Brezilya Filmleri İzle

O Matador (2017)

O Matador (2017)

Pernambuco'nun kırsal bir kesiminde yaşayan Cabeleira, silahşör olan babasının kaderini öğrenmek ister. Bunun için kanunsuz çorak topraklara doğru yola çıkan Cabeleira, bir süre sonra korkunç bir suikastçıya dönüşür.

Kovboy

O Matador (2017) 7.7
Y: Marcelo Galvão
O: Maria de Medeiros,Diogo Morgado,Will Roberts
T: Kovboy
Blue EyesMavi Gözler (2009)

Blue Eyes - Mavi Gözler (2009)

JFK havaalanı göçmen bürosu şefi Marshall, zorunlu emekliliğine bir gün kala bir grup Latin Amerikalıyı aşağılar ve önyargılarına yenik düşen adam, çıkan arbedede Brezilya'lı bir gencin ölümüne neden olur. Hapishanede cezasını çektikten sonra Brezilya'ya gider ve işlediği suçun kefaretini ödeyecek bir yol arar. Bu gezide ona rehberlik eden genç bir fahişe olan Bia'dır.

Dram

Blue Eyes
Mavi Gözler (2009) 7
Y: José Joffily
O: David Rasche,Cristina Lago,Erica Gimpel,Frank Grillo
T: Dram
TrashUmut Kırıntıları (2014)

Trash - Umut Kırıntıları (2014)

Brezilya’da hayatlarını çöplükten kazanan fakir insanların yaşadığı bir bölgede çöp toplayan çocuklardan Rafaello bir cüzdan bulur. İçinde, para dışında son derece önemli başka sırlar da vardır. Çok geçmeden acımasız polis şefi ve adamları bölgede adeta terör estirecek ve ipin ucu yükseklerdeki alçaklara uzanacaktır. kaynak: sgnlive.org

Macera, Komedi, Suç

Trash
Umut Kırıntıları (2014) 7.1
Y: Stephen Daldry, Christian Duurvoort
O: Rooney Mara, Wagner Moura, Martin Sheen, Selton Mello
T: Macera, Komedi, Suç
Habi, la extranjeraHabi, Yabancı (2013)

Habi, la extranjera - Habi, Yabancı (2013)

Buenos Aires'in dışında ailesi ile yaşayan genç bir kız; ailesinin yaptığı el yapımı ürünleri götürmek için yanlış bir adrese gider ve Müslüman bir topluluğun ibadetine katılır. Zamanla bu içine girdiği ritüeller ve kültür merakını cezbederek, kendine ikinci bir kimlik yaratır ve bir Müslüman gibi yaşamak için şehirde kendisine bir oda tutar. Başka biri olmayı deneyimleyen Analía'nın başına neler gelecektir?

Dram

Habi, la extranjera
Habi, Yabancı (2013) 5.8
Y: María Florencia Álvarez
O: Martina Juncadella,Martin Slipak,Lucía Alfonsín,Maria Luísa Mendonça
T: Dram
AquariusAkvaryum (2016)

Aquarius - Akvaryum (2016)

65 yaşındaki Clara, Brezilya’nın Recife şehrinde zengin ve köklü bir ailenin üyesi olarak dünyaya gelmiş olan emekli bir müzik eleştirmenidir. Üst sınıf insanların yaşadığı deniz kenarındakı Boa Viagem Avenue’da 1940’larda ilk olarak iki katlı bir bina olarak inşa edilen Aquarius’ın son sakinidir. O bölgeyi başka planları için kullanmak isteyen bir şirket, etraftaki tüm apartmanları satın almış durumdadır. Clara ise, ancak ölümüyle terkedeceğini söylediği evinden çıkmayı reddeder ve şirket ile arasında soğuk bir savaş başlar. Bu gerilim Clara’yı rahatsız etmekle birlikte günlük hayatını da etkiler. Bütün bunlar ona sevdiklerini, geçmişini ve geleceğini düşündürtecektir.

Dram

Aquarius
Akvaryum (2016) 7.8
Y: Kleber Mendonça Filho
O: Sonia Braga, Maeve Jinkings, Irandhir Santos, Humberto Carrão
T: Dram
Neon BullNeon Boğa (2015)

Neon Bull - Neon Boğa (2015)

Brezilya'da geleneksel bir rodeo türü var.. Boğayı kuyruğundan tutup yere sermeye çalışıyorsunuz, adı "vaquejada". Film, bu ağır maço rodeo dünyasında cinsiyet kalıplarını bozan karakterler sunuyor.Örneğin bu vahşi ortamlarda çalışan kovboylardan İremar'ın en büyük merakı moda; kendisi kadın iç çamaşırları dikmeyi seviyor.Öykünün karakterleri arasında söz dinlemeyen inatçı bir kız çocuğu gündüzleri kapı kapı kozmetik ürünleri satıp akşamları güvenlik görevlisi olarak çalışan hamile bir kadın da var. Filmin gücü hayranlık uyandıran görselliğinden tüm duyulara hitap eden erotizmninden geliyor.Filmde, karakterlerin doğayla, bedenleriyle kurdukları ilişki gibi organik, iki unutulmaz sevişme sahnesi var. Gö

Dram

Neon Bull
Neon Boğa (2015) 6.9
Y: Gabriel Mascaro
O: Juliano Cazarré, Maeve Jinkings, Josinaldo Alves, Roberto Berindelli
T: Dram
Jules and DoloresJules ve Dolores (2016)

Jules and Dolores - Jules ve Dolores (2016)

1983… Rio de Janeiro.. Peralta, kumar borçlarını ödeyebilmek ve sevdiği kadını biraz memnun edebilmek için en yakın arkadaşı Borracha ile birlikte büyük bir soygun yapmaya karar verir. Herkes detayları merak etse de, soygun gerçekleşene kadar bu inanılmaz olaya dair hiç kimse en ufak bir detay bile bilmemektedir.

Komedi, Tarih

Jules and Dolores
Jules ve Dolores (2016) 7
Y: Caito Ortiz
O: Taís Araújo, Mr. Catra, Milhem Cortaz, Thelmo Fernandes
T: Komedi, Tarih
On the RoadYolda (2012)

On the Road - Yolda (2012)

Dean ve Sal Beat Kuşağı'nın birer portresi gibidirler. "Onu" bulmak için sürdürdükleri arayışları, ABD'yi baştan başa geçtikleri, çok yükseldikleri ve bir o kadar da dibe baktıkları uzun ve heyecanlı bir yolculuğa dönüşür...

Macera, Dram

On the Road
Yolda (2012) 6.1
Y: Walter Salles
O: Sam Riley, Garrett Hedlund, Kristen Stewart, Amy Adams
T: Macera, Dram
Stronger Than the World (2016)

Stronger Than the World (2016)

Brezilya tarihine adını altın harflerle yazacak bir savaşçının hayat hikayesi. O, uzun yıllar zirveyi ipotek altına alacak asil bir savaşçı. Fakir bir bölgede büyümüş, hayatını kurmak için çabalayan, birçok zorluğa sıkı çalışmayla göğüs gelen ender rastlanan bir atlet. "Futbol oynamayı çok seviyordum ama arkadaşlarıma alay konusu oluyordum." deyimiyle, Futbolun içinde bir ukde olarak kaldığını her ortamda belirmekte. Film günün birinde, Jiujitsu profesörü tarafından keşfedilen günümüzün Thai box üstadı, son olarak 2016 yılında Ultimate Fighting Championship finalini kazanarak son başarısını elde eden tecrübeli eldivenin gerçek hayat hikayesi beyaz perdeye dramatize edilerek uyarlanmış hali...

Aksiyon, Biografi, Dram

Stronger Than the World (2016) 7.3
Y: Afonso Poyart
O: Thaila Ayala, Cleo Pires, José Loreto, Milhem Cortaz
T: Aksiyon, Biografi, Dram
The Violin TeacherKeman Öğretmeni (2015)

The Violin Teacher - Keman Öğretmeni (2015)

Kemancı Laerte uzun yıllar boyunca, Latin Amerika’nın en önemli senfoni orkestralarından Sao Paulo Eyaleti Senfoni Orkestrası’na girmek için hazırlanmıştır. Mütevazı ailesi ondan çok şey beklemektedir. Seçmelerin olduğu gün omuzlarındaki yük o kadar ağırlaşmıştır ki, gerginlikten kaynaklanan amansız bir sırt ağrısı nedeniyle çalamaz.Beş parasız kalan ve başka bir seçeneği olmayan Laerte, Sao Paulo’da şiddet olaylarının en çok yaşandığı, en büyük gecekondu mahallesi Heliopolis’teki bir devlet okulunda müzik öğretmenliği yapmaya mecbur kalacaktır.Enstrümanlar kırık döküktür, ortam şiddet doludur ama iki çocuk yetenekleriyle öne çıkmaktadır: Kararlı ve disiplinli bir öğrenci olan Samuel ve kredi kartı sahteciliğine karışan baş belası VR. Acımasız gerçeklerle karşılaşan Laerte uyuşturucu satıcılarıyla yan yana işini yapmaya çalışmaktadır. Alışılmadık yöntemlerle çocuklara ders vermeye başlayan Laerte, yavaş yavaş öğrencilerin ve mahallelinin güvenini kazanır. Dersler sırasında tekrar keman çalmanın zevkine erişen Laerte; öğrencileriyle, özellikle de Samuel’le güçlü bir bağ kurar. Fakat her şey yolunda giderken Senfoni Orkestrası’nın tekrar seçmeleri olacağını öğrenen Laerte, provalar ve dersler arasında seçim yapma ikileminde kalır.Seçim yapmak hiç kolay değildir. Laerte, bu durumu yapabildiği kadar ertelemeye çalışır ancak sonunda öğrencilerinin ondan nefret etmesi pahasına okuldan ayrılmaya karar verir. Ancak Heliopolis’de yaşanan bir trajedi öğrencileri ve öğretmenlerini son bir veda konserinde bir araya getirecektir.

Dram,Müzik

The Violin Teacher
Keman Öğretmeni (2015) 6.9
Y: Sérgio Machado
O: Lázaro Ramos,Kaique de Jesus,Elzio Vieira,Sandra Corveloni
T: Dram,Müzik
In Dog's Words (2016)

In Dog's Words (2016)

San Paula da normal bir aile hayatı olan Santana'nın yaşamı oğlunun kaçırılması ile adeta kabusa döner, oğlunu ararken karısının kaza geçirip ölmesi yaşamını adeta çekilmez hale getirir. Oğlunun geri dönmesi açılarını bir nebze azaltır. Oğlunu kaçıran suçluyu yakalaması ile Santana nın sakin duruşu değişir..

Dram

In Dog's Words (2016) 6.8
Y: Marcos Jorge
O: Lázaro Ramos, Babu Santana, Adriana Esteves, Milhem Cortaz
T: Dram
The Man Who CopiedKopyalayan Adam (2003)

The Man Who Copied - Kopyalayan Adam (2003)

Andre, hayatını bir kırtasiyede çalışarak kazanan, pek parası olmayan bir gençtir. Bir gün evinin penceresinden dürbünle dışarı bakarken bir apartmandaki bir daireyi fark eder. Birkaç saniyeliğine pencereden gördüğü Silvia'ya aşık oluverir. Artık onunla konuşmak için her şeyi göze alacaktır. Bu onu korkunç bir alışkanlığa ve dolandırıcılığa doğru sürükleyecektir.

Komedi, Suç, Dram

The Man Who Copied
Kopyalayan Adam (2003) 7.8
Y: Jorge Furtado
O: Lázaro Ramos, Renata de Lélis, Sérgio Lulkin, Heitor Schmidt
T: Komedi, Suç, Dram
Bem CasadosNikah Şekeri (2015)

Bem Casados - Nikah Şekeri (2015)

Bir düğün videocusu bir sonraki işindeki gelin ve damadı ayırmayı planlayan özgür ruhlu bir kadınla tanışınca odak noktasını kaybeder.

Komedi, Romantik

Bem Casados
Nikah Şekeri (2015) 6
Y: Aluizio Abranches
O: Bianca Comparato, João Gabriel Vasconcellos, Camila Morgado, Augusto Madeira
T: Komedi, Romantik
The DognapperBir Sen , Bir Ben Bir De Köpek (2013)

The Dognapper - Bir Sen , Bir Ben Bir De Köpek (2013)

Dea aracı ile ilerlerken son anda bir köpeği farkeder. Tam köpeğe çarpacağı anda yaptığı bir hamle ile köpeğe vurmaktan kurtulur. Tamda bu sırada Mea isimli bir kadınla tanışır. İlginç bir noktada tanışma fırsatı bulan ikilinin bundan sonraki hayatları komedinin sınırlarını zorlayan cinsten.

Komedi, Romantik

The Dognapper
Bir Sen , Bir Ben Bir De Köpek (2013) 6
Y: Pedro Amorim
O: Joaquim Lopes, Keli Freitas, Arthur Claro, Duda Wendling
T: Komedi, Romantik
Senna (2010)

Senna (2010)

3 sene Formula 1 yarışlarında şampiyonluk ipini göğüsleyen Brezilyalı efsanevi yarışçı Ayrton Senna’nın hayat hikayesini anlatan belgesel türündeki film, ünlü yarışçının 1980’li yıllarda başladığı F1 kariyerini ve bu acımasız arenada yaşadıklarını beyazperdeye taşıyor. En büyük düşmanı olarak görülen Fransa Dünya Şampiyonu Alain Prost ile aralarında geçen mücadele, spordan siyasete uzanan bir güçler dengesini de beraberinde getiriyor. Ayrton Senna, pistteki rakiplerini tek tek geçerek, Formula 1’i fethederken, tüm dünyanın da tanıdığı bir yıldız haline gelir. Kişisel dünyasında ise vatanı Brezilya’ya sonuna kadar bağlı ama ününün getirdiği şöhretten uzakta mütevazi bir hayat sürdürür. Fakat 1994 yılında ölümüyle sonuçlanan trajik kaza, Senna’nın hayranlarını, F1 tutkunlarını ve tüm sporseverleri derinden bir yasa boğmuştur. 34 yaşında hayatını kaybeden bu F1 pilotu tüm zamanların en iyi yarış pilotu olarak adını altın harflerle spor tarihine yazdırmıştır.

Belgesel, Biografi, Spor

Senna (2010) 8.6
Y: Asif Kapadia
O: Ayrton Senna, Alain Prost, Frank Williams, Ron Dennis
T: Belgesel, Biografi, Spor
Casa Grande (2014)

Casa Grande (2014)

Oldukça zengin bir ailenin tek çocuğu olan Hugo, bu yozlaşmış elit ortamdan ve insanlardan son derece sıkılmıştır. Brezilya’nın ayrıcalıklı sınıfına mensup ailesi büyük bir ekonomik iflasa doğru sürüklenmektedir. Tüm bu çalkantılar içinde, Hugo kendi yolunu çizmek ister. Ayrıcalıklı sınıfa dahil olamamış, sıradan arkadaşları ile zaman geçirdikçe, üstü örtülü bir dünyada yaşadığını daha iyi anlayacaktır.

Dram

Casa Grande (2014) 7.1
Y: Fellipe Barbosa
O: Marcello Novaes, Suzana Pires, Thales Cavalcanti, Clarissa Pinheiro
T: Dram
Rio, I Love YouSeni Seviyorum Rio (2014)

Rio, I Love You - Seni Seviyorum Rio (2014)

Dünya şehirlerine adanan "Seni Seviyorum ... " başlıklı filmlerin yeni halkası olan "Rio, Eu Te Amo" 10 yönetmen tarafından çekilen 11 filmden oluşuyor. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen yönetmenler her bir filmde Rio'nun başka bir semtini "aşk temasıyla" beyazperdeye taşıyor. Her semtin farklılığını ve karakteristiğini yansıtan bu kısa aşk öyküleri, kültürler arası bir köprü kurarak uçurumları da kapatmayı hedefliyor...

Komedi, Dram, Fantastik

Rio, I Love You
Seni Seviyorum Rio (2014) 5.2
Y: Vicente Amorim, Guillermo Arriaga, Stephan Elliott, Sang-soo Im, Nadine Labaki, Fernando Meirelles, José Padilha, Carlos Saldanha, Paolo Sorrentino, John Turturro, Andrucha Waddington, César Charlone
O: Basil Hoffman, Emily Mortimer, Rodrigo Santoro, Bruna Linzmeyer
T: Komedi, Dram, Fantastik
A Dog's Will (2000)

A Dog's Will (2000)

Brezilya'nın hinterlandında yaşayan iki arkadaş, neşeli Joao Grilo ile kurnaz Chico, Brezilya'nın Kuzey Doğusundaki ufak bir kasabada önüne gelen kişileri kazıklamışlardır. Ama öldükleri zaman Cennete girebilmeleri için Hazreti İsa, Şeytan ve Meryem Ana tarafından yargılanacaklardır.

Macera, Komedi

A Dog's Will (2000) 8.4
Y: Guel Arraes
O: Matheus Nachtergaele, Selton Mello, Rogério Cardoso, Denise Fraga
T: Macera, Komedi
Black OrpheusSiyah Orfeo (1959)

Black Orpheus - Siyah Orfeo (1959)

Orfeo (Breno Mello) Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde tramvay kondüktörüdür. Çevresinde bir playboy olarak tanınan Orfeo,Mira (Lourdes de Oliveira)ile nişanlıdır ama sürekli olarak ondan kaçar çünkü çevresinde onca kadın varken evliliğin kendisi için henüz erken olduğunu düşünür. Rio'da karnaval mevsimi gelmiştir. Karnavala katılmayı planlayan Orfeo nikah yüzüğü almak için ayırdığı para ile rehinciye vermiş olduğu gitarını geri alır. Karnaval sırasında Eurydice (Marpessa Dawn)'i görür ve ona aşık olur. Eurydice de köyündeki aşığını terkederek Rio'ya kaçmıştır. Ancak öfkeli aşığı 'ölüm meleği' kıyafetinde peşine düşmüştür. Orfeo'nun tüm çabaları Eurydice'i eski aşığının gazabından korumaya yetmez. Öfkeli aşık ortaya çıkar ve Eurydice'i öldürür. Aşkını geri getirme umudu ile Orfeo 'cehennem' e (yani Rio morguna) girer.

Dram, Müzik, Romantik

Black Orpheus
Siyah Orfeo (1959) 7.5
Y: Marcel Camus
O: Breno Mello, Marpessa Dawn, Marcel Camus, Fausto Guerzoni
T: Dram, Müzik, Romantik
Brazilian WesternUyuşturucu Taciri (2013)

Brazilian Western - Uyuşturucu Taciri (2013)

1980'lerin Brezilya'sında geçen filmde, babasının katilini öldüren Joao'nun, hapisten çıktıktan sonra uyuşturucu taciri kuzeninin yanına gitmesi, para kazanmak için zengin bir muhitte uyuşturucu satarken tesadüfen tanıştığı Maria Lucia ile yaşadığı aşk konu alınıyor. Siyah olduğu için her yerde aşağılanan ve istenmeyen Joao'nun romantik ve trajedik hikayesi, Brezilyalı ünlü bir besteci ve şarkıcının çok sevilen bir şarkısından esinlenilerek sinemaya uyarlanmış.

Suç, Dram, Romantik

Brazilian Western
Uyuşturucu Taciri (2013) 6.7
Y: René Sampaio
O: Fabrício Boliveira, Isis Valverde, Felipe Abib, Antonio Calloni
T: Suç, Dram, Romantik
Waste LandÇöplük (2010)

Waste Land - Çöplük (2010)

Çekimi üç yıldan fazla süren Çöplük, tanınmış sanatçı Vik Muniz’i Brooklyn’deki evinden memleketi Brezilya’da Rio de Janeiro’nın dışında yer alan dünyanın en büyük çöplüğü Jardim Gramacho’ya kadar izliyor. Muniz burada renkli bir “catador” grubunun fotoğraflarını çekiyor: Catador’lar, geri dönüşüme uygun atıkları toplayıp onlardan sanat üretiyor. Eleştirmenler Çöplük’ü “belgesellerin Slumdog Millonaire’i, ilham verici, dokunaklı ve herkesi memnun edecek bir film” olarak tanımlıyor.

Belgesel

Waste Land
Çöplük (2010) 7.9
Y: Lucy Walker, Karen Harley, João Jardim
O: Vik Muniz
T: Belgesel
The Way He LooksBugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum (2014)

The Way He Looks - Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum (2014)

2014 Berlin Teddy Ödülü Bu yılki Berlin Film Festivali’nin izleyici favorileri arasında yer alan Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum, ilk aşkın sarhoş edici etkisi üzerine. Görme engelli Leonardo, sınıflarına yeni gelen Gabriel ile çabucak kaynaşır. Çok geçmedense ona âşık olduğunun farkına varır. Ancak en yakın arkadaşı Giovana da Gabriel’e tutulmuştur. Yönetmen Daniel Ribeiro’nun ilk uzun metrajı, hikâyesi ne kadar sıradan görünürse görünsün, etkileyici bir gençlik filmi. Benzer öyküler anlatan çoğu eşcinsel temalı filme oranla umut dolu olması ise izleyicilerin bu filme âşık olmasındaki en önemli etken.

Dram, Romantik

The Way He Looks
Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum (2014) 8
Y: Daniel Ribeiro
O: Ghilherme Lobo, Fabio Audi, Tess Amorim, Lúcia Romano
T: Dram, Romantik
JaujaHayal Ülkesi (2014)

Jauja - Hayal Ülkesi (2014)

Kadim olanlar demiş ki, kim ki dünya cenneti “Jauja”yı bulmaya çalışır, yolda kaybolur... 1882’de, yerli halka karşı soykırım harekâtı sırasında Patagonya’da bir ileri karakoldayız. Danimarkalı yüzbaşı Gunnar Dinesen’in 15 yaşındaki kızı Ingeborg genç bir askere tutulup evden kaçınca, yüzbaşı genç çifti bulmak için tekinsiz düşman bölgesine girmeyi göze almaya karar verir. Lisandro Alonso’nun senaryosunu yazdığı ve profesyonel oyuncularla çalıştığı ilk filmi olan Hayal Ülkesi, bizi zamanın ötesinde, geçmişin kaybolup geleceğin anlamsızlaştığı bir yere götüren yüzbaşının yalnız arayışının hikâyesi. Ünlü oyuncu Viggo Mortensen’in göz dolduran performansıyla emperyalizme dair bilmeceli bir tefekkür.

Dram, Kovboy

Jauja
Hayal Ülkesi (2014) 6.4
Y: Lisandro Alonso
O: Viggo Mortensen, Ghita Nørby, Viilbjørk Malling Agger, Esteban Bigliardi
T: Dram, Kovboy
Violeta Went to HeavenVioleta Cennete Gitti (2011)

Violeta Went to Heaven - Violeta Cennete Gitti (2011)

Andrés Wood’un yönettiği, Şili, Arjantin, Brezilya ortak yapımı Violeta Cennete Gitti, Latin Amerikan folk müziğinin annesi olarak tanınan, Şilili şarkıcı ve söz yazarı Violeta Parra’nın yaşamöyküsünü anlatıyor. Sefalet içinde geçen bir çocukluğun ardından uluslararası üne sahip bir popüler kültür ikonuna dönüşen Parra’nın sıradışı hayatı beyaz perdeye taşınıyor.

Biografi, Dram

Violeta Went to Heaven
Violeta Cennete Gitti (2011) 7.3
Y: Andrés Wood
O: Francisca Gavilán, Thomas Durand, Christian Quevedo, Gabriela Aguilera
T: Biografi, Dram