje için ayırdığı parayı gözden çıkaran adam, bu esnada oğlunun eve gelişiyle oldukça şaşırır. Ortada bir yanlış anlaşılma olduğu sonradan anlaşılır; kaçırılan çocuk Gondo'nun şoförünün oğludur. Şimdi Gondo ahlak ve hırsları arasındaki ince çizgidedir. Şoförünün oğlunu kurtaracak mıdır? Tengoku to jigoku izle

Suç, Dram, Gizem

High and Low
Yüksek ve Alçak (1963) 8.4
Y: Akira Kurosawa
O: Toshirô Mifune, Tatsuya Nakadai, Kyôko Kagawa, Tatsuya Mihashi
T: Suç, Dram, Gizem
Appleseed (2004)

Appleseed (2004)

Yıl 2131; gelecek kaçınılmaz bir şekilde gelmiş ve beraberinde de büyük bir savaşı getirerek Dünya’nın büyük kısmı harap bir hal almıştır. Bu harabeler arasında, eski bir asker olan Deunan Knute robotlara karşı bir savaş sürdürmektedir. Bir gurup robota saldırmayı plânlamış ve tuzak kurmuştur. Çatışma başladığında hemen hemen bütün ekibini kaybeder ve yakalanır. Tam her şeyin sonu geldi denirken ortaya çıkan ES.W.A.T yazılı özel yapım robotlar Deunan’ı kurtarır. Meydana gelen ufak çatışma sonucunda saldırgan robotlar yok edilir ve Deunan baygın olarak uçağa bindirilir. Kendine geldiğinde ise hiç bilmediği bir yerde ve Bioroid denilen insanlarla karşılaşmıştır. Ancak asıl önemlisi uzun zaman önce kaybettiği ortağı Brialeos ile karşılaşmıştır, gerçi bu karşılaşma Deunan için tam bir şok olmuştur. Şimdi ES.W.A.T için çalışması ve Olimpus’un geleceğini koruma altına alması teklif edilmiştir. Asıl gerçek ise çok daha yakında O’nu beklemektedir.

Bilim-Kurgu, Aksiyon, Animasyon

Appleseed (2004) 7
Y: Shinji Aramaki, Steven Foster, Mary Elizabeth McGlynn
O: Ai Kobayashi, Jûrôta Kosugi, Yuki Matsuoka, Asumi Miwa
T: Bilim-Kurgu, Aksiyon, Animasyon
Malcolm XX (1992)

Malcolm X - X (1992)

Malcolm, dönemindeki birçok siyahi vatandaş gibi oldukça zorlu ve acı dolu bir hayat geçirir. Bu olumsuz şartlar onu yaşayabilmek için küçük hırsızlıklar yapan birine dönüşmeye zorlar. Suçlarından dolayı hapishaneye gönderildiğinde ise bambaşka bir kimlik edinmeye başlar. Burada dahil olduğu ilginç toplulukta dinin de yardımıyla gerçek kimliğini bulur. Vakti gelip dışarı çıktığında ise bambaşka biri olmuştur. Artık kendilerini suçlu olmaya zorlayan genel zihniyete karşı başkaldırma zamanıdır. Amerikan tarihinin en önemli insan hakları savunucularından biri olan Malcolm X'in hayatı, Spike Lee'nin yaratıcı bakış açısı ile beyazperdeye aktarılıyor. Başrollerde ise çarpıcı oyunculuğuyla Denzel Washington yer alıyor.

Biografi, Dram, Romantik

Malcolm X
X (1992) 7.7
Y: Spike Lee
O: Denzel Washington, Angela Bassett, Albert Hall, Al Freeman Jr.
T: Biografi, Dram, Romantik
Starship Troopers: InvasionYıldız Gemisi Askerleri: İstila (2012)

Starship Troopers: Invasion - Yıldız Gemisi Askerleri: İstila (2012)

Çok uzaklarda bir federasyon birliği yıldız savaşcısı olarak bilinen cesur John A. Warden tarafından korunmaktadır. Böcekler tarafından saldırıya uğrayınca Alesia Saldırı Gemisi buradakileri sağ salim dünyaya getirmek için mücadele verir...

Animasyon, Aksiyon, Bilim-Kurgu

Starship Troopers: Invasion
Yıldız Gemisi Askerleri: İstila (2012) 5.9
Y: Shinji Aramaki
O: Luci Christian, David Matranga, Justin Doran, David Wald
T: Animasyon, Aksiyon, Bilim-Kurgu
Spirited AwayRuhlarin Kaçisi (2001)

Spirited Away - Ruhlarin Kaçisi (2001)

Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki’nin en değerli yapıtlarından olan film, küçük Chihiro ve ailesinin yeni bir kasabaya taşınmalarıyla açılır. Yolculuk esnasında yolda gördükleri bir tünele dikkat eden aile, tünelin içerisinden geçtiklerinde karşılaştıkları fantastik dünyanın içerisinde büyülenirler. Ancak bu kasabada yolunda gitmeyen bir şeyler vardır, bu büyü kısa bir zaman sonra bozulacaktır. Ailesini kaybeden küçük Chihiro, babasını kurtarmak için korku dolu bir maceraya atılacaktır. Animasyon türünün en önemli örneklerinden biri olan film, 75. Akademi Ödülleri’nde En İyi Animasyon dalında Oscar’a; 52. Berlin Film Festivali’nde ise Altın Ayı ödülüne layık görülmüştür. Film, Japon sinema tarihinin en başarılı filmi olarak da kırılması güç bir rekoru elinde tutuyor.

Animasyon, Macera, Aile

Spirited Away
Ruhlarin Kaçisi (2001) 8.6
Y: Hayao Miyazaki
O: Rumi Hiiragi, Miyu Irino, Mari Natsuki, Takashi Naitô
T: Animasyon, Macera, Aile
Vengeance is Mineİntikam Benim (1979)

Vengeance is Mine - İntikam Benim (1979)

Iwao Enokizu açıklanamayan dürtülerle vahşi cinayetler işleyen orta yaşlarında bir adamdır. Sonunda tüm Japonya Polisi'nin aradığı bir kaçağa dönüşmüş fakat bir şekilde yakalanmamayı başarmıştır. Bu sırada randevuevi işleten bir kadınla tanışmış ve birbirlerine aşık olmuşlardır. Ancak bu şartlarda daha ne kadar beraber olabilirler?

Suç, Dram

Vengeance is Mine
İntikam Benim (1979) 7.9
Y: Shôhei Imamura
O: Ken Ogata, Rentarô Mikuni, Chôchô Miyako, Mitsuko Baishô
T: Suç, Dram
An Autumn AfternoonBir Sonbahar Öğleden Sonrası (1962)

An Autumn Afternoon - Bir Sonbahar Öğleden Sonrası (1962)

Japon ordusunda görev alan Shūhei Hirayama, şimdilerde iki bekar çocuğuyla birlikte yaşayan sıradan bir adamdır. Eşini savaşın bitimine yakın kaybeden Hirayama, 24 yaşındaki kızı Michiko ve 21 yaşındaki oğlu Kazuo ile birlikte yaşamaktadır ve evli olan oğlu Kōichi'nin de harcamaları ve hayatından sorumlu olmaktan vazgeçememiştir. Dostukları yıllardır devam eden en yakın arkadaşları Kawai ve Horie ile sık sık bir barda bir araya gelir ve eski arkadaşlarla yapılan son buluşmaya eski öğretmenleri Sakuma da gelir. Sohbet esnasında Sakuma'nın halen daha evlenmemiş bir kızının olduğu ve babasına bakmak için bekar kaldığını öğrenirler. Hirayama bunun üzerine kendi kızının da aynı kaderi paylaşacağı tedirginliğiyle, Michiko'nun artık kendilerini düşünmeyi bırakıp evlenmesi ve bir hayat kurması gerektiğine karar verir.Usta yönetmen Yasujirô Ozu'nnun filmografisinin son yapıtının başrolünde, Noriko üçlemesinin de başrollerinde yer alan ünlü oyuncu Chishû Ryû bulunuyor.

Dram

An Autumn Afternoon
Bir Sonbahar Öğleden Sonrası (1962) 8.2
Y: Yasujirô Ozu
O: Chishû Ryû, Shima Iwashita, Keiji Sada, Mariko Okada
T: Dram
Man on the MoonAy'daki Adam (1999)

Man on the Moon - Ay'daki Adam (1999)

Andy Kaufman, nev-i şahsına münhasır bir komedyendir. Bir gün kendini Amerika'nın ünlü şov programı Saturday Night Live'da bir rol alarak gösterme şansı bulan Andy, George Shapiro isimli bir menajerin ilgisini çeker. Shapiro'nun Andy'ye yaptığı reddedilemez teklif, onun kendi şovunu hazırlaması üzerinedir. Lakin Andy, hiç kimseye benzemeyen bir komedyendir. Zira amacı güldürmekten çok şaşırtmaktır. Andy, seyircilerini gerçeklik ile rol dünyası arasındaki bir ikileme doğru sürükleyecektir.

Biografi, Komedi, Dram

Man on the Moon
Ay'daki Adam (1999) 7.5
Y: Milos Forman
O: Jim Carrey, Gerry Becker, Greyson Erik Pendry, Brittany Colonna
T: Biografi, Komedi, Dram
Tôkyô sonataTokyo Sonatı (2008)

Tôkyô sonata - Tokyo Sonatı (2008)

Klasik, mutlu görünen Japon ailesi Sasakiler, babanın işinden çıkarılması sonunda parçalanıyor. Ailesine karşı utanç içinde olan baba her sabah işe gider gibi giyinip evden çıkıyor. Malesef bu utanç babanın çocukların üstünde aşırı tepkiler vermesine yol açıyor. Piyano çalmak isteyen küçük oğlan ve Amerikan askerisine katılmak isteyen büyük oğlanın dilekleri bardağı taşırıyor. Çocuklar babalarının sözünü dinlememeye başlıyor, ve hatta küçük oğlan okulu bile ekip piyano derslerine gidiyor.Kurosawa klasik, dertsiz, tasasız, rutin yaşam felsefesine sahip Japon ailelerine bu filmle güzel bir eleştri getiriyor.

Dram

Tôkyô sonata
Tokyo Sonatı (2008) 7.6
Y: Kiyoshi Kurosawa
O: Teruyuki Kagawa, Kyôko Koizumi, Yû Koyanagi, Kai Inowaki
T: Dram
Death Note: The Last NameÖlüm Defteri 2 (2006)

Death Note: The Last Name - Ölüm Defteri 2 (2006)

Dünyaca ünlü Death Note, mangası ve ses getiren anime serisinin ardından beyazperdeye de aktarıldı.Light Yagami, çalışkan ve ileride polis olmayı hedeflemiş zeki bir kolej öğrencisidir. Bir gün yolda bir defter bulur. Defterin ilk sayfasında yazanlara göre deftere adı yazılan her kişi ölecektir. Light önce buna inanmaz; fakat sonra bunu bir suçluda dener ve gerçek olduğunu anlar.Defterin gücünü keşfeden Light, bu defteri iyi insanlarla dolu bir dünya yaratmak için suçlu insanları öldürmek için kullanmaya başlar. Çok geçmeden tüm dünyada polis teşkilatı harekete geçer. Daha önce birçok çözülemez davayı çözmüş olan ve kendine ?L? diyen bir ajan da ?Kira? denilen bu azılı suçlunun peşine düşer.Light bir yandan şüpheleri üstünden kaldırmaya çalışırken bir yandan da suçluları öldürmeye devam eder. Bakalım kazanan Light mı yoksa L mi olacaktır?

Macera, Suç, Dram

Death Note: The Last Name
Ölüm Defteri 2 (2006) 7.4
Y: Shûsuke Kaneko
O: Tatsuya Fujiwara, Takeshi Kaga, Shidô Nakamura, Erika Toda
T: Macera, Suç, Dram
Still the WaterDingin Sular (2014)

Still the Water - Dingin Sular (2014)

Doğu Çin denizindeki mercanlarla çevrili Amami Oshima adasının eşsiz ekosisteminde geçen filmde yönetmen Naomi Kawase, yaşam, ölüm ve yeniden hayat bulma döngüsü ondört yaşındaki Ten ve arkadaşı Kyoko arasındaki ilişki ekseninde ele alıyor.Japon yönetmen Naomi Kawase'nin yazıp yönettiği ve çekimlerini ailesinin de yaşadığı Amama Oshima'da gerçekleştirdiği film, 2014 Cannes Film Festivali'nin ana yarışma bölümünde yer almıştı.

Dram, Romantik

Still the Water
Dingin Sular (2014) 6.9
Y: Naomi Kawase
O: Nijirô Murakami, Jun Yoshinaga, Miyuki Matsuda, Tetta Sugimoto
T: Dram, Romantik
All About Lily Chou-ChouLily Chou-Chou Hakkında Herşey (2001)

All About Lily Chou-Chou - Lily Chou-Chou Hakkında Herşey (2001)

Çocukluğun masumane evresinden ergenliğe geçiş süreci daima çok zor olmuştur. Şiddet ve seks gibi olgulara en saf haliyle tanıklık edip, hayatın en zor sürecini yaşayanlar, sığınacak çeşitli limanlar ararlar.... Çeviren: poormf

Suç, Dram, Müzik

All About Lily Chou-Chou
Lily Chou-Chou Hakkında Herşey (2001) 7.8
Y: Shunji Iwai
O: Hayato Ichihara, Shûgo Oshinari, Ayumi Itô, Takao Ohsawa
T: Suç, Dram, Müzik
Happy TogetherMutlu Beraberlik (1997)

Happy Together - Mutlu Beraberlik (1997)

Lai Yiu-Fai ve Ho Po-Wing Hong Kong'dan Arjantin'e geldiklerinde birbirlerine aşıklar. Ancak güneye doğru macera aramak için çıktıkları yolculukta birşeyler yolunda gitmiyor. Bir gün, yolda, Ho Po-Wing sevgilisini bırakıp gidiyor. Lai de Buenos Aires'te bir tango barında kapıcı olarak çalışmaya başlıyor. Evine dönebilmek için uçak bileti parası biriktirmekte. Ho bir kavgada yaralanmış olarak yeniden yaşamına girdiğinde, ona yatacak bir yer veriyor; ancak onunla yeniden cinsel ilişki kurmaya yanaşmıyor. Mazbut ev yaşamı, bir süre sonra gecelerini dışarda geçirmeye başlayan Ho'ya göre değil. Hong Kong'lu bağımsız yönetmen Wong Kar-Wai "Mutlu Beraberlik"'te Hong Kong'lu iki eşcinselin Arjantin'de geçen çalkantılı öykülerini anlatırken eski bir konuyu yeni bir biçimde ele alıyor.[od]

Dram, Romantik

Happy Together
Mutlu Beraberlik (1997) 7.8
Y: Kar Wai Wong
O: Leslie Cheung, Tony Chiu Wai Leung, Chen Chang, Gregory Dayton
T: Dram, Romantik
The Bourne LegacyBourne'un Mirası (2012)

The Bourne Legacy - Bourne'un Mirası (2012)

Şimdiye kadar üç filmiyle bir milyar dolar hasılat yapan efsanevi casus Bourne film serisinin mimarı yeni bir filmle karşımızda: The Bourne Legacy... Robert Ludlum tarafından yaratılan orijinal senaryosu ile Bourne evreni yaşamı ya da ölümü geçmiş üç filmdeki olaylara bağlı olan yeni kahramanı (Jeremy Renner) ile genişletiliyor. Yeni filmde, yeni rollerde Rachel Weisz, Edward Norton, Stacy Keach ve Oscar Isaac görürken, eski Bourne filmlerinden aşina olduğumuz Albert Finney, Joan Allen, David Strathairn ve Scott Glenn da karşımızda olacak...

Aksiyon, Macera, Gizem

The Bourne Legacy
Bourne'un Mirası (2012) 6.7
Y: Tony Gilroy
O: Jeremy Renner, Scott Glenn, Stacy Keach, Edward Norton
T: Aksiyon, Macera, Gizem
Denchu Kozo no boken (1987)

Denchu Kozo no boken (1987)

Komedi, Korku, Bilim-Kurgu

Denchu Kozo no boken (1987) 6.6
Y: Shin'ya Tsukamoto
O: Kei Fujiwara, Nobu Kanaoka, N. Senba, Tomorowo Taguchi
T: Komedi, Korku, Bilim-Kurgu
PonyoKüçük Deniz Kızı Ponyo (2008)

Ponyo - Küçük Deniz Kızı Ponyo (2008)

İnsani, insani olduğu kadar çevreci, sımsıcak bir animasyon olan Küçük Denizkızı Ponyo, bu sanatın büyük ustası Miyazaki tarafından beyazperde'ye aktarıldı. Küçük ve sevimli bir Japon balığı olan Ponyo'nun en büyük hayali insan olmaktır. Bu umutsuz hayali onu maceradan maceraya sürükleyecektir. Bu esnada beş yaşındaki bir oğlan çocuğu ile arkadaşlık etme fırsatı yakalar. Bu arkadaşlık küçük dişi balığın en büyük hayaline ulaşmasına yardımcı olur. Çevre ve deniz kirlenmesine de dikkat çeken bu sevimli film, Japonya’da gişe rekorları kırdı. Şimdi, Türk sinemaseverlerin de beğenisine sunulan filmin çocuksu hikayesiyle naif kitleleri derinden etkilemeyi başardığı söyleniyor.

Animasyon, Aile, Fantastik

Ponyo
Küçük Deniz Kızı Ponyo (2008) 7.7
Y: Hayao Miyazaki
O: Tomoko Yamaguchi, Kazushige Nagashima, Yûki Amami, Jôji Tokoro
T: Animasyon, Aile, Fantastik
KillersÖlüm Oyunu (2014)

Killers - Ölüm Oyunu (2014)

Endonezyalı yönetmen Mo Kardeşler’in Sundance’te ilk gösterimini yapan son filmleri, korku ve gerilim türlerini başarıyla karıştırıyor. Filmin iki katilinden biri katliamda deneyimsiz Endonezyalı bir kameraman. Diğeri ise Japonya’da, kendi işkence odasını bile kurmuş, teknolojinin imkânlarını sonuna dek kullanan bir psikopat. Seri vahşi cinayetler işlemenin dışındaki ortak noktaları ise birbirleriyle internet üzerinden tanışıp hem rekabet etmeleri hem de birbirlerine danışmanlık vermeleri.

Aksiyon, Suç, Dram

Killers
Ölüm Oyunu (2014) 6.5
Y: Kimo Stamboel, Timo Tjahjanto
O: Kazuki Kitamura, Oka Antara, Rin Takanashi, Luna Maya
T: Aksiyon, Suç, Dram
The RingHalka (2002)

The Ring - Halka (2002)

Şehirde bir efsane dolaşmaktadır. Rivayete göre, insanların seyrettiği bir kaset, bu insanların yedi gün sonra ölümüne sebebiyet vermektedir. Denilen odur ki, dört genç, sırf bu kasetleri izledikleri için şüpheli bir biçimde ölmüşlerdir. Rachel yaşanan bu tuhaf olayları bir şekilde aydınlığa kavuşturmaya kararlıdır. Ancak araştırmaları esnasında küçük oğluyla birlikte kaseti izlemek durumunda kalmıştır. Rachel'ın artık bu olayları çözmek için sadece yedi günü vardır.

Korku, Gizem

The Ring
Halka (2002) 7.1
Y: Gore Verbinski
O: Naomi Watts, Martin Henderson, David Dorfman, Brian Cox
T: Korku, Gizem

  
ilk < 1 2 3 4 > son