Suç Filmleri İzle

Arsenic and Old LaceArsenik Kurbanları (1944)

Arsenic and Old Lace - Arsenik Kurbanları (1944)

Cary Grant ve ona eşlik eden müthiş bir oyuncu kadrosu, Joseph Kesselring’in 1941 tarihli Brodway oyunundan Frank Capra’nın uyarladığı bu komedi klasiğinde buluşuyor. Yorgun tiyatro eleştirmeni Mortimer Brewster’ın (Grant) şüpheli şahıslara zehirli içki içiren iki halası (Josephine Hull and Jean Adair), Boris Karfoff’a benzeyen sosyopat bir kardeşi (Raymond Massey), kendini Teddy Roosevelt sanan bir başka çatlak kardeşi, yeni evlendiği sabırsız bir eşi ve herşeyi yoluna sokmak için sadece bir gecesi vardır. Bu sirkin ortasında Cary Grant’in yüzü bir palyaço gibi şaşkın ifadeler alır, doğal atletik yapısı lastik bacaklı bir balerin gibi şekilden şekle girerken gülmekten kırılacaksınız.

Komedi, Suç

Arsenic and Old Lace
Arsenik Kurbanları (1944) 8.1
Y: Frank Capra
O: Cary Grant, Priscilla Lane, Raymond Massey, Jack Carson
T: Komedi, Suç
Bad Night (2015)

Bad Night (2015)

Kate ve Abby adlı iki genç kız ünlü sanat hırsızlarıyla karıştırılınca sıkıcı okul gezileri hayatlarının macerasına dönüşür.

Macera, Komedi, Suç

Bad Night (2015) 5
Y: Chris Riedell, Nick Riedell
O: Lauren Elizabeth Luthringshausen, Jenn McAllister, Julianna Guill, Judy Marte
T: Macera, Komedi, Suç
State of GraceGangsterlerin Arasında (1990)

State of Grace - Gangsterlerin Arasında (1990)

On yıllık bir aradan sonra New York şehrine geri dönen Terry Noonan, kısa bir süre sonra çocukluk arkadaşı Jackie ile iletişime geçer. Jackie, bu süreçte erkek kardeşi Frankie'nin kurduğu İrlanda mafyasının bir üyesi olmuştur. Öte yandan Jackie'nin kızkardeşi Kathleen'ı yeniden hatırlayıp ona karşı hissettiği şeyleri tekrar canlandırmış olur. Geçmişle yapacağı bu yüzleşme ise fazlasıyla sancılıdır. New York şehrinin yeraltı dünyasına adım atan Terry, sadakat kavramını tüm incelikleriyle yaşayacaktır. Phil Joanou'nun yönettiği filmin başrolünde Sean Penn, Ed Harris ve Gary Oldman gibi önemli oyuncular bulunuyor.

Aksiyon, Suç, Dram

State of Grace
Gangsterlerin Arasında (1990) 7.3
Y: Phil Joanou
O: Sean Penn, Ed Harris, Gary Oldman, Robin Wright
T: Aksiyon, Suç, Dram
DefendorKoruyucu (2009)

Defendor - Koruyucu (2009)

Kendini süper-kahraman sanan Arthur, onun psikiyatristi ve genç arkadaşı arasında geçen bu komedi-aksiyon filmi; Arthur'un Defendor olarak başıboş sokaklarda annesinin katili olduğunu düşündüğü mafya lideri Captain Industry'e açtığı savaşı anlatıyor.

Komedi, Suç, Dram

Defendor
Koruyucu (2009) 6.9
Y: Peter Stebbings
O: Woody Harrelson, Elias Koteas, Michael Kelly, Sandra Oh
T: Komedi, Suç, Dram
Ghost Dog: The Way of the SamuraiHayalet Köpek Samurayın Yolu (1999)

Ghost Dog: The Way of the Samurai - Hayalet Köpek Samurayın Yolu (1999)

"Hayalet Köpek" lakaplı profesyonel bir kiralık katil, mafya hesabına çalışmaktadır. Gerçekte kim olduğu bilinmeyen Hayalet Köpek, bir binanın çatı katında postacı güvercinleriyle yaşamakta, sadece Fransızca konuşan dondurmacı ile arkadaşlık etmekte ve samuray bağlılık yeminine sadık kalmaktadır. Ancak tetikçiliğini yaptığı mafya ailesi onun kendileri için bir tehlike olduğunu düşünüp her şeyini yok edince, Hayalet Köpek intikamını samuray yöntemlerini izleyerek almaya karar verir.Jim Jarmusch'un Amerika'yı en iyi şekilde yansıttığı filmlerinden olan Hayalet Köpek, asla yan yana gelemeyeceğini düşündüğünüz üç dünyayı harmanlıyor: Eski Japon Samurayları, Mafya ve Hip-Hop. Hayalet Köpek, sadece başrol oyuncusu Oscar® ödüllü Forest Whitaker'ın performansıyla değil, müzikleriyle de akıllarda yer ediyor

Aksiyon, Suç, Dram

Ghost Dog: The Way of the Samurai
Hayalet Köpek Samurayın Yolu (1999) 7.6
Y: Jim Jarmusch
O: Forest Whitaker, John Tormey, Cliff Gorman, Dennis Liu
T: Aksiyon, Suç, Dram
Brotherhood (2016)

Brotherhood (2016)

Sam, yeni dünyaya doğru bakarken, yeni sorunlarla ve karşılaştığı yeni zorluklarla, eski dostların yeni tehlikelerden kurtulmasına yardım etmesini isteyeceklerini de biliyordur….

Suç, Dram, Gerilim

Brotherhood (2016) 6.3
Y: Noel Clarke
O: Noel Clarke, David Ajala, Tonia Sotiropoulou, Fady Elsayed
T: Suç, Dram, Gerilim
Big DriverKoca Sürücü (2014)

Big Driver - Koca Sürücü (2014)

Yolda karşılaştığı bir yabancı tarafından tecavüze uğrayıp ölüme terkedilen başrol oyuncusunun, kendisine bunu yapandan intikam alma süreci ve yollarda koca kamyonu ile estirdiği dehşet rüzgarlarını anlatan bir film Gö

Suç, Gizem, Gerilim

Big Driver
Koca Sürücü (2014) 5.7
Y: Mikael Salomon
O: Maria Bello, Ann Dowd, Will Harris, Joan Jett
T: Suç, Gizem, Gerilim
The Big ComboKaranlıkta Vuruşanlar (1955)

The Big Combo - Karanlıkta Vuruşanlar (1955)

Teğmen polis Diamond şüpheli mafya patronu Bay Brown'ı gözetim altında tutma davasının kapanmasını önerir çünkü departman çok fazla para harcamakta ancak sonuç alamamaktadır. Diamond son bir girişimle Brown aleyhinde deliller ortaya çıkarmak için Brown'ın kız arkadaşı Susan Lowell'a gider.

Suç, Dram, Kara-Film

The Big Combo
Karanlıkta Vuruşanlar (1955) 7.5
Y: Joseph H. Lewis
O: Cornel Wilde, Richard Conte, Brian Donlevy, Jean Wallace
T: Suç, Dram, Kara-Film
Boxcar BerthaSoygun ve Aşk (1972)

Boxcar Bertha - Soygun ve Aşk (1972)

1930’ların buhran döneminde geçen filmde , babasının ölümünden sonra Bertha’nın bir sendika organizatörüyle birlikte yaşamaya başlaması ve bunun sonrasında kendini bir anda suçun ortasında buluşu konu ediliyor.

Suç, Dram, Romantik

Boxcar Bertha
Soygun ve Aşk (1972) 6.1
Y: Martin Scorsese
O: Barbara Hershey, David Carradine, Barry Primus, Bernie Casey
T: Suç, Dram, Romantik
Drunken AngelSarhoş Melek (1948)

Drunken Angel - Sarhoş Melek (1948)

Rakip suçlu ile bir savaştan sonra, kısa bir zaman gangster Japonya'da savaş sonrası alkollü bir doktor tarafından tedavi edilir. Doktor tanısı gangster tüberküloz, ve ona yönelik tedaviye başlamak zorundadır.. İki mafya patronu hapishaneden salıverilen ve çetesi bir kez daha ele geçirmek için çalışır kadar huzursuz bir dostluğun tadını çıkarın. Bundan rahatsız olan genç adam, çete lideri olarak onun durumunu kaybeder ve dışlanmış olur ve sonunda ölümüne bir savaş eski patronu karşı karşıya.

Suç, Dram, Gerilim

Drunken Angel
Sarhoş Melek (1948) 7.8
Y: Akira Kurosawa
O: Takashi Shimura, Toshirô Mifune, Reizaburô Yamamoto, Michiyo Kogure
T: Suç, Dram, Gerilim
Drugstore CowboyEczane Hırsızları (1989)

Drugstore Cowboy - Eczane Hırsızları (1989)

Hayatının büyük kısmını cezaevlerinde geçirmiş kıdemli mahkum James Fogle'ın başından geçen gerçek olaylar üzerine kurulu olan film, uyuşturucu bağımlısı bir grup gencin etrafta buldukları eczanelerin ilaçlarını çalarak kafayı bulmalarını gerçekçi bir dile anlatarak izleyiciyi sarsmayı başarıyor...

Suç, Dram

Drugstore Cowboy
Eczane Hırsızları (1989) 7.4
Y: Gus Van Sant
O: Matt Dillon, Kelly Lynch, James Le Gros, Heather Graham
T: Suç, Dram
Faces in the CrowdKatilin Yüzü (2011)

Faces in the Crowd - Katilin Yüzü (2011)

Bir gece evine dönerken sokakta bir cinayete şahit olan Anna, dehşet içinde kaçmaya çalışırken katil tarafından saldırıya uğrar. Gözlerini hastanede açan Anna, şoku atlatmaya çalışırken çevresindeki insanları tanıyamadığını fark eder. Yüz körlüğü olarak da bilinen Prosopagnozi hastalığına yakalanmıştır. Baktığı bütün yüzler sürekli değişmektedir, artık erkek arkadaşı dahil kimseyi tanımamaya başlayan Anna için günlük hayat tam bir kaosa dönüşmüştür. Geride tanık bırakmak istemeyen seri katil ise bu sırada çoktan Anna'nın peşine düşmüştür.

Suç, Dram, Gizem

Faces in the Crowd
Katilin Yüzü (2011) 5.7
Y: Julien Magnat
O: Milla Jovovich, Julian McMahon, David Atrakchi, Michael Shanks
T: Suç, Dram, Gizem
A Better Tomorrow IIDaha İyi Bir Yarın 2 (1987)

A Better Tomorrow II - Daha İyi Bir Yarın 2 (1987)

Gangsterlik yaparken zirvede olan Sung Tse-Ho artık hapishanede çile doldurmaktadır. Son derece tehlikeli bir görevde, polis olan kardeşi Sung Tse-Kit'le işbirliği yaptığı takdirde serbest bırakılacaktır. Görevleri tehlikeli bir çeteye sızarak, etrafa dehşet saçan lideri Ko Ying-Ping'i tutuklamaktır. Artık evli bir adam olan kardeşinin karısı hamiledir ve Tse-Ho'nun kardeşini mutlaka korumak zorundadır. Fakat mafya rahat durmamaz ve Kit'in ailesine saldırır. Bu Tse-Ho için bir savaş ilanı demektir. Artık sakat kaldığı için eskisi gibi silah kullanamayan emektar arkadaşı Ken ile birlikte yeniden kılıç kuşanan Tse-Ho ne olursa olsun bu ölümcül savaşı kazanmak için yola çıkar. Gerekirse Hong-Kong yeniden yanacaktır.

Aksiyon, Suç, Dram

A Better Tomorrow II
Daha İyi Bir Yarın 2 (1987) 7.4
Y: John Woo
O: Lung Ti, Yun-Fat Chow, Leslie Cheung, Dean Shek
T: Aksiyon, Suç, Dram
ThiefHırsız (1981)

Thief - Hırsız (1981)

Türkçe'ye çevrilmiş adı "Hırsız" olan bu Michael Mann filminde, son derece yetenekli bir elmas hırsızı olan Frank (James Caan) yasadışı gelirine dikkat çekmemek için araba satıcılığı ve restoran yöneticiliği yapmaktadır. Bir gün bir kadınla kasaba dışında buluşur ve kendini yeni bir işin içinde bulur. Yerel bir çete reisi kendisini birkaç soygun olayı için kiralamıştır. İş tamamlanıp bu yasadışı alışveriş gerçekleştiğinde Frank ve kız arkadaşı güvende olacaktır. Frank çeteden ayrılmayı dener, ama başına gelen kötü olaylar sonrası kaçamayacağını idrak eder. thq

Aksiyon, Suç, Dram

Thief
Hırsız (1981) 7.4
Y: Michael Mann
O: James Caan, Tuesday Weld, Willie Nelson, James Belushi
T: Aksiyon, Suç, Dram
Taxi to the Dark SideKaranlığa Taksi (2007)

Taxi to the Dark Side - Karanlığa Taksi (2007)

Genel olarak, Amerikan askerlerinin Afganistan ve Irak'ta gözaltına aldıkları tutuklulara sorgulamak için yaptıkları işkenceleri anlatan ve Bush politikasını hedef alan belgesel Taxi to the Darkside, temelde bir taksi şöförünün yaşadıkları üzerinden gidiyor.Taksi şoförlüğü yaparak geçimini sağlayan Afganistanlı Dilaver, 2002 yılında terrörist olduğu gerekçesiyle Amerikan askerleri tarafından göz altına alınarak Bagram'a getirilir. Hiçbir suçu ve Taliban ya da herhangi bir terörist örgüt ile ilişkisi bulunmayan Dilaver, tamamen insanlık dışı yöntemlerle sorguya çekilir. Bu seneki Oscar ödüllerinde ?En İyi Belgesel? ödülünü de kazanan film, Irak ve Afganistan'da yaşanan insan hakları ihlâllerine çarpıcı bir bakış atıyor.[od]

Belgesel, Suç, Savaş

Taxi to the Dark Side
Karanlığa Taksi (2007) 8
Y: Alex Gibney
O: Alex Gibney, Brian Keith Allen, Moazzam Begg, Christopher Beiring
T: Belgesel, Suç, Savaş
La PiscineSen Benimsin (1969)

La Piscine - Sen Benimsin (1969)

Bir arkadaşlarının Fransız Rivierası'ndaki yazlık evinde tatil yapmakta olan Marianne (Romy Schneider) ve Jean-Paul (Alain Delon), mutlu ve huzurlu bir çifttir. Ancak bu sessiz ortam, Marianne'in eski sevgilisi ve Jean-Paul'ün dostu Harry'nin (Maurice Ronet) beklenmedik ziyaretiyle bozulacaktır. Üstelik Harry yalnız değildir, eski bir ilişkisinden olan ve varlığından daha yeni haberdar olduğu 18 yaşındaki kızı Penelope (Jane Birkin) de yanında gelmiştir. Başlarda herkes birbiriyle iyi geçinse de, zamanla bu 4 yetişkin insanın arasındaki ilişki karmaşık sonuçlar doğuracaktır.

Suç, Dram, Romantik

La Piscine
Sen Benimsin (1969) 7
Y: Jacques Deray
O: Alain Delon, Romy Schneider, Maurice Ronet, Jane Birkin
T: Suç, Dram, Romantik
Jack Reacher: Never Go BackJack Reacher: Asla Geri Dönme (2016)

Jack Reacher: Never Go Back - Jack Reacher: Asla Geri Dönme (2016)

Lee Child'ın Never Go Back kitabından uyarlanacak Jack Reacher 2'nin başrolünde yine Tom Cruise'u izleyeceğiz. Film eski ordu üssüne geri dönen Jack Reacher'ı konu alacak. Ancak Reacher geri döndüğünde eski binbaşının casuslukla suçlandığını öğrenecek. Binbaşının suçsuz olduğunu bilen Reacher ona kurulan komployu ortaya çıkarmak için suçluların peşine düşecek.

Aksiyon, Macera, Suç

Jack Reacher: Never Go Back
Jack Reacher: Asla Geri Dönme (2016) 6.3
Y: Edward Zwick
O: Tom Cruise, Cobie Smulders, Aldis Hodge, Danika Yarosh
T: Aksiyon, Macera, Suç
BreathlessSerseri Aşıklar (1960)

Breathless - Serseri Aşıklar (1960)

Michel Poiccard (Jean-Paul Belmando), Marsilya’da bir otomobil çalar ve yolda bir polis öldürür. Paris’te Champs Elysées’de New York Herald Tribune gazetesi için stajyerlik yapan genç Amerikalı Patricia’yı (Jean Seberg) bulur. Daha önce bir kaç gece birlikte olmuşlardır.Bir yandan Michel polis tarafından aranırken eski arkadaşlarıyla buluşup Roma’ya gidecek parayı almaya elde etmeye çabalar. Bu arada Patricia’yı da yanında götürmek ister. Patricia Michel’in cazibesine karşı koymakta güçlük çeker, duygularından emin olamaz.Sonunda Patricia ile birlikte kaçak hayatına başladıklarında kız onu polise gammazlar. Michel Montparnasse’da bir sokakta vurulur.Trufault’nun bir gazete haberinden yola çıkarak geliştirdiği fikrini Godard o güne dek dünyada örneği görülmemiş serbestlikte bir stilde ve sayısız okumaya açık, olabildiğince sempatik bir şekilde ortaya koyuyor. Karşımızda Fransız Yeni Dalgası’nın en müstesna yapıtlarından biri duruyor.

Suç, Dram, Romantik

Breathless
Serseri Aşıklar (1960) 8
Y: Jean-Luc Godard
O: Jean Seberg, Jean-Paul Belmondo, Daniel Boulanger, Henri-Jacques Huet
T: Suç, Dram, Romantik
High SierraYüksek Zirve (1941)

High Sierra - Yüksek Zirve (1941)

Gangster Roy Earle, uzun bir hapishane döneminden sonra şartlı salıverilir. Yine de, Earle'nin suçlu yaşamını bırakmaya hiç niyeti yoktur. Aslında bu şartlı salıverilme, yeni ve büyük bir soygun planlayan eski bir arkadaş tarafından düzenlenmiştir.

Macera, Suç, Dram

High Sierra
Yüksek Zirve (1941) 7.6
Y: Raoul Walsh
O: Ida Lupino, Humphrey Bogart, Alan Curtis, Arthur Kennedy
T: Macera, Suç, Dram
Prizzi's HonorPrizzi'lerin Onuru (1985)

Prizzi's Honor - Prizzi'lerin Onuru (1985)

Sinemanın adı çok geçmeyen ama bir bakıma hakkı yenmiş sayabileceğimiz efsane sarışınlarından Kathleen Turner'ın, Anjelica Huston ile sahnede fırtına gibi estiği dönemlerden miras kalan Prizzi'nin Gururu, sağlam bir suç filmi... Güçlü bir ganster ailesi olan Prizziler için suikastçilik yapan Charley'in, ailenin torunlarının düğününde tanıştığı sarışın bir kadına aşık olmasıyla tüm olayların seyri değişecektir. Zira yıllardır birlikte olduğu Prizzi Ailesi'nin kızları Maerose'i bırakıp adının Irene olduğunu öğrendiği bu kadının peşinden gider. Tabi bu durumda işler bir hayli birbirine dolanacaktır. Çünkü Irene'nin de aslında kendisi gibi bir suikastçi olduğunu farkeder... Kahramanımızın Prizzi Ailesi'ne ihanet ettiğini öğrendiğinde ikili için işler epey karışacaktır. Irene'yi öldürmek zorunda kalan Charley işiyle aşkı arasında bir seçim yapmak zorundadır. John Huston'ın yönettiği 8 dalda Oscar adayı olan film, Anjelica Huston'a da yardımcı kadın oyuncu ödülü getirmişti.

Komedi, Suç, Dram

Prizzi's Honor
Prizzi'lerin Onuru (1985) 6.8
Y: John Huston
O: Jack Nicholson, Kathleen Turner, Robert Loggia, John Randolph
T: Komedi, Suç, Dram
Bad Santa 2Yeni Yıl Soygunu 2 (2016)

Bad Santa 2 - Yeni Yıl Soygunu 2 (2016)

Willie ve Marcus bir yılbaşı gecesi daha soygun yapma peşindedir. Ancak bu amaçlarını gerçekleştirmeleri pek kolay olmayacaktır. Gö

Komedi, Suç, Dram

Bad Santa 2
Yeni Yıl Soygunu 2 (2016) 5.6
Y: Mark Waters
O: Billy Bob Thornton, Kathy Bates, Tony Cox, Christina Hendricks
T: Komedi, Suç, Dram
Jesse Stone: Lost in ParadiseJesse Stone: Bir Katilin Peşinde (2015)

Jesse Stone: Lost in Paradise - Jesse Stone: Bir Katilin Peşinde (2015)

Polis şefi Jesse Stone, Boston’daki acımasız bir seri katille ilgili bir soruşturmaya atanır. Dört cinayetle suçlanan ve hapiste olan katil, cinayetlerin üçünü işlediğini itiraf ederken sonuncu cinayetle hiçbir ilgisinin olmadığını iddia eder. Bunun üzerine Jesse Stone, dördüncü cinayeti derinlemesine incelemeye karar verir.

Suç, Dram

Jesse Stone: Lost in Paradise
Jesse Stone: Bir Katilin Peşinde (2015) 7.3
Y: Robert Harmon
O: Tom Selleck, Kohl Sudduth, Gloria Reuben, Leslie Hope
T: Suç, Dram
King CreoleGangsterlerin Pençesinde (1958)

King Creole - Gangsterlerin Pençesinde (1958)

Okuldan bir türlü mezun olamayan ve işsiz kalan babasına yardım etmek zorunda olan Danny Fisher, “King Creole” adlı gece kulübünde şarkı söylemeye başlar. Kasabanın sahtekarı olarak bilinen Maxie Fields, Danny’nin ise kendi gece kulübünde çalmasını ister. Bu sırada Fields’ın asistanı Nellie ile de yakınlaşacaktır. Nellie’nin daha çok çevresinde olmak için Fields’ın teklifi cazip gelmeye başlar… 1950 ve 60’lı yılların robk’n roll ilahi olan taçsız kral Elvis Presley’in hayranları tarafından en çok sevilen film olan yapımda Presley’nin yanı sıra Walter Matthau Dolores Hart ve Carolyn Jones gibi isimler de yer alıyor.

Suç, Dram, Müzikal

King Creole
Gangsterlerin Pençesinde (1958) 7
Y: Michael Curtiz
O: Elvis Presley, Carolyn Jones, Walter Matthau, Dolores Hart
T: Suç, Dram, Müzikal
The LetterÖlüm Mektubu (1940)

The Letter - Ölüm Mektubu (1940)

Tropik bir Malaya gecesinde, parıldayan mehtapta, Leslie Crosbie (Bette Davis), kocası Robert (Herbert Marshall) işteyken, Geoffrey Hammond (David Newell)'ı öldürür. Daha sonra kocasına, ortak dostları olan Geoffrey'i, sarhoşken kendisinden faydalanmaya çalıştığı için vurduğunu söyler. Robert onun hikâyesine inanır ve karısını savunsun diye güçlü avukat Howard Joyce (James Stephenson)'u tutar. DEK - neonoir

Suç, Dram, Kara-Film

The Letter
Ölüm Mektubu (1940) 7.8
Y: William Wyler
O: Bette Davis, Herbert Marshall, James Stephenson, Frieda Inescort
T: Suç, Dram, Kara-Film
No Good Deedtürk caddesindeki ev (2002)

No Good Deed - türk caddesindeki ev (2002)

Eski bir bölge avukatı ve çocukları bir adam tarafından kaçırılırlar. Onları kaçıran adam, hapishaneden kaçmış biridir ve bir araba kazasının kurbanı gibi bir tavır takınarak rol yapmaktadır. Yönetmenliğini Sam Miller’ın yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Taraji P. Henson, Idris Elba ve Mark Rhino Smith gibi isimler yer almaktadır. Filmin senaryo yazarı ise Aimee Lagos’tur.

Aksiyon, Suç, Dram

No Good Deed
türk caddesindeki ev (2002) 5.6
Y: Bob Rafelson
O: Samuel L. Jackson, Milla Jovovich, Stellan Skarsgård, Doug Hutchison
T: Aksiyon, Suç, Dram
Zero EffectSıfır Etki (1998)

Zero Effect - Sıfır Etki (1998)

Son derece takıntılı ve egosantrik özel detektif Daryl Zero, ileri zekası ve kendine özgü çalışma yöntemleriyle ele aldığı her esrarengiz davayı çözmesiyle ünlüdür. Evinden çıkmamaya büyük özen gösterenZero’nun en büyük yardımcısı, O'nun adeta eli, ayağı ve gözü olan Steve Arlo’dur. Sıradaki olay ise Gregory Stark adlı bir şantaj kurbanının davasıdır. Zero küçük bir araştırma sonucu hemen bir şüpheli bulmuştur: güzel ve tehlikeli Gloria Sullivan..

Komedi, Suç, Dram

Zero Effect
Sıfır Etki (1998) 7
Y: Jake Kasdan
O: Bill Pullman, Ben Stiller, Ryan O'Neal, Kim Dickens
T: Komedi, Suç, Dram
CourtedYargıç (2015)

Courted - Yargıç (2015)

Fransa'nın ise en korkulan hukukçusu olan Mahkeme başkanı Racine bir gün yine oluşan davada kendisi ile birlikte o davada jüri üyeliği yapacak olan birisini görür. Gördüğü kişi ise eski sevgilisidir bu sebeple ağırbaşlı ve asabi Racine o dakikadan sonra hayatında büyük bir değişikliğe imza atar.

Komedi, Suç, Dram

Courted
Yargıç (2015) 6.7
Y: Christian Vincent
O: Fabrice Luchini, Sidse Babett Knudsen, Eva Lallier, Corinne Masiero
T: Komedi, Suç, Dram
The Green HornetYeşil Yaban Arısı (2011)

The Green Hornet - Yeşil Yaban Arısı (2011)

Britt Reid (Seth Rogen), Los Angeles'ın en bilinen medya şirketinin varisidir. Babası (Tom Wilkinson) beklenmedik bir şekilde ölüp ona bir medya imparatorluğu bırakana kadar çılgın partilerin baş aktörü olarak amaçsız bir hayat sürer. Babasının yaratıcı çalışanı Kato (Jay Chou) ile benzersiz bir arkadaşlık kurduklarında, ikisi de hayatlarında ilk kez anlamlı birşey yapabilme şansları olduğunu düşünürler ve böylece suç ile savaşları başlar. Ancak, bunu yapmak için önce kendilerinin de suçlu olmasına ve kanunları onlara karşı gelerek korumaya karar verirler.Böylece Britt, gizli kahraman Yeşil Yaban Arısı olur ve ortağı Kato ile suç ve suçluların peşinde sokaklara çıkar...

Aksiyon, Komedi, Suç

The Green Hornet
Yeşil Yaban Arısı (2011) 5.9
Y: Michel Gondry
O: Seth Rogen, Jay Chou, Cameron Diaz, Tom Wilkinson
T: Aksiyon, Komedi, Suç
Absolute PowerMutlak Güç (1997)

Absolute Power - Mutlak Güç (1997)

Bulunmaması gereken yerdeydi ve görmemesi gerekeni gördü. Zaten kim bir hırsızın sözüne inanırdı ki? Luther Williams bir kadının öldürüldüğünü söylediğinde onu kim ciddiye alırdı? Üstelik, katilin Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olduğunu iddia ediyordu... Clint Eastwood, David Baldacci'nin bestseller romanından uyarlanan bu gerilim filmininin başrolünde. Gene Hackman ve Ed Harris gibi oyuncuların da bulunduğu kadro, Whitney, polis güçleri ve Beyaz Saray'ın üst düzey görevlileri arasındaki gittikçe daralan kedi fare oyununa, iyi işlenmiş ve canlandırılmış karakterlerle nefes kesen bir derinlik katıyorlar.

Aksiyon, Suç, Dram

Absolute Power
Mutlak Güç (1997) 6.7
Y: Clint Eastwood
O: Clint Eastwood, Gene Hackman, Ed Harris, Laura Linney
T: Aksiyon, Suç, Dram
For Queen & CountryKraliçe ve Ülkem Adına (1988)

For Queen & Country - Kraliçe ve Ülkem Adına (1988)

"Kraliçe Ve Ülkem Adına", bir hayal kırıklığı hikayesini beyazperde'ye aktarıyor... Reuben James, ülkesi için hayatını cesurca tehlikeye atarken, vatanına geri döndüğünde dışlanmakla yüz yüze kalacağını tahmin etmiyordu. Bir savaş kahramanıydı James... Aradan tam sekiz yıl geçmiş ve artık vatani görevini tamamlayıp eve döndüğünde, eski mahallesinin suç, uyuşturucu ve yolsuzlukla çevrildiğini görünce düş kırıklığına uğrar. Ülkesi tarafından ihanete uğradığını düşünen, iş bulmakta zorlanan Reuben, duygusal açıdan patlamaya hazır bir saatli bombaya dönüşür. En iyi arkadaşı gözlerinin önünde vahşice öldürüldüğünde ise adaleti tek başına sağlamak isteyen silahlı bir zalime döner.

Suç, Dram

For Queen & Country
Kraliçe ve Ülkem Adına (1988) 5.7
Y: Martin Stellman
O: Denzel Washington, Dorian Healy, Sean Chapman, Graham McTavish
T: Suç, Dram