İsviçre Filmleri İzle

La región salvajeVahşi Bölge (2016)

La región salvaje - Vahşi Bölge (2016)

Meksika sinemasının büyük yeteneği yönetmen Amat Escalante, Vahşi Bölge’de ülkesindeki muhafazakârlık, homofobi ve şovenizmi fantastik öğelerle bir araya getiriyor. Filmini geçen yıl hayatını kaybeden Andrzej Zulawski’nin Possession’ına ithaf eden Escalante, Venedik Film Festivali’nde ve Austin Fantastik Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülünü kazandı. Sert, gerçekçi ve sosyal yönü güçlü filmlerle tanınan Amat Escalante’nin festivalde daha önce Sangre / Kan, Los Bastardos / Piçler, Heli adlı filmleri gösterildi.

Dram, Korku, Bilim-Kurgu, Gerilim

La región salvaje
Vahşi Bölge (2016) 6.5
Y: Amat Escalante
O: Ruth Ramos,Simone Bucio,Jesús Meza
T: Dram, Korku, Bilim-Kurgu, Gerilim
Singularity (2017)

Singularity (2017)

2020’de; dünyanın en büyük robot şirketi olan VA Industries’in CEO’su Elias van Dorne (John Cusack), en güçlü icadı sayılan ve tüm savaşları sona erdirecek şekilde tasarlanan süper bilgisayar Kronos’u tanıttı. Kronos çevrimiçi olduğunda; insanlığın, kendisi ve dünya barışı için en büyük tehdit olduğunu ve dünyayı insanın “enfeksiyon” undan kurtarmaya yönelik dünya çapında bir robot saldırısı başlattığını tespit eder. 97 yıl sonra küçük bir insan grubu canlı kalır. Genç oğlan Andrew (Julian Schaffner) ve genç kız Calia (Jeannine Wacker); robot zulmünden korkmadan, insanlığın var olduğu söylenen yeni bir dünyaya ulaşmak için olası bir ittifak oluşturur. Ancak; bu dünya gerçekten var mı ve öğrenecek kadar uzun yaşayacaklar mı?

Bilim-Kurgu

Singularity (2017) 6.2
Y: Robert Kouba
O: Julian Schaffner,John Cusack,Carmen Argenziano
T: Bilim-Kurgu
Amnesia (2015)

Amnesia (2015)

90'ların başı, İbiza'dayız. Berlin'den gelen yirmi yaşındaki Jo genç bir müzisyendir ve henüz başlayan elektronik müzik devriminin bir parçası olmayı ister. Şu aşamada en ideal olan Amnesia isimli klüpte dj olarak çalışmaya başlamasıdır. Martha ise kırk yıldır denize bakan evinde tek başına yaşayan yalnız bir kadındır ve bir gece kapısı çalar. Gelen Jo'dur. Martha'nın yıllar süren yalnızlığı Jo'nun gelişiyle son bulur. İkili arasında başlayan arkadaşlık, ikisinin de hayatında önemli dönüm noktalarını doğuracaktır. İranlı ünlü yönetmen Barbet Schroeder'in yeni filminin başrollerinde Max Riemelt, Marthe Keller ve Rick Zingale bulunuyor.

Dram

Amnesia (2015) 6.3
Y: Barbet Schroeder
O: Marthe Keller,Max Riemelt,Bruno Ganz
T: Dram
Jean de Florette (1986)

Jean de Florette (1986)

Jean de Florette (Gérard Depardieu) kendisine miras kalan köy arazisinde yaşamak üzere ailesi ile kentten köye göçen şehirli bir entelektüeldir. Papet (Yves Montand) ve Ugolin (Daniel Auteuil) ise her köylü gibi su sıkıntısı çekmektedir; Jean de Florette köye göçmeden önce, bu ikili o arazide bir su kaynağı keşfederler. Ugolin ve Papet, köyün en zengin ailesi olan Soubeyran ailesinin kalan son iki üyesidir ve amaçları o araziyiJean de Florette'den bir şekilde almaktır. Su, o kurak toprakların en değerli varlığıdır ve Soubeyranlar sulu araziyi elde etmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaktır...

Dram

Jean de Florette (1986) 8.1
Y: Claude Berri
O: Yves Montand, Gérard Depardieu, Daniel Auteuil, Elisabeth Depardieu
T: Dram
MicrocosmosÇayirin sakinleri (1996)

Microcosmos - Çayirin sakinleri (1996)

'Çayırın Sakinleri' mikroskopik fotoğrafçılığının tekniklerine odaklanan bir yapıt. Fransız çayırlarında varlıklarını sürdüren saklı hayatlara son derece etkileyici bir bakış atan film, yeraltında yaşayan farklı türleri muhteşem bir görsellikle ölümsüzleştiriyor. Günlük ve sıradan hayatlarını yaşayan canlıların bu gündeliklerini unutulmaz anlar eşliğinde yansıtan yönetmenler Claude Nuridsany ve Marie Perennou, 1996 yılında Fransız Cesar ödüllerinde birçok ödüle layık görülmüş, Cannes film Festivali'nde ise teknik daldaki büyük ödülü kazanmıştı.

Belgesel

Microcosmos
Çayirin sakinleri (1996) 7.9
Y: Claude Nuridsany, Marie Pérennou
O: Jacques Perrin, Kristin Scott Thomas
T: Belgesel
UnlockedKomplo (2017)

Unlocked - Komplo (2017)

Londra'da biyokimyasal bir terör operasyonunun ortasında istihbarat teşkilatı ve derin devlet birbirine düşer. İki tarafa da sızıntı yapmış olan teröristler Londra'yı kana bulamaya yeminlidir ve cesur bir ajan bu felaketi önleyecek tek kişidir!

Aksiyon, Gerilim

Unlocked
Komplo (2017) 6
Y: Michael Apted
O: Noomi Rapace,Michael Douglas,Toni Collette
T: Aksiyon, Gerilim
The Sea WolvesDeniz Kurtları (1980)

The Sea Wolves - Deniz Kurtları (1980)

Gerçek bir 2.Dünya savaşı hikayesi.. İngilizler bir alman gemisine saldırmak zorundadır fakat Gemi güvenli bir tarafsız limandadır ve İngilizler eski asker ve yaşlıları kullanmaya karrar verir...

Aksiyon, Tarih, Savaş

The Sea Wolves
Deniz Kurtları (1980) 6.3
Y: Andrew V. McLaglen
O: Gregory Peck, Roger Moore, David Niven, Trevor Howard
T: Aksiyon, Tarih, Savaş
Dora or The Sexual Neuroses of Our Parents (2015)

Dora or The Sexual Neuroses of Our Parents (2015)

Annesi, 18 yaşındaki zihinsel engelli kızı Dora'ya yıllardır verdiği sakinleştirici ilaçları artık vermekten vazgeçer. Bundan sonra bir çiçek gibi açılan Dora cinselliği keşfeder ve aniden meydana gelen hamileliği, aile bütünlüğünü tehdit etmeye başlar...

Dram,Aile,Romantik

Dora or The Sexual Neuroses of Our Parents (2015) 6.2
Y: Stina Werenfels
O: Victoria Schulz,Jenny Schily,Lars Eidinger,Urs Jucker
T: Dram,Aile,Romantik
VanityKibir (2015)

Vanity - Kibir (2015)

David Miller hastadır ve ecelini beklemeden bir otel odasında hayatına son vermek niyetindedir. İşi şansa bırakmamak için, insanlara intihar etmeleri konusunda yardım eden bir şirketle bağlantı kurar; ancak ona yardıma gelen Espe bu işle başa çıkabilecek gibi görünmemektedir. David, yan odada müşterilerini kabül eden genç jigola Tréplev´i de son anlarına tanıklık etmesi için ikna etmeye çalışır. Birlikte geçirecekleri gece boyunca bu üç kişi, ölümden çok başka konular üzerinden de birbiriyle iletişim kuracaktır. Lionel Baier´in gücünü hayatın ironisinden alan filmi Kibir, ölüm hakkında Woody Allen´vari bir zihin egzersizi... Gö

Dram

Vanity
Kibir (2015) 6.5
Y: Lionel Baier
O: Patrick Lapp, Carmen Maura, Ivan Georgiev, Adrien Barazzone
T: Dram
A Decent ManSaygın Bir Adam (2015)

A Decent Man - Saygın Bir Adam (2015)

Bir dövüşte yaralanan Eddy, yabancılaşmış ailenin sempati ve dikkatini kazandı ve ayağa kalktı. Aynı suçla yanlışlıkla suçlandıktan sonra hayatını koparan Ahmed için de aynı şey söylenemez. Ahmed aleyhindeki dava ortaya çıkmaya başladığında, Eddy savunmaya geri dönmek zorunda.

Suç, Dram

A Decent Man
Saygın Bir Adam (2015) 6.7
Y: Micha Lewinsky
O: Devid Striesow, Maren Eggert, Annina Walt, Lotte Becker
T: Suç, Dram
The Project of the CenturyAsrın Projesi (2015)

The Project of the Century - Asrın Projesi (2015)

Film Küba tarihinin önemli bir noktasını konu alıyor. Zamanında Küba ve SSCB’nin beraberliğinde ortak bir nükleer santral girişimine imza atmışlar ancak daha sonra proje kendi kaderine terkedilmiştir

N/A

The Project of the Century
Asrın Projesi (2015) 6.4
Y: Carlos Quintela
O: Mario Balmaseda, Mario Guerra, Leonardo Gascón, Jorge Molina
T: N/A
My Life as a ZucchiniKabakçığın Hayatı (2016)

My Life as a Zucchini - Kabakçığın Hayatı (2016)

Ma vie de Courgette, dokuz yaşındaki bir çocuğun aslında kendi dünyasında geçen ama aynı zamanda evrensel bir hikayenin öznel bir anlatışı. Courgette lakabı olan dokuz yaşındaki bu çocuğun hayatın annesinin aniden ölmesiyle yeniden başlangıç yaşar ve bu yeni başlangıç bu farklı lakabı olan çocuk için farklı bir hayatın başlangıcıdır. Dokuz yaşındaki Courgette bir yetimhaneye yerleştirilir ve bu yetimhanede edindiği arkadaşları ile hayatı öğrenmeye çabalar.

Animasyon, Aile

My Life as a Zucchini
Kabakçığın Hayatı (2016) 8
Y: Claude Barras
O: Gaspard Schlatter, Sixtine Murat, Paulin Jaccoud, Michel Vuillermoz
T: Animasyon, Aile
Blood, Sand and GoldKan, Kum ve Altın (2017)

Blood, Sand and Gold - Kan, Kum ve Altın (2017)

Bir arkeolog Sir Francis Drake’in Sahra Çölü’ndeki kayıp hazinelerini keşfedince, hırsızlar keşifi çalar. Dünyanın en iyi kurtarma şirketi 15 milyar dolarlık bir eser kaybettiği için işler karışmaya başlar. Şirket içinde kan, kum ve altın komplolarından fazlası keşfedilir.

Aksiyon

Blood, Sand and Gold
Kan, Kum ve Altın (2017) 4.7
Y: Gaelan Connell
O: Aaron Costa Ganis,Monica West,Christopher Redman,Jenny Sterlin
T: Aksiyon
W.W. Beyaz Saray (2008)

W. - W. Beyaz Saray (2008)

Teksas kökenli, Yale mezunu, geçmişin uslanmaz alkoliği, bugünün ağzına içki koymayan tövbekarı George W. Bush’un sayısız özelliği vardır ama en bilinenlerinden birisi sıkı bir beyzbol hayranı olmasıdır. Beyzbolun zarafet ve inceliğini her zaman takdir etti; bu oyunun şans ile beceriye aynı anda yer veren özelliğine saygı duydu. Eğer hayatı farklı yönde gelişseydi ortakları arasında yer aldığı Texas Rangers beyzbol takımının başarısı için mücadele edecek, belki de beyzbolla ilgili bir iş yapacaktı. Ancak bunun yerine çok farklı bir iş edindi, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı oldu.Saygın ailesinin günah keçisi olarak tanınan bu sıradışı adamın Özgür Dünyanın Liderliği’ne yükselişi nasıl gerçekleşti?W hayatını kendi kişisel şeytanlarıyla mücadele ederek geçiren, babasının gölgesinde kalmamak için mücadele veren George W. Bush’un öyküsünü anlatır. 40 yaşına kadar hatadan hataya koştu, 40 yaşına gelince Tanrı’yı buldu ve inanılmaz bir dönüşüm geçirdi. Bu dönüşüm onu Beyaz Saray’a yönlendirdi. Tıpkı kendisinden önce ABD Başkanı olan babası gibi... Ancak buna rağmen eski başkan babası George Bush Sr’ın gözüne tam olarak girmeyi hiçbir zaman başaramadı.George W. Bush’un başkanlık dönemiyle ilgili çeşitli tartışmalar var. Bazıları onun herşeye rağmen başarılı olduğunu düşünürken bazıları elindeki fırsatı harcadığı düşüncesinde… George W. Bush’un başkanlık dönemi tüm dünyada şiddetli tartışma, çekişme, kavga ve savaşlar dönemi olarak anılacak.

Biografi, Dram, Tarih

W.
W. Beyaz Saray (2008) 6.4
Y: Oliver Stone
O: Josh Brolin, Colin Hanks, Toby Jones, Dennis Boutsikaris
T: Biografi, Dram, Tarih
Moka (2016)

Moka (2016)

Oğlunu bir trafik kazasında kaybeden Helene, yas tutmaktadır. Ancak kazayı kimin gerçekleştirdiği halen bilinmemektedir. Helene, olayın şüphelisi olarak gördüğü bir çifti sürekli takip etmeye başlar. İçten içe, oğlunu öldürenlerin onlar olduğundan emindir...

Dram

Moka (2016) 6.2
Y: Frédéric Mermoud
O: Emmanuelle Devos,Nathalie Baye,David Clavel,Diane Rouxel
T: Dram
The WondersMucizeler (2014)

The Wonders - Mucizeler (2014)

Alice Rohrwacher'ın ikinci uzun metrajlı filmi olan Le Meraviglie, İtalya'da yaşayan bir ailenin hayatına giren bir yabancıyla değişen hayatları anlatıyor. Gelsomina 14 yaşında bir genç kızdır. İki kız kardeşi ve ailesiyle birlikte İtalya'nın Toskana bölgesinde yaşamaktadır. Sessiz sakin bir hayat sürerlerken Gelsomina Martin'le tanışır. Almanya'dan suç işleyen gençlerin ıslah edilebilmesi için düzenlenen bir programla İtalya'ya gelmiş olan bu genç, Gelsomina'nın ve ailesinin dünyasını adeta baş aşağı edecektir.

Dram

The Wonders
Mucizeler (2014) 6.8
Y: Alice Rohrwacher
O: Alba Rohrwacher, Maria Alexandra Lungu, Sam Louwyck, Sabine Timoteo
T: Dram
Alpine FireDağ Ateşi (1985)

Alpine Fire - Dağ Ateşi (1985)

Yaşlı bir çift Alp'lerde bir dağ çiftliğinde, iki çocuklarıyla kendi kapalı dünyalarında yaşamaktadırlar. Belli genç bir kızdır, erkek kardeşi sağır ve dilsiz gençliğe adım atmak üzere bir çocuktur. Bu yalnızlık ve sıkışmışlık istenmeyen olaylara yol açacaktır...

Dram

Alpine Fire
Dağ Ateşi (1985) 7.2
Y: Fredi M. Murer
O: Thomas Nock, Johanna Lier, Dorothea Moritz, Rolf Illig
T: Dram
Sworn VirginYeminli Bakire (2015)

Sworn Virgin - Yeminli Bakire (2015)

Elvira Dones’un romanından uyarlanan filmde, kadınlığını özgürlüğüne feda eden bir kadın başrolde. Hana Doda, kendisine gelecek olarak bir ev kadını olmaktan başka bir şey vaat etmeyen Arnavutluk’taki küçük kasabadaki kaderinden kaçan bir kızdır. Amcasının rehberliğinin yardımıyla eski bir kanun üzre yemin eder ve sonsuza kadar bakire kalmak kaydıyla özgür bir erkek olarak yaşamaya başlar. Köylüler için Hana, ‘yeminli bakire’ olarak ‘Mark’a dönüşmüştür. Fakat yıllar sonra bu elbise de dar gelmeye başlar. Mark, İtalya’ya bir yolculuğa çıkar; geçmiş ve bugün, erkeklik ve kadınlık arasında. Gö

Dram

Sworn Virgin
Yeminli Bakire (2015) 6.3
Y: Laura Bispuri
O: Alba Rohrwacher, Emily Ferratello, Lars Eidinger, Flonja Kodheli
T: Dram
Z for Zachariah (2015)

Z for Zachariah (2015)

Bağımsız sinemanın genç ve yetenekli isimlerinden Craig Zobel, yeni filmi Z For Zachariah filminde, kamerasını post apokaliptik bir hikayeye doğru çeviriyor. 

Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim

Z for Zachariah (2015) 6.3
Y: Craig Zobel
O: Chiwetel Ejiofor, Margot Robbie, Chris Pine
T: Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim
Our ChildrenÇocuklarım (2012)

Our Children - Çocuklarım (2012)

İyi kalpli bir doktor, Faslı genç bir çocuğu kendi oğlu gibi yetiştirmek üzere Belçika'ya götürür. Yetişkin olan çocuk, aşık olur ve kendi ailesini kurar . Genç karısı kendisini duygusal bir çöküntünün içine hapsedilmiş olarak bulur. Çocukları doğduktan sonra doktora olan bağımlılıkları artar. Doktorun yaptığı fedakarlıklar zaman içerisinde baskıya dönüşür.

Dram

Our Children
Çocuklarım (2012) 6.8
Y: Joachim Lafosse
O: Émilie Dequenne, Claire Bodson, Niels Arestrup, Tahar Rahim
T: Dram
The Sorrow and the PityKeder ve Acıma (1969)

The Sorrow and the Pity - Keder ve Acıma (1969)

Almanya'nın Fransa işgalini ele alan Marcel Ophüls belgeselinin, senaryosu Fransa'nın işgal edildiği dönemde 1944 yılında yazılmıştır. Bir yanda Vichy bölgesini ablukaya alan Alman askerlere karşı direnen protestocular, diğer yanda ise Alman Nazi askerleriyle işbilirliği yapan Vichy hükümeti vardır. Belgesel o dönem var olan politik panoramayı irdeleyerek isyancılar, işgalciler ve hükümet üçgeni arasındaki ilişkiyi gözlemliyor. Arşiv görüntüleri ile bu süreçte etkili olan askerler, siyasi isimler ve görgü tanıklarıyla yapılan röportajlarla desteklenen filmde İkinci Dünya Savaşı'nın mühim bir dönemine ışık tutuyor.

Belgesel, Tarih, Savaş

The Sorrow and the Pity
Keder ve Acıma (1969) 8.4
Y: Marcel Ophüls
O: Georges Bidault, Matthäus Bleibinger, Charles Braun, Maurice Buckmaster
T: Belgesel, Tarih, Savaş
Manon of the SpringManon'un Pınarları (1986)

Manon of the Spring - Manon'un Pınarları (1986)

Manon des Sources (Manon'un Pınarları) Jean de Florette filminin devamıdır... Papet(Yves Montand), Soubeyran ailesinin soyunun devamı için Ugolin'e (Daniel Auteuil) baskı yapmaktadır. Ugolin'in gönlünde güzel Manon (Emmanuelle Béart) bulunmaktadır. İşin dramatik tarafı Manon yıllar önce arazisini almak istedikleri Jean de Florette'in küçük kızıdır. Manon dağlarda keçilere çobanlık yaparak yaşamaktadır. Vahşi bir yaşam süren Manon'un sosyal ilişkileri sıfırdır. Film teması bu kez aşk ve intikam üzerine kurulmuştur. Manon, ailesinin elinden dalavereyle alınan toprakları geri kazanmak istemektedir, yalnız gerçeği bilen kendisinden başka kimse yoktur. Ugolin için hayattaki en önemli şeyler yetiştirdiği göz alıcı karanfiller ve Manon'dur. Ugolin'in filmdeki rolü ilk filmde olduğu gibi basit düşünen, saf ama amcası Papet'e uyan bir köylüdür. Saf olan aşkı derin bir umutsuzluğa düşer. Filmin can alıcı noktası ikili insan ilişkilerinin doğa ile süslenmesidir. Köy yaşamının zorlukları, susuzluk ve aşk bizi yine ilk filmde olduğu gibi hüzünlü bir yolculuğa çıkarmaktadır...

Dram

Manon of the Spring
Manon'un Pınarları (1986) 8.1
Y: Claude Berri
O: Yves Montand, Daniel Auteuil, Emmanuelle Béart, Hippolyte Girardot
T: Dram
Winged MigrationKuşlar Kanatlı Uygarlık (2001)

Winged Migration - Kuşlar Kanatlı Uygarlık (2001)

1998'den 2011 yılına kadar dünyanın çeşitli bölgelerinde göç eden yabani kuşları takip edip farklı anlardaki olağanüstü güzelliklerini beyaz perdeye yansıtan film tam bir doğa filmi niteliğinde. Yüzlerce kişiden oluşan ekip herhangi bir teknik hileye başvurmadan onlarca farklı türdeki kuşun tüm yaşam ritüellerini takip ediyor ve en doğal haliyle izleyiciyle buluşturuyor. Belgesel niteliğindeki yapıt her karesinde olağanüstü güzellikteki görüntüleri barındırıyor.

Belgesel

Winged Migration
Kuşlar Kanatlı Uygarlık (2001) 8
Y: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, Michel Debats
O: Philippe Labro, Jacques Perrin
T: Belgesel
Bread and TulipsEkmek ve Laleler (2000)

Bread and Tulips - Ekmek ve Laleler (2000)

Kırklı yaşlarında bir ev kadını olan Pescara’lı Rosalba, katıldıkları bir otobüs turunun verdiği mola sırasında, yol kenarındaki bir kafeteryada bırakıldığını fark edince oldukça sinirlenir. Unutkan kocasının ve çocuklarının onu almak üzere dönmelerini beklemek yerine, eve kendi başına gitmeye karar verir.

Komedi, Romantik

Bread and Tulips
Ekmek ve Laleler (2000) 7.4
Y: Silvio Soldini
O: Licia Maglietta, Bruno Ganz, Giuseppe Battiston, Antonio Catania
T: Komedi, Romantik
Town Without Pityİnsafsız Şehir (1961)

Town Without Pity - İnsafsız Şehir (1961)

Dört genç Amerikalı asker kamplarının yakınlarındaki bir Alman köyündeki kıza tecavüz etmekle suçlanır, Binbaşı Steve Garrett onları savunmak için tatsız göreve atanır...

Dram

Town Without Pity
İnsafsız Şehir (1961) 7.3
Y: Gottfried Reinhardt
O: Kirk Douglas, Barbara Rütting, Christine Kaufmann, E.G. Marshall
T: Dram
Three Colors: BlueÜç Renk: Mavi (1993)

Three Colors: Blue - Üç Renk: Mavi (1993)

Film bir üçlemenin ilk bölümüdür. Bir müzisyen olan kocasını ve çocuğunu kaybeden bir kadının bu gerçekle ne şekilde baş ettiğini inceler. Julie, bir kazada kocasını da kızını da ölüme teslim eder. Julie’nin iki seçeneği kalır geriye. Ya geçmişin gölgeleri ile yaşamak ya da geleceği şekillendirmek üzere şimdide yeni bir hayat kurmak. O yaşama tutunmayı ve yeni hayatı yaratmayı seçer. Ancak özgürlük kolay elde edilen bir kavram değildir. Yolu hiç şüphesiz zorlu ve çetin olacaktır. Çok şeyle yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Dram, Müzik, Gizem

Three Colors: Blue
Üç Renk: Mavi (1993) 8
Y: Krzysztof Kieslowski
O: Juliette Binoche, Benoît Régent, Florence Pernel, Charlotte Véry
T: Dram, Müzik, Gizem
Before SunriseGün Doğmadan (1995)

Before Sunrise - Gün Doğmadan (1995)

Fransız yüksek lisans öğrencisi Celine ile Amerikalı Jesse, Budapeşte - Viyana treninde bir çiftin kavgası ile tesadüfen tanışırlar... Jesse, Celine'e, ertesi gün uçağa bineceğini ancak parası olmadığından sabaha kadar Viyana caddelerinde dolaşacağını söyler ve Celine'in kendisine eşlik etmesini ister. Viyana'da trenden inerler ve 14 saat boyunca hayatlarını derinden etkileyecek bir beraberliğe adım atarlar. Sabaha kadar süren eğlenceli ve romantik dakikaların yanı sıra, yaşlarının getirdiği zorluklardan, yaşadıkları sorunlara kadar birçok konuda duygu ve düşüncelerini paylaşırlar.

Dram, Romantik

Before Sunrise
Gün Doğmadan (1995) 8.1
Y: Richard Linklater
O: Ethan Hawke, Julie Delpy, Andrea Eckert, Hanno Pöschl
T: Dram, Romantik
The Wind That Shakes the BarleyÖzgürlük Rüzgarı (2006)

The Wind That Shakes the Barley - Özgürlük Rüzgarı (2006)

1920'li yılların ortaları... İrlanda, halen İngiltere'nin bir parçası ve koloni olarak varlığını sürdürmektedir. İngiliz askerlerin İrlanda halkına yaptığı eziyetler de halan dinmemiştir. Damien bu vahşete şahitlik eden binlerce insandan biridir. Bir süre sonra kendisini bu şiddete karşı bir şeyler yapmak zorunda hisseder. Bunun üzerine İrlandalı cumhuriyetçilerin yanına gider. Ancak barış ve barışın getireceği yeni acılar yakındır.Ken Loach'un son dönemde çektiği en önemli filmlerden biri olan Özgürlük Rüzgarı, 2006 yılında Cannes'da Altın Palmiye'nin de sahibi olmuştu.

Dram, Tarih, Savaş

The Wind That Shakes the Barley
Özgürlük Rüzgarı (2006) 7.5
Y: Ken Loach
O: Cillian Murphy, Padraic Delaney, Liam Cunningham, Orla Fitzgerald
T: Dram, Tarih, Savaş
Three Colors: RedÜç Renk: Kırmızı (1994)

Three Colors: Red - Üç Renk: Kırmızı (1994)

Valentine, emekli ve kendisine oranla oldukça yaşlı bir yargıçla kurduğu bir ilişkinin akabinde kendi hayatının en büyük fırtınasını yaratır. Bir gün, ihtiyar adamın komşularının telefonlarını dinlemek gibi oldukça tuhaf bir psikolojik sorundan muzdarip olduğunu fark eder. Artık bu ilişkinin normal bir raya oturmak gibi bir ihtimali yoktur.Polonya sinemasının en büyük yönetmeni Kieslowski'nin üçlemesine nokta koyan filmi, seyircinin boğazlarında düğümleniyor.Trois couleurs: Rouge izle

Dram, Gizem, Romantik

Three Colors: Red
Üç Renk: Kırmızı (1994) 8.1
Y: Krzysztof Kieslowski
O: Irène Jacob, Jean-Louis Trintignant, Frédérique Feder, Jean-Pierre Lorit
T: Dram, Gizem, Romantik
ProvidenceTedbir (1977)

Providence - Tedbir (1977)

Clive Langham (Sir John Gielgud) bir gece sağlık sorunları nedeniyle acı çeker ve akrabalarıyla ilgili bir hikaye kurgular. Sert bir adam olan Clive ailesinin ne kadar hain ve işbirlikçi olduğunu gösterir. Ama gerçekten böyle kötü insanlar mıdır yoksa bu Clive'ın yanlış algılaması mıdır?

Dram

Providence
Tedbir (1977) 7.8
Y: Alain Resnais
O: Dirk Bogarde, Ellen Burstyn, John Gielgud, David Warner
T: Dram

  
ilk < 1 2 > 2 son