İtalya Filmleri İzle

The Agony and the EcstasyAcı ve İlham (1965)

The Agony and the Ecstasy - Acı ve İlham (1965)

1503 yılında Katolik Kilisesi'nin başına geçen Papa II. Julius (Rex Harrison) bir yandan diğer İtalyan şehir devletleri ve komşu ülke Fransa'yla savaşırken, diğer yandan da bilim adamlarının ve sanatçıların koruyuculuğunu yapıyordu. Bu ihtiraslı ve savaşçı lider ordusuyla Roma'ya geldiğinde birçok sanatçıyı etrafında toplayarak bazı yeni mimari ve sanat eserlerinin yapımı için emirler verir. Bu arada devrin ünlü heykeltraşı Michelangelo’yu (Charlton Heston) da Sistine Şapeli’nin tavanına görkemli bir dinî fresk yapması için görevlendirir. Ancak ünlü heykeltraş resim yapmaktan pek hoşlanmamaktadır ve bu istek karşısında sürekli ayak diretir, hatta bu görevi kabul etmemek için İstanbul'a gidip Osmanlı Sultanı için Haliç Köprüsü projesinde çalışmayı düşünür, üstelik bu iş için Sultan'dan kaparo bile alır. Ancak Papa'nın baskısı ile Şapelin tavanını resimleme işine başlayan Michelangelo, hem Papa'yla hem de Papa'nın baş mimarı Donato Bramante (Harry Andrews) ile sık sık fikir ayrılığına düşer.

Dram, Tarih

The Agony and the Ecstasy
Acı ve İlham (1965) 7.2
Y: Carol Reed
O: Charlton Heston, Rex Harrison, Diane Cilento, Harry Andrews
T: Dram, Tarih
Last Year at MarienbadGeçen Yıl Marienbad'da (1961)

Last Year at Marienbad - Geçen Yıl Marienbad'da (1961)

Büyük ve eski tarz bir lüks otelde, bir yabancı (Giorgio Albertazzi) evli bir kadını kendisiyle kaçması için ikna etmek ister. Ancak kadın (Delphine Seyrig) yabancıyla bir önceki sene Marienbad’da yaşadıklarını hatırlamamaktadır. Alain Resnais’nin bu filmi Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan kazanmış ve dünya çapında eleştirmenlerin övgüleriyle karşılanmıştı.

Dram

Last Year at Marienbad
Geçen Yıl Marienbad'da (1961) 7.9
Y: Alain Resnais
O: Delphine Seyrig, Giorgio Albertazzi, Sacha Pitoëff, Françoise Bertin
T: Dram
A Pure FormalityŞüpheli (1994)

A Pure Formality - Şüpheli (1994)

Uzun zamandır yeni bir romanı yayınlanmamış ünlü yazar Onoff (Gerard Depardieu), evinin yakınlarında işlenen bir cinayet nedeniyle karakola getirilir. Komiser Onoff'un olayla ilgisi olabileceğinden şüphelenmektedir ve bu gizemli cinayet çözülene kadar o odadan çıkış yoktur. Özgün senaryosu, başarılı yönetimi ve komiser rolündeki Roman Polanski ve Gerard Depardieu'nun karşılıklı oyunculuk resitali, filme Cannes'da en iyi film dalında adaylığı getirmişti.

Suç, Gerilim

A Pure Formality
Şüpheli (1994) 7.9
Y: Giuseppe Tornatore
O: Gérard Depardieu, Roman Polanski, Sergio Rubini, Nicola Di Pinto
T: Suç, Gerilim
RawGrave (2016)

Raw - Grave (2016)

Justine’in tüm ailesi veterinerlikle uğraşmaktadır ve hepsi vejetaryendir. Kendisi de 16 yaşında umut vaat eden parlak bir öğrencidir. Veterinerlik okuluna başladığında acımasız ve aşırı çekici bir dünyayla tanışır. İlk bir kaç hafta içinde aile prensiplerinden sapmak zorunda kalır ve çaresizce çiğ etin tadına bakar. Justine yakında davranışlarının beklenmedik ve berbat sonuçlarıyla yüzleşecektir ve gerçek benliği ortaya çıkacaktır.

Dram,Korku

Raw
Grave (2016) 7.3
Y: Julia Ducournau
O: Garance Marillier,Ella Rumpf,Rabah Nait Oufella,Laurent Lucas
T: Dram,Korku
BlindmanKör Adam (1971)

Blindman - Kör Adam (1971)

Görme yitisi olmayan ve bir örgüt adına çalışmakta olan bir adam, Teksas ve Meksika arasında bir değiş tokuş işlemini gerçekleştirmek zorundadır. Yaklaşık 50 kadına eşlik edip onları kocalarına ulaştırma görevini yürüten adam, hedefine yaklaşmışken anlaştığı insanlar tarafından ihanete uğrar. İş ortakları, kadınları bir çete lideri olan Domingo'ya satmak üzeredir ve kahramanımız bu gidişe dur demek zorundadır.

Kovboy

Blindman
Kör Adam (1971) 6.6
Y: Ferdinando Baldi
O: Tony Anthony, Ringo Starr, Lloyd Battista, Magda Konopka
T: Kovboy
Duck, You SuckerYabandan Gelen Adam (1971)

Duck, You Sucker - Yabandan Gelen Adam (1971)

Meksika Devrimi sırasında geçen film, patlayıcı madde ustası bir İrlandalı asker ile onun bu maharetini banka soymakta değerlendirmek isteyen bir başka paralı askerin başlarından geçenleri anlatıyor. Bir grup politik mahkumun kurtulmasına da sebep olan Sean Mallory bir anda halk kahramanı olur. Tek amacı çok paraya ve biraz şöhrete konmak olmasına rağmen, devrim kahramanlığı pek beklemediği bir şeydir. Bir zaman sonra tüm kontrolü yitirir ve ok yaydan çıkmış olur...

Kovboy

Duck, You Sucker
Yabandan Gelen Adam (1971) 7.7
Y: Sergio Leone
O: Rod Steiger, James Coburn, Romolo Valli, Maria Monti
T: Kovboy
Monsoon WeddingMuson Düğünü (2001)

Monsoon Wedding - Muson Düğünü (2001)

Verma Ailesi hayatını Yeni Delhi'de sürdürmektedir. Kızları olan Aditi'yi Amerikalı aile dostlarının hali vakti yerinde oğlu Hemant ile evlendirmenin planlarını yapmaktadırlar. Genç kız ilk başta bu formülize evlendirme yöntemini yanlış bulmaktadır ancak hayatını düzene sokmak için ailesinin bu tercihini kabul eder. Düğün hazırlıkları bitmek üzeredir ve bütün uzak dostlar düğün için gelmeye başlarlar. Aditi'nin kuzeni olan Ria'nın ise içerisinde sakladığı bambaşka bir dünyası vardır.

Komedi, Dram, Romantik

Monsoon Wedding
Muson Düğünü (2001) 7.4
Y: Mira Nair
O: Naseeruddin Shah, Lillete Dubey, Shefali Shetty, Vijay Raaz
T: Komedi, Dram, Romantik
Perfect Strangers (2016)

Perfect Strangers (2016)

Çok samimi bir grup arkadaş uzun zaman sonra bir araya gelirler. ''Birbirimizden saklayacak bir şeyimiz yok! '' deyip telefonlarını masaya koyarlar. Bu güzel ve masum başlar, ama saatler geçtikçe gerçek sırları ortaya çıkmaya başlar. Günümüzde sırlarımızın tümü telefonda saklı gibi görünüyor, Bir kod veya parmak izi ile yeterince güvende hissettiriyor. Ama bu gerçekten doğru mu?

Komedi,Dram

Perfect Strangers (2016) 7.7
Y: Paolo Genovese
O: Giuseppe Battiston,Anna Foglietta,Marco Giallini,Edoardo Leo
T: Komedi,Dram
The DinnerAkşam Yemeği (2014)

The Dinner - Akşam Yemeği (2014)

Birbirine hiç mi hiç benzemeyen iki erkek kardeş (biri havalı bir avukat, diğeri çocuk doktoru) ve sürekli gereksiz rekabetteki eşleri, ayda bir kez şık bir lokantada buluşur. Konuştukları konular fındık kabuğunu doldurmaz: Yedikleri yemekler, son filmler, gündemdeki hırsız politikacılar... Ta ki günün birinde, o sahte gülüşleri bir yana bırakıp çocuklarının birlikte yaptığı korkunç bir şeyi konuşmaları gerekinceye kadar.

Dram

The Dinner
Akşam Yemeği (2014) 6.5
Y: Ivano De Matteo
O: Alessandro Gassman,Giovanna Mezzogiorno,Luigi Lo Cascio,Barbora Bobulova
T: Dram
Voice from the Stone (2017)

Voice from the Stone (2017)

1950' li yılların Toskana 'sındayız. Film annesinin beklenmedik cinayetinin ardından sessiz kalan genç bir çocuğa yardım etmek için büyük bir mücadeleye girişen bir hemşire Verena'nın unutulmaz hikayesini anlatıyor.

Dram, Gizem, Gerilim

Voice from the Stone (2017) 0
Y: Eric D. Howell
O: Emilia Clarke, Marton Csokas, Caterina Murino, Kate Linder
T: Dram, Gizem, Gerilim
Cemetery ManÖlüm & Aşk (1994)

Cemetery Man - Ölüm & Aşk (1994)

Kuzey İtalya’nın küçük bir kasabasında bulunan buffalora mezarlığının bekçisi Francesco Dellamorte’nin işi sadece mezarlığı beklemek değildir. Aynı zamanda mezarından kalkan huzursuz ölülerin kellesini uçurmak da görevleri arasındadır.Ölülere ve ölüme karşı duyarsızlaşan Dellamorte için aşkın anlamı ölümden çok farklı olacak ve fakat aşk ve ölüm birbirine yakın yürüyecektir. Kült çizgi roman kahramanı Dylon Dog’a en yakın beyazperde kahramanının bu filmde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Komik, tuhaf ama sonuna kadar romantik bir zombi filmi. En unutulmaz sahnesine Sezen Aksu’nun bir şarkısı eşlik ediyor.

Komedi, Korku

Cemetery Man
Ölüm & Aşk (1994) 7.3
Y: Michele Soavi
O: Rupert Everett, François Hadji-Lazaro, Anna Falchi, Mickey Knox
T: Komedi, Korku
They Call Me TrinityTrinita (1970)

They Call Me Trinity - Trinita (1970)

Trinita Kardeşler hala durmuyor ve önlerine gelen herkesi yıkıyor. Müthiş bir komedi, izlemeye doyamayacaksınız. Batının kötü adamlarının başları bu sefer gerçekten dertte. Çünkü Trinita kardeşler onların karşısında.

Komedi, Kovboy

They Call Me Trinity
Trinita (1970) 7.4
Y: Enzo Barboni
O: Terence Hill, Bud Spencer, Steffen Zacharias, Dan Sturkie
T: Komedi, Kovboy
NeveKar (2013)

Neve - Kar (2013)

Donato, yeşil bir otomobil ile yola çıkmıştır. Sanki birini arar gibi bir hali vardır. Yolda bir kadına rastlar. Gangsterlerden çaldığı bir şey nedeniyle başı belada olan Norah, Donato’nun yardımını kabul eder. İkili, bu tuhaf karşılaşma ile sıradışı bir yolculuğa çıkacaklardır.

Dram

Neve
Kar (2013) 7.2
Y: Stefano Incerti
O: Roberto De Francesco,Esther Elisha,Massimiliano Gallo,Antonella Attili
T: Dram
Slam: Tutto per una ragazza (2016)

Slam: Tutto per una ragazza (2016)

Baba olmaya hazırlanan ergen Sam, genç bir ebeveyn olarak geleceğini düşünür ve idolü olan profesyonel kaykaycı Tony Hawk ile ilgili okurken sürpriz bir akıl hocası bulur.

Komedi

Slam: Tutto per una ragazza (2016) 6.4
Y: Andrea Molaioli
O: Ludovico Tersigni,Barbara Ramella,Jasmine Trinca,Luca Marinelli
T: Komedi
TeoremaTeorem (1968)

Teorema - Teorem (1968)

Milanolu bir sanayici, durup dururken fabrikasını işçilerine hibe eder. Film, bu garip cömertliği doğuran olayları anlatır. Bundan kısa süre önce, sanayicinin evinde kalmak üzere yakışıklı ve garip bir delikanlı gelmiştir. Delikanlı ev sahiplerinden hiçbir talepte bulunmaz, ama bütün ev halkı onun cazibesine kapılmakta gecikmez. Bir süre sonra misafir aniden evden ayrılınca, burjuva ailesinin üyelerinin ve köy kökenli hizmetçilerinin hayatı altüst olur.

Dram,Gizem

Teorema
Teorem (1968) 7.3
Y: Pier Paolo Pasolini
O: Silvana Mangano,Terence Stamp,Massimo Girotti,Anne Wiazemsky
T: Dram,Gizem
SunflowerGüneş Çiçekleri (1970)

Sunflower - Güneş Çiçekleri (1970)

İkinci Dünya savaşı sırasında Giovanna (Sophia Loren) ve Antonio (Marcello Mastroianni),Milano'nun kırsal kesiminde büyük bir aşk yaşamaktadırlar..Ancak asker olan Antonio'nun cepheye gitme vakti gelmiştir.Giovanna sevgilisinin cepheye gitmesini geciktirmek için evlenmelerini teklif eder,evliliğe karşı olan Antonio,önceleri istemesede sonradan evlenmeyi kabul eder ve evlenirler,12 günlük balayları sırasında aşkları daha da büyür,ama sonradan cepheye gitmemek için yaptıkları deli numarası tutmaz ve Antonio Rus cephesine savaşa gönderilir ve Giovanna ondan uzun süre haber alamaz,Film Antonio'nun öldüğüne inanmayan Giovanna'nın onu aramada gösterdiği inanılmaz çabayı,Kayınvalidesini teselli çabalarını anlatır..Büyük yönetmen Vittoria De Sica'nın şiirsel anlatımı,Henry Mancininin Oskar adayı müziği ve o dönem yönetmenlerinin filmlerinde sıradan insanları oynatma çabalarıyla tam bir klasiktir..Filme adını veren Grasoli ise bizdeki tam karşılığı ile Ayçiçeği demektir. Filmde bir Rus kadının izah ettiği üzere Acımasız savaşta ölen Rus halkı,Alman ve İtalyan askerlerinin,hayatlarını kaybettikleri tarlalarda şimdilerde Ayçiçekleri yetişmiştir.Ayçiçekleri olduğu sürece savaşın acımasızlığı ve yıkımı hiç unutulmayacaktır.

Dram,Savaş

Sunflower
Güneş Çiçekleri (1970) 7.4
Y: Vittorio De Sica
O: Sophia Loren,Marcello Mastroianni,Lyudmila Saveleva,Galina Andreeva
T: Dram,Savaş
MineMayın (2016)

Mine - Mayın (2016)

Amerika'nın güvenliği için odukça kritik olan bir kanun kaçağı çölde kıstırılır. Uluslararası bir diplomatik krize yol açmamak için iki asker görevlendirilir. Bu keskin nişancıların görevi, hedeflerini etkisiz hale getirip bölgeyi terk etmektir. Acemice yapılan bir hata sonucunda görev başarısız olur. Görevli personel kendilerini bölgeden uzaklaştıracak helikoptere doğru giderlerken mayınlı bir araziye girerler ve olanlar olur.

Gerilim, Savaş

Mine
Mayın (2016) 6.3
Y: Fabio Guaglione, Fabio Resinaro
O: Armie Hammer, Annabelle Wallis, Tom Cullen, Clint Dyer
T: Gerilim, Savaş
Live and BecomeBir Şans Daha (2005)

Live and Become - Bir Şans Daha (2005)

Bir anne ve oğlu arasında bazen açıklanamayan gerçekler saklı olabilir. Hele ki yaşamak yani hayatta kalmak bir mücadeleyi zorunlu kılıyorsa. İsrail Gizli Servisi çok sayıda Etiyopyalı Yahudiyi 1984 yılında İsrail’e götürür. Nakil olayından bir gün önce Yahudi bir annenin oğlu ölür. Onun yerine başkası geçer. Yahudi olmayan bir anne kendi çocuğunu kurtarmak ister. 9 yaşındaki Christian, adını da değiştirerek Schlomo olur. Schlomo iyi bir aile tarafından evlat edinilir ancak depresyona girer çocuk. Sonra da esas annesine gizli gizli mektuplar yazmaya başlar. Başka bir kimlikle var olma savaşı başlamıştır çoktan. Ama özlem duygusu çok keskindir. Gençliğinde Sarah ile birbirlerine aşık olurlar. Sarah’nın babası uç noktada bir ırkçıdır. Schlomo gerçek bir Yahudi olmak için çareler arar ama başaramaz. Sonra da polise gidip gerçeği söylese de tuhaf bir biçimde azar işitir. Sonunda Schlomo, evlat edinildiği aile tarafından tıp okumak üzere Fransa’ya gönderilir.

Dram

Live and Become
Bir Şans Daha (2005) 8
Y: Radu Mihaileanu
O: Yaël Abecassis, Roschdy Zem, Moshe Agazai, Moshe Abebe
T: Dram
IndivisibleBölünmezler (2016)

Indivisible - Bölünmezler (2016)

Daisy ve Violet, yakında 18 yaşına basacak ikiz kızkardeşlerdir. İkisinin de sesi birbirinden güzel olan kızlar, evlilik, vaftiz törenleri ve özel toplantılarda şarkı söylemektedirler. Ailelerinin geçimini de sağlayan ikizlerin, diğer ikizlerden farkı, yapışık ikiz olmalarıdır. Bir gün İngiliz bir doktor, onları ayırabileceğini söyleyince hayatları tamamen değişecektir.

Dram

Indivisible
Bölünmezler (2016) 7.1
Y: Edoardo De Angelis
O: Angela Fontana, Marianna Fontana, Antonia Truppo, Toni Laudadio
T: Dram
Blanka (2015)

Blanka (2015)

Hayatını idare etmek için sihirbazlık numaraları yaparak sokak gösterilerinden para kazanan Blanka aynı zamanda da çabuk el hareketleri ile de küçük hırsızlıklar yapmaktadır. Onun hayattaki en büyük hayallerinden birisi çok ilginç gelebilir ancak para kazanıp bugüne kadar görmediği anne sevgisini görebilmek adına bir anne satın almaktır. Günün birinde bir müzisyen ile tanışır ve tanıştığı müzisyen Blanka'nın hayatında bir çok değişikliğe yol açacaktır.

Dram

Blanka (2015) 7.7
Y: Kohki Hasei
O: Jomar Bisuyo, Raymond Camacho, Cydel Gabutero, Peter Millari
T: Dram
ContemptNefret (1963)

Contempt - Nefret (1963)

Paul Javal isimli bir senarist Fritz Lang’in yeni filmi için bir senaryo yazması için işe alınır. Maddi sıkıntılar nedeniyle hayatını düzene oturtmakta zorlanan Paul, genç ve güzel karısı Camilee'i çok sevmektedir. Homeros'un Odysseia eserinden uyarlanacak olan filmin senaryosu için aldığı sipariş bir süre sonra Paul'ün hayatını allak bullak eder ve karısı ile olan mutluluğu da bozulmaya başlar. Üstelik bunda en büyük sorumluluk da filmin yapımcısındadır.Filmde Alman sinemasının büyük ismi Fritz Lang kendisini canlandırmaktadır. Camille Javal, ismi ise Bardot’un gerçek adıdır. Godard'ın seyircilerle en fazla yakınlık kuran filmlerinden biri de denilebilir. Filmdeki senarist, bir zaman sonra kendi yazdığı filmin başkahramanına dönüşürken Godard sinema dili üzerine yine özgün fikirler vermektedir.Le Mépris Filmi İnceleme Yazısı İçin Tıklayınız...

Dram

Contempt
Nefret (1963) 7.8
Y: Jean-Luc Godard
O: Brigitte Bardot, Fritz Lang, Jack Palance, Giorgia Moll
T: Dram
MonolithTek Başına (2016)

Monolith - Tek Başına (2016)

Sandra Los Angeles'daki kocasını görmek için çocuğunuda yanına alarak Monolith isimli ultra güvenli arabasıyla yola çıkar fakat ıssız bir yerde geçirdikleri kaza sonunda birlikte hayatta kalmak ve oğlunu korumak için mücadele etmek zorundadır.

Dram, Gerilim

Monolith
Tek Başına (2016) 5.8
Y: Ivan Silvestrini
O: Katrina Bowden, Brandon W. Jones, Andrea Ellsworth, Jay Hayden
T: Dram, Gerilim
My Honor Was LoyaltyOnur Ve Sadakat (2015)

My Honor Was Loyalty - Onur Ve Sadakat (2015)

Sadık ve vatansever bir Alman askeri İkinci Dünya Savaşı'nın kaos ve korku ortamında ortamında, savaştan öteye kendi vicdanıyla özel bir mücadeleye girer.

Dram

My Honor Was Loyalty
Onur Ve Sadakat (2015) 8.2
Y: Alessandro Pepe
O: Leone Frisa, Francesco Migliore, Paolo Vaccarino, Albrecht Weimer
T: Dram
Lost in Florence (2017)

Lost in Florence (2017)

Eric Lombard, uzun süredir hayalini kurduğu profesyonel futbol oynamak ya da hayatının sonraki aşamasında bulunan hukuk fakültesine devam edip etmemek konusunda hayatının dönüm noktasındadır. Floransada yabancılara İtalyanca öğreten kuzenini ziyerete gittiğinde tanıştığı Stephanie ile "tehlikeli" işlere bulaşır...

Macera,Dram,Romantik

Lost in Florence (2017) 4.7
Y: Evan Oppenheimer
O: Brett Dalton,Stana Katic,Alessandra Mastronardi,Emily Atack
T: Macera,Dram,Romantik
Diary of a ChambermaidBir Hizmetçinin Günlüğü (1964)

Diary of a Chambermaid - Bir Hizmetçinin Günlüğü (1964)

1900 yılında geçen hikayede Celestine güzelliğiyle dikkatleri üzerine çeken bir hizmetçidir. Yeni işi gereği Lanlaire ailesinin evine taşınan Celestine burada Madam Lanlaire'in sert kişiliğiyle mücadele etmek zorunda kalır. Celestine aynı zamanda gizemli bahçıvan Joseph'in kendine aşık olduğunu fark eder...Octave Mirbeau'nun romanından perdeye uyarlanan filmin yönetmeni Benoît Jacquot. Başrolde ise Altın Palmiye ödüllü genç aktris Léa Seydoux bulunuyor.

Suç, Dram

Diary of a Chambermaid
Bir Hizmetçinin Günlüğü (1964) 7.6
Y: Luis Buñuel
O: Jeanne Moreau, Georges Géret, Michel Piccoli, Françoise Lugagne
T: Suç, Dram
The Great SilenceBüyük Sessizlik (1968)

The Great Silence - Büyük Sessizlik (1968)

Snow Hill adında bir kasabada Pollicut adındaki bir yargıç birçok insanın başına haydut olduğu gerekçesiyle ödül koymakta, ödül avcıları da insanları avlamaktadır. Haydutlar arasında özellikle Tigrero isminde biri onlarca insanı gözünü kırpmadan öldürmektedir. Fakat kasabanın yeni şerifi bu insan avına pek sıcak bakmamaktadır. Bu arada Tigrero’nun öldürdüğü adamlardan birinin karısı da intikamını almak üzere Silenzio adıyla bilinen bir silahşörü kasabaya davet etmiştir. Küçük yaşta annesi babası ödül avcıları tarafından öldürülen Silenzio, hiç konuşmamakta bunun yerine silahını konuşturmaktadır. Silenzio kadına aşık olur ve Tigrero’yu öldürmeyi kabul eder. Ancak bu iş sandığı kadar kolay olmayacaktır

Kovboy

The Great Silence
Büyük Sessizlik (1968) 7.8
Y: Sergio Corbucci
O: Jean-Louis Trintignant, Klaus Kinski, Frank Wolff, Luigi Pistilli
T: Kovboy
Cover Boy... Last Revolution (2006)

Cover Boy... Last Revolution (2006)

Tesadüfen tanışan biri Romanyalı diğeri İtalyan iki arkadaşın hikayesi her nekadar ikiside farklı bloklar ve ideolojilerin etkin olduğu ülkelerde doğmuş olsada daha iyi bir gelecek umudu içerisindedirler...

Dram

Cover Boy... Last Revolution (2006) 6.1
Y: Carmine Amoroso
O: Eduard Gabia,Luca Lionello,Chiara Caselli,Luciana Littizzetto
T: Dram
The WondersMucizeler (2014)

The Wonders - Mucizeler (2014)

Alice Rohrwacher'ın ikinci uzun metrajlı filmi olan Le Meraviglie, İtalya'da yaşayan bir ailenin hayatına giren bir yabancıyla değişen hayatları anlatıyor. Gelsomina 14 yaşında bir genç kızdır. İki kız kardeşi ve ailesiyle birlikte İtalya'nın Toskana bölgesinde yaşamaktadır. Sessiz sakin bir hayat sürerlerken Gelsomina Martin'le tanışır. Almanya'dan suç işleyen gençlerin ıslah edilebilmesi için düzenlenen bir programla İtalya'ya gelmiş olan bu genç, Gelsomina'nın ve ailesinin dünyasını adeta baş aşağı edecektir.

Dram

The Wonders
Mucizeler (2014) 6.8
Y: Alice Rohrwacher
O: Alba Rohrwacher, Maria Alexandra Lungu, Sam Louwyck, Sabine Timoteo
T: Dram
Max e HélèneMax ve Helene (2015)

Max e Hélène - Max ve Helene (2015)

Simon Wiesenthal'in bir romanından esinlenilen ve gerçek olaylara dayanan bu filmde 1943 yılında İtalyada tutuklanan ve Polonyaya sürülen Yahudi Max ile ondan ayrı kalmamak için yahudi taklidi yapan Helen arasındaki mutlak aşkı anlatıyor...

Dram, Tarih

Max e Hélène
Max ve Helene (2015) 5.5
Y: Giacomo Battiato
O: Alessandro Averone, Carolina Crescentini, Ennio Fantastichini, Ken Duken
T: Dram, Tarih
Liam (2000)

Liam (2000)

1930'lu yıllardaki ekonomik bunalım bir işçi ailesi olan Liam'ın anne ve babasını da etkilemiştir. Yoksullukla mücadele eden aile, babalarının işten çıkarılması ile bir darbe daha alır. Liam'ın en büyük destekçisi dostu Teresa'dır. Zengin bir eve hizmetçi olan Teresa, Liam ile aynı koşulları paylaşmaktadır. Liam'ın babası kendi yoksulluğunun kızgınlığını Yahudi patronuna keser ve giderek İngiltere'de yükselen faşizm dalgasının bir parçası olmaya başlar. Elbette bu durum en çok Lİam'ı etkileyecektir.

Dram

Liam (2000) 7
Y: Stephen Frears
O: Ian Hart, Claire Hackett, Anthony Borrows, David Hart
T: Dram