Batı Almanya Filmleri İzle

Down by Lawİçeridekiler (1986)

Down by Law - İçeridekiler (1986)

Birbirini tanımayan üç farklı adam Jack, Roberto ve Zack tutuklanır ve New Orleans hapishanesinde aynı hücreye gönderilir. DJ'lik yapan Zack ve kadın satıcısı olan Jack, hiçbir suça imza atmamış olsalar da yapacakları bir şey yoktur. Hücre arkadaşları Bob ise birkaç kelime İngilizce konuşabilen bir İtalyan turisttir. Bob'un hapishanedek, durumları umursamayan sempatik halleri diğer ikiliyi çileden çıkarsa da duruma katlanmak zorundadırlar. Bilhassa da üçü bir araya gelip yaptıkları kaçış planının ardından.Amerikan bağımsız sinemasının en önemli isimlerinden, Broken Flowers ve Coffee And Cigarettes gibi filmleriyle de göz dolduran Jim Jarmusch imzalı film, yönetmenin en önemli yapıtlarından.

Komedi, Suç, Dram

Down by Law
İçeridekiler (1986) 7.9
Y: Jim Jarmusch
O: Tom Waits, John Lurie, Roberto Benigni, Nicoletta Braschi
T: Komedi, Suç, Dram
The SpecialistKardeş İntikamı (1969)

The Specialist - Kardeş İntikamı (1969)

Hud adında bir "yalnız kovboy" , kardeşini yanlışlıkla bir banka soymaktan sanık olduğu bir kasabaya gelir. Hud uygun bir duruşma olmadan idam edilmiş erkek kardeşinin intikamını almak için kararlıdır. Nihayet Hud gerçekten bankayı soyanların kasabanın en saygın vatandaşlarından olduğunu öğrenir...

Kovboy

The Specialist
Kardeş İntikamı (1969) 6.3
Y: Sergio Corbucci
O: Johnny Hallyday,Gastone Moschin,Françoise Fabian
T: Kovboy
Paris, TexasParis Teksas (1984)

Paris, Texas - Paris Teksas (1984)

Travis, içine kapanık bir adamdır. Ruhunda gizlediği şeyleri dışavurmaktan büsbütün kaçınmaktadır. Kimsenin gitmeyi bile düşünmeyeceği yollardan yürümektedir. Bir gün Travis'in kardeşi onu tekrar modern dünyaya davet eder. Kendi oğlu dahil herkes onu beklemektedir. Travis yeniden yollara düşecektir elbette ki; ancak önceki hedefi uzun bir zamandır görmediği eski karısını bulmak olacaktır.Wim Wenders'ın başyapıtı yol filmi kalıplarını bambaşka bir boyuta taşıyor.

Dram

Paris, Texas
Paris Teksas (1984) 8.1
Y: Wim Wenders
O: Harry Dean Stanton, Sam Berry, Bernhard Wicki, Dean Stockwell
T: Dram
Death WatchÖlümü beklerken (1980)

Death Watch - Ölümü beklerken (1980)

Çok uzaklarda olmayan bir geleceğin sınai İskoçya'sında ölüm, Vincent Ferriman'ın deyişiyle 'yeni pornografi'ye dönüşmüştür. Kamu iletişim ağı NTV'nin acımasız yapımcısı Ferriman, halkın ölümün mekaniğine karşı duyduğu sapkınlık derecesinde büyük ilgiden yararlanarak, ölümcül hasta olan bir 'yıldız'ı, teşhisinden hayatının son aşamalarına kadar izleyecek bir TV şovu yaratır. Şovun adı, 'Naklen Ölüm'dür, Ferriman'ın bulduğu kişi de, kansere yakalanmış ve yalnızca iki aylık ömrü kalmış Katherine adlı güzel bir yazardır. Roddy, NTV bilimadamları tarafından, Katherine'nin gizlice filmini çekmesi için beynine ışığa hassas bir kamera konulmasına izin vermiş, yalnız, kırgın bir adamdır. Kolayca incinebilen hasta kadını bulur, ona dostluk gösterir ve kırsal bölgede ikisi birlikte yolculuk ederlerken Roddy, heyecanla bekleyen bir ulusa her akşam gösterilmek üzere, gizlice Katherine'i filme çeker

Dram, Bilim-Kurgu

Death Watch
Ölümü beklerken (1980) 6.8
Y: Bertrand Tavernier
O: Romy Schneider, Harvey Keitel, Harry Dean Stanton, Thérèse Liotard
T: Dram, Bilim-Kurgu
La révolution françaiseFransiz Devrimi (1989)

La révolution française - Fransiz Devrimi (1989)

Fransız ihtilalinin 200. yılı anısına çekilen ve 3'er saatlik iki bölümden oluşan bir film. 1789-1794 arası dönemi bütün ayrıntılarıyla anlatılıyor...

Dram,Tarih,Gerilim,Savaş

La révolution française
Fransiz Devrimi (1989) 7.6
Y: Robert Enrico,Richard T. Heffron
O: Klaus Maria Brandauer,Jane Seymour,François Cluzet,Jean-François Balmer
T: Dram,Tarih,Gerilim,Savaş
The NeverEnding StoryHiç Bitmeyen Öykü (1984)

The NeverEnding Story - Hiç Bitmeyen Öykü (1984)

Hiç Bitmeyen Öykü - 1984 yapımı fantastik çocuk filmi. Eski bir kitapçıdan alınan büyük, kalın kapaklı bir kitabın içinden girilen sihirli bir diyar. Uçan beyaz dev köpekler, cüceler, prensesler, konuşan ağaçlar, kaplumbağadan dağlar, bir çocuğun başından geçebilecek tehlikeli ve ilginç maceralarla dolu bir hikaye.

Macera, Dram, Aile

The NeverEnding Story
Hiç Bitmeyen Öykü (1984) 7.4
Y: Wolfgang Petersen
O: Barret Oliver, Gerald McRaney, Chris Eastman, Darryl Cooksey
T: Macera, Dram, Aile
Alice in the CitiesAlice Şehirde (1974)

Alice in the Cities - Alice Şehirde (1974)

New York’tan ayrılmak istemeyen, sürekli fotoğraf çeken ve fotoğraflarının gerçeği yansıtmadığından şikayet eden köşe yazarının ve Alice’in hikayesi.

Dram

Alice in the Cities
Alice Şehirde (1974) 8
Y: Wim Wenders
O: Rüdiger Vogler, Yella Rottländer, Lisa Kreuzer, Edda Köchl
T: Dram
Ali: Fear Eats the SoulKorku Ruhu Kemirir (1974)

Ali: Fear Eats the Soul - Korku Ruhu Kemirir (1974)

Emmi artık altmış yaşlarına yaklaşmış olan üç çocuk sahibi bir annedir. Hayatını temizlik yaparak kazanmaktadır. Bir gün gittiği bir yerde 30'lu yaşlarındaki Ali ile karşılaşır. Evlenmeleri pek uzun sürmez. Ancak aralarındaki yaş farklı nedeniyle etraflarındaki insanlardan büyük bir tepki almaya başlarlar. Bu tepki üzerlerindeki büyük bir baskıya dönüşür ve toplumun içerisinde yapayalnız kalırlar.Alman sinemasının efsanevi yönetmeni Fassbinder'in Alman toplumuna ışık tuttuğu filmi sinemanın klasikleri arasında yer alıyor.

Dram, Romantik

Ali: Fear Eats the Soul
Korku Ruhu Kemirir (1974) 8.1
Y: Rainer Werner Fassbinder
O: Brigitte Mira, El Hedi ben Salem, Irm Hermann, Elma Karlowa
T: Dram, Romantik
Never Say Never Again007 James Bond: İnsan Gibi Yaşa (1983)

Never Say Never Again - 007 James Bond: İnsan Gibi Yaşa (1983)

SPECTRE isimli terörist bir organizasyon dünyanın sonunu getirmek konusunda tehditler savurmaktır etrafına. Örgütün elindeki nükleer silahlar, tüm dünyayı korkutacak kadar ölümcüldürler. İngiliz Gizli Servisi MI6, bu konuda en gözde ajanı olan 007 James Bond'u görevlendirecektir. James Bond ve teröristler arasında amansız bir mücadele başlayacaktır. Filmin Bond kızı olarak Kim Basinger ve Barbara Carrera ikilisini görmek mümkün.

Aksiyon, Macera, Romantik

Never Say Never Again
007 James Bond: İnsan Gibi Yaşa (1983) 6.2
Y: Irvin Kershner
O: Sean Connery, Klaus Maria Brandauer, Max von Sydow, Barbara Carrera
T: Aksiyon, Macera, Romantik
The Umbrellas of CherbourgCherbourg Şemsiyeleri (1964)

The Umbrellas of Cherbourg - Cherbourg Şemsiyeleri (1964)

Cannes'dan En İyi Film Ödülü'yle dönen 'Cherbourg Şemsiyeleri', bir şemsiye dükkanının sahibi olan üvey annesiyle birlikte yaşayan genç bir kadının öyküsünü anlatıyor. Bir süre sonra aşık olduğu adamla evlenmek istemesi ve annesinin buna karşı çıkmasıyla başlayan olaylar, kadının sevgilisinin iki yıllığına askere gitmesiyle dramatik bir boyut kazanır. Zaman geçecek ve pek çok şey için geç kalınmış olacaktır.

Dram, Müzikal, Romantik

The Umbrellas of Cherbourg
Cherbourg Şemsiyeleri (1964) 7.8
Y: Jacques Demy
O: Catherine Deneuve, Nino Castelnuovo, Anne Vernon, Marc Michel
T: Dram, Müzikal, Romantik
Enemy MineDüşmanımla Birlikte (1985)

Enemy Mine - Düşmanımla Birlikte (1985)

Bu muhteşem görsellikteki bilim kurgu macerasında, iki savaşçı Dünya ve Dracon Gezegeni arasındaki vahşi ve modern savaş sırasında, terkedilmiş, alevli bir gazegene zorunlu iniş yaparlar. İlk başta insan (Dennis Quaid) ve onun güvenilmez, uzaylı düşmanı (Louis Gossett, Jr.) birbirlerini yok etmeyi amaçlar. Fakat birbirleri ve diğer etkenlerle savaştıktan sonra, bu iki zor durumdaki pilot tek kurtulma şanslarının birbirlerine karşı duydukları nefretten kurtulmak olduğunu anlamaya başlarlar.

Aksiyon, Macera, Dram

Enemy Mine
Düşmanımla Birlikte (1985) 6.9
Y: Wolfgang Petersen
O: Dennis Quaid, Louis Gossett Jr., Brion James, Richard Marcus
T: Aksiyon, Macera, Dram
The BridgeKöprü (1959)

The Bridge - Köprü (1959)

II. Dünya Savaşı sonlarına doğru, Almanya'nın içlerine doğru ilerleyen Amerikan ordusuna karşı savaşacak ordusu azalıp, zayıflayan Almanya artık 16 yaşında çocukları da askere alıp cepheye sürmektedir. Küçük bir kasabanın okulunda birlikte okuyan 15-16 yaşlarında 7 arkadaş birbirlerinden de etkilenerek askere yazılır. Temel eğitim almaya başladıkları sırada Müttefiklerin kendilerine doğru geldiğini gören komutan bu yedi genci, biraz da korumak amacıyla kendi kasabalarının köprüsünde görevlendirir. Ancak bozguna uğrayan Alman ordusu çok çabuk bölgeyi boşaltınca Köprüde ki yedi arkadaş düşman tanklarıyla karşı karşıya kalırlar... KazazogLu

Dram, Savaş

The Bridge
Köprü (1959) 7.7
Y: Bernhard Wicki
O: Folker Bohnet, Fritz Wepper, Michael Hinz, Frank Glaubrecht
T: Dram, Savaş
Nosferatu the VampyreVampir Nosferatu (1979)

Nosferatu the Vampyre - Vampir Nosferatu (1979)

Teknik olarak senaryosu Alman yönetmen Werner Herzog tarafından, İrlanda'lı yazar Bram Stoker'ın 1897 tarihli romanı Dracula'dan uyarlanmış olsa da, film yine aynı romana dayanan, F. W. Murnau'nun 1922 tarihli sessiz Alman klasiği Nosferatu, Bir Dehşet Senfonisi (Nosferatu, eine Symphonie des Grauens) adlı filminin stilistik bir yeniden çevrimidir ve bu filme bir saygı duruşudur. Filmin yönetmeni ve yapımcısı da Werner Herzog'dur. Başlıca rollerinde Klaus Kinski, Isabelle Adjani ve Bruno Ganz oynamışlardır. Yönetmenin aktör Klaus Kinski ile birlikte gerçekleştirdikleri 5 efsanevi filmin de ikincisidir. Filmin hem Almanca hem de İngilizce versiyonları mevcuttur. Biraz daha uzun olan İngilizce versiyonu dublajlı değildir, sahneler ikişer kere çekilmiş, ikinci çekimlerde oyuncular İngilizce konuşmuşlardır. Filmin müziklerini ise daha önce de Herzog'un birçok filminin müziklerini yapan Alman deneysel müzik grubu Popol Vuh hazırlamıştır.Bir emlak satışı için Transilvanya'ya gönderilen Jonathan Harker'ın bu yeni müşterisi bir vampirdir. İnsan kanıyla beslenen bu hortlak ölümsüzdür ve tek isteği huzura kavuşmaktır. Ancak Harker'ın karısının fotoğrafını görünce fikrini değiştirir ve gemiyle Almanya'ya doğru yola çıkar ama beraberinde felaketi de getirecektir. Filmin Altın Ayı ödülüne aday gösterildiği Berlin Film Festivali'nde yapım tasarımı dalında Henning von Gierke Gümüş Ayı ödülünü almıştı. Ertesi yıl Cartagena Film Festivali'nde Klaus Kinski'ye Altın Pelikan ödülü verilmiştir. zeynep1972 -

Korku

Nosferatu the Vampyre
Vampir Nosferatu (1979) 7.6
Y: Werner Herzog
O: Klaus Kinski, Isabelle Adjani, Bruno Ganz, Roland Topor
T: Korku
Autumn SonataGüz Sonatı (1978)

Autumn Sonata - Güz Sonatı (1978)

Dünyaca ünlü bir konser piyanisti olan Charlotte, hayat arkadaşının ölümü üzerine yıllarca ihmal ettiği kızı Eva’yı ziyarete gider. Eva, gösterişli annesinin tersine, bir rahiple evlenmiş, mütevazı bir hayat sürmektedir. Charlotte daha önce bir kliniğe yerleştirdiği zihinsel özürlü kızı Helena’yı Eva’nın evinde görünce şaşırır. Zaman içinde Eva ve Charlotte arasındaki gerilim tırmanacak, uykusuz bir gecede, anne kızın birbirlerine söylemek istediği her şey tek tek açığa çıkacaktır.İsveç sinemasının dünyaca ünlü yönetmeni Ingmar Bergman, insan ruhunun beklenti, umut, hayal kırıklığı ve sevgi gibi duygularını şiirsel bir akıcılık ve duyarlılıkla anlatıyor.

Dram, Müzik

Autumn Sonata
Güz Sonatı (1978) 8.2
Y: Ingmar Bergman
O: Ingrid Bergman, Liv Ullmann, Lena Nyman, Halvar Björk
T: Dram, Müzik
A Time to Love and a Time to Die (1958)

A Time to Love and a Time to Die (1958)

1944 Alman Rus cephesinde Er Ernst Graeber ailesini görmek için izin alır ve Almanyaya döner ama Almanya geride bıraktığı Almanya değildir...

Dram, Romantik, Savaş

A Time to Love and a Time to Die (1958) 7.7
Y: Douglas Sirk
O: John Gavin, Liselotte Pulver, Jock Mahoney, Don DeFore
T: Dram, Romantik, Savaş
Fitzcarraldo (1982)

Fitzcarraldo (1982)

Takıntılı derecede bir opera sever olan Fitzcarraldo, Peru'nun küçük bir şehrinde bir opera binası inşa etmek ister. Fakat bunu başarmak için önce kauçuk işinde bir servet kazanması gerekir. Bu amaç dahilindeki planında büyük bir nehir botunu yerli Kızılderili'lerle birlikte küçük bir dağdan geçirmek vardır. Konusunu gerçek bir hikayeden alan bu film yönetmenine Cannes Film Festivali'nde en iyi yönetmen ödülünü kazandırmıştır.

Macera, Biografi, Dram

Fitzcarraldo (1982) 8.1
Y: Werner Herzog
O: Klaus Kinski, Claudia Cardinale, José Lewgoy, Miguel Ángel Fuentes
T: Macera, Biografi, Dram
The Bird with the Crystal PlumageKristal Tüylü Kuş (1970)

The Bird with the Crystal Plumage - Kristal Tüylü Kuş (1970)

30'lu yaşlarınıdaki Amerikalı kahramanımız Sam yaşadığı İtalya'da bir cinayet teşebbüsüne şahit olur. Katilin kendisini görmesi üzerine kurban yaralı olarak kurtulur. Ama, bu şahitlik Sam'ın başına önce dert olur sonrasında ise gerçeği çözmek onun için bir tutkuya dönüşür.

Suç, Gizem, Gerilim

The Bird with the Crystal Plumage
Kristal Tüylü Kuş (1970) 7.2
Y: Dario Argento
O: Tony Musante, Suzy Kendall, Enrico Maria Salerno, Eva Renzi
T: Suç, Gizem, Gerilim
More (1969)

More (1969)

60'ların sonunda Matematik Bölümünden mezun olan Alman Stefan Brückner; dünyayı gezmek için Lübeck'den Paris'e hiç para taşıadan seyahata çıkar. Charli ile arkadaş olurlar ve bir partiye giderler, Stefan partide Amerikalı genç Estelle Miller ile tanışır. Charlie'nin sözünü dinlemeden hareket eden Stefan; İbiza'ya giden Estelle'yi takip eder. Estelle'yi Dr. Wolf'dan kurtaran Stefan; Estelle ile denizkıysında bir evde yaşamaya başlar. Estelle'nin Dr. Wolf'dan çaldıkları hayatlarını azçok değiştirir.

Dram, Romantik, Suç

More (1969) 6.6
Y: Barbet Schroeder
O: Mimsy Farmer, Klaus Grünberg, Heinz Engelmann, Michel Chanderli
T: Dram, Romantik, Suç
The American FriendAmerikalı Arkadaşım (1977)

The American Friend - Amerikalı Arkadaşım (1977)

"Ölümcül bir hastalığa kapıldıysanız artık kaybedecek pek bir şeyiniz yoktur..." Üçkağıtçı işadamı Tom Ripley, sanat alanında çalışan bir resim kopyacısıyla önemli bir anlaşma yapmıştır. Resimleri taklit eden bu adam, yeni resimler yapacak, Tom da bu tabloları satacaktır. Fakat suç dünyasından başka bir çete Tom'a bambaşka ve daha tehlikeli bir teklifte bulunur: Cinayet işlemek! Tom bu teklifi, yerel bir resim işçisine götürür. Jonathan Zimmerman isimli bu adam ölümcül bir hastalığı tutulmuş, hayattan pek bir beklentisi kalmamıştır...

Suç, Gizem, Gerilim

The American Friend
Amerikalı Arkadaşım (1977) 7.4
Y: Wim Wenders
O: Dennis Hopper, Bruno Ganz, Lisa Kreuzer, Gérard Blain
T: Suç, Gizem, Gerilim
The Sorrow and the PityKeder ve Acıma (1969)

The Sorrow and the Pity - Keder ve Acıma (1969)

Almanya'nın Fransa işgalini ele alan Marcel Ophüls belgeselinin, senaryosu Fransa'nın işgal edildiği dönemde 1944 yılında yazılmıştır. Bir yanda Vichy bölgesini ablukaya alan Alman askerlere karşı direnen protestocular, diğer yanda ise Alman Nazi askerleriyle işbilirliği yapan Vichy hükümeti vardır. Belgesel o dönem var olan politik panoramayı irdeleyerek isyancılar, işgalciler ve hükümet üçgeni arasındaki ilişkiyi gözlemliyor. Arşiv görüntüleri ile bu süreçte etkili olan askerler, siyasi isimler ve görgü tanıklarıyla yapılan röportajlarla desteklenen filmde İkinci Dünya Savaşı'nın mühim bir dönemine ışık tutuyor.

Belgesel, Tarih, Savaş

The Sorrow and the Pity
Keder ve Acıma (1969) 8.4
Y: Marcel Ophüls
O: Georges Bidault, Matthäus Bleibinger, Charles Braun, Maurice Buckmaster
T: Belgesel, Tarih, Savaş
Black MoonKara Ay (1975)

Black Moon - Kara Ay (1975)

Dünyada kadınlarla erkekler arasında bir savaş vardır. Genç bir kız bu gerçekten kaçmak ister ve kendisini tuhaf bir yerde bulur. Burada ailesiyle birlikte yaşayan tek boynuzlu bir at vardır. Kız kardeşi, ağabeyi, birçok çocuk ve yatağından hiç kalkmayan dünyayla tek iletişimi radyo olan yaşlı bir kadınla birlikte yaşamaktadır. Filmin içeriği resimler ve kinayeler kadar önemli olmadığı için, basit bir konu özeti filmi daha fazla tanımlamaya yetmez.

Fantastik, Bilim-Kurgu

Black Moon
Kara Ay (1975) 6.3
Y: Louis Malle
O: Cathryn Harrison, Therese Giehse, Alexandra Stewart, Joe Dallesandro
T: Fantastik, Bilim-Kurgu
Stroszek (1977)

Stroszek (1977)

Bruno Stroszek is released from prison and warned to stop drinking. He has few skills and fewer expectations: with a glockenspiel and an accordion, he ekes out a living as a street musician. He befriends Eva, a prostitute down on her luck. After they are harried and beaten by the thugs who have been Evas pimps, they join Brunos neighbor, Scheitz, an elderly eccentric, when he leaves Germany to live in Wisconsin. In that winter bound, barren prairie, Bruno works as a mechanic, Eva as a waitress. They buy a trailer. Then, bills mount, the bank threatens to repossess the trailer, Eva wants privacy, and inexorably, the promise of a new life deserts Bruno.

Komedi, Dram

Stroszek (1977) 8
Y: Werner Herzog
O: Bruno S., Eva Mattes, Clemens Scheitz, Wilhelm von Homburg
T: Komedi, Dram
HairHair: Bırak Güneş İçeri Girsin (1979)

Hair - Hair: Bırak Güneş İçeri Girsin (1979)

60'ların tabu yıkıcı kült Broadway müzikalinden uyarlanan Hair'de, Oklahoma'dan New York şehrine gelen Claude bir grup hippiyle arkadaşlık kurar ve zengin aile kızı Sheila'ya aşık olur. Claude'un Vietnam'a gönderilmek üzere askere çağrılmasıyla mutlu günler çabuk biter. Milos Forman'ın Guguk Kuşu'nun ardından filme aldığı müzikal, 60'ların sonlarında, Vietnam, cinsel devrim, feminizm, uyuşturucular ve politik protestolar odağında dünyanın kendi kendisine bakışını değiştirmiş olan çiçek çocuklarına saygı duruşunda bulunuyor...

Komedi, Dram, Müzikal

Hair
Hair: Bırak Güneş İçeri Girsin (1979) 7.5
Y: Milos Forman
O: John Savage, Treat Williams, Beverly D'Angelo, Annie Golden
T: Komedi, Dram, Müzikal
Stranger Than ParadiseCennetten de Garip (1984)

Stranger Than Paradise - Cennetten de Garip (1984)

Macar asıllı bir Newyorklu olan Willie'nin yaşam düzeni halasından gelen bir telefonla bozulur. Willie'nin yanına Macaristan'dan kuzeni Eva gelecektir. Eva'nın gelmesi ile aralarındaki farklar hemen su yüzüne çıkar. İkisi o denli farklıdır ki, iletişim kuramazlar ve birbirlerinden çok sıkılırlar. Bu sıkıcı tempoyu dağıtmaya karar veren Eva, Cleveland'daki Lotte halasının yanına gitmeye karar verir. Bir süre sonra Willie Eva'yı özlediğini anlar ve yanına Eddie'yi de alarak yola çıkar. Cleveland'a giden Willie Eva'yı ikna eder ve üçlü Florida'nın yolunu tutar.

Komedi, Dram

Stranger Than Paradise
Cennetten de Garip (1984) 7.6
Y: Jim Jarmusch
O: John Lurie, Eszter Balint, Richard Edson, Cecillia Stark
T: Komedi, Dram
F for FakeHakikatler ve Düzmeceler (1973)

F for Fake - Hakikatler ve Düzmeceler (1973)

Orson Welles sanat, sinema dünyası ve gerçek hayatla ilgili izlenimlerine resmi geçit yaptırıyor... Filmin en kayda değer vurgusu, sahtenin bireye değil, paylaşıma dair olmasının altını çiziyor olması. "Eğer birileri sahteyi, yalanı kabullenecek ortamı yaratmıyorsa, yalan ve sahte var olmaz."

Belgesel

F for Fake
Hakikatler ve Düzmeceler (1973) 7.8
Y: Orson Welles
O: Orson Welles, Oja Kodar, François Reichenbach, Elmyr de Hory
T: Belgesel
The Good, the Bad and the Uglyİyi, Kötü ve Çirkin (1966)

The Good, the Bad and the Ugly - İyi, Kötü ve Çirkin (1966)

Bir döneme imzasını atmış sevilen filmler dizisinin en son çekilen bölümü karşımızda. Ortak bir hedefe doğru değişik nedenlerle yol almakta olan üç silah arkadaşı aslında kader açısından yolları kesişmiş insanlardı. İsimleri İyi, Kötü ve Çirkin olan bu kişiler için o dönemdeki Amerikan İç Savaşı bir araçtı. İyi ile Çirkin’in risk barındıran ancak iyi para getiren işleri mevcuttu. Çirkin, aranan azılı bir suçlu olduğu için İyi onu adalete teslim edip önce ödülünü alıyor sonra da darağacından riskli bir metot ile kurtarıp bir sonraki işe kadar sağ kalmasını sağlıyordu. Bir gün gizli bir hazinenin ortaya çıkmasıyla ikilinin araları bozuldu. Onlar birbirleriyle didişirken ortaya üçüncü bir hazine avcısı çıktı O da Kötü adındaki kişiydi. Artık her şeyin başka türlü yaşanma zamanıydı.

Kovboy

The Good, the Bad and the Ugly
İyi, Kötü ve Çirkin (1966) 9
Y: Sergio Leone
O: Eli Wallach, Clint Eastwood, Lee Van Cleef, Aldo Giuffrè
T: Kovboy
Town Without Pityİnsafsız Şehir (1961)

Town Without Pity - İnsafsız Şehir (1961)

Dört genç Amerikalı asker kamplarının yakınlarındaki bir Alman köyündeki kıza tecavüz etmekle suçlanır, Binbaşı Steve Garrett onları savunmak için tatsız göreve atanır...

Dram

Town Without Pity
İnsafsız Şehir (1961) 7.3
Y: Gottfried Reinhardt
O: Kirk Douglas, Barbara Rütting, Christine Kaufmann, E.G. Marshall
T: Dram
My Name is NobodyBenim Adım Hiç Kimse (1973)

My Name is Nobody - Benim Adım Hiç Kimse (1973)

Jack Beauregard (Henry Fonda) devrinin son silahşörüdür. Suçların büyüdüğü ve organize olmaya başladığı bir devirde sadece iyi bir silah ve onu kullanan kişi artık herşeyi ifade edememektedir ve "Vahşi Batı" artık son demlerini yaşamaktadır. Vergi, merkezi otorite, senato gibi terimler gündelik hayatın popüler sözcükleri haline gelmiştir. Gözleri uzağı eskisi gibi seçemeyen ve içgüdüleriyle silahına davranan Jack, Vahşi Batının acımasız dünyasında yaşlanabilecek kadar yaşamış bir silahşör olarak kimseyi öldürmekten yana değildir. Yinede eski düşmanları ve ondan daha hızlı olduğunu kanıtlamak isteyen şöhret meraklısı pek çok silahşör Jacki ortadan kaldırmak istemektedir... Tam bu anda karşısına çıkan ve kendisine Hiç kimse (Terence Hill) diyen genç, ona hayatının son günlerini huzur içerisinde geçirmesini sağlayacak bir teklifte bulunur. Jackin kaderi Vahşi 150 ile kesişecek ve adı tarih kitaplarına geçecektir...

Kovboy, Komedi

My Name is Nobody
Benim Adım Hiç Kimse (1973) 7.5
Y: Tonino Valerii
O: Terence Hill, Henry Fonda, Jean Martin, R.G. Armstrong
T: Kovboy, Komedi
WhityBeyazi (1971)

Whity - Beyazi (1971)

"Whity" (Beyazi)1978 de Amerika'nın güneybatısında işlevsiz Nicholson ailenin melez uşağıdır..

Dram, Kovboy

Whity
Beyazi (1971) 6.7
Y: Rainer Werner Fassbinder
O: Ron Randell, Hanna Schygulla, Katrin Schaake, Harry Baer
T: Dram, Kovboy