Güney Kore Filmleri İzle

Park Yeol (2017)

Park Yeol (2017)

Park Yeol, Kore'nin Japonya'dan bağımsızlığını savunur. Ayrıca anarşist grup "Heukdohwe"yi organize eder ve veliaht prens Hirohito'yu öldürmeyi planlar.

Aksiyon, Biografi, Dram

Park Yeol (2017) 7
Y: Joon-ik Lee
O: Je-hoon Lee,Soo-Jang Baek,Hee-seo Choi
T: Aksiyon, Biografi, Dram
The Outlaws (2017)

The Outlaws (2017)

2004 yılında gerçek olaylara dayanarak yapılmış olan filmde, Çin'den Koreye göç edip yerleşen insanların belirli bölgelerde mahalle kurması ile birlikte bu bölgelerde Çinlilerin çeteler oluşturması ve Çin'den gelen Çetelerin bölge savaşını ele almaktadır. Polis ekiplerinin yerel halkın yardımıyla mahalleye huzur getirmeye çalışılmaktadır.

Aksiyon, Suç

The Outlaws (2017) 7
Y: Yoon-Seong Kang
O: Gwi-hwa Choi,Jae-yoon Jo,Dong-seok Ma
T: Aksiyon, Suç
Memoir of a Murderer (2017)

Memoir of a Murderer (2017)

Byeong-Soo (Sol Kyung-Gu) eski bir seri katildir. Şimdi ise Alzheimer hastasıdır. Kurbanlarından birinden aldığı Eun-Hee'yi (Seol Hyun) kızı gibi büyütmüştür. Bir gün, Eun-Hee'nin erkek arkadaşın Tae-Joo'nun (Kim Nam-Gil) Eun-Hee'yi öldürmek için yaklaştığını hatırlar. Bunun üzerine Eun-Hee'yi korumak için Tae-Joo'yu öldürmeyi planlar ve anılarını kaybetmemek için kendisi ile savaşmaya başlar.

Aksiyon, Dram, Gerilim

Memoir of a Murderer (2017) 6.9
Y: Shin-yeon Won
O: Kyoung-gu Sul,Nam-gil Kim,Seol-Hyun Kim
T: Aksiyon, Dram, Gerilim
Battleship Island (2017)

Battleship Island (2017)

Film, Japon sömürge döneminde, yaklaşık 400 Korelinin kömür madenlerinde çalıştırmak amacıyla "Battleship Island ("Hashima Island”)” adlı bir savaş gemisi ile zorla götürülmesini ve gemidekilerin özgürlük için mücadele etmesini anlatmaktadır.

Aksiyon, Dram, Fantastik

Battleship Island (2017) 7.2
Y: Seung-wan Ryoo
O: Jung-min Hwang,Su-an Kim,Jung-hyun Lee
T: Aksiyon, Dram, Fantastik
Ak-NyeoHain (2017)

Ak-Nyeo - Hain (2017)

Filmde tek başına bir çeteyi bir gecede çökertmeyi başaran yetenekli kiralık katil Sook-hee, gecenin sonunda çok yara aldığı için kaçamaz ve polislerin eline geçer. Ancak kanun güçleri Sook-hee'yi yargılamak yerine onun kimliğini değiştirip onu yeniden yaratmayı seçerler. Hayattan vazgeçmiş olan Sook-hee sadece doğacak çocuğu için bu teklifi kabul eder ve artık Sook-hee yeni bir kişidir ve tek yapması gereken öldür emrini aldığında polis için tetiği çekmektir. Ancak her şey bitti derken aslında tüm olaylar Sook-hee'nin bu teklifi kabul etmesinden sonra başlar!

Aksiyon, Dram

Ak-Nyeo
Hain (2017) 6.6
Y: Byung-gil Jung
O: Ok-bin Kim,Ha-kyun Shin,Jun Sung
T: Aksiyon, Dram
Vanishing Time: A Boy Who ReturnedYitik Zaman: Geri Dönen Çocuk (2016)

Vanishing Time: A Boy Who Returned - Yitik Zaman: Geri Dönen Çocuk (2016)

Sung Min (Lee Hyo-Je) ve Soo Rin (Shin Eun-Soo) de dahil olmak üzere dört çocuk dağlara doğru geziye çıkarlar. Amaçları yasaklı bölgeye girip planlanmış bir patlamayı izlemektir. Ertesi gün sadece Soo Rin bulunur. Birkaç gün sonra Sung Min (Gang Dong-Won) tekrar ortaya çıkar, fakat artık 13 yaşında bir çocuk değil, yetişkine dönüşmüştür.

Fantastik

Vanishing Time: A Boy Who Returned
Yitik Zaman: Geri Dönen Çocuk (2016) 7.3
Y: Tae-hwa Eom
O: Dong-won Gang,Lee Hyo-Je,Hee-won Kim
T: Fantastik
Will You Be There?Geçmişe Yolculuk (2016)

Will You Be There? - Geçmişe Yolculuk (2016)

Bir cerrah olan Soo Hyun'un ciddi hastalığı sebebiyle artık çok fazla zamanı kalmamıştır. Dileği, 30 yıl önce bir kazada hayatını kaybeden kız arkadaşını görmektir. Gizemli yaşlı bir adamdan 10 tane hap alır. Haplar onun zamanda geçmişe yolculuk yapmasına imkan verecektir. Soo Hyun geçmişe gidip kız arkadaşını kurtarmaya karar verir. Orada, kendi gençliğiyle karşılaşır.

Dram, Fantastik, Romantik

Will You Be There?
Geçmişe Yolculuk (2016) 7
Y: Ji-Yeong Hong
O: Se-ha Ahn,Yo-han Byeon,Seo-jin Chae
T: Dram, Fantastik, Romantik
The PrisonHapisane (2017)

The Prison - Hapisane (2017)

Bir hapishanede mahkumlar geceleri kusursuz suçlar işlemek üzere hapishaneden çıkarlar. Ik Ho (Han Suk Kyu) hapishaneye adeta bir kral gibi hükmeden bir suçludur. Yoo Gun (Kim Rae Won) ise vur-kaç, delil karartma ve rüşvetten hapse düşer. Ayrıca %100'lük başarı oranına sahip eski bir dedektiftir. Güçlü bir irade ve asabi bir mizaca sahip Yoo Gun, Ik Ho'nun dikkatini cezbeder.

Aksiyon, Suç

The Prison
Hapisane (2017) 6.5
Y: Hyeon Na
O: Rae-won Kim,Suk-kyu Han,Kyeong-yeong Lee
T: Aksiyon, Suç
Ordinary Person (2015)

Ordinary Person (2015)

Bahar 1987. Sung-Jin evli ve bir oğla sahip hevesli bir dedektiftir. Hayali ailesiyle 2 katlı bir evde yaşamaktır. Bir gün Tae-Sung’u yakalayıverir. Tae-Sung seri katil şüphelisidir ve Güney Kore’nin ilk seri katil şüphelisidir. Bu olaya bağlı olarak Sung-Jin NSP Şefi Kyoo-Nam tarafından yönetilen gizli bir operasyona karışır. Bu arada gazete muhabiri Jae-Jin, Tae-Sung’un vakasıyla alakalı şüpheli bir şeyler hisseder. Sung-Jin’e vakadan çıkmasını önerir ama Sung-Jin’in gizli operasyona katılmaktan başka şansı yoktur. Oğlunun ameliyatı için paraya ihtiyacı vardır.

Aksiyon, Suç, Dram

Ordinary Person (2015) 7.1
Y: Kim Bong-han
O: Yoon-So Choi,Hyuk Jang,Man-sik Jeong
T: Aksiyon, Suç, Dram
Deulgae (2013)

Deulgae (2013)

Jung Gu uygun insanların kullanması için ev yapımı bir bomba gönderir. Aslında o, Hyo Min ile onlardan birini patlatmak için iş ortaklığı yapar. Ancak Hyo Min umursamazdır, o baskı yapar ve Jung Gu saldırganlaşır. Son olarak Jung Gu, onun peşindeki dedektifi öldürüp bütün suçları Hyo Min'in üzerine atar.

Dram

Deulgae (2013) 6.2
Y: Jung-hoon Kim
O: Yo-han Byeon,Jung-min Park
T: Dram
Lucid DreamLüsid rüya (2017)

Lucid Dream - Lüsid rüya (2017)

Bir çocuk kaçırılır. Çocuğun babası rüyalarında bir asistandan yardım aldığını görür ve kaçırılma olayı ile ilgili ipuçları aramaya başlar.

Bilim-Kurgu, Gerilim

Lucid Dream
Lüsid rüya (2017) 6.1
Y: Kim Joon-Sung
O: Ho-jin Chun,Soo Go,Suk-ho Jun
T: Bilim-Kurgu, Gerilim
Warriors of the DawnŞafak Savaşçıları (2017)

Warriors of the Dawn - Şafak Savaşçıları (2017)

Filmde 1592 yılında Güney Kore ve Japonya arasında geçen savaşın bilinmez hikayesinde, tahtını terk eden ve oğlunu ölüme gönderen bir kral, krallık tahtını yenilginin ortasında elde eden hassas bir prens, her şeye rağmen yeni krallarını bırakmayan savaşçı bir takım ve ne olursa olsun yenilginin hangi noktasına gelirse gelsin yeni krallarını düşmana vermeyen ve onun için ölüme hazır olan fedakar bir halk ve 2 ejderha bayrağının asıl hikayesi anlatılmaktadır.

Dram

Warriors of the Dawn
Şafak Savaşçıları (2017) 7.4
Y: Yoon-chul Chung
O: Jung-jae Lee,Jin-gu Yeo,Mu-Yeol Kim,Soo-bin Bae
T: Dram
Three... ExtremesÜç Sıradışı (2004)

Three... Extremes - Üç Sıradışı (2004)

Film üç ayrı yönetmenin emeği olan üç ayrı bölümden oluşuyor. Bir devam filmi olan Üç Sıra dışı, kötülük yapan insanın özündeki nedenin, sıkıntının ne olduğuna odaklanıyor. İlk bölümde eski bir TV yıldızı olan Quing, kocasının, genç bir başka kadına gitmek üzere olduğunu fark eder ve korkuya kapılarak çare arar. Gençleşmek için sözde sihirli bir mantıdan yer ancak bu davranışının sonucunda korkuları tavan yapar. İkinci bölümde Ryu Ji-Ho, başarılı bir yönetmendir. Bir gün eve geldiğinde filminde oynayan bir figüranın, piyanist karısının parmaklarını kestiğini görür. Piyanonun üzerine yapıştırdığı parmaklar karşılığında da kendisinden, yanında getirdiği çocuğu öldürmesini talep eder. Üçüncü bölüm ise bir yazar olan Kyoko’nun, vaktiyle kaza ile ikiz kardeşinin ölümüne neden oluşunun tükenmeyen vicdan azabına odaklanır.

Korku

Three... Extremes
Üç Sıradışı (2004) 7.1
Y: Fruit Chan, Takashi Miike, Chan-wook Park
O: Bai Ling, Pauline Lau, Tony Ka Fai Leung, Meme Tian
T: Korku
Okja (2017)

Okja (2017)

En iyi arkadaşını kaçırmamak için çok uluslu büyük bir şirketin her şeyini riske atan genç kız Mija'yla tanışın, en yakın arkadaşı ise Okja adında büyük bir hayvan. Başrollerinde Tilda Swinton, Paul Dano ve Seo-Hyun Ahn'ın yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Joon-ho Bong oturuyor. Joon-ho Bong senaryoyu ise Jon Ronson ile birlikte kaleme aldı. Film ayrıca 70. Cannes Film Festivali'nde büyük ödül Altın Palmiye için yarışıyor.

Aksiyon,Macera,Dram,Bilim-Kurgu

Okja (2017) 7.7
Y: Joon-ho Bong
O: Tilda Swinton,Paul Dano,Seo-Hyun Ahn,Jake Gyllenhaal
T: Aksiyon,Macera,Dram,Bilim-Kurgu
Part-time Spy (2017)

Part-time Spy (2017)

Jang Young Sil NSA’da (Ulusal Güvenlik Ajansı) bir iş alır. NSA’ya olumlu yorumlarda bulunmak için kiralanmıştır. Na Jung An sürekli küfür eden bir dedektiftir. Sesli mesaj yoluyla patronundan çaldıkları parayı örtbas etmek için bilgileri sızdırırlar.

Komedi

Part-time Spy (2017) 5.6
Y: Deok-Soo Kim
O: Chae-Ah Han,Jae-yoon Jo,Ye-won Kang,Gung-Min Nam
T: Komedi
Confidential AssignmentCooperation (2017)

Confidential Assignment - Cooperation (2017)

Güney Kore ve Kuzey Kore arasında ilk kez resmi olmayan işbirliğine dayalı bir soruşturma gerçekleşir.

Aksiyon,Komedi,Dram

Confidential Assignment
Cooperation (2017) 6.3
Y: Seong-hoon Kim
O: Hyun Bin,Hae-jin Yoo,Yoona,Ju-hyuk Kim
T: Aksiyon,Komedi,Dram
Fabricated City (2017)

Fabricated City (2017)

Gerçek hayatta Kwon Yoo bir işsizdir ama sanal oyun dünyasının en iyi lideridir. Kwon Yoo daha sonra bir cinayetle suçlanır. Hacker Yeo-Wool'un yardımıyla cinayet davasının ardındaki gerçeği ortaya çıkarmaya çalışır.

Aksiyon

Fabricated City (2017) 7.2
Y: Kwang-Hyun Park
O: Chang-wook Ji, Eun-kyung Shim, Jae-hong Ahn, Sang-ho Kim
T: Aksiyon
Sympathy for Lady Vengeanceİntikam Meleği (2005)

Sympathy for Lady Vengeance - İntikam Meleği (2005)

Hayatta en kötüsü insanın yapmadığı herhangi bir yanlışın acımasız ve ağır bir bedeline mahkum olmaktır. Lee Geum-ja işlemediği bir suçtan ötürü hüküm giymiş ve bu sebeple de 13,5 yıl süre ile hapis yatmıştır. Burası bir Kadın Hapishanesidir. Buradan içeri adımını attığı gün intikam alma sürecini başlatan ve bu amaçla ileride özel bir hizmet talep edeceği mahkum arkadaşlarına akla hayale gelmedik güzellikler yapan Lee Geum-ja; kendisini bu duruma sokan kişiyi bizzat kuracağı mahkemede yargılayacağı günün hayaliyle yaşamaktadır. Niwemang - beyazperde

Suç, Dram, Gerilim

Sympathy for Lady Vengeance
İntikam Meleği (2005) 7.7
Y: Chan-wook Park
O: Yeong-ae Lee, Min-sik Choi, Shi-hoo Kim, Yea-young Kwon
T: Suç, Dram, Gerilim
The Age of ShadowsKaranlık Görev (2016)

The Age of Shadows - Karanlık Görev (2016)

Film, Güney Kore'nin Japon sömürgesi zamanında Japon karşıtı olan Heroic Corps (Kahramanlık Kolordusu) adlı bir grubun faaliyetlerini anlatmaktadır. Grup, Kore'nin bağımsızlığını elde etmek için şiddet kullanmıştır.

Aksiyon,Dram,Gerilim

The Age of Shadows
Karanlık Görev (2016) 7.3
Y: Jee-woon Kim
O: Byung-hun Lee,Yoo Gong,Kang-ho Song,Ji-min Han
T: Aksiyon,Dram,Gerilim
Il Mare (2000)

Il Mare (2000)

Kim Eun-ju, deniz kenarında ki evinden taşınırken evin yeni sahibine, kendisine gelen mektupları göndermesi için adresini içeren bir mektup yazar ve mektubu evin önünde ki posta kutusuna atar. Evin yeni sahibi Han Sung-hyun eve Il Mare ismini verir ve Il Mare yazan tabelayı evin girişine yerleştirir. Derken posta kutusunda ki mektubu fark eder ve alarak okumaya başlar. Mektupta evin eski sahibi, gelen mektupları yönlendirmesi için bir adres bırakmış, evin zemininde ki bir köpeğe ait olan pati izlerini çıkartamadığını belirtmiş ve Il Mare'in ona şans getirmesini dilemiştir. Sung-hyun ise o zamana kadar evde hiçbir pati izi görmemiştir, ayrıca eve daha yeni IL MARE ismini vermiştir. Tüm bunlar bir yana; evin yakınında ki bakkala evde kendisinden önce kimin oturduğunu sorduğunda kendisinin evin ilk sahibi olduğunu öğrenmiştir. Sung-hyun aklı karışık bir şekilde eve dönerken ufak bir köpeğin evin girişinde kendisini beklediğini görür... (Göl Evi - The Lake House (2006)'ın orijinalidir)

Dram, Fantastik, Romantik

Il Mare (2000) 7.8
Y: Hyun-seung Lee
O: Jung-jae Lee, Ji-hyun Jun, Mu-saeng Kim, Seung-yeon Jo
T: Dram, Fantastik, Romantik
Pandora (2016)

Pandora (2016)

Jae-Hyeok (Kim Nam-Gil) küçük bir kasabada yaşamaktadır ve yakınlardaki bir nükleer santralde çlışmktadır ve yaklaşan felaketten ailesini ve ülkesini kurtarmak için mücadele zorundadır...

Gerilim

Pandora (2016) 6.5
Y: Jong-woo Park
O: Jin-yeong Jeong, Kim Joo-Hyun, Shin-il Kang, Dae-Myung Kim
T: Gerilim
Canola (2016)

Canola (2016)

Hye Ji, geçmişinde derin yaralar ve sırlar taşıyan sorunlu bir lise talebesidir. 12 yıllık aradan sonra Jeju adasında dalgıçlık yapan nenesi, Gye Choon ile yolları kesişir.

N/A

Canola (2016) 8
Y: Chang
O: N/A
T: N/A
Master (2016)

Master (2016)

Entelektüel bir suç soruşturma ekibi, 'Won Network' adındaki bir şirketinin peşine düşer. Şirket büyük bir dolandırıcılık olayına karışmıştır.

Aksiyon, Suç, Dram

Master (2016) 6.6
Y: Ui-seok Jo
O: Dong-won Gang, Woo-bin Kim, Byung-hun Lee, Dal-su Oh
T: Aksiyon, Suç, Dram
Luck-Key (2016)

Luck-Key (2016)

Filmde bir saunada düşüp başını vurarak hafıza kaybı yaşayan mükemmeliyetçi bir suikastçının hikayesi anlatılmaktadır. Parasız bir aktör onunla dolap anahtarlarını değiştirince yaşamları da değişecektir. Ta ki suikastçı televizyonların aksiyon kahramanı olup bir şeyler hatırlayıncaya dek.

Aksiyon, Komedi

Luck-Key (2016) 6.8
Y: Gye-byeok Lee
O: Hae-jin Yoo, Joon Lee, Yun-hie Jo, Ji-yeon Lim
T: Aksiyon, Komedi
The KingKral (2017)

The King - Kral (2017)

Zorlu bir çocukluk önemi geçiren bir adamın savcı olduktan sonraki yaşamını konu eden bir film..

Dram

The King
Kral (2017) 7.1
Y: Jae-rim Han
O: In-seong Jo,Seong-woo Bae,Woo-sung Jung,Jun-yeol Ryu
T: Dram
Twinstersİkizimi Bulduğum Gün (2015)

Twinsters - İkizimi Bulduğum Gün (2015)

İkizinin varlığından internet yoluyla haberdar olan Fransız moda öğrencisinin gerçek hikayesi aktarılıyor.

Belgesel,Biografi,Aile

Twinsters
İkizimi Bulduğum Gün (2015) 7.6
Y: Samantha Futerman,Ryan Miyamoto
O: Anaïs Bordier,Samantha Futerman,Kanoa Goo
T: Belgesel,Biografi,Aile
The World of UsBizim Dünyamız (2016)

The World of Us - Bizim Dünyamız (2016)

Arkadaşların, aileden bile daha önemli olduğu kadar genç olan 10 yaşıdaki Sun, okulda dışlanmış bir çocuktur. Yaz tatili sırasında, kasabaya yeni taşınan Jia ile tanışır. Zamanla Sun ve Jia en yakın arkadaş haline gelirler. Ancak okul zamanı geldiğinde Jia, Sun ve diğer çocuklar arasındaki tuhaf gerilimi hisseder. Jia, mesafeli olan çocuklarla arkadaşlık etmeye ve Sun’dan uzaklaşmaya başlar...

Dram,Aile

The World of Us
Bizim Dünyamız (2016) 7.8
Y: Ga-eun Yoon
O: Soo-In Choi
T: Dram,Aile
A Tale of Two SistersKaranlık Sırlar (2003)

A Tale of Two Sisters - Karanlık Sırlar (2003)

Psikolojik gerilim içerikli film uslubu ve oyunculuk performansı ile dikkat çekiyor. İki kız kardeşin anneleri tuhaf bir biçimde ölür ve bunu takiben de kardeşler hastalanırlar. İyileşene dek de hastanede kalırlar. Tedavileri tamamlandıktan sonra eve dönen kardeşler, babalarının yeni eşi olan Eun-joo isimli üvey anneleriyle anlaşamaz. Zaman zaman üvey annelerinin garip davranışları ve kardeşlerin hastalığının tekrarlaması evde huzursuzlık yaratır. Ayrıca babalarının olaylara tepkisiz kalışı ve labirenti andıran yapısıyla yaşadıkları ev, kızları tedirgin etmeye başlar. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de doğaüstü olayların meydana gelmesi, gerilimi arttıracaktır.

Dram, Korku, Gizem

A Tale of Two Sisters
Karanlık Sırlar (2003) 7.3
Y: Jee-woon Kim
O: Kap-su Kim, Jung-ah Yum, Su-jeong Lim, Geun-young Moon
T: Dram, Korku, Gizem
MusudanÖlümcül Araştırma (2016)

Musudan - Ölümcül Araştırma (2016)

Kore'nin askerden arındırılmış bölgesinde birbiri ardına kayıp ve ölüm vakaları gerçekleşir. Güney Kore, Yüzbaşı Jo Jin-Ho ve yardımcı lider olarak Üsteğmen Shin Yoo-Hwa liderliğinde bir birim oluşturur. Onlara, olayların arkasındaki gerçeği bulmak için sadece 24 saat verilmiştir. Takım üyeleri kanıt bulmuştur ama bir şeyler doğru gelmiyordur.

Aksiyon,Gizem,Gerilim

Musudan
Ölümcül Araştırma (2016) 5.7
Y: Goo Mo
O: Ji-han Do,Lee Ji-ah,Dong-yeong Kim,Min-jun Kim
T: Aksiyon,Gizem,Gerilim
Last KnightsSon Sovalyeler (2015)

Last Knights - Son Sovalyeler (2015)

Eski bir savaşçının, ustasının intikamını almak için giriştiği isyan mücadelesini konu alan film, detaylı sanat tasarımı ve dönem atmosferini yansıtan lezzetli görüntü işçiliği ile de dikkat çekecek gibi görünüyor.

Aksiyon, Macera

Last Knights
Son Sovalyeler (2015) 6.2
Y: Kazuaki Kiriya
O: Clive Owen, Morgan Freeman, Aksel Hennie, Daniel Adegboyega
T: Aksiyon, Macera

  
ilk < 1 2 > 2 son