Hindistan Filmleri İzle

Sholay (1975)

Sholay (1975)

Emekli polis Thakur Baldev Singh küçük Ramgarh köyüne korku salan bir haydut çetesinin lideri olan Gabbar Singh’i yakalamak için Jaidev ve Veeru isimli iki mahkumla anlaşır. Gabbar Thakur’un tüm ailesini öldürür ve kollarını kestirir. Kendi başına intikam alamayan Thakur Baldev Singh Veeru ve Jaidev’i görevlendirir. İkili Gabbar Singh’i canlı yakalamayı ve onu Baldev Singh’e teslim etmeyi kabul eder. Ancak işler planlandığı gibi gitmez. Veeru yerli at arabası sürücüsü Basanti’ye aşık olur. Jai de Baldev Singh’in dul gelini Radha’dan hoşlanmaktadır. İşleri daha da kötüleştiren Gabbar’ın Jai ile Veeru’yu öldürmeye yemin edip Basanti’yi rehin alması olur. Ancak Jaidev ve Veeru o kadar zekidir ki hiçbir haydut onları yenemeyecektir.

Aksiyon, Macera, Komedi

Sholay (1975) 8.6
Y: Ramesh Sippy
O: Dharmendra, Sanjeev Kumar, Hema Malini, Amitabh Bachchan
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Viceroy's HouseElveda Hindistan (2017)

Viceroy's House - Elveda Hindistan (2017)

Son İngiliz Genel valisi olan Lord Mountbatten, 1947’den itibaren Hindistan’ın bağımsız olduğunu; Hindistan'ı halkına geri teslim etmekle görevlendirilir.Vali, Viceroy evinde Hindu, Müslüman ve Sih'lerle kalabalık insan topluluğu ile beraber yaşamaya başlar..Olaylar düşündüğünden farklı gelişir..

Biografi, Dram, Tarih

Viceroy's House
Elveda Hindistan (2017) 6.6
Y: Gurinder Chadha
O: Gillian Anderson,Michael Gambon,Hugh Bonneville
T: Biografi, Dram, Tarih
Monsoon WeddingMuson Düğünü (2001)

Monsoon Wedding - Muson Düğünü (2001)

Verma Ailesi hayatını Yeni Delhi'de sürdürmektedir. Kızları olan Aditi'yi Amerikalı aile dostlarının hali vakti yerinde oğlu Hemant ile evlendirmenin planlarını yapmaktadırlar. Genç kız ilk başta bu formülize evlendirme yöntemini yanlış bulmaktadır ancak hayatını düzene sokmak için ailesinin bu tercihini kabul eder. Düğün hazırlıkları bitmek üzeredir ve bütün uzak dostlar düğün için gelmeye başlarlar. Aditi'nin kuzeni olan Ria'nın ise içerisinde sakladığı bambaşka bir dünyası vardır.

Komedi, Dram, Romantik

Monsoon Wedding
Muson Düğünü (2001) 7.4
Y: Mira Nair
O: Naseeruddin Shah, Lillete Dubey, Shefali Shetty, Vijay Raaz
T: Komedi, Dram, Romantik
The Ghazi Attack (2017)

The Ghazi Attack (2017)

Diğer ülkelerden gizlenmiş olan bir deniz altının ortadan bir anda kaybolmasına yoğunlaşıyor. Pakistan'ın tüm ülkelerden gizlediği bir denizaltı gemisi bulunmakta. Ve bu denizaltı gemisi bir anda kaybolunca devlet yetkilileri olayın kimin yaptığını ve ne amaçla yaptığını yakalamak için büyük bir titizlikle çalışmalara başlarlar. Bu suçluları bulan kişiler ödüllendirilecek.

Dram,Tarih,Gerilim,Savaş

The Ghazi Attack (2017) 8.2
Y: Sankalp Reddy
O: Rana Daggubati,Kay Kay Menon,Atul Kulkarni,Om Puri
T: Dram,Tarih,Gerilim,Savaş
Kung Fu Yoga (2017)

Kung Fu Yoga (2017)

Aksiyon, macera ve komedi türündeki Kung Fu Yoga adlı film, buz dağlarında antik dönemden kalan hazineyi ele geçirmek için birbirleriyle çekişme halinde olan iki farklı grubun, serüvenlerini ele almaktadır. Bütçesi 65 milyon dolar olan Kung-Fu Yoga adlı filmin, yapımcılık görevini Maxine De Vere üstlenmiştir. Gö

Aksiyon, Macera, Komedi

Kung Fu Yoga (2017) 5.8
Y: Stanley Tong
O: Jackie Chan, Disha Patani, Amyra Dastur, Miya Muqi
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Earth (1998)

Earth (1998)

1947 yılında henüz Pakistan ve Hindistan iki ayrı devlet olarak bölünmemiştir. Lahore kentinde tüm dinlere mensup kişiler birlikte yaşamaktadır. Çalışan sınıfa ait olan grup da, dinin günlük hayat içerisinde çok önemli yer tuttuğu bu ortamda yaşamını devam ettirmeye çalışmaktadır. Zaman geçtikçe bağımsızlık kazanan Pakistan, Lahore kentini de alır, ve bu çalışan kesimin de kaderi bu duruma göre şekillenir. Sınırlar çizilirken, genç bir kız ise hem bu yaşanan siyasi olaylara, hem de iki erkeğin aşkı arasında kalan bir kadına şahit olmak durumundadır. Politika ve dinin yaşattığı şiddet ise gün geçtikçe daha da artmaktadır.

Dram, Romantik, Savaş

Earth (1998) 7.8
Y: Deepa Mehta
O: Aamir Khan, Nandita Das, Rahul Khanna, Maia Sethna
T: Dram, Romantik, Savaş
Rock On 2 (2016)

Rock On 2 (2016)

Rock on filminin ilk serisi 2008 yılında çekilmiştir, bu film onun devamı niteliğindedir. Magik rock grubu bünyesine yeni üyelerini katmıştır ve konserden konsere koşmaktadır. Bir rock grubunun yaşadığı olaylar serüvenler anlatılmaktadır.

Dram, Müzik

Rock On 2 (2016) 5.1
Y: Shujaat Saudagar
O: Farhan Akhtar, Shraddha Kapoor, Arjun Rampal, Purab Kohli
T: Dram, Müzik
Pather PanchaliYol Türküsü (1955)

Pather Panchali - Yol Türküsü (1955)

20. yüzyılın başlarında, Bangladeş'in bir köyünde fakir bir Brahman ailesinin Apu adında bir çocukları olur. Bir şair ve de rahip olan babası ailesini geçindirmeye yatecek kadar para kazanamamaktadır. Kız kardeşi de sürekli olarak komşunun bahçesinden guava isimli bir meyve çalmaktadır. Bütün bunlar ve de aileyle birlikte yaşayan yaşlı teyzelerinin bitmez tükenmez dırdırları, annesini zaten zor hayatını iyice güçleştirmektedir. zeynep1972

Dram

Pather Panchali
Yol Türküsü (1955) 8.2
Y: Satyajit Ray
O: Kanu Bannerjee, Karuna Bannerjee, Chunibala Devi, Uma Das Gupta
T: Dram
Maroon (2016)

Maroon (2016)

Profesör Saurabh Sharma'nın eşi kaybolduğunda hayatı beklenmedik bir şekilde değişir. Emniyet güçlerinin soruşturması sürerken o evde bekler ama zaman geçtikçe hakikat duygusunu kaybetmeye başlar. Profesör Saurabh'ın öğrencisi Sakshi, onunla tanışmak için evine geldiğinde durum dahada kötüye gidecektir. Üstesinden gelme girişimleri hayali hale gelecek, dış dünyayla olan etkileşimi giderek zayıflayacak ve psikolojik olarak çökme noktasına gelecektir

Gerilim

Maroon (2016) 6
Y: Pulkit
O: Devyani Cm,Manav Kaul,Saurabh Sachdeva,Sarika Singh
T: Gerilim
KitesTehlikeli Aşk (2010)

Kites - Tehlikeli Aşk (2010)

Ağır yaralı bir adam, Meksika çölünün sert arazisinde çöl sıcağında ölüme terk edilir. Bu kişi J.dır. Bir zamanların tasasız genç adamı. Şimdinin aranan suçlusu... Onu hayatta tutan tek şey ise büyük aşkı Natasha'yı bulmaktır. Natasha başka bir kişiyle nişanlıdır ama J.'ye kavuşacağına emindir. Bu büyüleyici güzellikteki kadın hayatına girdiği erkeklerin yaşamını sonsuza dek değiştirir...

Aksiyon, Dram, Romantik

Kites
Tehlikeli Aşk (2010) 6
Y: Anurag Basu
O: Hrithik Roshan, Bárbara Mori, Kangana Ranaut, Steven Michael Quezada
T: Aksiyon, Dram, Romantik
Like Stars on EarthHer Çocuk Özeldir (2007)

Like Stars on Earth - Her Çocuk Özeldir (2007)

Karşımızda yaramaz, tembel, kavgacı bir çocuk var: Ishaan... Acaba öyle mi?Hikayemiz Ishaan'ın okulunda başlar, ödevlerini yapmayı çok önceleri bırakmış delikanlımız. Kafasında sadece hayal ettiği kendi dünyası var. Öğretmenleri, arkadaşları ondan acayip şikayetçi. Geçen sene 3. sınıfta kaldığı için bu yıl tekrarını okuyor ama gram ilerleme yok. Sınıfının birincisi olan abisi Yohaan'a bakıldığında ikisinin kardeş olduğuna kimse inanmaz. Prensipli babamız bir türlü yola getiremiyor oğlunu. Çaresiz annesinin elinden ise sadece gözyaşı dökmek geliyor. Geriye bıraktığı kariyeri, senelerdir verdiği emeği para etmemiş.Bir gün, uslanmaz oğlunun bunca yapıp ettiğinin üzerine okuldan kaçtığını da duyduklarında, ağzına kadar dolan bardakları taşıverir ebeveynlerin. Artık Ishaan'ın terbiye olma vakti gelmiştir. Baba bağlantılı olduğu bir tanıdığına ulaşır, Ishaan'ın önüne "yatılı okulun yolu" açılır. Bakalım Ishaan'ı yatılı okulda neler beklemektedir?

Dram, Aile, Müzik

Like Stars on Earth
Her Çocuk Özeldir (2007) 8.5
Y: Aamir Khan, Amole Gupte
O: Darsheel Safary, Aamir Khan, Tanay Chheda, Sachet Engineer
T: Dram, Aile, Müzik
Raman Raghav 2.0 (2016)

Raman Raghav 2.0 (2016)

Raman Raghav hakkında 2016 yapımı bir hikaye. Raman 1960 lı yıllarda Mumbai’de birçok kişinin ölümünden sorumlu olan bir seri katildir. Gö

Suç, Dram, Gerilim

Raman Raghav 2.0 (2016) 7.4
Y: Anurag Kashyap
O: Nawazuddin Siddiqui, Vicky Kaushal, Sobhita Dhulipala, Mukesh Chhabra
T: Suç, Dram, Gerilim
Veer-Zaara (2004)

Veer-Zaara (2004)

Veer Pratabh Singh (Shahrukh Khan) ve Zaara'nın (Prety Zinta) aşk hikayesi anlatan bir yapım... Büyük bir komploya düşürülen Veer, 22 yıl hapishanede yatar. Aşkı için herşeye katlanan ve ona kavuşacağı günü bekleyen Veer, sevdiğine kavuşacak mıdır?..

Dram, Müzikal, Romantik

Veer-Zaara (2004) 7.9
Y: Yash Chopra
O: Shah Rukh Khan, Preity Zinta, Rani Mukerji, Kiron Kher
T: Dram, Müzikal, Romantik
The NamesakeAdaş (2006)

The Namesake - Adaş (2006)

Gogol, kökleri her ne kadar Kalküta’dan gelen biri olsa da Amerika’da dünyaya geldiği için oranın yaşam koşullarına, tarzına ve dünya görüşüne yatkındır. Oysa anne ve babası Ashoke ile Ashima aksine ait olduklarını düşündükleri gelenek sistemi ile var olmaya çalışmaktadırlar. Bu insanlar 1970’lerde Kalküta’dan göç etmişlerdir. Gogol, aslında ailesinden daha farklı bir açıdan zorluklar yaşamaktadır. Gönlüne sarışın bir kız düştüğünde ise bu zorluklar ikiye katlanır. Bir Hintli yönetmenin elinden çıkan Adaş, Mira Nair’in kendi adına en kişisel olarak değerlendirdiği yapımıdır. Son derece renkli ve aynı zamanda da hüzün dolu bir hikaye.

Dram

The Namesake
Adaş (2006) 7.6
Y: Mira Nair
O: Kal Penn, Tabu, Irrfan Khan, Jacinda Barrett
T: Dram
Kal Ho Naa Ho (2003)

Kal Ho Naa Ho (2003)

Nania ciddi bir kızdır arkadaşları fazla yoktur ve erkeklere de güvenmez bir kişi dışında, Rohit. İyi arkadaş olan Rohit ve Nani'yı Nanianın mahallesine taşınacak ve orda oturacak 3. bir arkadaş bekler, Aman. Aman Nania'nın ailesi ile çabuk kaynaşır ve Nania'nın dışında herkes onu sever Rohit de. Ve olaylar gelişir.Aşkına, aşkı için arkadaşını ayarlamaya çalışan bir hayat hikayesi.

Komedi, Dram, Romantik

Kal Ho Naa Ho (2003) 8.1
Y: Nikhil Advani, Ron Reid Jr.
O: Shah Rukh Khan, Preity Zinta, Saif Ali Khan, Jaya Bhaduri
T: Komedi, Dram, Romantik
Guru (2007)

Guru (2007)

Hindistan’da yaşayan bir öğretmen Gurukant isimli bir çocuğu evlat edinir. Ama çocuk beklentilerini karşılayamadığı için hayal kırıklığına uğrar. Gurukant büyüdüğünde, Hindistan’da iyi bir iş bulamaz. Bu nedenle çalışmak için Türkiye’ye gider. Hindistan’a geri döndüğünde kendi işini kurma ister. Ama yeterli parası olmadığı için bunu yapamaz. Bunun üzerine biraz araştırma yapar ve Jignesh isimli zengin bir adamın kızı olan Sujata ile tanışır. Ikili daha sonra evlenir. Düğünden sonra, Gurukant Sujata’nın karanlık bir geçmişi olduğunu öğrenir ama bunu görmezden gelir çünkü tek amacı kızın babasının gözüne girmek ve zengin olmaktır.

Biografi, Dram, Müzikal

Guru (2007) 7.8
Y: Mani Ratnam
O: Mithun Chakraborty, Abhishek Bachchan, Aishwarya Rai Bachchan, Madhavan
T: Biografi, Dram, Müzikal
Iru Muganİki Yüzlü (2016)

Iru Mugan - İki Yüzlü (2016)

Dört yıl önce çok sevdiği karısını öldürenlerden canlarını alarak intikam alan Hintli ajan Akilan, aynı suçluların dört yıl sonra Malezya'da rülmesiyle afallar. Çete, bu sefer eski suçlarının yanı sıra son derece tehlikeli bir uyuşturucu imal etmektedir. Akilan davaya atandıktan sonra beklenmedik olaylarla dolu bir gizem zinciri başlar.

Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim

Iru Mugan
İki Yüzlü (2016) 6.7
Y: Anand Shankar
O: Nassar, Bala, Riythvika, Karunakaran
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim
Bhaag Milkha BhaagKoş Milkha Koş (2013)

Bhaag Milkha Bhaag - Koş Milkha Koş (2013)

Hindistan'ın ünlü sporcularından biri olan "Uçan Sih" de denilen Milkha Singh'in hayat hikayesini anlatıyor film. Pakistan ve Hindistan arasındaki dostluk oyunlarında müsabakaya katılmak istemeyen Milkha Singh'i ikna etmek üzere çıkılan yolculukta Milkha'nın geçmişi gözler önüne seriliyor. Ailesi,askeri ve spor yaşamı,atletizmdeki başarı öyküsü,aşkı ve arka planda Hindistan'ın bağımsızlık tarihi yer alıyor.

Biografi, Dram, Tarih

Bhaag Milkha Bhaag
Koş Milkha Koş (2013) 8.4
Y: Rakeysh Omprakash Mehra
O: Farhan Akhtar, Sonam Kapoor, Pavan Malhotra, Art Malik
T: Biografi, Dram, Tarih
Thodari (2016)

Thodari (2016)

Filmimiz bir trende çay satıcı olan Poochi ile asistan Saroja arasındaki aşkı anlatıyor.

Aksiyon, Macera, Komedi

Thodari (2016) 5
Y: Prabu Solomon
O: Dhanush, Keerthi Suresh, Ganesh Venkatraman, Imman Annachi
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Singham (2011)

Singham (2011)

Yolsuzluk suçlamalarının ardından polis memuru Rakesh Kadam karısı Megha ile oğlu Nitin’i geride bırakarak kendisini öldürür. Megha kocasının gangster Jaykant Shikre tarafından oyuna getirildiğini ileri sürerek yeni bir soruşturma açılmasını ister. Mahkeme Jaykant’ın polis merkezine gitmesini ister ama o bunu reddeder. Bunun üzerine yerel müfettiş Bajirao Singham onu çağırır. Küçük düşürüldüğüne inanan Jaykant Goa’ya geri döner ve Bajirao’nun da oraya atanmasını sağlar. Burada intikam almak için politikacılar üzerindeki nüfuzunu ve kendi çetesini kullanabilecektir.

Aksiyon, Suç, Dram

Singham (2011) 6.7
Y: Rohit Shetty
O: Ajay Devgn, Kajal Agarwal, Prakash Raj, Sonali Kulkarni
T: Aksiyon, Suç, Dram
AparajitoYenilmez (1957)

Aparajito - Yenilmez (1957)

Babasının ölümünün ardından, annesiyle birlikte amcasının köyüne taşınan Apu, burada yeni bir hayata başlar. Köyün küçük okuluna kayıt olur ve kısa bir süre içinde dikkat çeken bir öğrenci olur. Öğretmenleri Apu'nun zekasını ve çalışkanlığını fark etmiştir. Sene sonu geldiğinde girdiği sınavlarda büyük bir başarı yakalayan Apu, Calcutta'daki özel bir okula girmeye hak kazanır ve yola çıkar. Neredeyse bir başına kalan annesiyse oğlunun ayrılığının ardından derin bir yalnızlığa gömülür. Bu ayrılık ikisinin hayatında da çok büyük değişimlere neden olacaktır.Satyajit Ray'in yönetmenliğini yaptığı Apu Üçlemesi'nin ikinci halkası olan filmin başrollerinde Smaran Ghosal, Kamala Adhikari ve Lalchand Banerjee bulunuyor.

Dram

Aparajito
Yenilmez (1957) 8
Y: Satyajit Ray
O: Kamala Adhikari, Lalchand Banerjee, Kali Bannerjee, Kanu Bannerjee
T: Dram
The World of ApuApu'nun Dünyası (1959)

The World of Apu - Apu'nun Dünyası (1959)

"Apu'nun Dünyası" (Apur Sansar), Satyajit Ray'in Apu Üçlemesi'ni oluşturan filmlerinin sonuncusudur. Üçlemenin diğer filmleri ise: 1955 tarihli Yol Türküsü (Pather Panchali) ve 1956'da tamamlanan Yenilmez (Aparajito)'dır. Bu filmin müziklerini de diğer iki filmin müziklerini yapan Ravi Shankar bestelemiştir. Her üç filmin öyküsü de Bibhutibhushan Bandyopadhyay (Bibhutibhushan Banerjee olarak da biliniyor)'ın kitaplarından uyarlanmıştır. Bu film de diğerleri gibi siyah beyaz çekilmiştir ve düşük bir bütçeyle tamamlanmıştır. Her üç filmin de görüntü yönetmeni Subrata Mitra'dır."Apu'nun Dünyası" filminde olaylar üçlemenin ikinci filmi olan "Yenilmez"'in kaldığı yerden devam eder (O film de ilk filmin kaldığı yerden devam ediyordu). Artık okulundan yeni mezun olmuş bir erişkin olarak Apu'nun kalabalık mega kent Kalküta'da işsiz geçen günleri, yazar olma hayalleri ve nihayet bir evlilik yapmasıyla bu sorumsuz günlerinin sona ermesi anlatılır zeynep1972

Dram

The World of Apu
Apu'nun Dünyası (1959) 7.9
Y: Satyajit Ray
O: Soumitra Chatterjee, Sharmila Tagore, Alok Chakravarty, Swapan Mukherjee
T: Dram
A WednesdayÇarşamba (2008)

A Wednesday - Çarşamba (2008)

2008 Yılında gösterime giren A Wednesday, korku ve dram özellikleri de taşıyan bir aksiyon filmi. Mumbai kentinde geçen film, bir erkeğin Mumbai polis departmanına ettiği telefonla başlıyor. Telefonu yanıtlayan Prakash Rathod, emekli olmak üzere olan bir polis komiseridir. Telefondaki gizemli kişi, Prakash Rathod’dan, polisin elinde bulunan dört teröristin serbest bırakılmasını ister. Teröristler El Kaide ve Lashkar bağlantılarına sahiptir. Serbest bırakılmadıkları takdirde, şehrin farklı yerlerine yerleştirilmiş beş bombayı patlatacaktır. Bu bombalardan biri de, polis merkezinin tam karşısındadır

Suç, Dram, Gizem

A Wednesday
Çarşamba (2008) 8.6
Y: Neeraj Pandey
O: Anupam Kher, Naseeruddin Shah, Jimmy Shergill, Deepal Shaw
T: Suç, Dram, Gizem
Rang De BasantiONU SARIYA BOYA (2006)

Rang De Basanti - ONU SARIYA BOYA (2006)

Genç bir İngiliz bayan (Sue) büyükbabasının 1920 yıllarında Hindistan'ın özgürlüğü hakkında yazdığı günlüğü ile ilgili bir belgesel çekmek için Hindistan'a gider. Hindistan'da kendisine yardım etmeyi kabul eden Hintli genç kız (Sonia) ile birlikte belgesel filmde oynayacak oyuncuyu üniversitede aramaya kalkışırlar. Kültüründen uzaklaşmış birçok aday kitlesinden sonra kötünün iyisi tadında bir grup oluşturulur. Grup, belgesel çekildikçe konuyu kavramaya, benimsemeye ve haliyle de bilinçlenmeye başlar...… Filmin adı Rang De Basanti (Onu Sarıya Boya). Sarı hint kültüründe fedakarlık anlamına gelmekteymiş. Bu yüzden filmin bir kısmı sarı renginde çekilmiş...

Komedi, Dram, Tarih

Rang De Basanti
ONU SARIYA BOYA (2006) 8.5
Y: Rakeysh Omprakash Mehra
O: Aamir Khan, Siddharth, Sharman Joshi, Kunal Kapoor
T: Komedi, Dram, Tarih
The FallDüsüs (2006)

The Fall - Düsüs (2006)

1920'lerin Los Angelesı'ndayız. Kolu kırıldığı için Los Angeles Hastanesi'nde yatmakta olan 10 yaşındaki Alexandria, burada filmlerde dublörlük yapmakta olan Roy ile tanışır. Bir çekim sırasında sakatlandığı için yataktan çıkamayan Roy, Alexandria'ya Vali Odious'tan çeşitli sebeplerden nefret eden ve onu öldürmek isteyen 6 adamın hikayesini anlatmaya başlar. Fakat Roy, yaşadığı sorunlar sebebiyle hikayeyi giderek daha karamsar bir hale sokar. Bir süre sonra masal ile gerçeği birbirine karıştıran Roy, kendi acılarından kurtulmak için Alexandria'yı da kullanmaya başlayacaktır. Ülkemizde de If İstanbul kapsamında gösterilen film, Berlin Film Festivali'nden de ödülle döndü. Tarsem Singh'in 18 farklı ülkede, 26 farklı gerçek mekanda çekimlerini gerçekleştirdiği The Fall'da hiç özel efekt kullanılmadı. Yönetmenin titizliği sonucu çekim ve post-prodüksiyon aşaması 4 yıl süren film, ilk geniş gösterimini ancak 2008’de yapabildi.

Macera, Dram, Fantastik

The Fall
Düsüs (2006) 7.9
Y: Tarsem Singh
O: Catinca Untaru, Justine Waddell, Lee Pace, Kim Uylenbroek
T: Macera, Dram, Fantastik
Dil Dhadakne Do (2015)

Dil Dhadakne Do (2015)

Kamal ve Neelam gemi yolculuğu ile 30. yıldönümlerini kutlamak için yol alırken; kızları Ayesha ve oğulları Kabir aile düşüncesinin etkisiyle kendi romantik ilişkilerini sorgularlar. Hayat, aile, arkadaşlık, evlilik, iş ve bunların etrafında dönen problemler üzerine bir film..

Dram, Romantik

Dil Dhadakne Do (2015) 6.9
Y: Zoya Akhtar
O: Anil Kapoor, Shefali Shetty, Priyanka Chopra, Ranveer Singh
T: Dram, Romantik
3 Idiots3 Aptal (2009)

3 Idiots - 3 Aptal (2009)

Farhan Qureshi ve Raju Rastogi üniversiteden arkadaşları Rancho ile tekrar bir araya gelmek isterler. Yolda, başka bir arkadaşları Chatur Ramalingam ile karşılaşırlar. Artık başarılı bir iş adamı olan Chatur onlara 10 yıl önce girdikleri bir bahsi hatırlatır. Bu zamana dek kendilerinden gizlenen sırrı bilmeyen üçlü Rancho'nun yerini bulmak için birbiriyle yarışmaya başlar.

Komedi, Dram

3 Idiots
3 Aptal (2009) 8.5
Y: Rajkumar Hirani
O: Aamir Khan, Madhavan, Sharman Joshi, Kareena Kapoor
T: Komedi, Dram
Paan Singh Tomar (2012)

Paan Singh Tomar (2012)

Fakir bir çiftçiyken askere giden Paan Singh Tomar'ın çok hızlı koştuğu komutanları tarafından farkedilir ve kısa sürede ülkesini uluslararası şampiyonalarda başarıyla temsil eden bir sporcu haline gelir. Sonrasında ise kendine göre mecburen devlet polisine karşı çete kurarak savaşan bir asi olur. Filmde Hindistan'da halk kahramanı olarak bilinen Paan Singh Tomar'ın gerçek hayat hikayesi anlatılıyor.

Aksiyon, Biografi, Suç

Paan Singh Tomar (2012) 8.3
Y: Tigmanshu Dhulia
O: Irrfan Khan, Ravi Bhushan Bhartiya, Mahie Gill, Rajendra Gupta
T: Aksiyon, Biografi, Suç
The Hundred-Foot JourneyAşk Tarifi (2014)

The Hundred-Foot Journey - Aşk Tarifi (2014)

Bombay'da yaşayan Hassan Haji, dedesinin işlettiği restoran sayesinde mutfakla çocuk yaşta tanışmış, bu ilgisini yeteneğiyle pekiştirmiştir. Şimdilerde genç bir adam olan Hassan, dedesinden kalan müesseseyi başarıyla işletirken beklenmedik bir trajedi nedeniyle Bombay'dan taşınmak durumunda kalır. Ailesiyle birlikte Fransa'nın bir kasabasına yerleşir ve işini burada devam ettirmek için hazırlıklara başlar, restoranını açar. Böylece bu yeni restoranın sunduğu egzotik Hint mutfağı kısa sürede bölge halkının dikkatini çeker. Bu nedenle de bölgenin prestijli restoranı Le Saule Pleureur'de bir telaş başlar. Şef Madame Mallory, yeni rakibi Hassan'ın kendinden daha yetenekli olduğunu fark etmiştir ve bu durum, aralarında esaslı bir rekabetin doğmasına neden olur.Steven Knight'ın senaryosunu yazıp Lasse Hallström'ün yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde Helen Mirren, Charlotte Le Bon ve Rohan Chand yer alıyor.

Komedi, Dram

The Hundred-Foot Journey
Aşk Tarifi (2014) 7.5
Y: Lasse Hallström
O: Helen Mirren, Om Puri, Manish Dayal, Charlotte Le Bon
T: Komedi, Dram