İsrail Filmleri İzle

Demonİblis (2015)

Demon - İblis (2015)

Geçtiğimiz yıl filminin yarıştığı Gdynia Film Festivali sırasında kaldığı otel odasında intihar eden Polonyalı yönetmen Marcin Wrona´nın vasiyet filmi, Piotr isimli genç bir adamın, bir arkadaşının kız kardeşiyle evlenmek üzere İngiltere´den memleketi Polonya´ya dönmesiyle başlıyor. Müstakbel eşinin ailesine ait terk edilmiş bir eve yerleşen Piotr, daha ilk günden garip sesler duyuyor ve gelinlikli bir kadının hayalini görüyor. Ertesi gün evin bahçesinde gerçekleşen düğün ise peşpeşe gelişen tekinsiz olaylarla bir kâbusa dönüşüyor. Son yılların en özgün ve en çarpıcı korku filmlerinden biri olan İblis, Polonyalı usta besteci Krzysztof Penderecki´nin müzikleriyle daha da ürkütücü bir hal alıyor.

Komedi, Korku, Gerilim

Demon
İblis (2015) 6.1
Y: Marcin Wrona
O: Itay Tiran,Agnieszka Zulewska,Andrzej Grabowski
T: Komedi, Korku, Gerilim
Past LifeGeçmiş Hayat (2016)

Past Life - Geçmiş Hayat (2016)

İsrail ve Polonya yapımı bu film 1970’lerin sonlarında geçmektedir, biri içine kapanık bir müzisyen diğeri ise gazeteci olan iki kız kardeşin hayatlarına odaklanıyor.Kardeşler tüm hayatlarını etkileyen savaş zamanı gizemlerin perdesini aralayacaklar.

Dram

Past Life
Geçmiş Hayat (2016) 6.7
Y: Avi Nesher
O: Nelly Tagar,Joy Rieger,Doron Tavory
T: Dram
The DebtSır (2010)

The Debt - Sır (2010)

1965 yılında üç MOSSAD ajanının görevi, Nazi rejiminin savaş suçlulularını bulup ortadan kaldırmaktır. Aradan otuz yıl geçmiştir. Ukrayna'da eski bir Nazi kalıntısının olduğu ihbarı alınınca ajanlardan biri göreve çağrılır. Amacı kimlik değiştirerek olası şüphelinin gerçek bir Nazi olup olmadığını açığa çıkarmaktır. Franz_K - sinemalar

Dram, Gerilim

The Debt
Sır (2010) 6.9
Y: John Madden
O: Helen Mirren, Tom Wilkinson, Ciarán Hinds, Romi Aboulafia
T: Dram, Gerilim
Norman (2016)

Norman (2016)

Film, Norman Oppenheimer adlı bıkkın bir İsrailli politikacının hayatını konu alıyor.Filmde Richard Gere’ye İsrailli aktör Lior Ashkenazi eşlik ediyor.

Dram,Gerilim

Norman (2016) 6.9
Y: Joseph Cedar
O: Richard Gere,Lior Ashkenazi,Michael Sheen,Charlotte Gainsbourg
T: Dram,Gerilim
Paradise NowVaat edilen cennet (2005)

Paradise Now - Vaat edilen cennet (2005)

İki çocukluk arkadaşı, intihar bombacısı olarak yetiştirilirler. İkisinin de amacı Tel Aviv’de büyük bir eylem gerçekleştirmektir. Olay öncesi aileleriyle son bir gece geçirirler. Ve son yolculukları başlar...Fakat adım adım eylerimlerine yaklaştıkça, beklenmedik olaylarlakarşılaşırlar ve kader yavaş yavaş yollarını ayırır. Vaat Edilen Cennet, gerçekleştirdikleri terör olayları ile bütün dünyayı şaşkına çeviren intihar bombacılarının dünyasına içeriden bakıyor. Gösterildiği yerlerde olay yaratan sarsıcı bir film. Bütün dünyanın algılamaya çalıştığı bir ruh hali üzerine önemli bir inceleme. S. K.

Suç, Dram, Gerilim

Paradise Now
Vaat edilen cennet (2005) 7.5
Y: Hany Abu-Assad
O: Lubna Azabal, Hamza Abu-Aiaash, Kais Nashif, Lutuf Nouasser
T: Suç, Dram, Gerilim
Bar BaharDuvarlar Arasında (2016)

Bar Bahar - Duvarlar Arasında (2016)

Muhafazakar ve modern hayat arasında sıkışıp kalan üç genç kızın hikayesi… Kızları gece Tel Aviv sokaklarında özgürlüğün ve eğlencenin tadını çıkarırken portreleyen yapım, aynı zamanda onların muhafazakar ailelerinin karşısında da yaşadığı zorlukları aktarıyor.

Dram

Bar Bahar
Duvarlar Arasında (2016) 7.6
Y: Maysaloun Hamoud
O: Mouna Hawa,Sana Jammelieh,Shaden Kanboura,Mahmud Shalaby
T: Dram
A Borrowed IdentityÖdünç Kimlik (2014)

A Borrowed Identity - Ödünç Kimlik (2014)

İsrail, 1990'ların başı. Tira kasabasında doğup büyümüş Filistinli-İsrailli bir geç olan Eyad, Kudüs'te prestijli bir Yahudi yatılı okuluna kabul edilmiştir. Kendini bir anda dil, kültür ve kimlik çatışmaları içinde bulup, süregelen bir savaşın içinde konumunu bulmaya çalışmaktadır.

Dram

A Borrowed Identity
Ödünç Kimlik (2014) 7.3
Y: Eran Riklis
O: Tawfeek Barhom, Razi Gabareen, Yaël Abecassis, Michael Moshonov
T: Dram
Live and BecomeBir Şans Daha (2005)

Live and Become - Bir Şans Daha (2005)

Bir anne ve oğlu arasında bazen açıklanamayan gerçekler saklı olabilir. Hele ki yaşamak yani hayatta kalmak bir mücadeleyi zorunlu kılıyorsa. İsrail Gizli Servisi çok sayıda Etiyopyalı Yahudiyi 1984 yılında İsrail’e götürür. Nakil olayından bir gün önce Yahudi bir annenin oğlu ölür. Onun yerine başkası geçer. Yahudi olmayan bir anne kendi çocuğunu kurtarmak ister. 9 yaşındaki Christian, adını da değiştirerek Schlomo olur. Schlomo iyi bir aile tarafından evlat edinilir ancak depresyona girer çocuk. Sonra da esas annesine gizli gizli mektuplar yazmaya başlar. Başka bir kimlikle var olma savaşı başlamıştır çoktan. Ama özlem duygusu çok keskindir. Gençliğinde Sarah ile birbirlerine aşık olurlar. Sarah’nın babası uç noktada bir ırkçıdır. Schlomo gerçek bir Yahudi olmak için çareler arar ama başaramaz. Sonra da polise gidip gerçeği söylese de tuhaf bir biçimde azar işitir. Sonunda Schlomo, evlat edinildiği aile tarafından tıp okumak üzere Fransa’ya gönderilir.

Dram

Live and Become
Bir Şans Daha (2005) 8
Y: Radu Mihaileanu
O: Yaël Abecassis, Roschdy Zem, Moshe Agazai, Moshe Abebe
T: Dram
Patterns of Evidence: Exodus (2014)

Patterns of Evidence: Exodus (2014)

Kutsal kitapların tarihteki çıkış noktaları ve geçerlilikleri nedir ? Gerçeklik mi yoksa kurgu mu ? Eski Ahit'in temel hikayesi hakkında kesin kanıtlardan konuşmak neden zor ? Belgesel ve film yapımcısı Tim Mahoney titizlikle yürüttüğü araştırmasında, tarihin ve İncil’in geleneksel görüşlerini değiştirebilecek şaşırtıcı yeni bulgular bulur ve bu soruların cevaplarını arar.

Belgesel,Tarih

Patterns of Evidence: Exodus (2014) 7.6
Y: Tim Mahoney
O: Charles Aling,Manfred Bietak,John Bimson,Mansour Boraik
T: Belgesel,Tarih
BoregBen Gibi (2014)

Boreg - Ben Gibi (2014)

Ben Gibi, biri İsrailli diğeri Filistinli iki kadının öyküsünü işliyor. Her biri kendi dünyasında hapsolmuş iki kadın, bir kontrol noktasındaki karışıklıkta sınırın diğer tarafına geçip bir diğerinin hayatını keşfeder.

Dram

Boreg
Ben Gibi (2014) 6
Y: Shira Geffen
O: Sarah Adler, Samira Saraya, Doraid Liddawi, Na'ama Shoham
T: Dram
Sand StormKum Fırtınası (2016)

Sand Storm - Kum Fırtınası (2016)

Güney İsaril'de bir Bedevi köyünde yaşayan iki kadının; sırf kadın oldukları için kendilerine dayatılan kurallara karşı çıkmaları anlatılıyor filmde...

Dram

Sand Storm
Kum Fırtınası (2016) 7.2
Y: Elite Zexer
O: Lamis Ammar, Ruba Blal, Hitham Omari, Khadija Al Akel
T: Dram
A Tale of Love and Darkness (2015)

A Tale of Love and Darkness (2015)

Filistin'deki savaş sırasında kalabalık bir apartmanda kitaplarıyla iç içe bir şekilde büyüyen çocuk, 12 yaşına geldiğinde annesinin intiharıyla derinden sarsılır; bu trajedi hayatını değiştirmesine yol açar. İsmini değiştirir, İsrail'deki bir kibbutz bölgesine taşınır, zamanla yazarlık yapmaya ve aktif olarak ülkenin politik hayatında rol almaya başlar... İsrailli gazeteci ve yazar Amos Oz'un gerçek hayat hikayesinden uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda ünlü oyuncu Natalie Portman bulunuyor. Portman aynı zamanda filmin senaristi ve başrol oyuncusu olarak da karşımıza çıkarken, başrollerde ona Makram Khoury ve Shira Haas eşlik ediyor.

Biografi, Dram

A Tale of Love and Darkness (2015) 6.2
Y: Natalie Portman
O: Natalie Portman, Shira Haas, Tomer Kapon, Makram Khoury
T: Biografi, Dram
Strangersİki Yabancı (2007)

Strangers - İki Yabancı (2007)

Film, Dünya Kupası finalleri sırasında Berlin metrosunda tesadüfen tanışan, kibutzda yaşayan bir İsrailli ile Paris’te yaşayan bir Filistinli’nin altı günlerini anlatır.

Dram, Romantik

Strangers
İki Yabancı (2007) 6.8
Y: Guy Nattiv, Erez Tadmor
O: Liron Levo, Lubna Azabal, Abdallah El Akal, Birol Ünel
T: Dram, Romantik
Big Bad WolvesBüyük Kötü Kurtlar (2013)

Big Bad Wolves - Büyük Kötü Kurtlar (2013)

Yanlış verilmiş olan bir karar yüzünden serbest bırakılan bir katilin peşine düşen adamın hikâyesinin anlatıldığı İsrail yapımı bir film. Üst üste seri cinayetler işleyen bir adamın son kurbanının babası bir polistir. Yanlışlıkla serbest bırakıldığını anladığı suçlunun peşine düşüp intikam almak için yemin eder. Baş şüpheli olan din öğretmeni önce tutuklanmıştır. Sonra serbest bırakılan bu kişinin peşinde artık bir polis vardır.

Suç, Gerilim

Big Bad Wolves
Büyük Kötü Kurtlar (2013) 6.9
Y: Aharon Keshales, Navot Papushado
O: Tzahi Grad, Lior Ashkenazi, Rotem Keinan, Doval'e Glickman
T: Suç, Gerilim